Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

bo dla każdej częstotliwości trfc się różni a powiedzmy 300ns to 300ns. No a w jego przypadku celowałbym w 300-305ns co daje 570-580. Jeśli jest w stanie zabootować do windy i odpalić aide to trfc go raczej nie trzyma. No a jak poluzuje trfc jak gumę od majtek to poleci mu opóźnienie pamięci. 665 to pewnie z 350ns więc wydajność poleci przynajmniej w benchach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Kitek leci na 3800MHz i raczej tego nie zmieni. W górę pewnie ciemność totalna. W dół się nie opłaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakąś konkretną wersję? Mam chyba ostatni bios przed obsługą Zen 2.

Pod Ryzen'a 2600 według mnie najlepszy bios to ten ostatni na AGESA Pinnacle 1.0.0.6, czyli w twoim wypadku 7B89v14. Z tego co widzę ty masz 7B89v16 na Combo 0.0.7.2, czyli totalna beta.

Najnowsze BIOS'y też nie są tragiczne ale mają okrojoną szatę graficzną, i zdarzają się upierdliwe bugi. Sam po najnowszym biosie 1.C (Popsute profile OC i pogorszony potencjał OC RAM) podziękowałem i wróciłem do starego i sprawdzonego 1.5.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w stanie zabootować do windy i odpalić aide to trfc go raczej nie trzyma.

 

No właśnie ciekawa sprawa. Bo z TRFC = 56x miałem właśnie tak, że cold boot nie wypalał. Tak naprawdę trzeba bylo poczekać kilkadziesiąt sekund, tak jakby kondensator się musiał naładować :E można było klepać reset (co dawło kolejny "brak reakcji", zero boota, świecą białe światełka) albo poczekać, klepnąć reset i zaskakiwało. Komp musiał po prostu "odpracować" bycie włączonym przez jakiś czas.

 

Natomiast z TRFC = 653 w ogóle nie ma takiego czegoś. Przychodzę, włączam listwę, włączam kompa = odpala od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Cjry mogą być "ciężkie" dla imc i jak popuścisz gumę to zaczyna banglać. Pamiętaj zerknąć do ryzen mastera i zobaczyć co on ci zaproponuje i na podstawie tego zacieśniać/luzować. Terminacje tez ci zaproponuje i z doświadczenia mogę powiedzieć, że te terminacje z RM sprawdzają się elegancko.

 

No a teraz opowiem wam moje ostatnie wnioski, bo się nudziłem. Po wczorajszych testach i dlaczego mi się randomowo OC sypało na nawet 4.1 i 1900 MHz :E Otóż ciepło :E Szyna jest o dziwo stabilna do tak 95-96W poboru na SMU max w peakach 80-82 stopni. Natomiast jak nie jest mocno wykorzystywane ccx razem z ramem i wszystko nie pracuje jednocześnie to nawet 100W jeszcze lata i 85 stopni. Na razie podjąłem próby na 3733 MHz na ramie przy 1.352v wczoraj znalazłem w miarę stabilne ustawienia ramu, a dziś będę szukał na jakich taktach IF dobrze znosi wysokie temperatury. Bo ccx aktualnie pewnie byłby wstanie ganiać najcięższe testy na 4150/4175 no ale jak mu się od temperatury wykłada komunikacja to nie dziwne, że na tych samych ustawieniach randomowo traci stabilność pod power wirusami. Dodatkowo 4 moduły nie pomagają. Według czujki na SMU zejście na ramie z 1.4v do 1.35v to jest 10W mniej na paczce :E Zobaczę jeszcze jak to wygląda na 2 modułach i czy coś się poprawi w kwesti oc cpu, bo jak tak to jeden komplet leci na sell jako selekt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś informacje , kiedy nowa rewizja micronow e-die ma wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja przynajmniej nie znalazłem nigdzie. Ba w PL google mi nie wypluwa nawet balistixów elite. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obilo o uszy październik/listopad br , ale niepotwierdzone info . Z ciekawości chce zakupić jeden zestaw na nowym e-die , i porównać z moimi białymi damami. Oczywiście porównanie zrobię z if 1:1 I z fclk zablokowanym na 1600 :) .

Czyżby o nich była mowa ?

 

3ac057f68450b001.jpg

 

Jednak te 4000mhz Elite, to binowane e-die takie jak w "naszych" crucialach, wiec 0 Infa o nowych:/

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh myślałem, że być może są już te nowsze. Nie mniej 2x bym się nie zastanawiał jakby były w dobrej cenie, bo mają czujki temperatury wbudowane, a to pewne ułatwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elite 3600mhz około 650zl w pl , Elite 4000 około 800zl wychodzą za 16gb za granicą. Patrzyłem teraz na oc i w sumie wedle moich białych, trcdrd schodzi niżej bo do 17 przy 4000mhz , ja pewnie poniżej 19 nie zejdę na takich samych timingach. Ciekawe czy ktoś w razie w kupi moje białe damy jako selekty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/77118393

 

 

Już za 650pln można kupić binowane przez Patriota B-Die 4400c19. U mnie chodzą sobie na razie na 3600-c14-13-13-26-42-1T-256(TRFC). Pewnie da się sporo poprawić jeszcze (np zegary albo TRFC i resztę), ale nie miałem ostatnio weny aby nawet wchodzić do biosu.

 

Binowane e-die 4000? I znowy TRFC 500-650? W cenie albo i drożej od binowanych b-die. Serio ktoś nawet myśli o zakupie takich e-die?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co nowe e-die pokaże, oczywiście jeśli nie będą droższe niż 450zl , nawet rzekłbym że takie 400zl by było graniczną dobra cena . Płacenie za edie 800zl to bezsens , i sam bym wybrał bdie jakbym miał tyle wydać na ram :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie dla potomnych pobór W na SMU przy 2 modułach w porównaniu do 4 to jakieś 10W :E Szyna wygląda na to, że najlepszą stabilność ma przy 1v ale na razie testuje na 1.1 i nie widać różnicy. Do 1v jak ganiasz avx2 na za niskim napięciu to do tego 1v poprawia stabilność potem już bez różnicy. Najlepsze mam teraz tempy z avx2 poza peakiem 59 stopni@1100rpm :lol2: 4 moduły widać trochę męczą CPU. To teraz trzeba sprawdzić który komplet mam lepszy i zobaczymy co się uda ogarnąć 3733 16-19-16-36 trf 545 na 1.35v robi każdy komplet. Ciekawe czy któryś jest w stanie zrobić 16-18-16-36 na 1.35v

 

Edit: Lulz oba komplety nie zrobią CL14 przy 3733 oraz żaden z nich nie zrobi 16-18-16 przy 3733 :E to teraz wybór sprowadzamy do czy zostawić czerwony bo będzie pasował do adaty s11pro czy czarny bo pasuje ogólnie do pcb płyty xD albo inaczej lepiej zejdą moduły na alledrogo z xtreeme czy z xkom?

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cl14 nie bawiłem się na 3733mhz jeszcze , ale do weekendu bo będę miał drugi moduł jutro albo w sobotę:). U mnie lata 16.18.16.16.36.56 przy 3733mhz cr1 , trfc chyba nie puscilem poniżej 540t jeszcze . Timingi z końcówką scl schodza do 3t bo się bawiłem. To do sprzedaży puść ram na 1.45v z if na 1600 , lepiej to wygląda A pewnie 4000mhz odpalisz :). Wiec to bardziej zachęci kupującego jako selekty, a że na ryzenie ustawianie fclk niżej niż ramu się nie opłaca to rybka , bo chociaż pokażesz potencjał ramu . Ja jestem ciekawy jaki potencjał ma drugi moduł mój i czy te 4200mhz cl16 będzie w pełni stabilne na dwóch modułach:) . 4400mhz cl16 komputer nie wstaje , 4400mhz cl18 komp się uruchomił, ale zwiecha w aidzie:).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zejdą te z RGB jak któreś mają :D

Żadne nie mają chyba, że dolutuje. No a na sell idą czerwone bo z wyłączonym geardown wysypują się 4 minuty wcześniej niż szare. Czerwone sypią już po 1 minucie, a szare dopiero w drugiej pętli. Aczkolwiek oba potrzebują 1.368v :E Rypane są jak od kalki jeśli jeden komplet nie jest w stanie się podnieść to i drugi się nie podniesie nawet trfc robią identyczne 288ns :E Nic robię reset i testujemy dłużej niż max 2 pętle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wpisu zauważyłem że masz komplety z różnymi kolorami , jakbyś miał równe to najlepszym wyjściem byłoby testować pojedynczo moduły i zostawić 2 najlepsze:). Ciekawe ile ktoś będzie w stanie zapłacić za cruciale robiące 4200mhz cl16 jeśli okaże się, że tm5 v3 zrobią 10 cykli :). Ale pewnie powyżej 400 nikt nie da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale łaciatego kompletu nie sprzedam :E Ja planuje gonić za sklepową cenę czyli coś 320 ziko ale wystawie aukcje od 280 to może pójdzie za więcej szczególnie, że tu w tym temacie mam full historie, więc to nie taki typowy selekt z allegro w stylu "dziwne u mnie działało, dlaczego pan krzyczy, jaki kasztan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić z niskim fclk jak wysoko pójdą te moduły, jest szansa na 4000mhz cl16 co by wskazywało że bardzo dobrze trafiłeś:). Moje będzie problem sprzedać, bo są białe. Raz wisiały na allegro za 330zl ale chętnych mało, bardziej pytania jak na ryzenie 1600 mi się udało ustawić ram na 3600mhz cl14 itp . Jeden pisał że 290zl może dac bo są białe :E . Wiec podejrzewam że, będę miał problem je odsprzedac że względu na kolor , nawet jak faktycznie trafiłem moduły podchodzace pod selekty. Teraz do płyty pasują mi białe moduły, w sumie jakbym wrzucił 4 moduły szare i białe to też by pasowało, bo płyta ma tam jakiś szary pasek

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w tym temacie brakuje ludzi z Intelami :D Każdy kto ma intele kupuje bdie, albo ram ze śmieci wyciąga. Ktoś wie o co chodzi ? :D Czy już nikt na forum nie kupuje intela ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za OC RAM, by coś poprawić, jestem ciekaw czy ruszy wyżej, czy nie ruszy, albo chociaż poprawić 3600mhz cl16 na lepsze timingi.

Doświadczenia nie mam, trzeba wziąć gotowca z kalkulatora i liczyć na cud, że coś ruszy. 3600 fast,safe 3733 i 3800, a może 3666.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu , spokojna głowa, znam jedna osobę, co ma i7 8700k , z aorus z390 pro wifi, z crucialami 2x16gb 3200mhz cl16 z Meksyku:) . Z resztą sam ta osobę poznałes przedwczoraj w apexie:). Ale oc ram dopiero będzie robił może w weekend jak oboje zlapiemy czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x16GB to też nie 2x8GB.. problem w tym, że nikt tutaj nie zagląda z Intelem, żeby pochwalić się co da radę tam wydusić.

 

Na intelu 8700K wywala mu Apexa ? :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że potencjał dualrankow może odbiegać od singli. Ale chociaż jakiś podgląd będzie. Zobaczymy co uda nam się wystrugac z tego ramu liczymy na 3800-4000mhz cl16 z dość ogarnietymi timingami.

 

Edit. Dokładnie, a na razie leci na procku stock i xmp :E . Z apexem w sumie ja miałem najmniej problemów z wszystkich znajomych, którzy grają/grali . On na i7 miał często crashe , potem sytuacja się ogarnęła i potem znów. Ja dopiero od 3 sezonu miałem 4 crashe z niewiadomej przyczyny , i 2x wczesniej, jak przesadziłem z oc na ryzenie 1600 :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają to nastukali setki stron i już nie piszą. No a e-die to taki bieda b-die więc gdzie by tam intelowiec się zniżył do obcowania z kośćmi value :E

 

Ps. No sypły się przy 4 pętli 1.368 przy cadzie na 60-20-20-24 procodt 36.9. zaczynam teścić na 120-20-24-24. Jak kogoś interesuje to potem wstawię ustawienia dla ganiania ciasnych timingów na niskim napięciu, bo według kalkulatora powinienem startować ~40-50mv i to przy dużo luźniejszych timingach :E

Edit: się też sypło w tym samym miejscu i zmieniamy znowu ustawienia cad powyżej 60 nie ma potrzeby u mnie dawać

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...