Skocz do zawartości
Acrux666

Rtx 2060 Windforce Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , mam pytanie odnosnie GPU czy temperatury 79-82 w Assassin Creed Odyssey sa dobre/akceptowalne ,czy mam sie martwic tym ?

komputer :

AMD Ryzen 5 2600

MSI B450 TOMAHAWK

SilentiumPC Fortis 3

Gigabyte GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6G

HyperX Predator XMP 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM]

Crucial MX500 500GB

FOCUS Plus Gold 550

SilentiumPC Gladius GD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dość wysokie temperatury jak na rtxa 2060, zapewne cicho też nie jest. Z drugiej jednak strony trudno się dziwić, obudowa z tego co widzę to srogi piekarnik, cały zakryty front z malutkimi dolotami powietrza od prawej strony

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa no i to windforce, te karty nie grzeszą kulturą pracy i temperaturami nawet w mega przewiewnej obudowie.

 

Zdejmij panel boczny i sprawdź temperatury dowiesz się na ile to może być wina obudowy, a na ile to kwestia słabego chłodzenia na tym GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrób UV na gorszych modelach nie dość że osiągniesz lepszą wydajność niż fabrycznie to jeszcze zbijesz znacznie temperaturę. Nie trzymaj tej karty w tym stanie bo tracisz tylko wydajność przy tych temperaturach jaki masz core clock? 1830 :hmm::E Ja po UV zyskałem 8 stopni i taktowanie rdzenia startujące z 2010 i utrzymujące nawet w Wiedzminie 3 czy metro exodus 1980 cały czas dodatkowo pamięci puściłem na 7800, max temp 67-68 i 1590rpm na tym ventusie a fabrycznie to wiadomo może nie tak jak ten gigabajt ale też jedna z gorszych. Lipton potrafił zrobić na niej 77 :E i 2000rpm

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powstały dwie wersje 2060 od Gigashita. Pierwsza rewizja (ta, która jest kompletnym paździerzem) ma 4 wyjścia video (jedno wyjście na górze). Którą wersję masz ty?

 

 

https://i.imgur.com/d5MCdQk.png

Edytowane przez Belfor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@lukadd

Po zdjeciu panelu bocznego temperatura, spadla do 75C na wysokich ustawieniach graficznych i wyglada ze to jest juz max.

Aktualnie (72-75)C.

 

@Send1N

Jezeli chodzi o UV to jestem świeżakiem w tych kwestiach :)

 

@ Belfor

Niestety wyglada na to ze dostalem rev 1.0 :(

 

Monitoring:

https://imgur.com/a/nb1LQ76

 

Ogolnie trochę mi szkoda ze akurat wziąłem ta kartę ,bo komputer składałem jakieś 2 tyg temu , a do Z gaming wystarczyło dołożyć 100 zl .Nie spodziewalem się ze będzie aż taka różnica :/

Edytowane przez Acrux666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniz mu power limit w MSI Afterburner na przykladowo 75% i wtedy zrobic reczne OC, powinno byc rownie wydajnie a sporo chlodniej. Skrzynka jak widzisz troszke ogranicza przeplyw powietrza. Podkrec jej Memki standardowo +500, Core pobaw sie juz sam i na obnizonym PL powinno byc dobrze. 100zl jednak warto bylo doplacic, aczkolwiek gdybys trafil ta lepsza wersje to tez nie byloby zle. Mozesz karte zwroci na 14dniowy zwrot czy juz za pozno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

W poniedzialek bede dzwonil sie dowiedziec czy jest mozliwosc zwrotu ew. doplaty do Z gaming ^^

A jak sie nie uda, to bede sie bawil z konfiguracja karty.

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ Belfor

Niestety wyglada na to ze dostalem rev 1.0 :(

 

No to niestety, ale ta karta tak ma. Gigabyte postanowił dać tam mały radiator z solidnego aluminium, a nie finy, tak jak w normalnych chłodzeniach. Żałuję, że nikt w mediach o tym nie trąbi, bo mnóstwo ludzi zaufało Gigabytowi, a ten dał zwykły paździerz i po cichaczu wypuścił miesiąc później poprawioną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualnie doszedłem do czegos takiego , jakies sugestie co mozna jeszcze poprawic ?

 

https://imgur.com/a/mbikYoN

A po co się bawisz w takie schodki :hmm: ustaw na sztywno jedną krechę tak aby chodziła na jednym napięciu. U mnie:

 

https://zapodaj.net/134f5d7c35f6a.png.html startuje z 2025mhz i utrzymuje nawet w wiedzminie 3 i metro exodus 1980 niżej nie spada na 0.931v

 

Pamięci poszły na +800 bez artefaktów wyżej już krzaki. Mi nie trzymała zegarów msi to mimo uv podbiłem power limit do max.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...