Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie znalazłem tematu o tych kościach, a zaczynam się nad nimi zastanawiać.

Wg opinii w necie bardzo dobrze się kręcą, na intelu nawet 4500, na Ryzenie 3800

https://www.hardware...jr-1206340.html

Ktoś na forum ma może? Jest gdzieś lista modułów z tymi koścmi, jak dla Samsungów B-die?

 

Moduły z Hynixami c-die można kupić już za ok. 400 zł za 2x 8GB

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

List jakiś raczej nie widziałem, wiem tylko że na 99% powinny być np. w Hyperxach

HX432C16PB3K2/16

Tu masz link do artykułu o OC RAMu na Ryzenie (bardzo polecam, można się sporo nauczyć), gdzie autor twierdzi, że właśnie na CJR zrobił 3800mhz stabilnie na Ryzenie:

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_Memory_Tweaking_Overclocking_Guide/5.html

Na bodajże tym zestawie:

F4-3600C19D-16GSXKB

Wydaje mi się, że pakują je do wszystkich nowszych wyżej taktowanych zestawów RAM, z za wysokimi timingami na samsungi.

 

Polecam przejrzeć listy QVL producentów płyt, np MSI, mają tam wymienione na jakich kościach są zestawy pamięci np. SK hynix C, samsung 5wb itd. Przy czym należy pamiętać o tym, że nie ma gwarancji na to, że dostaniemy dokładnie te kości w danym zestawie, jak np. w jakimś zestawie 3200mhz cl14 -będą tylko samsungi b-die, bo nie ma innych kości, które tyle zrobią na XMP, a przynajmniej producenci nic innego tam nie wpakują.

np.

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#support-mem-14

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegary na CJR idą ładnie w górę, ale jest to okupione wyższymi timingami, także nadal brakuje do B-Die BCPB, nie jest jednak źle, widać że Hynix zauważalnie się poprawił.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już te nowe Microny są lepsze, śmigają na 4000 CL17-17-17 na 1.35v wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary na CJR idą ładnie w górę, ale jest to okupione wyższymi timingami, także nadal brakuje do B-Die BCPB, nie jest jednak źle, widać że Hynix zauważalnie się poprawił.

 

Wiadomo B-die Samsunga sa lepsze. Tutaj zaletą jest cena, B-die nie kupi się za 400 zł

 

To już te nowe Microny są lepsze, śmigają na 4000 CL17-17-17 na 1.35v wink.gif

 

Które Microny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już nieważne, znalazłem na chińskiej stronie ten ram. Te kostki microna występuja np w BLS2K8G4D32AESCK

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi Crucialami BLS2K8G4D32AESCK - single rank, single side?

 

Przymierzam się właśnie do zakupu ramu pod x370gt7 + ryzen 1600\1700 i na ten moment byłbym skłonny kupić HX433C16PB3K2/16 bo powinny te 3200\3333 zrobić na tej kapryśnej platformie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po rozbudowie pc chciałem powrócić do b-die Samsunga, ale pojawiają się nowe kości z dobrym potencjałem w niskich pieniądzach i chyba nie będzie sensu dopłacać do b-die wezmę albo te hynixy cjr albo te microny. Potencjał drzemie , więc nie powinno być źle, a jednak 480zl (za cruciale 16gb) to nie jest sporo.

Niżej link z testami cruciali

 

https://www.techbang.com/posts/68479-white-from-the-inside-out-overclocking-not-low-micron-ballistix-sport-lt-ddr4-3200-8gb-x-2-16gb-dual-channel-module-test?page=1

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tych Crucialach są te Microny w dwu i jednostronnych 2x16GB i 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej we wszystkich LT Sport 3200 CL16 będą te Microny, wątpię by poza kolorem radiatora były jakiekolwiek inne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MT40A1G8SA-075E

 

Z ciekawości sprawdziłem pamięci Cruciala które kupiłem jakiś miesiąc-dwa temu (2x8GB 3000 CL17), mają takie oznaczenie: MT40A1G8WE-075E. Pytanie jak znacząca jest ta różnica w oznaczeniu? Do tej pory leżały nieużywane, czas się nimi pobawić cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu macie reckę kumpla w mniej krzaczkowym języku - kit 4x16gb tych białych balixtixów :

 

https://www.funkykit.com/reviews/memory/ballistix-sport-lt-64gb-ddr4-3200-white-memory-kit-review/

 

 

 

W sumei fajne kostki, szkoda że Micron pokazuje coś ciekawego z ddr4 dopiero na rok czy półtora przed premierą ddr 5 :E

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba uderze w nie jak tylko poprawi się dostępność w Polsce. Znalazłem tylko w 3 sklepach ten ram . A wydaje mi się, że jak dostępność się polepszy to cena lekko zejdzie . Patrząc na ten test widać ogromny potencjał, aż dziwne że tylko 1.35v potrzebowały do takiego wyniku . I chyba trzeba się dość szybko decydować, żeby nie zmienili kości pamięci w nowszej rewizji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie reckę kumpla w mniej krzaczkowym języku - kit 4x8gb tych białych balixtixów :

 

https://www.funkykit.com/reviews/memory/ballistix-sport-lt-64gb-ddr4-3200-white-memory-kit-review/

 

 

W sumei fajne kostki, szkoda że Micron pokazuje coś ciekawego z ddr4 dopiero na rok czy półtora przed premierą ddr 5 :E

 

Nie bez powodu B-Die były sporo droższe, gdyby konkurencja wcześniej zadziałała to ceny by spadły. A teraz to samsung wolał wycofać produkcję B-Die zastępując je gęstszymi A-Die zamiast obniżać cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwi mnie tylko 1 rzecz, skoro nowe Micorny E-die są tak dobre, to dlaczego Crucial robi zestawy tylko 3200mhz cl16? Mogliby spokojnie wydać przykładowo zestaw 4000mhz cl17 ?

Dla zainteresowanych, OC 1 moduły na tych nowych e-die, wypadło raczej słabo, w porównaniu do recenzji wyżej:

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości sprawdziłem pamięci Cruciala które kupiłem jakiś miesiąc-dwa temu (2x8GB 3000 CL17), mają takie oznaczenie: MT40A1G8WE-075E. Pytanie jak znacząca jest ta różnica w oznaczeniu? Do tej pory leżały nieużywane, czas się nimi pobawić cool.gif

Różnica to rozmiar obudowy, ale istotne jest jak te Microny trzymają parametry. Jeżeli są spore rozbieżności to wtedy producenci segregują pamięci i te 3000 CL17 mogą się gorzej kręcić.

 

SA są najmłodsze to raczej będzie świadczyć o lepszym oc, u Microna pojawią z czasem nowsze rewizje pamięci o większym potencjale oc. Przykładowo GDDR5x w nowszych rewizjach 10Gbps kręcą się sporo lepiej.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko 1 rzecz, skoro nowe Micorny E-die są tak dobre, to dlaczego Crucial robi zestawy tylko 3200mhz cl16? Mogliby spokojnie wydać przykładowo zestaw 4000mhz cl17 ?

Dla zainteresowanych, OC 1 moduły na tych nowych e-die, wypadło raczej słabo, w porównaniu do recenzji wyżej:

 

Pewnie rzucą coś szybszego z czasem, ale na więcej jak 3600/3866 nie liczył bym w serii, mało producentów decyduje się wydawać zestawy powyżej 4000 MHz na szeroką skalę.

 

Dużo bardziej złożone sortowanie i wysokie napięcia skutecznie zniechęcają do takich zabaw, 1.35v to wartość której wszyscy najchętniej się trzymają, a przy zegarach 4000+ często trzeba już dobierać od 1.40v do 1.45v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że dają pamięci lepszego sortu do szybszych pamięci . Najprościej zamówić, sprawdzić potencjał jak będzie lipa to oddać. Mnie kuszą cruciale, 3000cl15/16 siedzą na innych kościach niż 3200cl16 . Przeglądałem z 4-5 testów tych cruciali i rozrzut w wynikach jest dość spory . Może wynika on z powodu testera albo strasznie różnej jakości kości się trafiają. Najniższy wynik jaki znalazłem na tym ramie to 3600 16.18.18.18 a dawał chyba 1.37v . Zaś znalazłem też wyniki blisko 4000mhz na tych pamieciach , no cóż sam planuję je zakupić jak lekko cena spadnie (około 500zl aktualnie) . Bo za tyle na upartego dorwalby używane ramy na bdie. Ale jak skusisz się na te kingstony i będziesz podkrecal to daj znać co się udało na nich ugrać i ewentualnie jakie kości w nich siedzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie który masz w sygnaturce zrobienie 3466 będzie dużym sukcesem. Sam teraz siedzę na Biostarze X370GT7 i ciągnie mnie aby kupić te pamięci ale jest to raczej pozbawione sensu bo MOBO/CPU będą ograniczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowoliło by mnie jak by poszły stabilnie na stock ;)

Chociaż tandetne Patrioty poszły mi na 3200, więc kto wie.

Okaże się jak przyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...