Skocz do zawartości
Calvalio

Ryzen 5 2600x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem nowy zestaw oparty na płycie głównej msi carbon b450, procesorze ryzen 5 2600x z chłodzeniem AIO od cooler Master, PSU ocz 700w brown plus, ram vengeance oraz Sapphire rx580. Wczoraj złożyłem wszystko postawiłem system zainstalowałem wszystkie stery oraz utilities I zostawiłem do następnego dnia kiedy przyjedzie nowy monitor i przy próbie włączenia pc system nie wstaje. Włączają się wszystkie wentylatory, LED itp. A dioda błąd cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A przewód CPU dobrze wpięty, nie poluzował się? Rozumiem, że wczoraj nie było żadnych problemów, system ładował się normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko było w porządku, całe zasilanie sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

moze 10 letni zasilacz zrobil kupke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jak cała reszta jest nowy...ale muszę przyznać że pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA
Napisano (edytowane)

prawde mowiac objawy sugeruja najbardziej prawdopodobnie plyte ale najlepiej chyba poodlaczac wszystko jeszcze raz, upewnic sie,ze zadne piny na procesorze nie sa powyginane, podlaczyc jedna pamiec, gpu i multimetr do zasilacza i uruchamiac,sprawdzajac wszystko na piechote.

 

zasilacz w dalszej kolejnosci - zazwyczaj system sie wtedy restartuje albo nawet nie drgnie, ewentualnie blue screeny, choc wszystkiego w zyciu jeszcze nie widzialem, wiec ktoz to wie :)

 

Jak zasilacz OCZ moze byc nowy skoro firma od kilku lat nie istnieje ?

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zasilacz jest sprawny, nowy bo jak ocz uciekało to były śmieszne ceny i mam ich kilka...

Myślę nad płytą główną, dziś odbiorę ryzen 3 2200g z integrowana grafiką i spróbuję to postawić na samej płycie i cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Dobra, zasilacz jest sprawny, nowy bo jak ocz uciekało to były śmieszne ceny i mam ich kilka...

Myślę nad płytą główną, dziś odbiorę ryzen 3 2200g z integrowana grafiką i spróbuję to postawić na samej płycie i cpu

 

 

sprawdziles dokladnie czy wszystkie piny na procesorze sa ok i czy same gniazdo jest czyste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to co wyżej + upewnij się że wentylator od chłodzenia CPU masz w gnieździe CPU_FAN, a nie SYS_FAN, też może być wtedy podobny objaw.

Pomóc może też reset płyty głównej zworką (nie bateria)- patrz manual od płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...