Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie bądź bo stabilniejsze ustawienia wysypują się gdzieś koło 6,7 pętli a już takie ok koło 9 po 10 jeszcze mi się nie zdarzyło aby się wywalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie bądź bo stabilniejsze ustawienia wysypują się gdzieś koło 6,7 pętli a już takie ok koło 9 po 10 jeszcze mi się nie zdarzyło aby się wywalił

Właśnie nigdy wcześniej tak nie miałem atakuje dzisiaj cały dzień te 3600mhz bo mam 3533 i wywalił 1 error na 10 pętli :E pewnie jestem blisko ale ustabilizowanie pamięci to jest robota bez końca jak do jutra nie ogarne wracam do 3533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda ci się jakbyś mi powiedział tydzień temu, że można ganiać te e-die@3800 MHz przy 1.375 to bym nie uwierzył a jednak się da. Tylko trzy timingi trzeba zluzować. Niby tracimy sporo ale nagle inne da się tak zacisnąć, że wychodzi na jednego ptaka a prawie kilkadziesiąt mv na pamięciach mniej.

Swoją drogą zainstalowałem ryzen mastera żeby ogarnąć czy mi pod windą jest wszystko tak samo jak pod biosem. Patrzę a tam pomimo manualnego OC procesor zrzuca elegancko takty i napięcia i usypia rdzenie. Teraz tym bardziej zastanawiam się po wuj się brandzlować z auto OC jak na zenie 2 na manualu działa zrzucanie zegarków :hmm: Dziwię się że AMD nie smaruje już programistom takiego hwinfo i podobnych co by dodali prawidłowe odczytywanie wartości z zena2 i skończyłoby się hyr dur bo na intelu to robie oc i zrzuca zegary :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie masz timingi na tych 3800Mhz? U mnie dam 3666mhz i już sypie błędami.

 

Moje aktualne ustawienia Crucial Ballistix 3000Mhz CL15 @ 3600 CL14:

 

Pvvex62.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj właśnie testuje 290ns na trfc

 

zlOwYnZl.jpg

 

Dobra skończyłem. OC ramu ogarnięte. No i teraz stwierdziłem, że skoro oszczędzanie energii działa normalnie na manualnym oc to wklepałem 1.4v jakieś 1.37-1.38 pod obciazeniem i 4.2 GHz i wywalone. To sporo mniej niż na auto a przez większość czasu będzie siedział na 02-0,5v :E cb r20 na 4200 Mhz i powyższych timingach. Nie wiem czy to dobry wynik jak na R5 3600 ale myślę, że nie najgorszy

 

tixCmMYl.jpg

 

Sprawdziłem ile mi cpu napięcie daje na stock i do 4100 daje 1.45v. To ustawiłem 1.425v jakieś 1.39-1.4v pod obciążeniem i gitara, a tempy dalej niższe niż na boxie :E tutaj wynik z aidy.

 

5O1NkcYl.png

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nidyrydy na Ryzenie 2. 3700 mhz można zrobić z bardzo słabymi timingami, zostawiam na 3600. Zresztą polecam moje ustawienia. Opóźnienia to 63.1ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie zrobie 3600 u siebie nawet na 1.45v test sie wywala raz przy 3 cyklu a raz nawet dopiero przy 10 był error, może i by poszło ale na pewno nie z CL16 więc lepiej jak zostawie 3533 z cl16 niż bede męczyl 3600 przy cl18 :E

@Art385

przy 37minucie testu masz dopiero 5 cykl? mi się 10 cykli kończy gdzieś przy 42minucie :hmm: wynik w cinebenchu masz prawidłowy ja mam 3850 bo mam 50mhz więcej ciekawe jest to że na poprzednich biosach miałem poniżej 3800 a jak wgrałem tą bete z agesa abb to skoczył o 100

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x8 gb dlatego tak długo. Przez to testy memek trwają długo, a testy cpu trochę są bardziej męczące bo bierze 30 GB i mieli 2x tyle czasu. Nie mniej jestem zadowolony ustawiłem CPU, że pod obciążeniem mam 1.39v i jestem stabilny w blend bez avxów gdzie alokuje sobie prawie 30 gb pamięci. katowałem wczoraj forze i nic nie ścina czy coś tak więc zostaje 4.2 GHz

Ja bym obadał czy CPU ci nie robi kuku na 4.25 GHz i dovoltował soc na 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za cholerę nie zrobie 3600 u siebie nawet na 1.45v test sie wywala raz przy 3 cyklu a raz nawet dopiero przy 10 był error, może i by poszło ale na pewno nie z CL16 więc lepiej jak zostawie 3533 z cl16 niż bede męczyl 3600 przy cl18 :E

@Art385

przy 37minucie testu masz dopiero 5 cykl? mi się 10 cykli kończy gdzieś przy 42minucie :hmm: wynik w cinebenchu masz prawidłowy ja mam 3850 bo mam 50mhz więcej ciekawe jest to że na poprzednich biosach miałem poniżej 3800 a jak wgrałem tą bete z agesa abb to skoczył o 100

 

Ustawiałeś moje timingi + opory z Ryzen Calculator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałeś moje timingi + opory z Ryzen Calculator?

Twoich timingow to nie testowałem gdzie moje kości przy CL14 :E ale opory testowałem 40ohm,43ohm,48 52 i 60 nic to nie daje cad bus mam wszystkie na 24, TFAW u mnie na 24 nie przechodzi mam ustawione 28 ale przy 34 też na 3600mhz nie idzie

 

4x8 gb dlatego tak długo. Przez to testy memek trwają długo, a testy cpu trochę są bardziej męczące bo bierze 30 GB i mieli 2x tyle czasu. Nie mniej jestem zadowolony ustawiłem CPU, że pod obciążeniem mam 1.39v i jestem stabilny w blend bez avxów gdzie alokuje sobie prawie 30 gb pamięci. katowałem wczoraj forze i nic nie ścina czy coś tak więc zostaje 4.2 GHz

Ja bym obadał czy CPU ci nie robi kuku na 4.25 GHz i dovoltował soc na 1.1

soc mam na 1.1 wlasnie podbiłem nawet do 1.15 bez zmian cpu zrobiłem tak jak wspomniałeś wywaliłem LLC i podbiłem go do 1.4 i zjechałem do 4.225 mhz na sztywnym napięciu bo faktycznie był niestabilny przy 1.375 + LLC 2 na 4250 druga sprawa że bez oc cpu też sprawdzałem jestem zadowolony z tych 3533 ale robiłem taki atak żeby mieć te okrągłe 3600 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ustaw moje timingi, tyle, że zmień CL na 16 i tCWL na 16. Reszta moja.

 

napięcie 1.45 albo 1.46 (bios mi pokazuje 1.46), soc 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dam 1.45v w biosie to pokazuje mi prawie 1.49 dlatego mam ustawione 1.42 i pokazuje 1.44 no nie tylko cl i tcwl panie trp 14 u mnie też nie przejdzie ani tras 28 ;) Może faktycznie im napięcia brakuje przy 3600 ale 1.49 to już chyba sporo do 24/7

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy 1.5v jeszcze jest ok przy ddr4 bo są różne opinie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy 1.5v jeszcze jest ok przy ddr4 bo są różne opinie na ten temat

 

Teoretycznie tak, choć ja osobiście wolałem zjechać z 3600/CL16 1.42V na 3400/CL14 1.37V bo gra nie jest warta świeczki, aczkolwiek miło wiedzieć, że chodzi stabilnie na tych ustawieniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ja dam 1.45v w biosie to pokazuje mi prawie 1.49 dlatego mam ustawione 1.42 i pokazuje 1.44 no nie tylko cl i tcwl panie trp 14 u mnie też nie przejdzie ani tras 28 ;) Może faktycznie im napięcia brakuje przy 3600 ale 1.49 to już chyba sporo do 24/7

 

Ok, a co pokazuje hwinfo przy napięciu ram?

 

Na hardware unboxing gosc mowil ze 1.5v bezpieczne, trzyma tak ramy kilka lat i nigdy mu się nic nie zepsuło, aczkolwiek lepiej mieć na nich choć mały nawiew.

 

Co do tras itd to u mnie nic to nie zmienia czy dam 22 czy 40 :E podobnie trcdwr na 8 mozna dac... ale ani zmiany wydajnosci ani niczego, wiec sobie tak ustawilem jak maja ci co maja typowe cl14 czyli 14-14-14-28, kwestia tego trcrd na 20 jest kluczowa.

 

Mocno zmieniaja stabilnosc tez np twtrl, trrds, trrdl (tam sa 4 rozne w pakiecie bodaj, w subtimingach) i z koncowka CL, ale nie mam czasu teraz sprawdzic.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co pokazuje hwinfo przy napięciu ram?

 

Na hardware unboxing gosc mowil ze 1.5v bezpieczne, trzyma tak ramy kilka lat i nigdy mu się nic nie zepsuło, aczkolwiek lepiej mieć na nich choć mały nawiew.

 

Co do tras itd to u mnie nic to nie zmienia czy dam 22 czy 40 :E podobnie trcdwr na 8 mozna dac... ale ani zmiany wydajnosci ani niczego, wiec sobie tak ustawilem jak maja ci co maja typowe cl14 czyli 14-14-14-28, kwestia tego trcrd na 20 jest kluczowa.

 

Mocno zmieniaja stabilnosc tez np twtrl, trrds, trrdl (tam sa 4 rozne w pakiecie bodaj, w subtimingach) i z koncowka CL, ale nie mam czasu teraz sprawdzic.

Wiadomka trcrd już przy 3466 mhz musialem dać na 20 więc tutaj tak mam :) w hwinfo to samo mam w biosie wbite na sztywno 1.42v a pokazuje 1.440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszego doświadczenia update biosu często może wpłynąć negatywnie na możliwość podrkęcania? wcześniej miałem jedynie Ryzena 2700x i Ripjawy cl15 i o ile 2700x dało się lepiej podkręcić bo dali offset to ramy prócz XMP to prędzej czy później po podkręceniu po czasie się crashowały.

 

Odpaliłem ten polecany przez was program Test Mem 5 który pobrałem z overclockers z plikiem konfiguracyjnym i ustawiłem 10 cykli i nie wykryto błędów tylko nie wyłączyłem pliku wymiany, czy to wpływa na wynik czy plik wymiany może być? bo na screenach widzę że autor ma włączony plik wymiany.

 

5mlBKzW.png

 

Wy katujecie swoje procki tym prime95 przy takich temperaturach? 7 minut pracy i ponad 90 stopni na stocku z Noctuą NH-D15.

Edytowane przez Kayoshi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie temperatury mamy niższe :E Jak chcesz skatować system to wyłączasz avx2 i avx i testujesz. Teraz nowy prime od razu ustawia sobie 90%+ pamięci operacyjnej więc i tak swoje grzeje. Imo z tego co patrzę aby zrobić 4.2 stabilne na blendzie i prawie stabilne na avx2 trzeba na 3600 coś między 1.4~1.41v pod obciążeniem.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby noctua nie wyrabiala na ryzenach 3xxx? Też mam dość wysokie temp w Prime, jak miałem 30* w pokoju to 95* przy 1.3v miałem w parę sekund . Teraz jak w pokoju około 22-24* to temp spadły do okolic 80* w Prime z avx2. Pomyślałem, żeby kupić lepsza pastę termoprzewodzaca , i przy okazji zamówiłem płytę x570 :P. Pastę zamówiłem niedzwiadka , dam znać czy mi jeszcze niżej temp zeszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grizzly lubi luty to powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby noctua nie wyrabiala na ryzenach 3xxx? Też mam dość wysokie temp w Prime, jak miałem 30* w pokoju to 95* przy 1.3v miałem w parę sekund . Teraz jak w pokoju około 22-24* to temp spadły do okolic 80* w Prime z avx2. Pomyślałem, żeby kupić lepsza pastę termoprzewodzaca , i przy okazji zamówiłem płytę x570 :P. Pastę zamówiłem niedzwiadka , dam znać czy mi jeszcze niżej temp zeszły

 

Spróbuję potem poustawiać krzywą bo wydaje mi się że nie kręciły się na 100% ale może po prostu tak cicha jest.

 

AJR229n.png

 

Ustawiłem sobie timingi jak @wpotrzebie zostawiając cl14 ale latency i framerate w SoTR praktycznie takie same jak przy ustawieniach "safe" na ram calculator

Edytowane przez Kayoshi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby noctua nie wyrabiala na ryzenach 3xxx? Też mam dość wysokie temp w Prime, jak miałem 30* w pokoju to 95* przy 1.3v miałem w parę sekund . Teraz jak w pokoju około 22-24* to temp spadły do okolic 80* w Prime z avx2. Pomyślałem, żeby kupić lepsza pastę termoprzewodzaca , i przy okazji zamówiłem płytę x570 :P. Pastę zamówiłem niedzwiadka , dam znać czy mi jeszcze niżej temp zeszły

Od pewnego poziomu napięcia nic nie wyrabia na ryzenach chyba, że dasz zasilanie woda z lodem :E inaczej AMD waliło by po 1.55v i dało wyższe zegary a tak trzeba coś ściemniać o amperarzu i że to grzanie się to nam się wydawało :lol2: Teraz mam coś pomiędzy 1.39-1.41v ustawione dla 4.2 GHz w zależności od obciążenia i CPU potrafi dobić pod windą do 70 stopniu jak go coś przyciśnie powyżej 70%. Temperatura skacze w moment a potem sobie powolutku przechodzi na chłodzenie. Tak więc mam prawie cały czas między 60-70 stopni a wiatraki powyżej 900 rpm rozkręcają się dopiero od 75 stopni. Dalej lepsze warunki niż na boxie ale 7nm schłodzić to nie jest taka prosta sprawa. U mnie blend z avx1 i 29700 MB mam 83 stopnie przy 1.39v :E bez avx 76 stopni z avx2 nie ma opcji aby poszło poniżej 1.45v :E Dziś potestuje czy rozmiar ramu ma znaczenie dla stabilności, bo raczej mój komputer nigdy nie będzie tyrał gier z avx2 na 32 GB. No a jak na razie 4.2@1.39v chodzi mi elegancko więc widzę, że na dobrą sprawę blend stabilny nawet bez avx powinien nam zapewnić płynną rozgrywkę bez żadnych mikrościn czy innego stutteru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego poziomu napięcia nic nie wyrabia na ryzenach chyba, że dasz zasilanie woda z lodem :E inaczej AMD waliło by po 1.55v i dało wyższe zegary a tak trzeba coś ściemniać o amperarzu i że to grzanie się to nam się wydawało :lol2: Teraz mam coś pomiędzy 1.39-1.41v ustawione dla 4.2 GHz w zależności od obciążenia i CPU potrafi dobić pod windą do 70 stopniu jak go coś przyciśnie powyżej 70%. Temperatura skacze w moment a potem sobie powolutku przechodzi na chłodzenie. Tak więc mam prawie cały czas między 60-70 stopni a wiatraki powyżej 900 rpm rozkręcają się dopiero od 75 stopni. Dalej lepsze warunki niż na boxie ale 7nm schłodzić to nie jest taka prosta sprawa. U mnie blend z avx1 i 29700 MB mam 83 stopnie przy 1.39v :E bez avx 76 stopni z avx2 nie ma opcji aby poszło poniżej 1.45v :E Dziś potestuje czy rozmiar ramu ma znaczenie dla stabilności, bo raczej mój komputer nigdy nie będzie tyrał gier z avx2 na 32 GB. No a jak na razie 4.2@1.39v chodzi mi elegancko więc widzę, że na dobrą sprawę blend stabilny nawet bez avx powinien nam zapewnić płynną rozgrywkę bez żadnych mikrościn czy innego stutteru :P

 

To ja tak nie mam, mam 40-50 stopni pod Windowsem i nawet odpaloną przeglądarką, w aidzie 80-82 stopnie są jak zaznaczę wszystko prócz stress testu gpu i hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skok temp na pulpicie-przeglądarce poniżej 60* to, temp średnio trzyma 35-45* zależy czy go jakoś obciąże czy nie np Youtube. Jak miałem około 24* w pokoju to na 1.3v miałem temp 81* Max przy Prime95 Small fft, z avx2 co już było całkiem dobrym wynikiem , patrząc, że przy 30-35* w pokoju po paru sek temp mi rosła do ponad 90* . Pastę miałem mx4 , kupiłem kryonaut"a , więc liczę że Jeszcze trochę zejdą mi te temperatury. Na ryzenie 1600 noctua była nieslyszalna , nawet na 1.4v jak go ustawiłem, i temp miałem zdecydowanie niższe niż na nowym ryzenie , na 3600 noctua jest słyszalna , już nawet podczas gier , nie wspomnę o testach obciazeniowych...

Podczas occt i ponad 70* na ryzenie 3600, zlapalem za rurki cieplne przy samej stopce chłodzenia, miały może z 40* , więc słabo przewodzi ciepło, teraz tylko pytanie czy to ryzen 3600 aż tak słabo przewodzi, czy jednak wychodzą braki wydajności w pascie. Najprościej nałożyć bardzo dobra pastę, żeby się przekonać, dlatego wziąłem niedźwiedzia zamiast np be quiet dc1

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh z tego co ja patrzę to 7nm ma wywalone od pewnego momentu na wydajność chłodzenia. U mnie wystarczy od 1400 rpm w górę do 2100 rpm jest może z 0,5 stopnia różnicy. Swoją drogą ja już ocowanie skończyłem. Akcja wygląda tak ustawiłem aby w stresie nie schodził cpu poniżej 1.408v SOC 1.128v (z biosu 1.425v i 1.131v) rozrzut w CB R20 na 30 testów to max 3 pkt. AIDA bench zwraca opóźnienie na poziomie 66.7 na systemie który ma 4 lata i zaczynał jako W8.1 oraz chodził na wszystkich generacjach zena i intelu :E Krótko mówiąc lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...