Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądam niezłe kible ma te kości zobaczymy czy coś później ukręci

 

Edit: Aż mi się moja trauma przypomniała z ramem i Z97 G1 sniper od GB

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, kalkulator zdziałał cuda. Wprawdzie tylko 3733mhz, więcej nie testowałem, ale tm5 v3 w 10 cyklach bez błędów. :thumbup:

Latency znikomy przyrost, zapis i odczyt spory boost, w przypadku L3 tak sobie? Jeszcze nic nie testowałem, dopiero tm5 skończył robotę.

 

Miałem tak:

0yysVTN.png

 

A mam tak:

xjJ09pm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reddzik to masz z grubsza tak jak ja na moim teraz, ja mam 3800mhz i 16 CL niby ale jednak kijowe timingi "pozostałe" trochę psują wynik, a niżej na tomahawku obecnie nie da się zejść (błędy, bootloop albo słaby wynik).

 

Czyli z grubsza ten Patriot Viper 3733/17 = Crucial Ballistix 3200/16, gdy oba są na OC, jedyna różnica jest taka że Patriot startuje wyżej i jest (normalnie) droższy. Normalnie, bo kupiłem w promce więc wypadł z grubsza w tej samej cenie. Na codzień Crucial to najlepszy budżetowy ram do ryzena.

 

Art, dałem 645 tRFC i od razu musiałem trzy razy resetować. Wracam z bólem dupy do 653 tRFC na którym nie ma freeze po starcie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dokładnych timingów to mam takie:

Czemu mi Ryzen Master zmienił tryb w transparency? Nic mu nie zmieniałem, chyba trzeba przeinstalować, bo nic nie widać przez to, bo miałem inną tapetę :lol2:

W opcjach nie ma żadnej zmiany itd.

TRFC= 580, wszystko ustawiłem dosłownie jak w kalkulatorze, tryb 3733 FAST..

 

YcWcZfi.png

 

 

Edit:

 

w kalkulatorze było geardown mode off, ale wiem, że CR1 musi mieć ON, więc tak musiałem ustawić.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdźcie to :E 5h zabawy. Dokładnie te nastawy napięć i terminacji i żadne inne dają zrobić 5 pętli bez błędów potem wywala 1. Wcześniej potrzebowałem 1.4v aby ganiać bez gear down. Wrzucam wam screen z ustawieniami tylko tu są przycięte timingi jeszcze i jak to piszę błąd wywaliły czyli pewnie 16-19-15-15-35/36 będzie stabilne jak skała na 1.368.

uqKGMO4l.jpg

 

Edit: Wieści z placu boju mój egzemplarz jest stabilny z IF dopóki w żadnym momencie nie przekroczysz 92W na SMU czyli utrzymujesz się poniżej 80 stopni. Jeśli przekraczasz te wartości wywalony zostanie round error na primie95 całkowicie randomowo jeśli latasz w w zakresie 90-97W uwaga może to być 3 godziny jak również kilkanaście minut. Przy ponad 105W na SMU pierwszy test z smallest fft kończy się po chwili szybciutkim round errorem.

Krótko mówiąc albo IF w kosmos i oszczędnie z napięciem i zegarem lub wyżej zegar i niżej IF. Ewentualnie znajdujemy maxy dla ccx na IF na 1200 i jednej kości. Znajdujemy maxy dla IF i pamięci. Potem sobie ustawiamy według zebranych danych ale już tego nie przetestujemy w blendzie z FMA3 bo się nam na 100% wywali komunikacja wewnątrz CPU nie żeby to był problem, bo w grach to wątpię, że zobaczysz kiedykolwiek więcej niż 80W aczkolwiek niesmak pozostaje.

Tak więc na dobrą sprawę wystarczy ustawić 1.39v i 4.2 szynę na 1900 MHz i będzie działać stabilnie pomimo, że w prime95 się wywala.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@ spróbuję podpatrzyc Twoje ustawienia . Ostatnie 2 dni pojawiło się wyrzucanie z apexa , lub reset pc .w sobotę zniesmaczony sytuacja ustawilem xmp i sobie pogralem . Dziś miałem rzeźbic ram od rana ale zmieniły mi się plany , najpierw w przerwie na obiad zapuscilem tm5 na 4200mhz cl16 2 moduły- stabilne , wielki szacun dla e-die za takie osiągnięcia. Ale później zacząłem rzeźbic z ramem do użytku na codzień. I co wyrzezbilem ? Vddg 0.85v , procODT 40ohm , zamiast 0.9v i 53.3ohm . Grałem w apexa, oglądałem film, buszowalem w necie. Wszystko wydaje się być Oki . Chociaż podejrzewam , że aktualizacja Windowsa tu broi A nie samo ustawienie. Czemu działało jak złoto z 10dni, po czym z czapy nagle pojawiły się resety . Fakt, dorzucilem w piątek 2 moduł, bez tykania ustawień wszystko smigalo, graliśmy w apexa długo, nic się nie działo, nagle w sobotę co 15min nawet częściej reset pc podczas gry.

 

Tu takie potwierdzenie tego 4200mhz cl16

 

66480a05f04bdc17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle rzeźbienia i kombinowania co poświeciłem na ustawianie ramu to moje. Mało tego w pewnym momencie miałem "prawie" stabilne 4 moduły na 3600 bez GD. Już całych perypetii nie będę opisywał ale zaczęło się jak nie mogłem sobie użyć apki ms do przeinstalowania windy, bo ją trochę zabiłem. To nie wiele myśląc wyjąłem nowy dysk nvme i dawaj stawiać system. Do drugiego m2 pciex2 wsadziłem 8200pro wszystko git i uber ale nie ma dzwięku xD Po chwili okazało się, że przy użyciu drugiego m2 wyłącza ten port. To przekładka karty do pci-e x1 i się zaczęło xD

Te wszystkie randomowe crashe po OC powodował je*any w dupę Xonar asusa za ciężkie pieniądze oparty o cmedie, który to na AM4 powoduje nie możność używania komputera lub karty - do wyboru. Póki nie miałem wyciśniętych wszystkich soków i karta sobie siedziała w ostatnim pcie które dzielone jest przez chipset to okazyjnie karta wydawała pisk i trzeba było albo ją zresetować pod windą albo zrobić reset. No cóż po podpięciu do platformy 2xnvme już niestety xonar kolidował tak ostro, że pulpit wyglądał jakby miał 5 fps a próba włączenia muzyki kończyła się natychmiastowym bsod. Już nie wspomnę, że drivery też na około instalowałem. Koniec końców jestem teraz na 4.1/1900/3800 tylko bez randomowych resetów.

 

Jeśli chcecie korzystać z AM4 i kart na CMedii to upewnijcie się, że macie kontrole nad pcie i m2 w uefi bo inaczej padaka jest.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie przyszedł dzisiaj xonarek DX wsadzilem do slotu na samym dole (pod kartą) podpiąłem zasilanie i wszystko chodzi elegancko jakoś i głośność dzwięku to niebo a ziemia w porównaniu z tą integrą na tomahawku, wcześniej miałem xonara ds ale przez brak slotu pci sprzedałem, dx jest jeszcze lepszy. Używam sterów unixonar 1.81 LOW DPC latency.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle rzeźbienia i kombinowania co poświeciłem na ustawianie ramu to moje. Mało tego w pewnym momencie miałem "prawie" stabilne 4 moduły na 3600 bez GD. Już całych perypetii nie będę opisywał ale zaczęło się jak nie mogłem sobie użyć apki ms do przeinstalowania windy, bo ją trochę zabiłem. To nie wiele myśląc wyjąłem nowy dysk nvme i dawaj stawiać system. Do drugiego m2 pciex2 wsadziłem 8200pro wszystko git i uber ale nie ma dzwięku xD Po chwili okazało się, że przy użyciu drugiego m2 wyłącza ten port. To przekładka karty do pci-e x1 i się zaczęło xD

Te wszystkie randomowe crashe po OC powodował je*any w dupę Xonar asusa za ciężkie pieniądze oparty o cmedie, który to na AM4 powoduje nie możność używania komputera lub karty - do wyboru. Póki nie miałem wyciśniętych wszystkich soków i karta sobie siedziała w ostatnim pcie które dzielone jest przez chipset to okazyjnie karta wydawała pisk i trzeba było albo ją zresetować pod windą albo zrobić reset. No cóż po podpięciu do platformy 2xnvme już niestety xonar kolidował tak ostro, że pulpit wyglądał jakby miał 5 fps a próba włączenia muzyki kończyła się natychmiastowym bsod. Już nie wspomnę, że drivery też na około instalowałem. Koniec końców jestem teraz na 4.1/1900/3800 tylko bez randomowych resetów.

 

Jeśli chcecie korzystać z AM4 i kart na CMedii to upewnijcie się, że macie kontrole nad pcie i m2 w uefi bo inaczej padaka jest.

 

Mam Asus Xonar na CM6631: https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-rampage-iii-black-edition-review,7.html

 

Na MSI EDGE x570 mam wsadzone 2x NVME w porty 1 i 2 oraz 1xNVME na adapterze PCIE 4x wpięty w dolny port PCIE (4x/16x). Wszystko działa. Drivery instalowane w trybie kompatybilności, prawy przycisk myszy i win 7 chyba wybrany w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus Xonar na CM6631: https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-rampage-iii-black-edition-review,7.html

 

Na MSI EDGE x570 mam wsadzone 2x NVME w porty 1 i 2 oraz 1xNVME na adapterze PCIE 4x wpięty w dolny port PCIE (4x/16x). Wszystko działa. Drivery instalowane w trybie kompatybilności, prawy przycisk myszy i win 7 chyba wybrany w opcjach.

Uni drivers grają lepiej, w grach najlepsze są low dpc, na xonarze DS też je miałem w wersji 1.81 właśnie, sprawdz sobie jeśli używasz tych od producenta :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to daj linka do tych co masz na myśli. Ale u mnie pewnie one nie zadziałają. Mój Xonar/Asus komunikuje się z komputerem przez złącze USB. Można go wyjąć na zewnątrz budy i też gra bez wpięcia w port PCIE. Z PCIE leci komunikacja tylko do sieciówki Killera (nie używam i tak).

 

Jeżeli mają pójść u mnie jakieś inne stery, to musza pasować do Xonarów lub lepiej CM6631 na USB.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to daj linka do tych co masz na myśli. Ale u mnie pewnie one nie zadziałają. Mój Xonar/Asus komunikuje się z komputerem przez złącze USB. Można go wyjąć na zewnątrz budy i też gra bez wpięcia w port PCIE. Z PCIE leci komunikacja tylko do sieciówki Killera (nie używam i tak).

http://uni.maxedtech.com/download/uni-xonar-w10-1825-v1-81a-r2/ sprawdz sobie ;) jak coś to przy instalacji ustaw "low dpc latency" bo tam będą tryby do wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślę więc chodzi o karty z mostkiem PLX od asmedii czyli między innymi STXII i D2X inne z mostkiem PLX aż takich problemów nie powodują i mogą działać elegancko ale zależy od płyty i konfiguracji linii. Problem jest na tyle wesoły, że jednym śmiga bez tykania czegokolwiek jak u mnie w slocie podpiętym pod chipset, a innym spiętym z cpu. U mnie działała na tyle dobrze w slocie z chipsetu, że do póki nie katowałem wszystkiego jednocześnie to było ok jak zacząłem męczyć to powodowała sypanie się innych rzeczy xD ale tylko jak się zbliżałem do top wydajności to na sztywno. Na stock z turbo pisk randomowo co 1h lub co parę h. Jeden tego plus to że mam sporo wypaśnych profili z ramami xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślę więc chodzi o karty z mostkiem PLX od asmedii czyli między innymi STXII i D2X inne z mostkiem PLX aż takich problemów nie powodują i mogą działać elegancko ale zależy od płyty i konfiguracji linii. Problem jest na tyle wesoły, że jednym śmiga bez tykania czegokolwiek jak u mnie w slocie podpiętym pod chipset, a innym spiętym z cpu. U mnie działała na tyle dobrze w slocie z chipsetu, że do póki nie katowałem wszystkiego jednocześnie to było ok jak zacząłem męczyć to powodowała sypanie się innych rzeczy xD ale tylko jak się zbliżałem do top wydajności to na sztywno. Na stock z turbo pisk randomowo co 1h lub co parę h. Jeden tego plus to że mam sporo wypaśnych profili z ramami xD

 

Panowie... Z czym problem ? z kartą za 200-300 zł, która nic nie wnosi?

Po to kupiłem B450M Mortar by mieć S/PDIF.

Do tego mój ampli Yamaha RX-V463 i kolumny Tonsil Premium front.

Czasem lepszy sprzęt wychodzi porównywalnie cenowo do tego co macie...

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw po prostu czy ruszy czy przetestujesz :E :E

 

Sprawdzę w domu, ale chyba z 2 lata temu walczyłem z tymi sterami i niestety, była lipa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Z czym problem ? z kartą za 200-300 zł, która nic nie wnosi?

Po to kupiłem B450M Mortar by mieć S/PDIF.

Do tego mój ampli Yamaha RX-V463 i kolumny Tonsil Premium front.

Czasem lepszy sprzęt wychodzi porównywalnie cenowo do tego co macie...

STXII to 1k zł nie 200-300 i wybacz ale to co tu masz to nie jest lepszy sprzęt od mojego ;) a to co mam to można określić tylko taniej się już nie da aby to jakoś grało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STXII to 1k zł nie 200-300 i wybacz ale to co tu masz to nie jest lepszy sprzęt od mojego ;)

U mnie w xonarku za 150pln też siedza Muses8820 :D Da się taniej ale to losowanie i używka. Jedna z 3-4 jakie widziałem na allegro prze ostatnie 5 lat :E

 

 

Karta nigdy nie trafiła na rynek jako osobne audio a jedynie dodatek do płyty głównej za worek siana.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tę kartę kiedy to wychodziło to się strasznie audio jarałem, amplitunery wiele kanałów, cyfry itd. Wtedy to był overkill jak na coś dodanego do mobasa tam chyba DAC siedział jak w X-Fi elite. No piękne czasy to były. Dziś nawet mobas za ponad kafla ma realteka i żryj gruz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Xonara DGX, musiałem kupić, bo wprawdzie Gaming Plus ma coś takiego jak Nahimic, który podbija dB, jednak jest dużo lepiej niż czysty Realtek, ale on powoduje kilka problemów i musiałem się go pozbyć, a sam Realtek jest tak cichy, taki bez dynamiki, szkoda gadać, do tego ja mam uszkodzony słuch, to wziąłem Xonara DGX, a że miałem DG i mi wystarczał, gdyby nie PCI to bym go użytkował.

Zainstalowałem oryginalne sterowniki, żadnych problemów, wszystko gra, w tym wykrywanie przedniego panelu, co ważne Superluxy HD 668B grają o niebo lepiej niż na integrze.

 

Jest jakaś różnica między moim starym 3600mhz z lipnymi subami, a teraz z kalkulatora 3733mhz, ale chyba więcej nie się bawię, starczy tyle. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Xonara DGX, musiałem kupić, bo wprawdzie Gaming Plus ma coś takiego jak Nahimic, który podbija dB, jednak jest dużo lepiej niż czysty Realtek, ale on powoduje kilka problemów i musiałem się go pozbyć, a sam Realtek jest tak cichy, taki bez dynamiki, szkoda gadać, do tego ja mam uszkodzony słuch, to wziąłem Xonara DGX, a że miałem DG i mi wystarczał, gdyby nie PCI to bym go użytkował.

Zainstalowałem oryginalne sterowniki, żadnych problemów, wszystko gra, w tym wykrywanie przedniego panelu, co ważne Superluxy HD 668B grają o niebo lepiej niż na integrze.

 

Jest jakaś różnica między moim starym 3600mhz z lipnymi subami, a teraz z kalkulatora 3733mhz, ale chyba więcej nie się bawię, starczy tyle. :thumbup:

Dokładnie realtek jest mega cichy, to na xonarze DS który do najgłośniejszych nie należy i nie ma wzmacniacza sluchawkowego miałem znacznie glośniej w głośnikach, a słuchawki i tak wpinam do prawego głośnika więc robi jako wzmacniacz i git, po zakupie tomachawka xonara sprzedałem i ta integra to dramat jakiś... dzisiaj przyszedł używany DX i jest bajka mega głośno. Wielku plus też jest taki że mam cały czas ten sam mikrofon od lat co jeszcze na xonarze DS slychać mnie było w grze idealnie głośno i bez szumu, po zakupie tomahawka na tej integrze ledwo co mnie bylo slychać z szumem myślałem o zmianie samego mikrofonu już, dzisiaj na DX znów ludzie mówią że słychać mnie wyraźnie i czysto :thumbup:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ALC1120 na MSI EDGE jest głośny. Wykrywa impedancję słuchawek w zakresie 0-1000ohm plus daje dodatkowo 3 stopnie wzmocnienia do wyboru w słuchawkach. Nie porównywałem z Xonarem czy jest głośniejszy. Xonar na pewno po wybraniu maksymalnego wzmocnienia jest niezdrowy przy moich Somic V2. ALC1220 też nie używam na pewłnym wzmocnieniu ani na 100% bo również łupie za mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STXII to 1k zł nie 200-300 i wybacz ale to co tu masz to nie jest lepszy sprzęt od mojego ;) a to co mam to można określić tylko taniej się już nie da aby to jakoś grało :E

 

W połączeniu cyfrowym pomijasz słaby element jakim jest karta muzyczna... Za kilka lat sam do tego dojdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...