Skocz do zawartości
maxikoa

Profesjonalny komputer do streamingu na lata - 10k+

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas, żeby zupgrade'ować maszynę do streamowania. Budżet tak naprawdę nie gra znaczącej roli (oczywiście w ramach rozsądku, nie chcę przepłacać bez sensu, ale jakość jest zdecydowanie na pierwszym miejscu), najbardziej zależy mi na tym, żeby maszyna była na tyle mocna, aby uciągnęła wszystkie dzisiejsze gry na max detalach i stabilny ich streaming przy 6k bitrate'u, oraz żeby była najbardziej jak to możliwe bezawaryjna. Cel jest taki, żeby sprzęt starczył na kilka lat do przodu i aby nie trzeba było go modyfikować co chwilę, więc jestem gotów zapłacić górkę, za to aby komputer miał zapas na gry które powstaną w najbliższych latach.

 

Obecnie streamuję przy 1080p 60 klatek, bo więcej na twitchu się nie da, ale monitory mam pod 144hz, więc fajnie jak by udało się z tym współpracować.

 

Jeżeli chodzi o obecne trendy w sprzęcie, to jestem kompletnie zielony, więc będę wdzięczny za wszelkie porady jak powinien wyglądać dobry komputer w 2019 roku.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY Technologies NVIDIA Quadro RTX 5000, 16GB GDDR6, 384-bit (VCQRTX5000-PB)

I po budżecie... :E

Jaki budżet na MB, CPU, RAM...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/o1g60vs7n

 

i9, 32 GB RAM (na zapas), Kraken do chłodzenia tego potwora i9, płyta z porządną sekcją zasilania, przewiewna buda + dodatkowy wentylator 140mm na przód), topowy zasilacz z zapasem mocy, RTX 2080 Ti, SSD 512 GB na system i najczęściej grane gry, drugi SSD 1TB na resztę gier i dane.

 

Jeśli chcesz wydać mniej:

 

- schodzimy póki co do 16 GB RAM (na razie spokojnie starczy)

- zmieniamy grafikę na RTX 2080 - https://www.x-kom.pl/p/445413-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2080-gaming-oc-8gb-gddr6.html

- na procku nie ma co oszczędzać przy tych wymaganiach

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VoxCordi - dlatego miałem na myśli w ramach rozsądku :D. Co do tego jaki budżet, to naprawdę "nie ma granicy" tak długo, jak będzie to szło w parze z użytecznością. Te 10-15k, żeby się zamknąć za całość byłoby bardzo fajnie, ale jeśli uważasz, że przy 16.5k będzie znacząco lepiej, to też nie ma problemu. Główny cel jak pisałem, to jest komfortowe streamowanie najnowszych gier z lekkim zapasem na przyszłe lata. Nie wiem do czego ludzie wykorzystują karty graficzne za 10k pln, ale zwykły streaming przewyższa chyba o lata świetlne :D?

 

Dirian - dzięki wielkie za pomoc. Podoba mi się. Jak wg Twojego doświadczenia taki zestaw będzie się sprawdzał pod względem grzania (sprzętu samego w sobie, oraz pokoju dookoła) czy wydzielania hałasu? I jeśli źle/średnio, to czy jest tu jeszcze gdzieś np opcja na poprawę, żeby warunki pracy były bardziej komfortowe? W sumie nie wspomniałem o tym w pierwszym poście, a to też dość istotna rzecz siedząc po ~10h dziennie przed kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika ma wydajne chłodzenie, na CPU masz porządne AIO. Temperatury będą w normie. Co do hałasu, to też standardowo - lekki szum pod obciążeniem. Całość jest zamknięta w dobrze wentylowanej obudowie.

 

A widzę, tam się dodał Intel Optane - jest gratis do CPU i przeceni się na bodajże 1gr jak dodasz części do koszyka swojego. Nie jest ci to potrzebne, można np. komuś dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Monitora nowego raczej nie potrzebuję. Co do Ryzena 3000, wiadomo kiedy jest planowana premiera?

 

Również duża jest różnica jeśli chodzi o top gierki + streaming między najlepszym Ryzenem a najlepszym Intelem? Jest jednoznaczny "zwycięzca", czy co człowiek to opinia?

 

Dirian, jak tam sobie myślę, to można tu bezboleśnie dołożyć nagrywarkę DVD/jakaś godna polecenia? Korzystam z płyt raz na rok, ale w sumie jak już wydaję 12k na komputer, to nie zrobi to dużej różnicy, a zawsze to jakaś dodatkowa wygoda.

Edytowane przez maxikoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera chyba coś czerwiec, lipiec.

Różnnica wydajności pomiędzy Intelem a Rzyenem to też kwestia rozdzielczości.

W FullHD Intel przodem a im wyższa rozdzielczość tym różnica się zaciera praktycznie do zera przy 4K stąd też przy opcji z Rzyenem padło od razu na monitor UWQHD co by różnic pomiędzy CPU nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak wyżej - pod Full HD brałbym jednak Intela jeśli zależy ci na jak największej wydajności. Pod wyższe rozdzielczości śmiało można iść w Ryzena bo tam już procek aż tak bardzo się nie liczy, bo więcej do roboty ma karta graficzna.

 

Napęd np. https://www.x-kom.pl/p/257668-nagrywarka-dvd-hitachi-lg-gh24nsd1-sata-czarny-oem.html choć jak raz na ruski rok to może weź zewnętrzny - https://www.x-kom.pl/p/323391-nagrywarka-dvd-hitachi-lg-gp57ew40-slim-biala-box-usb-20.html - nie będzie szpecić frontu obudowy i jak nie będziesz uzywac to schowasz do szafy, no chyba że ci to nie przeszkadza ;)

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia myśl mnie naszła, bo jutro planuję zamawiać komputer. Czy można realnie liczyć na x-kom jeśli chodzi o składanie komputerów? Nie znam się na tym na tyle, żeby składać samemu, a o różnych sklepach czytałem różne opinie, a wiadomo, że przy komputerze za 12k wolałbym żeby jednak wszystko było cacy. Widziałem też jakieś filmiki/reklamy, że np Video Blog Tech składa komputery samemu i robi to profesjonalnie. Jest sens się interesować takimi "pośrednikami" przy składaniu, czy można zaufać x-komowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi zamawiali z montażem w XKom to nie było się za bardzo do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że najbardziej pomogłeś i będę zamawiał Twój zestaw Dirian, jest jakiś sposób w który mogę Ci się odwdzięczyć? Zakładam, że sklepy jak x-kom mają coś w stylu systemu polecających, więc jest jakieś pole w które mogę wpisać Twój nick/kod, bądź w jakiś sposób się upewnić podczas składania zamówienia, żeby x-kom wiedział, że to z Twojego polecenia? Zakładam, że przy takim zamówieniu bonus dla polecającego jest w miarę realny, więc głupio byłoby coś zwalić po drodze :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tego programu poleceń nigdy ale widzę że musiałbym ci powysylac wygenerowane linki do poszczególnych części z moim "poleceniem". Jak ci się nie pali to wyśle w prywatnej wiadomości tak za 1-1.5h bo teraz na telefonie siedzę i bym to z 30 min kopiował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoczko, mogę spokojnie poczekać, jak ma Ci wpaść parę groszy dzięki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni Kraken X62 jest niedostępny. Póki co sobie cierpliwie czekam, ale pytanie czy jeżeli dostępność się nie zmieni w najbliższym czasie, czy jest sens np brać Krakena X72? Jest to zmiana na plus? Pasuje w ogóle do reszty sprzętu? Jeśli nie, to polecasz jakieś inne rozwiązanie?

 

Dodatkowo, masz jakiegoś głośniki godne polecenia? W gry i tak gram na słuchawkach, więc głośniki są raczej fajnym dodatkiem, żeby posłuchać muzyki albo obejrzeć film na kompie, więc nie potrzebuję Bóg wie czego. Ot głośniki z dobrym stosunkiem ceny do jakości, a nie chciałbym brać pierwszych lepszych, bo wiadomo jak to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym wtedy Fractal Designe Celsius S36 tylko wtedy trzeba będzie zrezygnować z napędu (lub kupić zewnętrzny) i zdemontować koszyk na napęd z obudowy. Ew. poszukać innej budy... Kraken X72 jest spoko ale cena z kosmosu, a Fractal też bdb opcja.

 

Co do głośników, jak duży masz pokoj w którym będzie PC i czy na biurku obok monitora jest miejsce żeby postawić trochę większe kolumienki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mały pokój i dość mało miejsca na biurku (na tyle, że zwykłe głośniki się spokojnie zmieszczą, ale już fajne kolumny ala mini wieża nie bardzo. Pokój to w sumie bardziej biuro do streamowania, coś w stylu 3x2m.

 

Co do x72, to z co patrzę, to różnica na x-komie to niecałe 200zł, więc przy zakupie za 12k praktycznie nie robi mi to różnicy tak długo, jak jakościowo nie pogarszam sytuacji. Z tego co widzę, 72 ma trzy mniejsze wiatraczki a 62 ma 2 większe, więc i rozmiarowo się to różni. Nie chciałbym czegoś popsuć podkręcając model do góry. Póki co cierpliwie czekam, ale na maila o to kiedy będzie nowa dostawa 62 x-kom nie odpisał, więc w sumie nie wiem czego się spodziewać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak tam chcesz, w każdym razie ten Fractal jest tańszy i prócz braku LED-ów nie ustępuje praktycznie obu NZXT ;) Niemniej jak koniecznie chcesz któregoś krakena, to można wziąć - X72 też będzie ok, kwestia jest tylko taka sama jak w przypadku Fractala - trzeba będzie zdemontować koszyk na napęd.

 

Z innych alternatyw to niezłą opcją jest też https://www.x-kom.pl/p/479788-chlodzenie-wodne-corsair-h115i-rgb-platinum.html - choć wygląda chyba trochę bardziej odpustowo od NZXT / Fractala ;)

 

W kwestii głośników zerknij na https://www.x-kom.pl/p/22713-glosniki-komputerowe-creative-20-gigaworks-t40-ii.html?partnerid=100026585&sm12=Nw==&ts=1558333045&token=240504eb3b326008321d8de6bd546591&83 - dość wąskie więc nawet na małym biurku powinny się zmieścić, a jakość dźwięku bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraken wrócił, więc problem rozwiązany, jutro zamawiam. Jeszcze takie pytanko, bo trochę poczytałem i ludzie strasznie narzekają na pastę termo-przewodzącą dołączoną do Krakena, czy myślisz że warto dorzucić jakąś lepszą do zamówienia (jaką ewentualnie)? Myślisz, że jeśli to zrobię, to x-kom użyje jej przy składaniu komputera, czy nie ma co na to liczyć? Samemu mimo wszystko wolałbym się nie bawić :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne problemy :D. Okazało się, że obudowa mimo, że teoretycznie dostępna na stronie x-komu, to faktyczny czas oczekiwania to 2tyg+, bo jednak nie mają jej na stanie.

 

Możesz polecić jakąś inną obudowę, gdzie to wszystko się pomieści i będzie spoko? Dzięki! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych, którzy od lat żyją że steameingu. Od zawsze na applu, bo nie było potrzeby co chwila ładować kasę w upgrade.

Zmienili ostatnio na pc z tylko jednego powodu - cena licencji Mac vs PC. Tak to by zostali na applu.

 

Tak tylko rzucę.

 

Osobiście uważam, że nie ma się co ładować w sprzęty po naście tysi, jeśli za chwilę będzie to warte sporo mniej. Lepiej zainwestować w platformę, która łatwo zupgreadować i robić to na bieżąco, w miarę potrzeb niższym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...