Skocz do zawartości
Konkretnygosc

Wolny restart systemu+inne

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po wybraniu opcji ponowne uruchomienie zajmuje to z ponad 3 minuty :/. Włączyć, wyłączyć- szybko śmiga. Ktoś coś co można spróbować zrobić? (Win 10). Zapomniałem dodać, mam dziwne freez'y-przy oglądaniu filmu,leci leci i nagle freez, mogę go wyłączyć ale nie mogę nic w systemie zrobić(uruchomić folder lub menu start), takich freezów miałem podczas jednego filmu 3 razy (dziś np. 1 raz)-pomaga tylko wyłączenie i włączenie. Przy innych rzeczach nie ma ich tak często, ale I TAK SIĘ ZDARZAJĄ, w gierkach np. freez chcę uruchomić menedżer zadań no i się uruchamia ale nie mogę go wybrać, nawet alt+tab nie działa, znowu trzeba restart robić :|. Najlepsze jest to, że mniej niż tydzień temu przeinstalowałem system z zachowaniem plików, irytuje mnie to już proszę o pomoc :(.

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się spis części kompa. Czy masz coś podkręcone, jak tak to co i na jakich parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD Ryzen 5 2600

GeForce RTX 2060

ADATA SU 650 ssd- na nim jest system

TOSHIBA HDWD110

G.SKILL 16GB 300MHZ CL 16

MSI B450-A PRO

SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Nic nie podkręcane, nic nie ruszane, tylko raz przeinstalowałem system tak jak napisałem.

Edit robiłem sobie przy okazji testy z HDTune'a (test ssd wszystko git) i podczas skanowania HDD wywaliło blue screen SYSTEM_SERVICE_EXCPETION (nie miałem takiego). Komputer się uruchmoił ponownie i nie znalazł bootloadera pokazał to co na załączniku.

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo masz wszystko ładnie dobrane. Nie ma się do czego przyczepić.

Windowsa stawiałeś od nowa, czy jakieś klonowanie lub przekładanie dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz HDD i sprawdź czy problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że hdd kaplica, albo chociaż kabel sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 2600

GeForce RTX 2060

ADATA SU 650 ssd- na nim jest system

TOSHIBA HDWD110

G.SKILL 16GB 300MHZ CL 16

MSI B450-A PRO

SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Nic nie podkręcane, nic nie ruszane, tylko raz przeinstalowałem system tak jak napisałem.

Edit robiłem sobie przy okazji testy z HDTune'a (test ssd wszystko git) i podczas skanowania HDD wywaliło blue screen SYSTEM_SERVICE_EXCPETION (nie miałem takiego). Komputer się uruchmoił ponownie i nie znalazł bootloadera pokazał to co na załączniku. Błagam powiedzcie po prostu, że Windows 10 to gówno, mój ojciec pracuje na intel core 2 duo 1,5 GB RAM Win7 i żadnego błędu od 10 lat nie ma... Błagam proszę o pomoc :(

Zacząłbym od zupełnie czystej instalacji. Sterownik graficzny bez Geforce experience. Próby przeprowadzaj na odłączonych dyskach (tylko ssd z systemem). W biosie ustaw prędkość ramu na 2933mhz (czy jakąś tam wartość z xmp poniżej 3ghz) i wyłącz automatyczne podkręcanie procka przez bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak tą instalacje zrobić(w sensie po prostu nośnik instalacyjny i przy wyborze partycji sformatować tą z systemem i instalacja i czy z hdd muszę go też formatować? czy nie, wolałbym nie)

I czy w biosie ta zmiana taktowania to będzie 1 opcja by zmienić na obu kościach czy dotyczy obu

Geforce Experience nie mam, choć nie wiem czy o to chodzi bo widzę że jest taki program.

Próby przeprowadzaj na odłączonych dyskach (tylko ssd z systemem).

W sensie te zmiany na 2933 i wyłączenie podkręcania procka czy instalacja czysta na nowo i po niej podłączyć czy jak?. Niech mi ktoś napiszę co po kolei zrobić żebym nie spierdzielił tego xD

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ponownie zainstalujesz system poważnie mówię, odłącz hdd i sprawdź czy wszystko działa.

Jeżeli błąd się powtórzy, to wymień taśmę do ssd i sprawdź czy działa.

Jeżeli znów błąd się powtórzy to instalujesz system na ssd z odłączonym na czas instalacji hdd (hdd nie musisz formatować). Przywróć również wszystkie taktowania do ustawień domyślnych. Przynajmniej ja bym w takiej kolejności szukał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@LeBomB to mam zmieniać te napięcia RAM i wyłączyć to automatyczne podkręcanie procka, czy narazie nie ruszać i odłączyć HDD-sprawdzić czy działa bez niego itd to co napisałeś? (odpiąć tego HDD czy wyłączyć w biosie wystarczy xd?)

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij całkiem hdd.

Automatyczne podkręcanie procka jeżeli jest funkcją domyślną to zostaw. Napięcia RAM jak sam zmieniałeś to przywróć takie jakie były.

Rób wszystko po kolei, czyli najpierw odepnij hdd, sprawdź działanie. Jeżeli dalej źle, to przywróć ustawienia domyślne w przypadku procka i RAMu i znów sprawdź itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zanim reinstalka sprawdź stan systemu w biosie. Ustaw pamięci, wyłącz OC dla procka, zrób test stabilności dowolnym programem. Jak to nie pomoże to czysta reinstalacja partycji systemowej. Podczas testów po instalacji odepnij hdd. Po co masz system od nowa stawiać jak to może być po prostu jakiś fix w biosie.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie od wczoraj siedze przy odłączonym hdd i na razie nic. Dziś zamierzam odpalić film (przy filmach zawsze go freezowało) i jutro dam znać czy coś wystąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz. Jak będzie freez to jeszcze masz dwie opcje, taśma do dysku SSD (bo to chyba jest dysk na sata?) lub można sprawdzić na innym zasilaczu.

Jeżeli jednak będzie ok, to podłącz HDD jak problem się powtórzy to zmień taśmę do HDD. Jak dalej będzie freezował to masz winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj jak byłem na rowerku brat sobie grał i miał freeza, oczywiście musiał zrestartować kompa, więc wymieniam taśmę do ssd , a i tak oba są na sata jak najbardziej. Sprawdzam dalej co się będzie dziać

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu blue screen... Instalować system z formatowaniem partycji czy zrobić jeszcze te opcje w biosie(nie robiłem tego jeszcze jak coś)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstall to zawsze ostateczność, sprawdzaj co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 2 dni temu wyłączyłem te podkręcanie procka i ustawiłem RAM na 2933 MHz(było 2133), odpaliłem film i go nie zacięło, czy winą był ten RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś nie tak było. Testuj, jak będzie ok to znaczy że bardzo prawdopodobne że to RAM albo taktowanie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Boże nagle zaczął znowu freezowac przed chwilą już 2 restarty poszły to co próbować format partycji i new system(czy po formacie trzeba sterowniki od nowa też) ? Edit przed chwila blue screen CRITICAL_PROCESS_DIED chłopaki plis co robić :( Edit nowy blue screen MEMORY_MANAGEMENT. Panowie to robic formata???????????????????????????????? Jeśli nie pomoże iść do typka co mi zamówił części i niech się z tym pierdzieli????

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czego dotyczyły te błędy bo sama nazwa to nie wszystko.

Próbowałeś sprawdzić system poleceniem sfc/scannow ?

Memtest też można by puścić.

 

Jak nic nie wykaże ani jedno ani drugie to format, jak dalej będzie problem to trzeba szukać przyczyny w sprzęcie.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sfc /scannow z 5 razy pisze ze nic złego nie znalazło, memtest zrobiłem 4/5 testów bo długo trwał też nic nie znalazło, odpinałem HDD dalej bsod, kabelki pozmieniać bsod, ramy na 2933 bsod, zaktualizowałem sterowniki bsod, wyłączyłem startujące usługi poza tymi od Microsoftu bsod, idę dziś do gościa spytać w serwisie mam dość się z tym pierdzielić.

Edytowane przez Konkretnygosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak format nie pomoże to obstawiam zasilacz, ram albo płytę główną, ale bez sprawdzenia wszystkiego po kolei podmieniając podzespoły nie można mieć pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...