Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

FPS masz na końcu w podsumowaniu, nie wiem czemu nie dał tego normalnie.

 

Chciał pokazać że proc z niższym zegarem, ale z lepszymi pamięciami daje więcej niż kręcenie procka + ram na auto.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, widać, do tego w Aidzie spory boost. Zrobił jeden test, a raczej ja bym testował coś procko żerne, a nie bardziej GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy cs go testować, widać konkretne przyrosty fps xmp vs 3400cl14 50fps w benchmarku więcej. Gameplay też plynniejszy. Na razie nie potestuje nic wyżej bo bios jest tak zje... że jak ustawie ręcznie ram to pc się nie chce włączać . Xmp chodzi na razie Oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ballistix Sport LT 3000mhz cl15 BLS2K8G4D30AESBK będą miały lepszy potencjał od corsair LPX 3200 CL16 na Hynix MFR?

xkOOqOW.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są AFR,

Microny e-die lepiej się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do kości bls2k8g4d30aesbk. Chodzi o możliwości podkręcenia, bazowe ich xmp wynosi 3000 cl 15. Przeczytałem wiele tematów o możliwości ich oc postanowiłem spróbować, jednak mam pewne problemy. Mianowicie chodzi o to że nie jestem w stanie wgl uruchomić ich na 3600 z obojętnym opóźnieniem i napięciem 1,45. Próbowałem "memory try IT" próbowałem kalkulatorem dram ale zawsze kończyło się tak samo czyli błędem pamięci.

Udało mi się jak do tej pory po licznych próbach dojść do 3200 14:16:16:16:36 przy 1,4. Przy próbie wbicia 14:14:14:16:36 przy tym samym napięciu muszę resetować bios. Dodam że mam najnowszy bios do mojej płyty: b450 plus gaming.

Ktoś ma może jakieś rady?

Poleca jakieś ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z TRCDRD na 16 zawsze sypało błędami. Stabilnie jest tak jak na screenie. Napięcia w sygnaturce.

post-196676-15666800356264_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Ramy poszły na 14:17:14:32:48. Memtest nie wykazał żadnych błędów.

Opłaca się bawić resztą timingów? Czy może spróbować wbić 3477?

Aktualnie całość tak wygląda:

e45de6b6b06a4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Ramy poszły na 14:17:14:32:48. Memtest nie wykazał żadnych błędów.

Opłaca się bawić resztą timingów? Czy może spróbować wbić 3477?

Aktualnie całość tak wygląda:

e45de6b6b06a4.png

 

Trochę odejde od tematu,

były problemy z działaniem procesora na płycie

czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3466cl14 na ryzenie 3600 , fclk 1733mhz , nic wyżej nie idzie mi jak na razie . Timingi 14.16.14.14.28.52.cr1 trfc 520

Co do działania , jakoś mi działa pc, ale zobaczymy po parunastu uruchomieniach . Włączyłem sugerowaną opcję w biosie, jeśli ktoś ma problemy z rozruchem , a nazywa się ona " ErP", to jest jakaś funkcja od oszczędzania energii, niby komuś z forum msi, pomogła w usunięciu problemu z rozruchem. Bios wgrałem ostatni oficjalny, bo ta beta z forum msi to padaka.

 

37593a4b1e3194c7.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jaki masz pdczyt/zapis w aidzie

1980e940417ae.png

Proszę.

 

Trochę odejde od tematu,

były problemy z działaniem procesora na płycie

czy nie?

 

Nie było problemów żadnych, wgrałem po prostu nowy bios i odpala za każdym razem. Wszystkie rdzenie ustabilizowałem na 4300 przy 1.43 ale zmniejszyłem na 4275 i chodzi na 1.39, patrzyłem też pbo+auto oc oraz boost mode od msi, jednak manual daje mi najlepszy wynik, na 2 miejscu boost mode, stabilizuje mi wtedy rdzenie na 4250 przy napieciu 1,35, najgorsze jest auto z pbo 4225 na kilku rdzeniach a reszta 4200, napięcia skaczą od 1,4 do 1,45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Ramy poszły na 14:17:14:32:48. Memtest nie wykazał żadnych błędów.

Opłaca się bawić resztą timingów? Czy może spróbować wbić 3477?

Aktualnie całość tak wygląda:

e45de6b6b06a4.png

no te suby mocno luźne więc w sumie jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można podsumować, że jeżeli ktoś posiada ram micron e-die Ryzen 3000 działa na 300/400 MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę i udało mi się osiągnąć coś takiego:

58b6cacb2eefe.png

49ae84b482d4a.png

 

Memtest 0 błedów.

Co można by jeszcze poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać działa. Miałem ustawione 3466cl14 z subtimingami jak na ryzenie 1600 i 3600mhz cl14 , ale apetyt rośnie w miarę jedzenia , cisne subtimingi w dół, na razie z powodzeniem. Trfc nie schodzi poniżej 500, ten sam przypadek co na 1 gen , więc kutasze je na 520t . Jak uda mi się wyrzezbic jakieś dobre suby wydajność wzrośnie, to się podzielę ustawieniami . Na razie w cs go wedle benchmarku +20fps zyskalem. Robię po 2 testy i usredniam .

 

@up masz cruciale z fabryki w Meksyku? Na naklejce na nich są, ewentualnie w thsiphoonie boise powinno być napisane w country

 

Co tu można jeszcze pocisnąć w dół ? Aktualne ustawienie w pełni stabilne! Taktowanie 3466mhz

 

 

459301b163960c46.jpgab4b8dec9092b6b0.jpg231ad58d860a72b0.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu można jeszcze pocisnąć w dół ? Aktualne ustawienie w pełni stabilne! Taktowanie 3466mhz

 

Próbowałeś bardzo niskich wartości ProcODT 28-37 OHm do wyższych częstotliwości? Z tego co widzę niektórzy tak ustawiają na nowych ryzen'ach, w kalkulatorze też proponują ustawienia z tego zakresu. Może coś w tym jest, ja bym popróbował.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem spróbować , pozostało mi przyzwyczajenie z 1 gen , Zaraz sprawdzę i dam znać.

Niestety procODT nie daje mi możliwości uruchomić pc na 3600mhz, raczej ściana biosu . Ale za to na procODT 36.9 mi się pc włączył na 3466mhz , zaraz puszczę tm5 zapętlonego na 12 cykli

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Działać działa. Miałem ustawione 3466cl14 z subtimingami jak na ryzenie 1600 i 3600mhz cl14 , ale apetyt rośnie w miarę jedzenia , cisne subtimingi w dół, na razie z powodzeniem. Trfc nie schodzi poniżej 500, ten sam przypadek co na 1 gen , więc kutasze je na 520t . Jak uda mi się wyrzezbic jakieś dobre suby wydajność wzrośnie, to się podzielę ustawieniami . Na razie w cs go wedle benchmarku +20fps zyskalem. Robię po 2 testy i usredniam .

 

@up masz cruciale z fabryki w Meksyku? Na naklejce na nich są, ewentualnie w thsiphoonie boise powinno być napisane w country

 

Co tu można jeszcze pocisnąć w dół ? Aktualne ustawienie w pełni stabilne! Taktowanie 3466mhz

 

Ja mam Cruciale z Meksyku (ale szare, nie białe).

 

Na razie wszystko co sam ustawiam ręcznie, to wyniki są niewiele lepsze lub porównywalne do tych które ustawia automat MemoryTryIt!

Problem w tym, że wszystkie moje ręczne ustawienia sypią błędami podczas testów, natomiast te ustawienie automatyczne na 3600 Mhz 16-19-19-39 jest w pełni stabilne, potwierdzone TM5, MemTestem i codziennym użytkowaniem). Jak próbowałem niższego ustawienia automatycznego, to co prawda Windows się odpalał, ale już zaczyna sypać błędami podczas testów.

 

Pierwszy raz w życiu coś kombinuję z podkręcaniem pamięci i nie ogarniam, dlatego mocno trzymam kciuki za Twoje rzeźbienie, bo sam chętnie bym z tych ustawień skorzystał.

Co ciekawe, jak ustawiam sobie "na sztywno" te automatyczne ustawienia ze stabilnego 3600 Mhz by je potem spróbować skorygować, to mimo wprowadzenia identycznych wartości (reszta na auto) komputer nie chce odpalić. :E Nie kumam tego, więc na razie mam dosyć i zostawiam to tak jak jest. :P

 

Duże znaczenie z tego co widzę ma BIOS, na poprzednim (teraz jadę na becie) maksymalnie 3466 Mhz udało mi się za pomocą MemoryTryIt! odpalić, przy podobnych opóźnieniach.

 

Jak te Twoje 3466 wygląda w Aidzie? Jestem ciekawy.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wręcz odwrotnie, beta bios mi sypała ram aż miło , tylko xmp działało , za to oficjalny ostatni działa oki, tylko ram max to 3466mhz i jest ściana . Wedle forzy luźno ustawione 3466mhz cl14 z prockiem na 4.2ghz , średnio dostało o 10fps w benchmarku cpu , na tych timingach z strony wcześniej i procku 4.1ghz, więc jakiś wpływ to ma. Tak wygląda aida64 , procek na 4.2 puszczony :

082dcbccac62821c.jpg

 

Sprawdziłem fps benchmark w cs go , i 100mhz na ryzenie to prawie 30fps więcej w tej grze , 508fps 4.1 i tak ustawiony ram, a na 4.2ghz 536fps wypluło , zacnie całkiem . Nie chce mi się instalować starszego sterownika gpu, bo bym prawdopodobnie dobił do 600fps na moich ustawieniach, najnowszy sterownik zabrał prawie 80fps na starym ryzenie, na nowym nie sprawdzałem . Ale wole mieć w apexie +60fps niż w cs go . I tak cs ma praktycznie cały czas 280-300fps ;) .

 

A tak na procku 4.1ghz

9338e41a0e6719b1.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co do opcji TRFC 1/2/4 ustabilizowałem swoje ripjawsy 3200 na 3533 cl16 1T przy 1.43v trfc fabrycznie wynosiło 560 dla 3200mhz udało mi się zejść do stabilnych 510 (poniżej już wywala bsoda) ale są jeszcze wartości trfc2 i 4 :hmm: Jak ustawię TRFC 1/2/4 z auto np na 510 to wtedy 2 i 4 też mają 510 więc zostawiłem to na auto i ustawiłem trfc 1 na 510, 2 i 4 wklepałem tak jak było standardowo dla 3200mhz cl16 w profilu xmp. Kombinować coś z zejściem niżej 2 i 4? przed chwilą czytałem gdzieś na zagranicznym forum że ryzen nie korzysta z trfc 2 i 4 :hmm: tak to wygląda > https://zapodaj.net/97a5eb57220e3.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie w kalkulatorze przeliczyć wartości dla 3533MT/s i wpisujesz wartość w ns. Teraz jest pewnie gdzieś na oko między 285-290ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie w kalkulatorze przeliczyć wartości dla 3533MT/s i wpisujesz wartość w ns. Teraz jest pewnie gdzieś na oko między 285-290ns

W kalkulatorze wszystko powyżej 3466mhz jest not supported, druga sprawa że tam wyskakuje tylko trfc 480 przy 3466 i trfc alt 468 więc u mnie trfc minimum to 510 a to alt to nie wiem co to jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...