Forum PCLab.pl: klawiatura do pisania - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

klawiatura do pisania Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   r1stryj 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Maj 2019 - 13:33

Na wstępie witam wszystkich uczestników forum. Pragne zadac kilka pytań i z góry przepraszam za niewiedzę i infantylność niektórych. Po prostu sie nie znam i nigdy nie kupowałem kawiatury za granicą.

Poszukuje klawiatury do pisania. Tylko pisania, bo w zakresie gier korzystam tylko z kulek i pasjansa :) natomiast pisze dużo i co tu duzo gadać: zyję z tego.

Po wstepnym rozeznaniu wybrałem dwie marki, a nawet konkretne modele:

1. Filco Majestouch 2 https://www.keyboard...sa-keyboard.asp

2. Leopold FC 900R https://mechanicalke...t_detail&p=3563

ze wskazaniem na tą pierwsza, bo wysyłka z Europy i ... sam nie wiem, przeczucie?

Obie na niebieskich Cherry MX.

Pierwsze pytanie: czy dobrze kombinuję, a może wskażecie mi cos lepszego? Jeżeli, to preferuje proste konstrukcje bez świecidełek, nie wyglądające jak Optimus Prime, albo inni Transformersi.

Drugie pytanie, zapewne idiotyczne: czy klawiatura kupiona w USA albo GB będzie miec polskie znaki? jaka wersje wybrać: USA, czy GB?

I trzecie do zorientowanych w kwestii buchalterii: czy sklep w GB (bo w USA to wiem, że nie) może wystawic fakturę dla polskiej firmy, a ta druga zaliczyc ja do kosztów, odzyskać VAT? Zasadność odliczenia jest pełna: firma to wydawnictwo prasowe, uzytkownik pisze i odbiera wierszówki (jest współwłaścicielem).

Będę wdzieczny za oświecenie, zwłaszcza w drugim punkcie.

Pozdrawiam serdecznie,

Maciek

#2 Użytkownik jest niedostępny   Jenot 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 06:36

Przełączniki to kwestia gustu, ja nie lubię klikania więc wybrałem MX Black, jeśli Tobie odpowiada "cykanie" to blue jest dobrym wyborem. Marka/wygląd to sprawa drugorzędna, też nie lubię świecidełek/dyskoteki, chciałem kupić Das Keyboard Ultimate z czarnymi klawiszami bez nadruków, ale cena mnie zabiła i poprzestałem na Tesoro Durandal.
Brytyjski układ różni się paroma klawiszami (@,#,£) od wersi EU czy US, ale jak piszesz bezwzrokowo to różnica między tym co pojawi się na ekranie, a nadrukiem na klawiszu nie będzie problemem. Wersja US od EU różni się chyba tylko enterem (odwrócone L vs. poziomy), ja jestem przyzwyczajony do wersji US.

#3 Użytkownik jest niedostępny   r1stryj 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 16 Maj 2019 - 20:54

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, rozwiałeś moje najważniejsze wątpliwości!

Strona 1 z 1