Skocz do zawartości
Unlucky

TV do PC (~2500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

poszukuję telewizora UHD 55", którego będę używał jako drugi ekran przy komputerze. Cena najlepiej do 2,5k, jeśli znalazło by się coś z 65" to 3000zł.

 

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem kinomaniakiem, nie mam wygórowanych wymagań i jestem w stanie pójść na kompromisy, co przy tej cenie jest oczywiste.

TV będzie używany tylko jako ekran komputera, więc tradycyjna telewizja mnie nie interesuje. Z funkcji Smart także nie będę korzystał. Używany będzie do oglądania seriali i grania w gry PC, stąd główne wymagania to HDR, 3xHDMI, Input lag nie przeszkadzający w rozgrywce i dobrze działające UHD 60hz YCbCr 4:4:4.

 

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego modelu i z góry dziękuję:)

Edytowane przez Unlucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zostaje Ci tylko Samsung NU71XX lub NU74XX, ewentualnie jakieś Philipsy. Jeśli zależy Ci na HDR i może być mniejszy rozmiar to znacznie lepszym wyborem będzie 43 calowy monitor Philips 436m6, będzie potrzebował tylko splitera HDMI, bo ma mało gniazd. W innym przypadku bierz Samsunga.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

TV wyląduje na ścianie oddalonej o ok. 3,5m, przez co mniejszy monitor zdecydowanie odpada.

A może Philips 55PUS6703? Do kupienia za 2200zł, w sumie ma wsystko czego potrzebuję plus Ambilight zachęca.

Rozważam też Toshiba 55U7863DG lub Panasonic TX-55FX620E, ale do tego ostatniego trochę mi dalej przez matrycę IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Budżetowe Philipsy są niekiedy polecane, ale ja się nie orientuje zbytnio wśród nich. PUS6703 w jakości obrazu nie powinien dużo ustępować Nu74XX. Osobiście bojkotuje Samsunga to kupiłbym Philipsa, który jest pewnie montowany w Polsce.

Toshibę bym pominął, a Panasonica nie śledzę od serii ex.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Philipsa w takim razie. Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale Ciebie stać na lepszego 7303, ewentualnie za jakąś dopłatą 100 zł. Przemyśl to, bo jednak ten skok jakościowy w porównaniu do 7303 jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...