Skocz do zawartości
Change377

Ram 3000mhz do gigabyte b450m ds3h

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć.

Po pierwszym złożeniu kompa - przy uruchomieniu pojawia się ciągłe pikanie i komputer się nie uruchamia (tzn wentylatory itp. chodzą - ale ekran pozostaje czarny). Z tego co wygooglowałem - ciągłe pikanie to problem z RAMem. Czy to prawda? I czy problemem może być to, że ram jest zbyt szybki? Płyta główna to gigabyte b450m ds3h. Mam ram 2x4gb 3000mhz. Czy ram jest uszkodzony?

Próbowałem wpiąć jedną z kości, próbowałem je w różne sloty (zarówno jedną z nich jak i dwie). Docelowo wpięte miały być zdaje się w dwa szare sloty - i tak były.

Czy też może takie pikanie - nieustające - zupełnie nie jest związane z ramem i tutaj się mylę? W razie czego przenieście do odpowiedniego działu.

 

Jeśli to ma znaczenie:

Ryzen 5 1600x

RX 570 AORUS

ten ram firmy Viper

Edytowane przez Change377

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam tą płytę główną i na pewno ram nie jest za szybki bo mam pamięci G.skill Flare X 2x8GB ustawione na 3433Mhz i żadnych problemów z takim taktowaniem nie ma.

Spróbuj wyjąć baterię na 1min w celu zresetowania biosu i wystartuj tylko na jednej kości włożonej w szary slot ten od strony cpu.

Podaj również jaki to konkretnie model pamięci bo jeśli są to pamięci dual rank to możesz mieć problem z ich uruchomieniem.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...