Skocz do zawartości
Kazhan

Wzmocnienie sygnału WiFi dla Huawei B529

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Nie owijając w bawełnę przedstawię temat dotyczący wzmocnienia sygnału WiFi dla Routera Huawei B29s-23a, używanego przez klientów sieci T Mobile. Router ten w niewielkim mieszkaniu daje sobie radę bez problemu. Gorzej jest kiedy zamieszkamy w dwupoziomowym domu. W moim przypadku Router na dwóch poziomach nie dawał rady. Wiele nie myśląc w jednym ze sklepów RTV zakupiłem polecany przez sprzedawcę repeater WiFi. Kosztował mnie nie mało bo z tego co pamiętam jakieś 160 zł. Urządzenie to Asus RP-AC51. Pomimo też licznych pozytywnych opinii na temat tego repeatera ja odczuwam, że zakup był pochopny. Po synchronizacji routera z repeaterem zasięg wifi mam już w całym domu. Nie ma wielkich strat, wszystko działa jak należy... ale po kilkugodzinnej pracy muszę mechanicznie restartować repeater ponieważ pomimo połączenia z routerem, co dziwne, nie przesyła danych internetowych. Repeater mam co najmniej 3 miesiące i ten sam problem powtarza się codziennie. Nie wchodzi w grę codzienne restartowanie repeatera ponieważ nie zawsze jestem w domu a pod niego mam podłączonych kilka urządzeń.

W tym momencie mam do Was pytanie.

Czy spotkaliście się już z tym problemem? Jaki polecacie repeater do zakupionego w T Mobile routera? Ewentualnie... czy problem ten tkwi w złych ustawieniach sieciowych?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest poprowadzenie skrętki od B529 do tego Asusa i ustawienie go jako AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mattpl prawie wyczerpal temat, ogolnie bez inwestycji to jedyna opcja, druga to zakupienie AP/routera ale i tak spiac go trzeba najlepiej kablem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z uwagi na to, że powyższa pomoc nie za bardzo mi się przydała postanowiłem zaryzykować i zakupić inny repeater. Tym razem zakupiłem 4 razy tańszy od poprzedniego. Nowy zakup to Wireless Repeater WS320 Huawei. Jak do tej pory połączenie mam stabilne. Zasięg WIFI jest w domu i w ogrodzie.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem i nie narazi się na dodatkowe koszta.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...