Skocz do zawartości
m509

Wartosc mobo na 1155 i 1336

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam sporo gratow, takie hobby :) a ze 1155 to byla przelomowa platforma to kilka plyt i i7 i5 sie uzbieralo.

Trzymam tez jeszcze Gigabyte 1336 x58 i na niej i7 980x.

Mam do was pytanie, czy jest sens to zostawiac czy wystawic bo wartosc bedzie tylko malec, ze wzgledu na ryzeny itp.

Zastanawiam sie, bo wiadomo ze ludzie wciaz kupuja plyty na stare platformy mimo ze nie zawsze jest to oplacalne.

Ja aktualnie nie jestem na czasie, ale jeszcze z rok temu Intele trzymaly cene i mobasy rowniez.

tak wiec doradzcie :) ale bez takich ze chlopie to juz graty i po tym bylo juz 6 generacji a ty chcesz za to kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem nie ma co zostawiać tym bardziej jeśli nie będziesz używał, 1336 od dłuższego czasu są drogie ze względu na procesory więc weźmiesz fajną sumę, a na 1155 jak masz lepszą MOBO to też cena będzie kosmiczna, ludzie płacą za stare płyty cenę jak z premiery. Trzyma to wszystko cenę i jeśli wystawisz na licytację albo lekko poniżej wszystkich aukcji to myślę, że bez problemu sprzedasz o ile wszystko sprawne.

Edytowane przez kammel19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka zwyklych na p67 ale i np asus work station i sabertooth. ze 2 na z68 i 2 z77 c45 msi i jakis asus lx. gdybym mial maximusa to bym zostawil bo wiadomo ze za niego zawsze $ ale sprzedalem kiedys. 1155 i i7 to wciaz spoko opcja i wiadomo ze plyt oc na ta podstawke nie przybywa, ale jednak obawiam sie tych ryzenow :E i musze sie pogodzic ze to bedzie nastepca 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę takie wróżenie z fusów... Na dzisiaj LGA1366 jest ogólnie dość opłacalną platformą na rynku wtórnym (cena/wydajność), a LGA1155 sprzedaje się jak ludzie chcą zrobić upgrade CPU albo wymienić padnięta płytę. Ryzeny powoli niszczą opłacalność LGA1366, ale ta platforma ma szansę na zyskanie statusu kultowej. Na dzisiaj za zestaw 980X + X58 dostałbyś dość fajne pieniądze (~700 zł). Wartość takiego zestawu może z czasem wzrosnąć albo i spaść ;) Co do LGA1155 to bym bez żalu opchnął większość gratów, zostawiając sobie tylko 1 czy 2 perełki (np. ta P67WS i ew. coś na Z68).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pierwszy albo drugi komputer Apple ale jest coś tam wartę, retro to raczej też nie jest, ostatnio widzę jak poszły ceny Voodoo 1 i 2 do góry, kiedyś nie warte nic dziś już 200zł., a mam sprawne dwie sztuki Voodoo 1 i jedną Voodoo 2. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dobre slowa :) mam kilka plyt i na nowsze platformy, ale tu jednak sentyment mam najwiekszy. Jednak wezme posprawdzam dla pewnosci i powoli bede sprzedawal bo mimo ze spokojnie i7 daje rade to i tak z tego zupy nie ugotuje a bedzie na wakacje :D thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...