Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

To żębyś się nie zdziwił, jak po godzinach a nawet dniach testów gierki będą się wykładać randomowo po godzinie a nawet dwóch :E

 

 

Już to przerabiałem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tego nie zobaczę już, bo tego Ryzena oddam, wrócę pewnie na 2700X, ale możliwe, że jest jak mówisz, choć cięzko znaleźć na to logiczne wyjaśnienie.

 

Chyba, że chodzi o degradację - ale może to wynikać ze źle zapodanych napięć i terminacji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testujesz TM5 czy AHCI po 10 razy. Prime Blend, Small FFT, OCCT, co tylko chcesz. Wsio działa. Odpalasz gierkę i lipa randomowo. U mnie komp odpala i niby działa nawet na 3800MHz. Ale realnie chyba 3600 ledwo zostanie ( znaczy 1800 zamiast 1900 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak @Minciu, ustawiłem ram 3733 cl16 z kalkulatora , tm5 przechodzi , occt avx2 godzinę też, zostawiam chwilę na pulpicie i reset pc, odpalam apexa i po chwili wyskakuje błąd gry , albo reset pc, myślałem że to fclk u mnie wymieka. Zszedlem na 3666mhz , sytuacja identyczną jak na 3733mhz , ba nawet dodam , że po aktualizacji Windowsa do najnowszego , tm5 już od paru sekund sypie błędami jak z rękawa... czy to ustawie 3533mhz , które wczoraj było w pełni stabilne , czy tam 3400mhz :E . Wgram na nowo Windowsa, ściągnę sobie surówkę 1809 i raczej na nim zostanę do póki nie będzie to ogarnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego piszę, że prawdopodobnie może się okazać, że wpotrzebie marnuje czas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

E tam. Póki co grałem w dość procesorożerną grę Generation Zero (40-60% użycia) 4h wszystko gra, na pulpicie zero resetów ani zawieszek.

 

 

Na razie zrobiłem po 20 minut testów OCCT + Prime Blend 3733Mhz 1.38V, wszystko okej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam , Windowsa masz najnowszego ?

Te parę dni miałem 1709, ale zebrałem się dziś na aktualizację do 1903 i jak widać zrobiło się kolorowo ^^ .

Może jutro później znajdę jakieś stabilne ustawienie ramu 3800/4000mhz z fclk na 1600 i sprawdzę w grach jak się to ma.

 

Edit. Czytałem w tamtym temacie, ale wczoraj plany mi się nagle zmieniły i zamiast do biosu , poszedłem poza dom

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam 1903 oczywiście, stery do chipsetu AMD najnowsze, Ryzen Balanced Power Plan, min 85%, max 100%. W temacie o Ryzenach pisałem byś spróbował lawirować między opcjami C6 m.in auto/enabled/disabled. Wszystkie 3 z osobna + erp on/off.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jutro później znajdę jakieś stabilne ustawienie ramu 3800/4000mhz z fclk na 1600 i sprawdzę w grach jak się to ma.

I po co? Szkoda czasu inni już szukali takich rozwiązan i nie ma to najmniejszego sensu.

 

4400+ jak zrobisz na ramie to można się coś z tego się wydłubie przy 2:1. Ale tyle raczej nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że na tyle pójdą e-die . Leci właśnie testmem5 4200mhz cl16 , 13 minut bez błędu. Zobaczymy co dalej pokaże.

 

Chce zobaczyć co jest problemem, fclk czy coś innego.

Przy 4200 16.22.18.18 opóźnienie jest takie jak na xmp (75ns), dodam że lecę na bardzo luźnych timingach. A wiadomo odczyt/zapis jest lepszy

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że wyniki zacne mimo wszystko jak na nie bdie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdzie tm5 10 cykli no to wynik na prawdę imponujący, jak na zdecydowanie tańszy zamiennik b-die . Zapewne coś będzie można zejść niżej z opóźnieniem. Jak przejdzie 4200cl16 to na tych samych ustawieniach wrzucam 4400.

Jak 4400cl16 bedzie stabilne to chyba kupię intela i wykorzystam potencjał ramu :E

 

Edit. 23 minuty bez błędu na 4200mhz

 

Micron E-die Pozdrawia hynixy CJRY :)

 

 

f71196683402490f.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra, ale jaki to ma sens przy asynchronicznym z IF taktowaniu? Lepsza wydajność w grach, czy cyferki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki, że od wczoraj poza XMP nic nie jest stabilne. Przechodzi wszelkie testy, ale w idle, lub z gry potrafi wyrzucić .

Dlatego IF ustawiłem na 1600 a ram na 4200 , żeby przetestować, czy to if wysypuje pc czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda to na Aidzie? z opóźnieniem, zapisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj porównuje oba. Xmp , które mi działa oki , i to oc :

 

519d2ca9b0562863.jpg

 

4400mhz cl16 nie wstaję , nie próbowałem ruszać jeszcze timingów na tym 4200 .

Te 4200 to z palca ustawiłem i akurat trafiłem, że jest stabilne

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę? 24k MB na zapisie i odczycie? To jak DDR3 1600mhz.

Ja mam prawie 50k odczyt zapis

 

edit:

 

1 kość? to nie wiedziałem :P Zresztą pisze jak byk "single" sorry :kwasny:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ciągle marnuje czas z jedna koscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehh niestety , druga dopiero będzie albo na koniec tygodnia, albo następny tydzień, więc muszę się przemęczyć :/.

Zobaczę na tym 4200 czy nie mam żadnych zajawek , jak będzie oki to na razie zostawię .

Przy okazji spróbuję formata strzelić i zostawię windowsa 1809.

 

Dziś po robocie przeszperam ustawienia ramu na edie i zen2 , różne ss sobie pozapisuję z różnymi ustawieniami/napięciami i będę próbował to ustabilizować . Masakra jakaś się robi :D. 4200mhz cl16 dostaję wydajnościowe baty w geekbenchu od 3666mhz cl16 i to dość mocno .

 

Edit. Że tak zapytam , podkręcac w głównej zakładce od oc , czy w tej dodatkowej "Amd overclock" ? Bo w tej amd też są raczej wszelkie niezbędne opcje do oc ramu

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lepiej ocować w jednej zakładce. Ta druga może mieszać jakoś ustawienia ten pierwszej, bezsensownie jest to stworzone i pewnie zabiera MB na kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecilem cały czas w tej głównej. No cóż przy tym zostanę . Może na dzień dobry odinstaluje wszelkie aktualizację Windowsa, które się da odinstalować. Trybami zasilania się bawiłem, czy to tryb od amd czy windowsa problem był. Pobawie się jeszcze w te funkcje oszczędzania energii erp i c State, może coś się uda wystrugac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje windowsa nie wplywają na stabilność. Albo jest albo jej nie ma. Testuj z IF 1800/3600. Ale nie ciśnij ostro pamięci tylko potwierdź wpierw stabilność IF. Ramy zostaw lużno nawet na 18-18-18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. Rzuciłem okiem na napięcia w ryzen masterze przy tym 4200mhz na ramie , i płyta karmi zdrowo napięciem . Cldo po ponad 1v , jedno chyba 1.15v drugie 1 05 jak dobrze zapamiętałem. A if przypadkiem najlepiej nie sprawdzać na ramie 3200mhz i podbijać fclk w opór? Tak niby gdzieś było napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800/3600 tak ustawiaj wszytko 1:1. Jak się uda to dopiero wyżej: 1833/3666 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...