Skocz do zawartości
Gość Wedge96PL

Źle wykonana naprawa klimatyzacji a reklamacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wedge96PL
Napisano (edytowane)

Poszedłem do konkurencji :)

Edytowane przez Wedge96PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to za samochod. Jesli 15 letni "sztrucel" to rozne inne rzeczy mogly wyjsc przy okazji zupelnie nie z winy mechanikow. A ujawnily sie kied na przyklad kompresor klimatyzacji zaczal obciazac uklad cisnieniem roboczym... Licz sie z tym ze padnie stwierdzenie ze to nie zadna reklamacja, raczej dalszy ciag naprawy kolejnych zuzytych elementow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz kolego wyszczególnione że samo nabicie kosztowało z 300zł do tego rozpoczęta każda roboczo godzina ~50zł i pewnie test szczelności ~150zł a pytanie co to był za zawór ciśnieniowy ?? bo mi się wydaje że prędzej czujnik ciśnienia też z 5 dyszek bo zawór rozprężny dławiący to koszt około 5zł.

 

Odebrałeś auto i nie wiedziałeś że nie działa klima ? :E

takie rzeczy naprawia się latem a nie zimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL
Napisano (edytowane)

Poszedłem do konkurencji :)

Edytowane przez Wedge96PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Pytanie co to za samochod. Jesli 15 letni "sztrucel" to rozne inne rzeczy mogly wyjsc przy okazji zupelnie nie z winy mechanikow. A ujawnily sie kied na przyklad kompresor klimatyzacji zaczal obciazac uklad cisnieniem roboczym... Licz sie z tym ze padnie stwierdzenie ze to nie zadna reklamacja, raczej dalszy ciag naprawy kolejnych zuzytych elementow"

 

Generalnie wykryłem, że nic się nie zmieniło po 3 godzinach od odbioru auta kiedy temperatura poszła w górę. Kompresor pracuje, układ szczelny, stan jest jak z przed naprawy, brak błędów i nie chłodzi.

Tak jest to 16 letnie sztrucel.

 

"No masz kolego wyszczególnione że samo nabicie kosztowało z 300zł do tego rozpoczęta każda roboczo godzina ~50zł i pewnie test szczelności ~150zł a pytanie co to był za zawór ciśnieniowy ?? bo mi się wydaje że prędzej czujnik ciśnienia też z 5 dyszek bo zawór rozprężny dławiący to koszt około 5zł. Odebrałeś auto i nie wiedziałeś że nie działa klima ? :E

takie rzeczy naprawia się latem a nie zimą "

 

Nie wiem skąd ty bierzesz takie ceny ale daleko to od rynku. Ten kto naprawia w lato niech naprawia w lato :), ja naprawiam wtedy kiedy na dworze zaczyna być zbyt ciepło na zamknięte szyby.

Ceny są prawdziwe, jak zapłaciłeś mniej za poszczególne rzeczy które wymieniłem może się okazać że zamiast czynnika chłodzącego masz w układzie LPG- płatny gaz do kuchenek.

 

Skoro kompresor pracuje, czynnik chłodniczy nie ucieka a nie chłodzi to w pierwszej kolejności sprawdził bym kratki nawiewu np. jeśli to ford bo może się okazać że któraś nie zmienia swojej pozycji i nie ma przewiewu przez chłodniczkę może się okazać że spleśniała/zagrzybiała też nie będzie przewiewu. Warto też sprawdzić czy nie ma gniazda myszy ....

Jeśli wszystko z chłodniczką jest ok zostaje wymiana kompresora ponieważ ten już nie jest w stanie nabić odpowiedniego ciśnienia.

 

Podsumowując twoje pytanie w pierwszym poście.... tak będziesz dalej bulił za poszczególne naprawy kolejnych elementów.

 

56dee3f0d58f1zs.jpg

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL
Napisano (edytowane)

Poszedłem do konkurencji :)

Edytowane przez Wedge96PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc skoro wystartowała kilka razy to pewnie sprzęgiełko kompresora jak było nie używane i "zardzewiałe" to załapało a popracowało chwilę oczyściło się niby załącza kompresor ale się ślizga i nie jest w stanie nabić ciśnienia ( można naprawić samemu)

 

tak czy siak z pytania w pierwszym poście - bulisz dalej za wymianę/naprawę poszczególnych elementów + każda roboczo-godzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL
Napisano (edytowane)

Poszedłem do konkurencji :)

Edytowane przez Wedge96PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry serwis a da się naprawić metodą na "podkładki" a sam serwis szybko znajdzie tą usterkę i będzie to rzeczywiście sprzęgło możliwe że w ramach "reklamacji" zrobią to za darmo.

 

A tak ogólnie zależy jak z dostępnością części sama tarcz około 70zł do tego modelu kompletne sprzęgło to już 200-250zł (nowe) strzelam że częściami z szrotu się nie zaopatrują. Liczył bym na wariant pierwszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL
Napisano (edytowane)

Poszedłem do konkurencji :)

Edytowane przez Wedge96PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL
Napisano (edytowane)

Poszedłem do konkurencji :)

Edytowane przez Wedge96PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Reklamacja uznana. Naprawiona zgniła wiązka. Klimatyzacja chłodzi jak nowa. Koszt 0 PLN. Pozdro dla "fachowców" co pół auta wymieniają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...