Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Hm, po jednej z aktualizacji windowsa lub biosu latency mi skoczyło do 65.5 a miałem już nawet 63ns

 

Moje aktualne ustawienia 3533mhz, bo 3600 zaczęło krzaczyć w testmem5:

 

2kOei8W.png

 

Ktoś coś z tego rozumie? :hmm: Timinigi są mocno ciasne...

 

Albo niech ktoś poda swoje timingi i napięcia jak ktoś ma poniżej 65ns

 

Albo inaczej- możecie wklepać moje timinigi i sprawdzić u siebie jakie macie latency, najlepiej przy procku 4Ghz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano trochę sypały. :E Sprawdzone testmem5 w trzy minutowym obiegu. :E Wychodzi na to, że moje dual ranki przyjmują takie ustawienie:

Jednak oczywiście będę je jeszcze testował. Wzrosty fps jednak są minimalne, mocno dyskusyjne. Średni fps i maksymalny w zasadzie stoi w miejscu, to co się podniosło mocno to fps min. Jednak dalej daleko temu do tego co sugerował tu jeden z użytkowników kilka stron wcześniej. Być może taka gra.

Przeczytaj ten poradnik, autora kalkulatora. Zwróć uwagę na kolejność wybierania ustawień i zwróć szczególną uwagę, na ustawienia panelu terminacji. Pamiętaj, że kalukulator to tylko podpowiedź, a nie wyrocznia, jak coś ustawić. Np. w moim wypadku, na 4 różne zestawy, kalkulator jeszcze nigdy nie podał właściwych ustawień, nie wspominam o tym, że wystarczy jeden subtiming, którego nie lubi płyta i memtest już będzie sypał błędami. Niestety, ale nie ma szybkiego, łatwego sposobu na OC RAMu, to trzeba robić powoli i systematycznie.

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-memory-tweaking-overclocking-guide/5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wpotrzebie2017

tWTRS masz bardzo ciasno ustawiony, ja bym tu 4 dał.

Te wyniki na 1,45V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, 1,45v, choć jeszcze mam zamiar zbijać wszelakie napięcia. Gorzej z ustawieniem timingów, by były jak najwydajniejsze.

 

Jak właśnie w tym linku

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-memory-tweaking-overclocking-guide/5.html

 

Nie zawsze ciaśniejszy timing jest lepszy, metoda prób i błędów. Także prosiłbym o przetestowanie moich timingów u siebie i podanie latency/czasu oczekiwania z aidy.

 

Zobaczę z tym twtrs

 

edit: nic to nie zmieniło :hmm: chyba będę musiał po kolei każdy timing sprawdzać...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wrzucam zrzut z burnera i mam bekę jak mam 4 banki obsadzone to mi pokazuje, że mam jedną m-die hynixa a drugą a-die hynixa a jak są tylko 2 banki to mam 2x a-die. Nie skumałem że chodzi o serial z thaiphona i tak końcówka 083

 

H7BzMF7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thaiphoona masz najnowszego ? Na starym thaiphoonie tak samo mi pokazywało, a po aktualizacji pokazało 075E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1.60 pokazuje dalej 083E:E ale ten już pokazuje i M-die na na dwóch Korsarzach xD Ja pierdziu moduły z kita do duala na dwóch różnych kościach :lol2: i do tego robiące CL14 :E Teraz trochę żałuje, że przyżydziłem na taniej środę i wziąłem komplet na próbę ale jak x-kom nie da dupy to na piątek mają być do odbioru czerwone balistixy i w sumie wyjdą 2 zeta drożej i wtedy sobie powalczę.

Tutaj wrzucam max z tego co da się ukręcić 4x8GB najniżej da się zejść do 290ns przy 3200 na 4 kościach i niżej niż 68,7-68,8 ns zejść się nie da no może jakbym miał czysty system a nie 3 letni i pozamykał programy w tle to byłoby kapkę mniej ale tak kompa nie używam więc fck it. Tak samo ciąłem timingi i tu jest ściana maksymalnie 50k na odczycie, 49,1 na zapisie i 48,5-49 na kopiowaniu oczywiście taka wisienka na torcie. Wklejam wynik najniższy + nie najciaśniejsze timingi za to soft uruchamia się jak błyskawica zero laga. Już się piątku nie mogę doczekać :P jak się uda dojechać 3.4@cl14 albo więcej to będzie wypas.

 

cEhK9edl.pngH2glgDNl.png

 

Ps. ODT 53.3/CAD24/RZQ/7/OFF/RZQ/5

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep xtreem wysłał mi pamięci inne niż zamówiłem:

dostałem te HX432C16PB3K2/16 zamiast BLS2K8G4D32AESBK

Czy są dużo gorsze?

 

Boli, że nawet nie zapytali, tylko zadecydowali za mnie, bo im się na stanie skończyły. :(

Boli, że nawet nie zapytali, tylko zadecydowali za mnie, bo im się na stanie skończyły. :(

Wow :E:kwasny:

To czy są gorsze, to zależy z jakiego punktu widzenia. Jeśli szukałeś pamięci pod OC, to tak IMO są gorsze, nie zrobią tak łatwo (Cruciale są na Micronach E-die), np 3600mhz cl16, jak te Hyperxy na Hynixach CJR.

Jeśli natomiast oczekiwałeś RAMu, który będzie działał po włączeniu XMP i tyle, to nie ma to natomiast żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tcwl daj 16 i spróbuj 3533mhz

 

Napięcie oczywiście 1.45v?

 

Czasami też zbyt wysoki SOC powoduje błędy. Spróbowałbym 1,025 i 1,050.

 

VDDC tak samo 0,700, 0,825 i 1,1

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko też zależy ile tych błędów jest.

 

Polecam testować testmem5

 

Jak dużo błędów - napięcia źle dobrane i złe timingi.

 

Mało błędów - tylko niektóre timingi do lekkiej modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z geardown mode =disable? Nie każda konfiguracja to lubi, poza tym GRM disable to gorsza stabilność, IMO lepiej wrócić do GRB=auto/enable i CR=1 zostawić. Jakie masz napięcia i jakich próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.37 ale próbowałem 1.39, 1.40 i 1.45

Ile to jest dużo błędów ? Jak dobrze pamiętam to chyba z 30 błędów było max.

Tyle, że mi testmem5 robi tylko trzy cykle a gdzieś tam czytałem o 8 w tym temacie

 

geardown mode =enable

CR=1

 

i brak sygnału na ekranie

Edytowane przez Barti131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 max 3 błędy to mało, więcej jak jest to IMO jest to już sypanie błędami.

Ludzie puszczają ten RAM nawet na 1,47v aby poszedł na 3600mhz, a ty masz wersję 3000mhz, która jest gorszym binem. Zostaw na razie dram voltage na 1,5v, potem obniżysz sobie ile będzie trzeba, jak zobaczysz gdzie leży problem. (1,5v to bezpieczny max.)

Bardziej niż memtest, polecam Ci Dang Wang memtest, będziesz chciał to będzie lecieć w nieskończoność.

W ogóle byłoby łatwiej coś doradzić, gdybyś zrobił sobie jakąś sygnaturkę, aby było widać jaki masz sprzęt ;) Bo nie wiem, czy coś pisałeś X postów temu tutaj.

RAM masz w ogóle w dobrych slotach 2 i 4 od CPU?

Nie wiem, czy w twoim przypadku nie byłoby lepiej ustabilizować 3466mhz/3400mhz i potem iść w górę, aby mieć jakąś podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram w dobrych slotach

Ryzen 5 2600 bez OC

płyta MSI B450M PRO-VDH PLUS

 

Z 3466/3400 próbować na tych samych ustawieniach co i 3600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest sytuacja, że sypie błędami powyżej 1,1 VSOC,

aktualnie mam 3600-16-18-16-16-36-1T 1,05 VSOC, Testmem - 8 cykli, 0 błędów.

Proponuje szukać właściwego VSOC.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy. Co robię źle?

 

Posiadam: Asus CH7WIFI, Ryzen 3900X, Corsair Vengeance PRO RGB 3000MHz CL15 (Micron D-Die). Rzeźbię od wczoraj w biosie i jedyne, co mi się udało, to zejść z timingami. Przy 3200MHz komputer odpalił, ale po kilkunastu sekundach testu w AIDA poszedł BSOD. Luzowałem timingi i podniosłem napięcie (1.375 max, o ile dobrze pamiętam), ale to nie pomogło.

 

Obecnie wygląda to tak:

 

r0oJFmJ.png

 

Ryzen DRAM Calculator (wczytuje mi tylko wersję "SAFE"):

 

IalIJtE.png

 

Chciałbym te pamięci puścić choćby na te 3200MHz z jakimiś sensownymi timingami, ale albo coś robię nie tak, albo trafiły mi się jakieś paździerze? Z tego, co czytam, maksymalne bezpieczne napięcie dla DDR4 to 1.5, więc może tu leży problem? Trochę się bałem przekraczać 1.4, ale może nie ma czego? Jakieś inne rady, sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem czerwone balistixy i opakowanie jest 2x takie jak w szarych, a same kości są tydzień młodsze niż w szarych :E Na razie zachowawczo ustawiłem 3400 14-18-16-36 delikatnie przyciąłem suby i na razie TM5 mieli. Widzę, że tak naprawdę to w tych kostkach wystarczy ustawić trcdrd na 18 włączyć GD, wyłączyć PD, napięcie dać na 1.4v i wsio można kręcić nawet przy 4 modułach :E ProcODT dałem na 48 reszta standardowo jak zawsze.

Ps.

Aha i thaiphoon 1.60 to niezły kłamca jest teraz moduły mają końcówkę 075 ale czasem wraca na 083.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy. Co robię źle?

 

Posiadam: Asus CH7WIFI, Ryzen 3900X, Corsair Vengeance PRO RGB 3000MHz CL15 (Micron D-Die). Rzeźbię od wczoraj w biosie i jedyne, co mi się udało, to zejść z timingami. Przy 3200MHz komputer odpalił, ale po kilkunastu sekundach testu w AIDA poszedł BSOD. Luzowałem timingi i podniosłem napięcie (1.375 max, o ile dobrze pamiętam), ale to nie pomogło.

 

 

 

16GB ? Weź to sprzedaj i kup cruciale :) Dopłacisz ile? 50zl ? Może nic bo rzucą się ludzie na RGB :D Nawet patykiem bym tego nie szturchał, skoro wiadomo już że śmierdzi. Szkoda tylko czasu.

 

Memory Rank masz 2? To wdustronne moduły? Czy jednostronne? Jak jedno to daj 1. A wersje profilu daj na V2 a nie custom.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to są wypas kostki. Przypuściłem atak na 3600 MHz i powoli luzuje timingi bo pompowanie napięcia powyżej 1.45v tylko opóźnia lawinę błędów ale o dziwo system się nie sypie. Jak robiłem pierwszy atak na 3600@16-18-18-36@.1.425v to 112 błędów w 2 minuty. Podbiłem trcdr 20 i parę innych i obecnie mam 1 błąd po pętli. Teraz spróbuje podbić napięcie do 1.44-45v i zobaczymy zrobię pętle bez lipy :E Jak złapię stabilność to znowu spróbuję zacieśnić suby.

 

Edit:

Dobra ustabilizowałem ale mózg mam nie lada zlasowany bo luzowanie subów przynosiło odwrotny skutek od zamierzonego zamiast poprawy stabilności ją pogarszało. Zryło mi dekiel w sumie bo wszystko po trc musi być dokładnie tak jak na zrzucie (trfc pewnie da się zacieśnić z 350ns w okolice 310-320ns ale już siły nie mam na testowanie) bo inaczej jest trololo. Ogólnie srogo jest bo ustawione mam 1.43v w biosie co pod windą daje 1.456v a to się przekłada podczas testu na 52 stopnie na wewnętrznych modułach :E te na zewnątrz około 44. Jakby kogoś interesowało to podaje też odt itd. bo na tej agesie RTC nie odczytuje wartości. ProcODT 48 CAD na 24 rtt_nom rzq7, rrt_wr off, rzq6.

d78MAKAl.pngoEa7sxzl.png

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy. Co robię źle?

 

Posiadam: Asus CH7WIFI, Ryzen 3900X, Corsair Vengeance PRO RGB 3000MHz CL15 (Micron D-Die). Rzeźbię od wczoraj w biosie i jedyne, co mi się udało, to zejść z timingami. Przy 3200MHz komputer odpalił, ale po kilkunastu sekundach testu w AIDA poszedł BSOD. Luzowałem timingi i podniosłem napięcie (1.375 max, o ile dobrze pamiętam), ale to nie pomogło.

 

Masz najnowszy BIOS? Jeśli tak, to spróbuj starszej wersji. Już jedna osoba miała problem z CH7H z powodu BIOSu, nie dało się odpalić z XMP b-die od G.Skill na 3200mhz cl14, po wgraniu starszej wersji, jak ręką odjął :E

Jesli nie to, to spróbuj innej wartości procODT: 53/60. Ale cudów się nie spodziewaj. 3200mhz myślę, że jest w zasięgu, ale twój RAM to paździerz niestety.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop. Czy te pamięci są wstanie działać z ryzenem Crucial CT32G4RFD4266?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...