Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

: https://abload.de/image.php?img=4000boot27xkp7.png

4000mhz cl16 robi wrażenie , na ryzenie ...

Grubo :E

Ale wątpię, czy stabilnie, ale wciąż sam fakt, że ktoś dał radę zrobić screenshot świadczy o jakiejś podstawowej stabilności, także nieźle. W dodatku, na ASUSie strixie b450 :E, prędzej bym się tego spodziewał na Crosshair VII Hero.

Tak poprzez analogię: Na moich samsungach E-die (F4-3600C17D-8GVK) dawałem radę zrobić na BIOS z pierwszą agesa 1006 3600mhz, ale stabilność bywała taka, że wchodziłem do windy 1 na 10 razy. 3200mhz dopiero było stabilne w 100%.

Daj proszę link do tego forumowego wątku.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie, samo to , że pc się uruchomił i dał radę włączyć jakieś programy to jest już spory sukces. B-die max 3733mhz się uruchamiały na tomahawk, ale po wczytaniu windowsa od razu bsod, 3600mhz cl16 byłem w stanie zrobić benchmark w aida64 extreme i coś tam pc używać, ale i tak w losowych momentach bsod i wyrzucanie z gier. Tu jest link do źródła ss'a : https://www.hardwareluxx.de/community/f13/crucial-ballistix-elite-ddr4-3600-cl16-18-18-ble2k8g4d36beeak-im-kurztest-1229639.html

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kupiłem :) zobaczymy jak beda latać w stosunku do hyperx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dziwna sprawa, przetestowałem te cruciale ale wersja szara (te same najnowsze microny co w białych) i kręciły się słabo :(

Fakt bootowały na 3866mhz cl16 18 18 42 620 1.35V ale były przerażająco niestabilne, dopiero na 3333mhz cl15 17 17 złapały stabilność.

 

 

Ja nie wiem ale chyba coś w tych wersjach białych jest wyjątkowego bo to nie jest normalne żeby od koloru pamięci zależał potencjał w oc :hmm:

 

Na amazonie crucial ballistix sport lt 3200 cl 16 za ~324 zł, jeśli ktoś nie wykorzystał kodu z żabki to ~290zł.

Radzę się pospieszyć bo w takiej cenie nie ma absolutnie nic lepszego

Jakiego kodu z żabki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałeś wyższe napięcie? Schłódź je dodatkowym wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kodu z żabki ?

 

Kupujesz w żabce kod do amazonu za 30Euro, doładowujesz konto amazonu i dostajesz 10E gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dawałem ale niewiele to pomagało :D

 

Przykładowo do 3733mhz cl16 18 18 dałem 1.4V i wstępna stabilność była ale jak odpaliłem prime z alokacją 13400mb to się tak pięknie wykraczały że hej :E

 

1.45V pomogło o tyle że dopiero po 25 minutach w prime się wysypały.

 

 

Z chłodzeniem dodatkowym nic nie zrobię bo tych pamięci już nawet nie mam ( oddałem :P )

 

Kupujesz w żabce kod do amazonu za 30Euro, doładowujesz konto amazonu i dostajesz 10E gratis

E no elegancko.

Dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopiero po 25min sypnęły się to problemem była temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz Ryzena, to możesz spróbować zmniejszyć procODT na 48/53ohm, microny E-die widać śmigają z niskim procODT na wysokich taktach. SOC tez daj z 1,1v.

+tRCD, tRP daj nawet 20.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wejdę niebawem na pc to podeślę to co znalazłem, czyli które się lepiej kręcą A które gorzej , szare znalazłem jedne i wyszło że nie mają jakiegoś super potencjału

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pogonić Predatory na 3733. Timingi z czapy.

Próbowałem coś ustalić za pomocą Ryzen DRAM Calculator, to pisało że Ryzen 1gen nie wspiera tak wysokiej częstotliwości :P

post-216690-1558206679568_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratulacje, prędkość robi wrażenie zwłaszcza biorąc pod uwagę Twoją platformę :D będziesz próbował zejść w dół z timingami? Przy odrobinie szczęścia CL16 do zrobienia

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Na CL16 stabilnie jest, ale przy 3466 CL16 18 18 18 36 55 455 i tak pozostanę już raczej. Napięcie VRAM 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MT40A1G8SA-083E:E E-die 18nm crucial Ballistix sport lt 3200 cl16 szare model BLS8G4D32AESBK Potencjał oc 3400 cl16 (występują też z koścmi MT40A1G8SA-075:E D9VPP 19nm)

MT40A1G8SA-075:E (D9VPP) E-die 19nm crucial Ballistix sport lt 3200 cl16 Białe model BLS16G4D32AESC Potencjał oc Nawet 4000cl17.

Jak coś znajdę pewnego to dorzucę ;)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też kupiłem te szare Cruciale, głównie by potwierdzić, że mój obecny RAM jest trefny (i jest).

 

7700K + taka sobie płyta, ale udało się załadować do Windowsa na 4000 Cl19-19-19-50 przy 1.45V. Po chwili jest bluescreen, ale pewnie na lepszej platformie RAM mógłby pokazać pazur. Zwłaszcza, że kupiłem go za 398zł.

 

U mnie: MT40A1G8SA-083E:E

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też kupiłem te szare Cruciale, głównie by potwierdzić, że mój obecny RAM jest trefny (i jest).

 

7700K + taka sobie płyta, ale udało się załadować do Windowsa na 4000 Cl19-19-19-50 przy 1.45V. Po chwili jest bluescreen, ale pewnie na lepszej platformie RAM mógłby pokazać pazur. Zwłaszcza, że kupiłem go za 398zł.

 

U mnie: MT40A1G8SA-083E:E

 

 

Czyli pod jednymi kośćmi pamięci jest spory rozrzut osiągów, pokopałem jeszcze trochę i wychodzi na to , że jest jak z prockiem , zależy od szczęścia . Mam nadzieje , że chociaż jakieś średniaki trafię w tym ramie , na jednym forum wyczytałem , że jak jest dopisek ": E" na końcu to są to kości lepszego sortu, ale czy tak jest naprawdę , to nikt tego nie wie . Amazon już wykonał krok, bo dostałem maila , że planowana dostawa między 23-27 maja , a wcześniej widniało ,że do 27-30 , więc pochwalę się co do mnie dotarło , i jak się kręci. Nie liczę , że podkręcą się na 3466mhzcl14 a jak to zrobią , to pewnie trafiłem na dobre sztuki . Ale z moim szczęściem , to 1/50 podzespołów , trafiam selekty, kiedyś hd7850 , potem długo nic , aż parę lat temu trafiłem i5 6600k sztukę , co robiła 4.5ghz przy 1.18v (więc można uznać za selekta chyba), a tak to same średniaki ze wskazaniem na paździerze ;x

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka aktualizacja - ja na oc ramu to się nie znam, ale nie udało mi się tych szarych ustabilizować na więcej niż 3466 Cl16-18-18-39 CR1. Co ciekawe działają tak przy napięciu 1,35V i IO/SA 1.1V. Przy wyższych częstotliwościach albo niższych timingach, próbowałem wszelkie konfiguracje napięć ramu do 1,46V i IO/SA do 1,25 a i tak memtest po chwili sypie błędy. Jak dam 3600 16-18-18 to jakiej konfiguracji nie spróbuje nie chce działać, podobnie jak 3466 15-17-17. Albo coś robię strasznie źle, albo te szare rzeczywiście takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taka aktualizacja - ja na oc ramu to się nie znam, ale nie udało mi się tych szarych ustabilizować na więcej niż 3466 Cl16-18-18-39 CR1. Co ciekawe działają tak przy napięciu 1,35V i IO/SA 1.1V. Przy wyższych częstotliwościach albo niższych timingach, próbowałem wszelkie konfiguracje napięć ramu do 1,46V i IO/SA do 1,25 a i tak memtest po chwili sypie błędy. Jak dam 3600 16-18-18 to jakiej konfiguracji nie spróbuje nie chce działać, podobnie jak 3466 15-17-17. Albo coś robię strasznie źle, albo te szare rzeczywiście takie sobie.

Możliwe, że jest to kwestia płyty głównej, poluzowanie odpowiednich subtimingów może pomóc/ płyta główna nie radzi sobie z OC RAMu.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale dotarły, rozpoczynam zabawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@xtn albinosy 3200 z amazona ?

 

Ja tam z nudów męcze sobie Geile 4x4gb 2133mhz cl15 1.2v kupione w wakacje 2015 roku.

Na 5820k i taniej mobo Msi nie chciały latać wyżej niż 2866 cl16 17 17.

Na obecnym 6800k bez problemu 3000 cl15 16 16 1.35v.

Nieźle jak na takie starocie i to kupione jako najtańsze ddr4 jakie dało się wtedy kupić :E

Niby 3200 cl16 17 17 robią na 1.4v ale chyba nie będe ich męczyć p- stare już na i tak mam quad channel to wiele to nie da.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ xtn Też z amazonu zamawiałeś ? Moje wczoraj wysłali ;). PS. Jak możesz to wrzuć zakładkę z taiphoona ;). Zapewne tak, ja też jak coś zamówiłem albinosy ;). Dopiero po zamówieniu , gdzieś się pojawił kod pamięci tzn " BLS2K8G4D32AESCK" , a miałem przez chwilę stracha , że jednak jakieś starsze paździerze będą , co nie będą nawet działały na stocku z ryzenem ;).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje też dzisiaj przyszły. Niestety nie mam skompletowanych gratów aby sprawdzić co jest w środku. Do weekendu musi poczekac :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snap21052019231817.png

na razie na xmp odpaliły bez problemowo, zabieram się za testy mhz/cl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 18 18 18 1.4v ale sypia błędami w testmem5. Wyżej na razie nie odpaliłem windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...