Skocz do zawartości
Niedźwiad

[Problem] WinSvr2016 - Black Screen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie - jeden z moich serwerów nie odpowiada - całkowicie się zawiesił.

Nie wykrywa klawiatury - mysz świeci, ale nie ma kursora, więc nic nie zrobię.

Zdalny dostęp - to samo, czarny ekran, a po chwili komunikat o problemie z połączeniem i jego zerwanie.

 

Serwer wisi w takim stanie od dłuższego czasu - ostatnio go nie potrzebowałem, a co najśmieszniejsze, wirtualki, które są na nim postawione... dalej działają.

Z racji tego, że na co dzień bardziej potrzebuję maszyn VM od samego "czystego" serwera, zdecydowałem się zainstalować poprawkę Microsoftu, do Windowsa, na osobnym komputerze, która umożliwia mi "zdalną" obsługę menedżera serwera Hyper-V, z poziomu konta domenowego itp.

 

Jednak problem zaczyna mnie trochę irytować, bo przecież powinno to wszystko działać jak należy, a nie połowicznie.

W skrócie: chcę pozbyć się problemu z czarnym ekranem, tym samym nie musząc restartować całego serwera (a to pewnie rozwiązałoby problem).

 

Jakieś pomysły?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podpiąć się do logów tego serwera?

Event Viewer > Action > Connect to Another Computer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podpiąć się do logów tego serwera?

Event Viewer > Action > Connect to Another Computer

 

 

"Nie można nawiązać połączenia z komputerem..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje restart, ale żeby się nie okazało, że się nie podniesie po tym restarcie. Przygotuj się na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie tykałem ;)

Nie chciałbym, żeby w placówce zdrowia wysiadła sieć, więc zrobię to w weekend.

Jakby koledze coś wpadło do głowy, to bardzo proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten serwer (jako maszyna) ma jakąś kartę do zarządzania zdalnego? Jakiś DRAC, iLOM czy inne cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam, zdalne zarządzanie hyperv zadziała tylko, jeśli zezwoliłeś na to w firewallu tego serwera, plus jeszcze jeden krok w zależności od tego, czy serwer i stacja do zarządzania są w tej samej domenie czy nie.

 

Może to tylko sterownik grafiki siadł? Jak podłączysz klawiaturę, to działa numlock/capslock (zapala się?) Jeśli tak, spróbuj ctrl shift win B, żeby zrestartować sterownik grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam, zdalne zarządzanie hyperv zadziała tylko, jeśli zezwoliłeś na to w firewallu tego serwera, plus jeszcze jeden krok w zależności od tego, czy serwer i stacja do zarządzania są w tej samej domenie czy nie.

 

Może to tylko sterownik grafiki siadł? Jak podłączysz klawiaturę, to działa numlock/capslock (zapala się?) Jeśli tak, spróbuj ctrl shift win B, żeby zrestartować sterownik grafiki.

 

Ogólnie, po podłączeniu klawiatury, nic nie świeci - CAPS czy też NUM LOCK. W ogóle nie działa. Sprawdzałem też inne Keyboardy.

Laser myszy świeci po podłączeniu, ale nie funkcjonuje - nie widać nawet kursora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...