Skocz do zawartości
LasagnaBolognese

Phishing, jak przeciwdziałać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowane Comodo Internet Securitu ( antywir i firewaal)

Mam też avg Free, tak wiem, że to antywirus sam jest i dubluje funkcje.

 

Proglem polega na tym, że AVG często wyrzuca mi komunikat o phishingu, że zapobiegł połączeniu z tym a tym

 

Jak usunąć przyczyne phishingu? mam zainfekowane pliki jakieś czy co?

 

Malwerbytes nic nie wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam(bo z Comodo dawno nie korzystałem) to po prostu się gryzą i AVG blokuje firewall, wywal go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj AVG. To nie żadne oj tam, oj tam, ale drastyczne zmniejszenie jakości ochrony antywirusowej.

 

Phishing to próba wyłudzenia danych poprzez podszywanie się pod stronę internetową banku, sklepu internetowego itp. Polega to na wejściu na inną stronę, niż się powinno i zazwyczaj następuje po kliknięciu w spreparowany link. Usuniecie zagrożenia polega na skasowaniu takiego maila wysłanego przez przestępców. Więcej w systemie zmieniać nie trzeba. AVG najprawdopodobniej opowiada ci bajki marketingowe.

 

Jeśli chcesz mieć 100% pewności, zajrzyj do przyklejonych postów na tym forum, wykonaj logi i wrzuć je nawet w tym wątku, ale zaznacz w tytule, że masz logi do sprawdzenia - wtedy spece szybciej przybiegną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn wywalało mi nazwy konkretnych plików, głównie hostingów fotek przy filmach z zatoki, a że naklikałem się w to mocno to wygląda to dośc wiarygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Mam zainstalowane Comodo Internet Securitu ( antywir i firewaal)

Mam też avg Free, tak wiem, że to antywirus sam jest i dubluje funkcje.

 

Proglem polega na tym, że AVG często wyrzuca mi komunikat o phishingu, że zapobiegł połączeniu z tym a tym

 

Jak usunąć przyczyne phishingu? mam zainfekowane pliki jakieś czy co?

 

Malwerbytes nic nie wykrywa

 

AVG po prostu blokuje szpiegujące i zawierajcie wirusy strony Web. Używanie go wraz z CIS jest bez sensu. Możesz natomiast stosować go z samym firewallem Comodo.

 

Inna opcja, to CIS (bez AVG), plus anty-phishingowy dodatek Bitdefender TrafficLight oraz uBlock Origin z filtrami malware, spyware, przekręty i koparki (Certyficate.it).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zrozumiałeś. Miałem takie komunikaty przy klikaniu ale to na co sie skarże to te komunikaty jak juz dawno nie klikam w nic. I tak się pojawiają.

 

ublocka origin oczywiście mam od zawsze.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Utwórz temat z logami. Jasnowidzów na tym forum, to raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

logami czego? nawet nie wiem o co pytasz.

Chodzi o logi z FRST według przyklejonego tematu Mój link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te logi, sek w tym, że w nich figurują nazwy moich prywatnych plików... średnio mi się widzi coś takiego wrzucać do internetu...

 

W jaki sposób te pliki mam interpretować teraz? Czego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeskanuj system Eset Online Scannerem, Emergency Kit Scannerem (malware skan, po aktualizacji baz) i AdwCleanerem. Usuń wykryte zagrożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eset przyczepił się jedynie do instalki torenda, comodo, pliku z kwarantanny z cmodo i czegoś tam jeszcze.

3iL2E78.png

 

Emsi nic nie znalazł

 

ADW znalazł jakiś kluucz w rejestrze z nazwą dobreprogramy czyli zostały pewnie po instalowaniu jakiegoś programu

 

Bez robienia pod siebie moge logować się do banku?

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

ADW znalazł jakiś klucz w rejestrze z nazwą dobreprogramy czyli zostały pewnie po instalowaniu jakiegoś programu

Pewnie ten klucz powstaje po pobraniu pliku/ów z "dobrych programów" za pomocą ich asystenta pobierania, czyli ogólnie syf.

Na zrzucie z raportu skanowania w EOS jest:

1) plik w kwarantannie Comodo,

2) plik związany z zainstalowanym uTorrent,

3) plik instalacyjny ccleaner,

4) plik instalacyjny uTorrent.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Eset po tej wpadce z podmianą instalatorów na stronie, cały czas traktuje CCleanera jako potencjalne zagrożenie.

 

Zamiast wątpliwej reputacji uTorrenta, polecam qBittorrent.

 

Wyinstaluj AVG i zapomnij o temacie.

 

Podczas logowania do banków używaj Comodo Secure Shopping (hasło wpisuj przy pomocy klawiatury ekranowej CSS - zrzuty ekranu i fałszywe certyfikaty są zablokowane).

Nie ma lepszej aplikacji tego typu!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wraz z pełnym skanowaniem Comodo, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No comodo peły skan robiłem kilkukrotnie zanim puściłem te twoje programy.

 

Dobrze a co mam zostawić na koniec z softu? Comodo internet security ( antivir + firewaal) zostawić?

 

Te 3 programy od Ciebie też zostawić?

 

AVG właśnie wywaliłem i Malwerbytes też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli potrafisz we właściwy sposób używać CIS - klik, a nie ma problemów z właściwym działaniem systemu i płynnym funkcjonowaniem komputera, to ten pakiet będzie stanowił znakomite zabezpieczenie.

Oczywiście skanery na żądanie pozostaw, ponieważ one nie kolidują z ochroną real-time i nie obciążają dodatkowo komputera w tej ochronie.

 

Gdyby były problemy, to możesz rozważyć inne darmowe rozwiązania - klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a proposd tego punktu

1. Comodo zapobiega nieupoważnionym zmianom w przeglądarkach internetowych i blokuje wiele szkodliwych stron WWW firewallem oraz bezpiecznymi serwerami DNS

 

Mam problem z chrome ( poboczny browser)

Wtyczki w nim ładują się ze sporym opóźnieniem, do tego wyskakuje po kilku chwilach taki komunikat

RVXGLDA.png

 

Komunikat ten pojawia się za każdym ponownym uruchomieniem Chrome. Do tego Chrome nigdy nie zapamiętuje ustawień tzn jak chce mu dać by otwierał się z nową kartą a nie kontynuował, on nigdy nie pamięta.

Nie wazne co wybiore w tym komunikacie, zawsze jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Jeżeli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to wyinstaluj Comodo IS, a zainstaluj Kaspersky Free. Bardzo skuteczna i prosta ochrona.

Używam od dłuższego czasu i polecam!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też używałem Comodo przez lata, ale od wersji 8, gdy nastąpiła zmiana programistów, szczególnie w Windowsie 10, zaczęły się pojawiać problemy. Najpierw nie działał prawidłowo HIPS, potem auto-sandbox, następnie pojawiały się blue screeny, a ostatnio spowalnianie działania niektórych aplikacji i systemu.

Lepiej działa sam firewall, którego stosowałem wraz z Pandą Dome, ale od kiedy pamiętam, Comodo zawsze miał problem z dopracowaniem.

 

W sytuacji którą opisujesz, chodzi o zaakceptowanie zmian w Chrome. Jeżeli wiesz jakie to zmiany, to je zaakceptuj i może problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że niezależnie czy zaakceptuje czy odrzuce, komunikat się pojawia ponowie a ustawienia z chroome są zresetowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak więc pozostaje reinstalacja Comodo lub wybór innego pakietu zabezpieczającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...