Skocz do zawartości
z3l3k

Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem wiele postów dotyczących temperatur 2600 po oc i u mnie wygląda to trochę inaczej, udało się zrobić stabilne 4.0 przy 1.2875v llc3, schodząc stopniowo, na tą chwile nie chcę mi się walczyć o kolejne setne volta, ale co mnie trochę zmartwiło to temperatury w porównaniu z innymi użytkownikami.

 

Po 3h testu w OCCT osiągnęła ona 77 stopni, po 3h testu w prime95 praktycznie identycznie 77,5, CinebenchuR20 68 stopni, idle ok. 33-45 nie było żadnego problemu ze stabilnością, nie mam freezów itp.

 

Chłodzenie to fortis, pasta silentiumpc pactum pt-2, buda Regnum RGT4 z 3 wentylami (2 z przodu, 1 z tyłu) planuje zamontować jeszcze 2x 140 na top, ram kingston hyperx 3200, podkręcony do 3466 przy 1.408v

 

Planowałem zostać na 4.1, ale temperatury przy 1.35 miałem w okolicach 84 stopni. W cinebenchR20 73C.

Robiąc testy na 2600 stocku, temperature w prime95 i occt po 3h miałem 59 stopni, w cinebenchR20 ok. 56, idle ok. 30-40

 

Rodzi się moje pytanie, bo bezpiecznie dla Ryzena to ok. 70-75 stopni w stresie i ok. 45 stopni w idle, to czy spuszczać się nad tym żeby obniżyć tą temperaturę jeszcze?

Od razu mówię, że nie randeruje, głównie gram wot, bf1, diablo, csgo, gta5. Temperatur podczas gry nie sprawdzałem, ale myślę, że nie powinno być więcej niż 70, ale.. inni nie osiągają przy tych samych parametrach nawet na chłodzeniu fera 60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na spokojnie zostaw i nie zawracaj sobie głowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem temperaturę po godzinie w bf5, max 64 stopnie, średnio 56-57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. :) 100mhz nic Ci nie da, a temp za mocno skaczą żeby o to walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rodzi się moje pytanie, bo bezpiecznie dla Ryzena to ok. 70-75 stopni w stresie(...)

Bezpieczne dla Ryśka to je wsio co poniżej 95 albo 90'C bo przy którejś z tych temp załącza się throttling.

Te 75'C co na forach ludzie piszą to takie "optymalne" temperatury pracy 24h/7 wszystkich procesorów na świecie, nie wiadomo skąd wzięte(już od czasów C2D czytam o tej magicznej temperaturze).

 

Owszem wysoka temperatura nie jest cacy dla elektroniki ale bardziej szkodliwe jest za wysokie napięcie/natężenie przepływające przez procka. 1.4-1.45V to są maxy dla ryśków(niech ktoś doprecyzuje).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 75C OC na Ryznie staje się powoli niestabilne, nie tak, że od razu dostaniesz BSOD.

Max dla Ryzena wedug AMD 24/7 to 1,425v (1,45v)

Jak w grach nie masz więcej jak 75C po OC i robisz tylko to, to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za wypowiedzi. Najwyżej jeszcze spróbuje poprawić przepływ powietrza w budzie. Dodam dwa wenty na top wyciągające powietrze i wyciągnę go z nory, bo siedzi w lekko zamkniętym miejscu i może nie ma cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokupisz wentylatory, sprawdź temperatury z otwartą obudową, będziesz wtedy wiedział, czy ogranicza Cię wentylacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...