Skocz do zawartości
Maxwelllllll

Msi bazooka v2 czy Aorus elite? [R5 2600]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak w temacie, procesor bedzie podkręcany jest to ryzen 5 2600, tak samo ram. Msi b450 bazooka v2 czy gigabyte b450 aorus elite? A może macie jakieś lepsze płyty w cenach max do 340zł?

Edytowane przez Maxwelllllll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazooka lub każda inna MSI będzie dobra, ze względu na lepszy VRM, BIOS i wsparcie RAM. Ewentualnie płyty Mortar mają trochę lepszy VRM niż inne MSI. Gigabyte praktycznie aż do x470 gaming 5 są słabe (w sensie mają ten sam przegrzewający się VRM), BIOS też nie grzeszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AORUS ELITE poradzi sobie spokojnie nawet z Ryzen 7 2700x

plus wiele innych testów to potwierdzających.

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AORUS ELITE poradzi sobie spokojnie nawet z Ryzen 7 2700x

plus wiele innych testów to potwierdzających.

Wiesz co to jest throttling i jakie są konsekwencje ~~127C na sekcji zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezkontekstowe pisanie że sekcje się przegrzewają powinno w końcu być nagradzane ostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz co to jest throttling i jakie są konsekwencje ~~127C na sekcji zasilania?

Niech każdy wyciągnie sam wnioski jak zachowuje się płyta przy ekstremalnym kręceniu, a pytający chce kręcić R5 2600 przecież, czyli spokojnie to zrobi na płycie aktualnie za 329zł ( xkom ).

 

Ja kilka dni szukam płyty i wszędzie tylko MSI MSI... a okazuje się że nie jest tak cudownie, sam nie testowałem nic, więc może ktoś mądrzejszy napisze więcej.

Ja miałem jeszcze inny problem bo żadna płyta MSI nie ma złącza s/pdif na płycie ( nie optyczne tylko coax/prądowe ), a potrzebowałem to do podłączenia amplitunera, to samo zrobił Asrock, jedynie ASUS i Gigabyte ma takie złącza, nie wiem jak inne mniej popularne u nas firmy od płyt.

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bezkontekstowe pisanie że sekcje się przegrzewają powinno w końcu być nagradzane ostrzeżeniami.

Masz przecież kontekst w teście z linku powyżej...

Niech każdy wyciągnie sam wnioski jak zachowuje się płyta przy ekstremalnym kręceniu, a pytający chce kręcić R5 2600 przecież, czyli spokojnie to zrobi na płycie aktualnie za 329zł ( xkom ).

 

W podobnej cenie masz płytę MSI, która poradzi sobie lepiej i nie będzie się przegrzewać w żadnym scenariuszu. + ma lepszą sekcję zasilania, po 2 low side mosfety, względem Gigabyte z 1 low side mosfetem.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AORUS ELITE pamięci delikatnie lepiej chodzą.

MSI zaniża temperatury jak widać w testach.

Kręcenie bardzo mocne R5 2600 daje takie same temperatury na AORUS ELITE jak i na MSI.

Jedynie ekstremalne kręcenie w MSI wychodzi lepiej ale biorąc pod uwagę że zaniżają temperatury kto wie jak z żywotnością takiego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwertypp10

Temat o 2600, może i kręceniu - ale skoro bez podanych zastosowań, to należy zakładać to co zawsze - gry.

To nie daje w czapę, ale mimo to w swoim swoim poście od razu piszesz, że GB mają przegrzewający się vrm [:|]

 

Albo przekazuj całą informację, albo nie przekazuj jej w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mosfety w płytach MSI nie maja czujnika temperatury, jest ona mierzona gdzieś obok, jak i na innych płytach w tym segmencie cenowym. Tak, czy owak temperatura poniżej 100C, przy podkręconym 2700x "mówi więcej niż 1000 słów", o sekcji zasilania tych płyt.

 

 

Płyty innych firm w tym segmencie cenowym odstają mocno, więc dla mnie wybór jest oczywisty. Nawet przy mniejszym OC/ braku OC, mniejszej ilości rdzeni, niezależnie od zastosowania dostajecie płytę o lepszych podzespołach w podobnej cenie :exclam: :exclam: , chyba że dla kogoś wykładnikiem jest tylko wygląd płyty lub inne mniej znaczące rzeczy...

 

Temat VRM płyt AM4 był poruszony już 100 razy na forum. Także pisanie nowych elaboratów, na ten temat trochę mija się z celem. Nie wiedzę problemu w pogłębieniu wypowiedzi, gdyby autor o to poprosił.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Qwertypp10

Masz orientacje może czy jakaś płyta MSI nie ma usuniętego złącza s/pdif ?

( piny na płycie głównej, nie jakieś optyczne wyjścia na panelu )

Jeszcze nie odebrałem płyty z xkom, więc mogę zmienić zamówienie.

 

Osobiście uważam że kręcenie R7 2700x ma swoje wymagania i jeśli tanie MSI są lepsze to ok ale kłóciłbym się mocno z sensownością zakupu takiej taniej płyty w takim celu, nie uważasz tak ?

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z płyt MSI, ze złączem S/PDIF są te:

 

www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/,,,,,151,,p,0,,,,8173O1148150,8182O981019,8205O670222,29695O1484204.1445217/1/

 

Link w takiej formie, bo forum ucina linki z morele.

Ale nie wiem, czy to wyczerpuje odpowiedź na twoje pytanie, bo się nie znam aż tak na tym aspekcie płyt głównych.

 

Na podstawie różnych testów i moim zdaniem, praktycznie jest brak różnic przy OC Ryzena w warunkach domowych, czy kupisz A-PRO, czy może ASUSa X470 CVIIH. Największe różnice są w funkcjonalności BIOSu, możliwościach OC RAMu, temperaturach sekcji zasilania. Topowa płyta może da, może nie da Ci +100mhz, np. 4300mhz zamiast 4200mhz na CPU.

Natomiast odnośnie OC RAMu, na tańszej płycie możesz zrobić max 3200/ ew.3466mhz na lepszej 3600/~~3800mhz.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bezkontekstowe pisanie że sekcje się przegrzewają powinno w końcu być nagradzane ostrzeżeniami.

 

thumbup.gif to tak jakby pisać iż np Fera 3 to kiepski cooler  się przegrzewa (bo nie pociągnie 2700x po OC). Nie samym VRM człowiek/komputer żyje ;) Aorus jest teraz w x-kom za 329 zł i to jest bdb cena za tą płytę uwzględniając jej wyposażenie, Bazooka to przy niej golas. Jeśli koniecznie MSI to lepiej dołożyć do Mortara lub Tomahawka za ok 390 zł

 

@up - to są płyty które mają złącze na tylnym panelu, a np na Mortarze ja go na płycie nie widzę?

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z płyt MSI, ze złączem S/PDIF są te:

 

www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/,,,,,151,,p,0,,,,8173O1148150,8182O981019,8205O670222,29695O1484204.1445217/1/

 

Link w takiej formie, bo forum ucina linki z morele.

Ale nie wiem, czy to wyczerpuje odpowiedź na twoje pytanie, bo się nie znam aż tak na tym aspekcie płyt głównych.

Wszystkie mają zlikwidowane wyjście, tzn wygląda to tak że w miejscu gdzie mają być piny do podpięcia ich nie ma, zostały tylko kropki, zlikwidowali to nie wiem z jakiego powodu, sam znam trzy osoby co podpinają do tego złącza śledzia z wyjściem s/pdif coax żeby podpiąć amplituner, czasami pojawia się na tylnym panelu s/pdif optyczny ale tego nie da się podpiąć na kilka metrów, musi być kabel cyfrowy coax.

( podpinając pod s/pdif obojętne jaki czy optyczny czy coax omijamy wady integry bo mamy bezpośredni sygnał cyfrowy )

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może i nie samym VRM człowiek żyje, ale jest to wciąż najważniejsza rzecz na płycie głównej. Ile dodatków do płyty głównej potrzebuje zwykły człowiek na co dzień?

To tak jakby pisać iż np Fera 3 to kiepski cooler  się przegrzewa (bo nie pociągnie 2700x po OC

W podobnej cenie masz "fere i grandisa z chłodzeniem 2 wieżowym"- obrazując Ci to co mam na myśli.

Aorus jest teraz w x-kom za 329 zł i to jest bdb cena za tą płytę uwzględniając jej wyposażenie, Bazooka to przy niej golas. Jeśli koniecznie MSI to lepiej dołożyć do Mortara lub Tomahawka za ok 390 zł

Golas? Jaki jest sens porównywania ilości złączy na płycie mATX I ATX? Porównując Elite do A-RPO w tej samej promocji, masz bardzo podobne wyposażenie płyt, na korzyść ELIT (dodatkowe M.2, ale przy przy obsadzeniu 1 M.2 możesz obsadzić 4 złącza SATA, a przy 2 M.2 nie wiem, co się dzieje z resztą SATA wtedy).

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może i nie samym VRM człowiek żyje, ale jest to wciąż najważniejsza rzecz na płycie głównej. Ile dodatków do płyty głównej potrzebuje zwykły człowiek na co dzień?

Nie jest najważniejsza w takim sensie. Najważniejsze jest aby była wystarczająco dobra. Nie kupienie płyty bo VRM jest rzekomo za słaby do procesora którego i tak nie kupuję (bo biorę słabszy) to gruby absurd.

 

W podobnej cenie masz "fere i grandisa z chłodzeniem 2 wieżowym"- obrazując Ci to co mam na myśli.

70% dopłaty z Fery do Grandisa to nie jest taka drobnostka, a kupno Grandisa to nie są same zalety ;)

 

Golas? Jaki jest sens porównywania ilości złączy na płycie mATX I ATX? Porównując Elite do A-RPO w tej samej promocji, masz bardzo podobne wyposażenie płyt, na korzyść ELIT (dodatkowe M.2, ale przy przy obsadzeniu 1 M.2 możesz obsadzić 4 złącza SATA, a przy 2 M.2 nie wiem, co się dzieje z resztą SATA wtedy).

Sens jest taki, iż autor o te 2 płyty pytał ;)

Sekcja zasilania Gigabyte nie jest taka zła i nie, nie jest taka sama jak w najtańszych Gigabyte.

Gigabyte B450M DS3H:

(Intersil ISL95712 / 4+3 / ON Semiconductor 4C06B + 4C10B)

 

mini-15_gigabyte_b450m_ds3h.jpg

 

Aorus Elite:

(Intersil ISL95712 / (4x2)+3 / 1x ON Semiconductor 4C06N + 0,5x 4C10N)

 

coolpc-b450-aorus-elite-13.jpg

 

Elite dodatkowo dużo lepiej wygląda - osłony, radiatory. LED-y, etc. co dziś jest dla wielu osób ważne, gdy większość budek ma szkło. A-PRO niestety jest wyjątkowo brzydka. Do tego Elite ma wyjście S/PDIF o które ktoś wyżej pytał, drugie M2, radiator na M2 co dla dysków PCIe jest na pewno przydatną rzeczą oraz HDMI 2.0 czyli wyświetli obraz 4k 60Hz czego na MSI nie uświadczysz. I to wszystko porównując do droższej A-Pro a nie Bazooki do której odnosiłem się wcześniej i o która pytał autor tematu.

 

I skąd ty wziąłeś te 127C??

Wiesz co to jest throttling i jakie są konsekwencje ~~127C na sekcji zasilania?

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że sytuacja jest podobna do tej, gdybyś miał do kupienia chłodzenie CPU w tej samej cenie, Grandisa i Fere. Bezsensem jest kupowanie słabszej płyty. Dlaczego muszę tłumaczyć, że kupno czegoś słabszego, gdy w tej samej cenie otrzymasz lepszy produkt jest bardziej opłacalne?

Mocniejsza sekcja daje same korzyści, niższa temperatura VRM= wyższa żywotność płyty, itd. A może autor zdecyduje się kupić za rok, dwa mocniejszy CPU :question: I wymieniamy płytę wtedy też tak? :lol2:

Z praktycznego punktu widzenia, nie widzę sensu kupować płyt Gigabyte w low-mid endzie, chyba że któraś z nich miałaby jakiś konkretny "ficzer", na którym mogłoby komuś zależeć.

Gigabyte B450M DS3H:

 

Sekcja zasilania Gigabyte nie jest taka zła i nie, nie jest taka sama jak w najtańszych Gigabyte.

Gigabyte B450M DS3H:

(Intersil ISL95712 / 4+3 / ON Semiconductor 4C06B + 4C10B)

 

mini-15_gigabyte_b450m_ds3h.jpg

 

Aorus Elite:

(Intersil ISL95712 / (4x2)+3 / 1x ON Semiconductor 4C06N + 0,5x 4C10N)

 

coolpc-b450-aorus-elite-13.jpg

 

Jak nie jest jak jest :question::lol2: :lol2: Różnica jest na poziomie ilości cewek, jest to zabieg czysto marketingowy...

Na obu wyżej wymienionych masz VRM (4+3) 4C10N 2x 4C06N, jeden low i 2 high side mosfety na sekji dla VCORE?

Tu masz listę z VRM na płytach AM4

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

127C masz w teście Liptona w linku do youtuba wyżej, polecam też testy na kanale Buildzoida z ActuallyHardcoreOverclocking.

 

(Intersil ISL95712 / (4x2)+3 / 1x ON Semiconductor 4C06N + 0,5x 4C10N)

 

0,5x 4C10N -Wytłumacz mi proszę co to znaczy?

 

 

Elite dodatkowo dużo lepiej wygląda - osłony, radiatory. LED-y, etc. co dziś jest dla wielu osób ważne, gdy większość budek ma szkło.

Ten argument powalił mnie na łopatki, :E Plastikowa osłona na radiator, żeby przypadkiem nie spełniał swojej funkcji i oddać płytę na gwarancję lub kupić nową po gwarancji, np. z powodu ugotowanych kondensatorów...

 

Elite dodatkowo dużo lepiej wygląda - osłony, radiatory. LED-y, etc. co dziś jest dla wielu osób ważne, gdy większość budek ma szkło. A-PRO niestety jest wyjątkowo brzydka. Do tego Elite ma wyjście S/PDIF o które ktoś wyżej pytał, drugie M2, radiator na M2 co dla dysków PCIe jest na pewno przydatną rzeczą oraz HDMI 2.0 czyli wyświetli obraz 4k 60Hz czego na MSI nie uświadczysz. I to wszystko porównując do droższej A-Pro a nie Bazooki do której odnosiłem się wcześniej i o która pytał autor tematu.

Wygląd wyglądem, praktyczność jest IMO ważniejsza, chyba że ktoś wymienia sprzęt co chwilę. Jak koniecznie komuś zależy na "Szrałdzie" nad portami I/O to może kupić tomahawka, który ma "szrałd" z radiatora VRM.

Na płycie tego typu, gdzie 99% ludzi ma zewnętrzne GPU HDMI 2.0 to bajer.

Radiator na tej płycie dla M.2 jeśli się nie mylę nie ma nawet termopadu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodziło mi o to, że sytuacja jest podobna do tej, gdybyś miał do kupienia chłodzenie CPU w tej samej cenie, Grandisa i Fere. Bezsensem jest kupowanie słabszej płyty. Dlaczego muszę tłumaczyć, że kupno czegoś słabszego, gdy w tej samej cenie otrzymasz lepszy produkt jest bardziej opłacalne?

Mocniejsza sekcja daje same korzyści, niższa temperatura VRM= wyższa żywotność płyty, itd. A może autor zdecyduje się kupić za rok, dwa mocniejszy CPU :question: I wymieniamy płytę wtedy też tak? :lol2:

 

Z praktycznego punktu widzenia, nie widzę sensu kupować płyt Gigabyte w low-mid endzie, chyba że któraś z nich miałaby jakiś konkretny "ficzer", na którym mogłoby komuś zależeć.

Gigabyte B450M DS3H:

 

Jak nie jest jak jest :question::lol2: :lol2: Różnica jest na poziomie ilości cewek, jest to zabieg czysto marketingowy...

Na obu wyżej wymienionych masz VRM (4+3) 4C10N    2x 4C06N, jeden low i 2 high side mosfety na sekji dla VCORE?

Tu masz listę z VRM na płytach AM4

https://www.hardware...te-1155146.html

127C masz w teście Liptona w linku do youtuba wyżej, polecam też testy na kanale Buildzoida z ActuallyHardcoreOverclocking.

 

 

0,5x 4C10N -Wytłumacz mi proszę co to znaczy?

 

 

Ten argument powalił mnie na łopatki, :E Plastikowa osłona na radiator, żeby przypadkiem nie spełniał swojej funkcji i oddać płytę na gwarancję lub kupić nową po gwarancji, np. z powodu ugotowanych kondensatorów...

 

Wygląd wyglądem, praktyczność jest IMO ważniejsza, chyba że ktoś wymienia sprzęt co chwilę. Jak koniecznie komuś zależy na "Szrałdzie" nad portami I/O to może kupić tomahawka, który ma "szrałd" z radiatora VRM.

Na płycie tego typu, gdzie 99% ludzi ma zewnętrzne GPU HDMI 2.0 to bajer.

Radiator na tej płycie dla M.2 jeśli się nie mylę nie ma nawet termopadu...

 

Aż mi ręce opadają przy twojej argumentacji...

 

Skoro mówisz o takiej samej cenie - MSI A-Pro kosztuje 329 zł, czy może Tomahawk??

Może kupić lepsze CPU, ale APU nie może, więc HDMI 2.0 bez znaczenia?

Na jednej z płyt GB mosfety masz z oznaczeniem "B" na drugiej "N" - to to samo? Tylko Aorus ma mosfety 2+1 na fazę, DS3H ma 1+1

0,5 dlatego iż przeliczone jest z 8 faz (jest napisane wyżej: 4x2) a nie z 4, serio tego nie kumasz?

Radiator bez termopada sie nie liczy? szczerbaty.gif

127C w tym filmiku to ewenement, nie wiadomo gdzie jest czujnik (!) MSI może mieć w tym miejscu dokładnie tyle samo ;) kamera termowizyjna nie potwierdza takich temperatur, pomijając to iż to benchtable bez żadnego nawiewu i obudowie może być dokładnie odwrotnie, wystarczy iż jeden czujnik będzie w miejscu lepiej owiewanym! Podkreślam: czujnik, nie sam VRM

Wygląd bez znaczenia, dlatego teraz tak ciężko sprzedać szkło i ledy... bigsmile.gif

Napisałem wyżej że jak kupować MSI to lepiej Mortar albo Tomahawk, bo Bazooka to bieda za te pieniądze a ty się teraz będziesz kłócił sam ze sobą żeby kupić Tomahawk bigsmile.gif

"Praktyczność jest IMO ważniejsza" - dlatego lepiej wybrać płytę która ma mniej złączy szczerbaty.gif bo z nich się przecież nie korzysta, za to może, może kiedyś wymieni procesor na mocniejszy... i koniecznie 8-rdzeniowy AM4 bo jak Aorus jest za słaby do 6 rdzeni to nie będziesz chyba robił takiej k*** z logiki że minimalnie lepsze MSI da radę przy 12 czy 16 rdzeniach? Up_to_something.gif

 

Grubo wybiórczo i pod tezę, ja już podziękuje wink.gif

 

Edycja: dopiero teraz obejrzałem filmik Liptona do końca, ciekawostka: zmierzona (nie z jakiegoś niewiadomego czujnika) temperatura sekcji A-Pro to 121C (17C więcej niż GB). No wprost rewelacja... Po włożeniu do obudowy z Fera 3 spadła o ponad 40C (!). Podsumowanie Liptona: żadna z tych płyt się do overclockingu 2700x nie nadaje! Aorus Elite nadaje się do podkręcania 2600 i by jej nie odrzucał i może ją polecić ze względu na dobrą cenę :) Hurra, bierzemy MSI bo "ma najlepszy VRM" a GB "się przegrzewa" szczerbaty.gif

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Qwertypp10 Nie sugeruj się wyłącznie ekstremalnym kręceniem 2700x, czy brałbyś na stałe do użytku z takim kręconym procesorem te wymienione MSI za ~350zł ?

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450-A PRO jest w x-kom za 359zł z kodem amd-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Qwertypp10 Nie sugeruj się wyłącznie ekstremalnym kręceniem 2700x, czy brałbyś na stałe do użytku z takim kręconym procesorem te wymienione MSI za ~350zł ?

Można bez problemu, to nie te czasy że do OC musisz mieć płytę za 1000zł. Nie sugeruję się jedynie ekstremalnym OC, po prostu w podobnej cenie możesz dostać lepszy produkt. Elit za 329zł i A-PRO za 369zł + dochodzą różnice na korzyść OC u MSI.

 

 

Na jednej z płyt GB mosfety masz z oznaczeniem "B" na drugiej "N" - to to samo? Tylko Aorus ma mosfety 2+1 na fazę, DS3H ma 1+1

0,5 dlatego iż przeliczone jest z 8 faz (jest napisane wyżej: 4x2) a nie z 4, serio tego nie kumasz?

Radiator bez termopada sie nie liczy? szczerbaty.gif

127C w tym filmiku to ewenement, nie wiadomo gdzie jest czujnik (!) MSI może mieć w tym miejscu dokładnie tyle samo ;) kamera termowizyjna nie potwierdza takich temperatur, pomijając to iż to benchtable bez żadnego nawiewu i obudowie może być dokładnie odwrotnie, wystarczy iż jeden czujnik będzie w miejscu lepiej owiewanym! Podkreślam: czujnik, nie sam VRM

 

 

O APU na razie nikt nie wspominał. Nie wiem skąd masz informację na temat mosfetów, ja mam z linku, który dałem Ci wyżej.

Przyjrzyj się jeszcze raz zdjęciom, które dałeś bo piszesz nieprawdę. Jakie 8 faz, o czym ty piszesz, ISL95712 może dać maksymalnie 4+3. Masz na Elit 7 faz zasilania w konfigu 4+3, 1 low i 2 high mosfety dla vcore i 3 fazy z 1 low i 1 high side, dla SOC. Jak poszukasz w internecie, to testy temperatur w internecie się pokrywają z tym od Liptona ;) Podważyć można wszystko, przejrzyj sobie w takim razie testy Buildzoida robione w obudowie, to samo Throttling/ wyskakuje OTP lub po prostu temperatury dzięki, którym płyta nie posłuży Ci długo. Gigabyte ma słabą sekcję zasilania i słaby radiator, gdyby jeszcze zrobili normalny radiator, to te płyty miałby jeszcze rację bytu.

Zobacz sobie więcej testów, płyt AM4 to będziesz miał szerszy pogląd na to jak się ma ten temat w rzeczywistości.

 

Ile osób wykorzystuje więcej niż 1 slot PCI-E? 2 maksymlanie.

 

Wiem, lepiej kupić gorszą płytę za te same pieniądze i potem wymienić całą platformę, bo potem nic mocniejszego nie wsadzisz do tej płyty.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja na ten temat wiem najwięcej miałem aorus elite ramy działały maksymalnie na 3000mhz można było godzinami siedzieć w biosie i nic więcej nie dało się wymusić . Procesor max 3.9 na 4.0ghz nawet na 1.45v nie chciał działać. Myślałem sobie trafiłem na słaby ram i cepa. Aż pewnego pięknego dnia w mobo padła karta sieciowa. Po kilku tygodniach czekania na płytę z serwisu nie wytrzymałem i kupiłem chwaloną na forum msi b450 tomahawk. Powiem tak ram poszedł na 3200mhz bez żadnych kombinacji jedynie napięcie na 1.4v. Procesor śmiga na 4.0 GHz na 1.375v!!. Niestety z bólem serca muszę przyznać że MSI jest dużo lepsza ( zawsze byłem zwolennikiem płyt gigabyte )Jedynie na plus dla aorus to wygląd msi przy niej wygląda strasznie biednie i też mamy mniej wejść coś za coś niestety. Co do temp sekcji to i tu i tu jest u mnie chłodno ale może to przez słaby CPU

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z powyższym się zgodzę - napisałem na początku że jeśli dopłacać do GB to do Mortar bądź Tomahawk, ale za 329 zł nie widzę lepszego MSI niż ten Aorus a Bazooka jest niewarta swojej ceny - i wciąż to podtrzymuję. Swoją drogą, używając komputera na co dzień w czymś poza OC ramu i procka Tomahawk jest dla Ciebie lepszy?

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeśli kogoś nie rajcuje o/c to wtedy aorus też jest dobrą opcją.

 

Dodam jeszcze że na gigabyte piszczała mi sekcja zasilania na msi nie ma tego problemu i uefi w msi dużo ładniejsze ma wiele więcej opcji i myszka nie ma laga jak w Gigabyte

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...