Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

3800 synchronicznie ma problem ze wstawaniem :P

 

3733 wstaje , działa , ale są problemy z testami - musiałbym dłużej podłubać w timingach , napięciach etc.

 

zostawiam je w spokoju na 3600 @ 1,35[V] choć Aida "pluła" juz dosyć "zacnie" :

 

Odczyt: 53417

 

Zapis : 29810

 

Kopia : 51188

 

Czas d.: 66,1 [ns]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wyniki wyplules , ja na 3666mhz niby stabilne tm5 i w occt miałem 69ns dziś na spokojnie od podstaw będę walczył o jak najlepszą wydajność ramu . Ciekawe czy pc będzie dobrze chodził na czymś więcej niż xmp

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie dlaczego sklepy typu amazon, x-kom, rtv euro agd sprzedają pamięci w niższej cenie?

Przykład: https://www.pepper.pl/promocje/pamieci-ram-pod-oc-w-bardzo-dobrej-cenie-186819

Próbują pozbyć się wolniejszych pamięci od 2400MHz do 3200MHz?

Bo za chwilę pojawią się na półkach sklepowych zdecydowanie szybsze pamięci np. 3333MHz, 3600MHz, 3800MHz, które będzie można kupić w podobnej cenie co wersje 3200MHz czyli od 350zł do 400zł.

Przykład: Polska firma Goodram podczas trwania ostatnich targów IFA 2019 w Berlinie (od 6 do 11 września), zaprezentowała nowe pamięci, które będą pracowały z szybkością 3600MHz oraz CL 17-19-19 przy zachowaniu podstawowego napięcia 1,2V.

Cena nowych pamięci na półkach sklepowych? około 366zł.

Czyli można wstrzymać się z zakupem na np. miesiąc lub dwa i w nie wiele większej cenie kupić szybsze pamięci dokładając ok 66zł?

DDR4 3600 MHz Goodram IRDM PRO nadchodzi: https://www.goodram.com/blog/nowe-produkty-goodram/

Premiera: połowa października.

Dodatkowe źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/goodram-irdm-pro-ddr4-wydajne-pamieci-ddr4-ram-cena-i-specyfikacj.html

Trochę dziwne że nie było o tym newsa na stronie głównej pclab, oraz purepc.

 

775x478x1.jpg

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe , cena również . Ciekawe jak się beda kręcić. Bo może warto zmienić cruciale na nie :).

Jak będą mieć 1.2v przy 3600mhz to będzie potencjał.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie kości dostaną.

 

Oby nie były też pamięciami widmo jak Gskill NEO 3800 CL14 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo będą to widmo, albo sugerowana cena będzie widmem :E . Nie wieże w ramy 3600mhz 1.2v za niecałe 350zł , i w dodatku co tam za kości będą siedzieć ? E-die raczej odpada , b-die nie w tej kasie :). Ja wszedłem na chwilę na kompa , idę rzucić jakieś ustawienie na safe z kalkulatora, zacznę od 3733mhz jak będzie nie tak to idę oczko niżej. Jakby napisali , o napięciu 1.35v to bym mógł podejrzewać e-die w środku :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie kości dostaną.

 

Oby nie były też pamięciami widmo jak Gskill NEO 3800 CL14 :D

 

W goodram irdm 3000Mhz były: nanya oraz microny w wolniejszych.

Sam się zastanawiam czy nie zwrócić do sklepu tydzień temu kupione microny 3000MHz za 299zł i nie poczekać na nowe goodramy.

Czy to jest prawdą ze wersja 3000MHz ballistix sport lt (b-die) gorzej kręci się od 3200MHz?

Planowałem podkręcić do 3400Mhz lub 3600Mhz na płycie msi b450 gaming plus max oraz ryzenie 5 2600.

Co o tym myślicie?

 

ze.jpg

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nieprawda, to te same ramy. Jedynie kwestia malezja/meksyk je różnicuje, ale czy 3000 czy 3200 to nie ma znaczenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, to te same ramy. Jedynie kwestia malezja/meksyk je różnicuje, ale czy 3000 czy 3200 to nie ma znaczenia.

 

Dostałem wersję z malezji, czyli z meksyku były lepsze oraz stabilniejsze po oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Preset safe z kalkulatora nie działa , tzn reset pc podczas ładowania systemu , sprawdzałem 3733mhz , spróbowałem 3666mhz, a preset fast 3666mhz komputer się włączył ... Ciężka przeprawa będzie z oc tego ramu .

 

3666mhz fast preset już 7 cykl idzie bez błędu..

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3666mhz fast preset już 7 cykl idzie bez błędu..

 

To pograj teraz coś i zobacz czy się nie wywali system. Kombinuj ze znalezieniem stabilnego IF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ram na 3600 wywalił na 10 cyklu albo nie wywalił wcale a po odpaleniu drugi raz 10 cykli wywalił się na 3 :E więc jak przejdziesz 10 cykli i test zakończy się pomyślnie to odpal od razu drugi raz 10 dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dostałem wersję z malezji, czyli z meksyku były lepsze oraz stabilniejsze po oc?

 

Yep, ja mam z Meksyku - widać rezultaty. 3600Mhz CL14 na Ryzenach 2, 3733 Cl16 na Ryzenie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Send1N to już wygląda na problem z lekko za wysoką temperaturą pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Send1N to już wygląda na problem z lekko za wysoką temperaturą pamięci.

Mam pirometr i więcej jak 42c nie miały pod TM'em druga sprawa że robiłem to owinięty kocem dla pewności przy otwartym oknie a było 5stopni i wtedy nie miały nawet 40 :E po trzecie zrobiłem na tym samym napięciu test na 3533 tak jak mam stabilnie i przeszło stabilnie. Robiłem 4 razy podejście do 3600 i nie wiem czy potrzebują CL18 (ale to wtedy nie ma sensu) czy po prostu max tej płyty to 3533

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj sobie nawiew na kości i zobacz. Nie musisz tego robić na balkonie.

 

Jak wywala Ci pod koniec testów. A później po przerwie i ich wznowieniu szybciej to na temperaturę wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj sobie nawiew na kości i zobacz. Nie musisz tego robić na balkonie.

 

Jak wywala Ci pod koniec testów. A później po przerwie i ich wznowieniu szybciej to na temperaturę wygląda.

No nie robiłem tego na balkonie :D komputer stał tam gdzie stoi ale skoro 3533 przechodziło na 1.46v a 3600 juz nie to stwierdziłem że to nie wina temp. Od 3 tygodniu używam 3533 na 1.43v i jest ok ale za cholere 3600 nie mogę zrobić. Może 3600 u mnie potrzebuje już GDM on ale to też raczej nie ma sensu jak 3533 z 1T i GDM OFF jest stabilne :hmm:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testmem5 przeszło , zostawiłem pc w idle, został tak z 15min , wracam żeby 2x puścić memtest a pc stoi na ekranie ładowania. Idę pobawić się w to erp i c state

 

@up zrób jak ja , ustaw fclk na np 1600 i spróbuj puścić ram na te 3600/3733mhz chociaż będziesz wiedział czy ram Cie blokuje czy coś innego np fclk

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testmem5 przeszło , zostawiłem pc w idle, został tak z 15min , wracam żeby 2x puścić memtest a pc stoi na ekranie ładowania. Idę pobawić się w to erp i c state

 

@up zrób jak ja , ustaw fclk na np 1600 i spróbuj puścić ram na te 3600/3733mhz chociaż będziesz wiedział czy ram Cie blokuje czy coś innego np fclk

ja c-state zawsze mam wyłączone na am3 tez to wyłączałem, sprawdze to co piszesz ale jeżeli to faktycznie if nie daje rady to cała zabawa już nie ma sensu jeżeli fclk na 1800 jest niestabilne to raczej tego nie ustabilizuje a wiadomo że najlepiej działa zsynchronizowane.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200mhz cl16 fclk 1600 , dostaje srogie baty np w geekbenchu od 3666mhz cl16 fclk 1833 . Żeby się zrównać wydajnością z 3600cl16 1:1 to trzeba raczej ram puścić na 4200mhz cl16 na ciasnych timingach , albo 4400mhz cl16 , niestety moje microny Max zrobią 4200mhz cl16 , nie wiem czy ruszenie jakichś subtimingow ich nie wysypie od razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

C state odpowiada za odpowiednie dostarczanie prądu, nie tylko jeśli chodzi o oszczędzanie energii.

 

Z ERP to jednym pomaga, innym nie, loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, ja mam z Meksyku - widać rezultaty. 3600Mhz CL14 na Ryzenach 2, 3733 Cl16 na Ryzenie 3.

 

Tak z ciekawości, jakieś masz napięcie na tym ramie 3600cl14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1.45V

 

1.43 krzaczył

 

1.44 nie testowałem, nie chciało mi się walczyć o tak małą wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 1.45 .

Panowie ręce opadają. Czy Wy do oc ramu 3466mhz musicie ręcznie ustawiać napięcia fclk, soc , cldo itp itd ? ProcODT i inne bajery ?

Więc tak , 3666mhz kalkulator - resety randomowe , TM5 v3 10 cykli przechodzi - 3600mhz , to samo - 3533mhz to samo , 3466mhz , to samo 3400mhz niby działa od dłuższego czasu. Oczywiście wszelkie próby z kalkulatora.

4200mhz cl16 z fclk 1700 pracuję oki, z fclk1733 już nie bootuję płyta .

Wkurzyłem się , wczytałem profil xmp, podniosłem taktowanie na 3466mhz , fclk na 1733mhz , pc nie bootuję .

Ustawiłem 3400mhz fclk1700 , i komputer raczej działa ok .

Procek się zdegradował ? Przecież do wczoraj ram mi śmigał jak laleczka na 3533mhz, a teraz 2 minuty w idle i mam reset . Skoro nie ma wpływu na ten stan rzeczy windowsa to stawiam , że to procek , bo ram jest w stanie pracować na 4200mhz, więc co mu robi to całe fclk czy będzie 1700 czy 1900 ... , jest to druga płyta przecież , dodatkowo aktualna to x570 więc raczej w niej problemu nie widzę. Odsyłać na gwarancję ten procesor ? Czy kupić drugi- podmienić i zobaczyć czy ja coś źle robię, czy to wina jakiegoś komponentu?

Na razie zostawię ram na 3400, jak bedzie oki to ustawie go 3400cl12 na bardzo ciasnych timingach, a z czasem zobaczę . Nie wierze , że takiego kasztana trafiłem, prędzej , jest jakiś wadliwy ten cep .

 

Ps jak procek jest na auto, to się windows w większości przypadkach nie chce wczytać :E

 

Tylko 1 bsod mi się zapisał z wczoraj:

 

b65208ab3317b3f5.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zdegradowało. Procek ma ram do 3200 oficjalnie i tyle ma robić. Wszystko wyżej to OC. Ludzie z reguły dobijają do 1800 IF ale nie wszyscy, a powyżej to już nie jest taka oczywista sprawa. Beke mam generalnie bo za każdym razem jak widzę, że ktoś płacze, że IF mu się nie podkręca, to mu się rdzenie lepiej kręcą. Znowu tym co idzie IF na 1900 najczęściej kończą się rdzenie na 4.1 z avx2 przy wysokim napięciu :E \

No i testy ramu to jedno ale żeby wszystko grało to trzeba 2 tygodnie zabawy aby być pewnym, że ci nic nie odwali. Prime bez avx ustawiony na 1 test w blendzie na full ramie też dobrze rzeźbi.

No i złota zasada znajdujesz najniższe napięcie które działa podbijasz o 2 oczka w górę i powinno być na 100% stabilne. Jeśli nie jest to znaczy, że szukasz od nowa. Polukaj po vidzie swojego cpu i obadaj ile wrzuca dla danego zegara w zależności od obciążenia i ustaw podobnie lub max 25-30mv mniej i zobacz czy lata, bo to nie koniecznie IF jest.

Po tej chwili zabawy z Zen2 uznaje, że najlepiej mu ustawić dość wysokie napięcia na wszystko ale jeszcze ze sporym zapasem do maksimum. Wtedy nagle chodzi to bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...