Forum PCLab.pl: i2500k + Asus P8P67-m - podkręcenie do 4.5GHz - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

i2500k + Asus P8P67-m - podkręcenie do 4.5GHz Podkręcanie przez tutorial nie sprawdza się.

#1 Użytkownik jest niedostępny   quong 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Maj 2019 - 18:44

Witam serdecznie wszystkich.

Mam komputer o następującej specyfikacji:

Procesor: Intel Core i5 2500k
Płyta główna: Asus P8P67-m
Grafika: GeForce GTX 660Ti
RAM: 4x2GB DDR3 1333mhz

Zakupiłem niedawno chłodzenie Silentium PC Fortis 3 i zamontowałem na swój procesor celem chęci podkręcenia go do wyższych wartości. Oglądałem tutoriale w sieci jak podkręcić taki własnie procesor na płycie od Asusa. Problem w tym, że moja płyta to wersja -m co powoduje, że nie mam możliwości ustawić wszystkich opcji tak jak np jest to w tym poradniku -> https://www.youtube....h?v=WMZoWOpry40

Docelowo ustawiłem tylko te opcje, które w swoim biosie miałem zgodnie z poradnikiem. Niestety, przy docelowym 4.5Ghz stabilność systemu była średnia. Temperatury niby zgodne z tym co piszą w sieci ale jednak co chwile wywalało BluseScreena, komp się przywieszał itp. Zszedłem do wartości 4.1 choć tutaj raz na 2/3 godziny potrafi się komputer też wykrzaczyć.

I tutaj moje pytanie: czy jestem wstanie jakoś "inaczej" lub za pomocą innych ustawień w biosie sprawić, by jednak podkręcić procesor w taki sposób, by komputer zachowywał się stabilnie, bez żadnych BScreenów, zwieszek, zachwiań stabilności itd? Czy jednak mając tą płytę nie jestem jednak wstanie osiągnąć niczego więcej i powinienem zejść jeszcze do np 4.0 lub 3.9 Ghz i trzymać się tylko takich wartości? Czy ktoś może bawił się OC na tej właśnie płycie i byłby wstanie pomóc mi w boju? Będę niezmiernie wdzięczny.

#2 Użytkownik jest niedostępny   kamilos69 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2019 - 15:08

Na temat tego cpu + P67 zostało już tyle napisane, że nie chce mi się oglądać poradnika który trwa 14 minut. Tym bardziej domyślać się co ustawiłeś a czego nie. Podaj jakie ustawiasz wartości uefi.

Ten post był edytowany przez kamilos69 dnia: 14 Maj 2019 - 15:12

#3 Użytkownik jest niedostępny   kochan4 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 08:05

mam to płytę, co prawda nie ma tyle opcji OC co wersja bez -m, ale da radę spokojnie na niej kręcić wszelakie cepy z K czy też bez
mój poprzedni i5 2500k, który był cienkim selektem , robił 4,5ghz przy napięciu 1,36v, ja u siebie regulowałem napięcie offsetem (zresztą na tej płycie to jedyna opcja)

Strona 1 z 1