Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie je kupiłem :)

Ciekawe ile będą "warte".

 

Daj jakieś info co udało się ukrecic na nich ;). U mnie b-die latały 3466mhz cl14 z dość ciasnymi timingami, ale miałem ryzena 2600, nie miałem okazji porównać z ryzenem 1600 prędkości ramu. Ramy z sygnatury pracują z ta sama prędkością co na ryzenie 2600. Niebawem chce iść w ryzena 3xxx , jeśli prędkość ramu dalej będzie miała spory wpływ na wydajność to będę szukał tańszej alternatywy dla b-die byle wycisnąć ile sie da :). Ram mysle kupic w ciagu miesiaca i fajnie by było wiedzieć co wziąć;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam takie. Jakim programem można to sprawdzić to Ci napiszę.

 

Edycja: odczytałem programem Thaiphoon Burner.

U mnie siedzą Hynixy.

Razem z msi b450 a pro i ryzenem 5 2600 poszły na 3333MHZ i CL15-17-17-17-34

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie. Jakim programem można to sprawdzić to Ci napiszę.

 

Edycja: odczytałem programem Thaiphoon Burner.

U mnie siedzą Hynixy.

Razem z msi b450 a pro i ryzenem 5 2600 poszły na 3333MHZ i CL15-17-17-17-35

 

Możesz wrzucić zrzut z thaiphoona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz właśnie CJR-y z tematu, więc jest szansa na więcej. Próbowałeś może? Choć oczywiście 3333 CL15 na Hynixach to już nie jest źle :) 

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem działać tylko z napięciami i timingami podstawowymi. Więcej nie idzie a ustawienia innych parametrów to dla mnie czarna magia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli jest nadzieja na więcej :D masz dokładnie te oznaczenia: PV416G320C6K ? Na jakim napięciu i CL próbowałeś puścić 3466?

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na pw kolego @kibolkks podeślę Ci moje zrzuty z ustawień z biosu. Dopisze co głównie odpowiada za stabilność ramu i może Ci się uda wycisnąć więcej;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PV416G320C6K dokładnie takie oznaczenie. Generalnie z CL16 szły wyżej na 3400Mhz. Ostatecznie podbijanie Mhz stanęło dokładnie na 3260MHz (w poprzednim poście zrobiłem błąd) przy CL15 - nawet 1,5V nic nie dawało. Obecnie pracują standardowo na 1,35V.

 

Spróbujemy może z @novi coś zdziałać to napiszę jakie są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie dokładnie kości znajdują się w tych Patriotach? Kuszą ceną.

 

Mam te Patrioty, ale w wersji 2x4GB 3000. Taiphoon pokazuje jedną wielką niewiadomą, jakby to był jakiś noname.

Cena faktycznie podejrzanie niska.

Generalnie tragedii z nimi nie ma. Mają w XMP 3000MHz i na tyle idą w pełni stabilnie ;)

 

@novi

Jak już będę miał, z pewnością napiszę co udało mi się na nich zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dorzucę coś od siebie. Kupiłem w komputrniku Hyperx Fury 2400mhz cl15 15 15 8GB w promocji po 145zł. Są na kościach c-die Hynix. Działają normalnie w dualu ale trzeba zrobić na nie 2 zamówienia, bo ograniczyli do 1szt.

Na moim sprzęcie idą stabilnie na 3466 cl15 18 18 1,4v. Wczoraj próbowałem coś więcej ugrać na 3600mhz ale cl19/20 to jest maks. Jednak pierwszy raz w życiu uwaliłem W10 podczas kręcenia RAM :) Nie działa mi przycisk Start, a dolny pasek zostaje przy uruchamianiu gier :) Nie działa też Edge ale FF działa normalnie. Takie cuda.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie Predatorki_3333 i póki co udało się je puścić stabilnie na 3600MHz CL18.

Obecnie testuję na 3466MHz CL16 i też jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie Predatorki_3333 i póki co udało się je puścić stabilnie na 3600MHz CL18.

Obecnie testuję na 3466MHz CL16 i też jest stabilnie.

Świetny wynik tym bardziej że 1 gen ryza. Ja 2 gen i b-die 3600 cl16 lekko nie stabilne , ale 3466cl14 śmigaly jak marzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się waha żeby kupić te memki, to warto, bo to chyba najtańsze 3333 obecnie.

Jeszcze niedawno trzeba było dać za nie ponad 500zł.

Na Intelu pewnie można by było powalczyć o wyższe zegary.

 

Jak będę miał trochę wolnego czasu, spróbuję jaki zegar uda mi się uzyskać przy CL14. A pisząc stabilnie mam na myśli 10min OCCT.

Odpaliłem wczoraj na pół godzinki Just Cause 3.

Nie wywaliło mnie do pulpitu (Na patriotach jak je przekręciłem to OCCT był pomyślnie, a jednak JC3 wywalał do pulpitu) :)

 

Dodatkowo ładnie wykonane są te pamięci, estetycznie, duży radiator, bez tandetnych ledów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mały cynk jak ktoś chce trafić nowe kostki microna w Crucialach to polować na moduły od 3200 w górę. w 3000 raczej będa starsze serie kości.

 

 

Te nowe mikrony kręcą się jak głupie :

 

 

Mój link

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli jednak biorę cruciale, z tego co patrzyłem to białe 3200cl16 osiągały 4000cl17 na 1.35v . Więc nie będę kombinowal, dopłace 50zl A będę bardziej pewny . Szkoda że nie mam znajomego w okolicy z intelem i ddr4 to bym sprawdził potencjał, bo na ryzenie jednak może nie wskazywać na jakieś super oc , a kości mogą być jednak dobre . W sumie jak ogarna 3400cl14 to chyba będzie wskazywać na dobry potencjał (podobnie się kręcily moje g.skille , na samsungu b-die). Na marginesie oglądałem próby oc cruciali 3000 cl15 jak dobrze pamiętam, te x nowej serii i wychodziło że siedzą tam inne kości i potencjał oc na intelu jakoś bez szału. W alsenie pojawiły się cruciale BLS2K8G4D32AESCK , czyli teoretycznie te z dobrym oc za 445zl 2x8gb . Kwestia dni i ceny pewnie lekko spadną bo dostępność się polepszy . Edit: na zadowolenie 434zl+ newstseller rabat 10zl i darmową dostawa, Oczywiście cruciale. Czyli za 424zl można już dorwać ten ram :). Poczekam tydzień, i zobaczę jak się ceny unormuja i chyba zamawiam :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na Ryzenach nie znam, ale podobno tak warto cisnąc takty za wszelka cena nawet kosztem timingów, wieć to cl14 chyba nie daje zbyt wiele ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd z tymi timingami to raz, a dwa ryzeny kończą się na 3466 i czasem na lepszej płycie wyciśnie się 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie b-die latały jak skala na 3466mhz 14.14.14.14.28.42.cr1 . Wedle benchmarkow 3466cl14 było szybsze niż 3600cl16 .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie było tematu ;-)

 

Ryzenem to się zainteresuje dokładnie przy r4xxx i ddr5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie crucial ballistix sport lt 3200 cl 16 za ~324 zł, jeśli ktoś nie wykorzystał kodu z żabki to ~290zł.

Radzę się pospieszyć bo w takiej cenie nie ma absolutnie nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Również wziąłem cruciale z amazona, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie , bo pierwsze zakupy tam ;). Tylko dojdą to kręcę je w opór i napiszę co udało mi się ogarnąć na nich ;) . Trzeba brać póki są, widzę , że na forach zagranicznych wybuchła burza o te cruciale , potrafią wycągnąć 3600mhz cl14 (fakt , że reszta timingów trochę wysoka) z ryzenem 1gen (jest dużo zrzutów ekranu) . Aha patrzcie to : https://abload.de/image.php?img=4000boot27xkp7.png

4000mhz cl16 robi wrażenie , na ryzenie ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...