Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt zdarza mu się raz na kilka odpaleń trochę ciężej odpalić. Wygląda to tak że towarzyszy temu spora wibracja. A co do filtra mam zamiar po ok 1k km wymienić profilaktycznie jeszcze raz. Drogie to nie jest a sporo mi wyjasni pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest takie odpalanie, że kręcę w nieskończonosc. Tyle co tylko zakręci chwilę i potem trochę wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to już są jakieś objawy. Ja tego bym nie bagatelizował tylko od razu wycena od mechanika i z nią do sprzedającego porozmawiać jak on to widzi by ten problem rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to już są jakieś objawy. Ja tego bym nie bagatelizował tylko od razu wycena od mechanika i z nią do sprzedającego porozmawiać jak on to widzi by ten problem rozwiązać

 

Taki też mam plan choć nie wiem czy to nie wina sprzęgła te wibracje. Tak czy inaczej musze pojechac z gosciem pogadac.

Edytowane przez adriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Shadowm.

Auto było kupione z komisu czy od osoby prywatnej w końcu?

Jak z komisu to oni niby mają obowiązek się znać i za usterki odpowiadają. Jak od prywatnej to szkoda kasy na paliwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiłki to znany temat w 2.0hdi (przynajmniej na osprzęcie Siemensa), w 407 je miałem na dnie puchy filtra, wystarczył zabieg o którym pisze Shadowm i już się nie pojawiły, asekuracyjnie dolewałem do paliwa 2t żeby pompa miała lepsze smarowanie. W c5 ich nie ma, tyle że tu mam osprzęt Delphi (nie twierdzę że to jego zasługa, być może nie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zdarza mu się raz na kilka odpaleń trochę ciężej odpalić. Wygląda to tak że towarzyszy temu spora wibracja. A co do filtra mam zamiar po ok 1k km wymienić profilaktycznie jeszcze raz. Drogie to nie jest a sporo mi wyjasni pewnie.

 

 

Sam siebie zacytuję bo wracając do tych wibracji mam wrażenie, że to może być dolna poduszka silnika.. Wibracje przekładają się wtedy trochę na lewarek ale tak czy inaczej silnik startuje normalnie, nigdy nie było tak, że nie chciał zapalić. Jedynie co zakręci z sekundę-dwie i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w dti rzucało silnikiem przy odpaleniu i zgaszeniu, przy dodawaniu gazu również i też nie zawsze pięknie palił. Myślałem że dwumumasa, skoro na 3 i 4 przy niskich obrotach i depnieciu coś stukneło, lewarkiem rzuciło, bujalo na swiatlach

Winowajcą okazały się wtryski oraz wyrobione jedno gniazdo wtrysku, gdzie się po prostu bujał.

Zaplacilem 900 a może 700zl za regenerację i po dziś dzień alha jeździ bezproblemowo (niekiedy widuje się z kupcem)

Ale wiele osób - Dwumasa.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz to ja mam gorszy problem :lol2:

 

Ramka od opcjonalnego głośnika z Dynaudio w prawych drzwiach mi sie uwaliła jak chciałem sprawdzić co tam pierdzi. Teraz nigdzie tego znaleźć nie mogę i nawet w aso szukam ratunku..

Poszły 3 zaczepy i nie wiem czy spawanie by tu coś pomogło.. najlepsze, że głośnik jest w stanie świetnym bo pierdzi albo jego obudowa albo własnie ta przeklęta ramka. :mad2:

Edytowane przez adriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na grupę Volvo na fb. Co dzień ogłaszają samochody na części. Coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ale przez to, że egzemplarzy z tym Dynaudio wiele nie ma to ciężko o to będzie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złap na hot glue chyba nikt się przy tym onanizować nie będzie :hmm:

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisane z telefonu który zacina się przy otwartych 5+ kartach w chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...