Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siema, jakiś czas temu pytałem o suvy do 90k z tym, że to nie byłoby auto dla mnie. Tym razem podpytam się o coś dla siebie, obecnie śmigam A3 8L 3D 1.8T z 2001 roku, ale powoli robi się to dla mnie za mały i zbyt paliwożerny samochodzik. Z jednej strony szkoda mi się będzie go pozbyć bo wpakowane w niego sporo hajsu jest w różne naprawy ale z drugiej można go pogonić za jeszcze przyzwoity hajsik i jakby coś dorzucić to można kupić coś w miarę nowego.

Z wymagań to mam tylko takie by ceny napraw nie sprawiały, że odechciewa się tym samochodem jeździć. Nie chodzi mi też o konkretne propozycje z aukcji bo samochodu jeszcze nie kupuję, zwyczajnie zbieram sobie informacje o nich. Rozstrzał segmentowy jest trochę ale zwyczajnie te samochody mi się podobają, pewnie o czymś zapomniałem więc jakieś propozycje chętnie przejrzę. Chętnie poczytam jakieś argumenty za i przeciw każdym samochodem, silniki (diesel/benzyna) jak i rodzaje nadwozia dowolne bo w każdym mi się dany model podoba. Oczywiście mogą być też tańsze propozycje takie od 2005 roku.

 

 

 

Widzi mi się

 

Mondeo Mk4

Laguna III

BMW E90-E91 (wiadomo będzie minimalnie starsze od tych poprzednich)

Kia Ceed, Hyundai i30 tutaj roczniki 2009 i młodsze

Citroen C5 III

Volvo V50

 

Zapraszam do dyskusji i wymiany jakichś doświadczeń i z góry dzięki za aktywność i podawanie jakichś cennych informacji na temat danego modelu. :)

Edytowane przez adriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalbym lalki 2.0 i LPG do tego. Dobre wyposażenie i ogólnie trwałe auta. Dobrze wyposażone i wygodne. I dla mnie bardzo ładne.

V50 malutkie. Mondeo okazuje się, że benzynowe silniki ma kijowe. C5 ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalbym lalki 2.0 i LPG do tego. Dobre wyposażenie i ogólnie trwałe auta. Dobrze wyposażone i wygodne. I dla mnie bardzo ładne.

V50 malutkie. Mondeo okazuje się, że benzynowe silniki ma kijowe. C5 ok

W L3 Nissanowskie 2.0 140km tak średnio do gazu a na 2.0T za mało kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to konstrukcyjnie sie nie nadaje? Czy mało ogarnietych gazownjkiw, którzy umieją odpowiednio dobrać i zestroic kuchenkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to konstrukcyjnie sie nie nadaje? Czy mało ogarnietych gazownjkiw, którzy umieją odpowiednio dobrać i zestroic kuchenkę?

Wypalają się gniazda zaworowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młode VC 2.0T znajdziesz, być może już z gazem nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gazem w moim przypadku jest tak, że może być tylko jeśli bym trafił na samochód, który go już posiada. Ja jeżdżę na tyle niewiele w skali roku, że taka instalacja będzie mi się bardzo długo zwracała. Z drugiej strony samochód chcę oszczędniejszy by otworzyć sobie opcję na jakiś dalszy wyjazd bez potrzeby liczenia ile mi to spali dlatego diesel jak najbardziej bo trasy lubi. W przypadku gazu, który już jest jest zawsze taka obawa, że może być albo słabej jakości instalacja albo zwyczajnie stara i tu mam jakiś problem z podejściem do takich aut. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile robisz rocznie?

Osobiście odradzam auta z założoną instalacją chyba żeby od razu zaprowadzić do ogarniętego gazownika co w razie co przywróci gaz do stanu w jakim powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przed zakupem sprawdzić LPG.

A3 to mały kompakcik, a ceny utrzymania D są wyższe od C. Może po prostu większy kompakt na mcpersonie, bez udziwnien typu egry i dwumasy. Prosty silnik, prosta konstrukcja z wymiennymi El zawieszenia jak choćby sworznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, kAudi jest dość drogie przy ewentualnych naprawach (ale tu przytyk w Twoją stronę Petru) - moje póki co (odpukać) wychodzi trochę taniej niż Twój Ford ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile robisz rocznie?

Osobiście odradzam auta z założoną instalacją chyba żeby od razu zaprowadzić do ogarniętego gazownika co w razie co przywróci gaz do stanu w jakim powinien być.

 

 

Tym A3 zrobiłem od marca zeszłego roku coś koło 8 tyś, do tego doliczyć wypada jakieś 3-4 tyś samochodem ojca. W moim przypadku raczej dłuugo by się zwracała taka instalacja tym bardziej, że często na trasy przynajmniej w obecnym momencie wybieram drugi samochód ze względu na silnik i skrzynię. Tam jest 2.0CDI z 6 biegiem a tu przy prędkościach autostradowych mimo i tak fajnego przyspieszenia męczyłem się z brakiem 6 biegu. Nie mniej wygląda mi na to, że więcej jak jakieś 12 tyś nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o dieslu, co więcej, 12k km to akurat na samą benzynę winno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drugi raz czystej benzyny nie chcę. Mam to teraz i widzę co sie dzieje w zimie bądź przy w miarę dynamicznej jeździe po mieście. Owszem da się coś kupić co pali tyle co kot napłacze ale chcę też jakąś dynamikę jazdy mieć a nie ze 150 konnego samochodu wpaść do czegoś co będzie miało z 80. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

fakt, kAudi jest dość drogie przy ewentualnych naprawach (ale tu przytyk w Twoją stronę Petru) - moje póki co (odpukać) wychodzi trochę taniej niż Twój Ford ;)

 

A ile wsadziłeś po zakupie? też dolicz ;)

Z tym, że jak Ci tulejka w zawiasie z przodu pójdzie, czy sworzeń, to Cię to wyniesie nie jak mnie 90zł/szt za lema + wymiana tylko idziesz z całym zawiasem + wymiana :E

 

zapomnij o dieslu, co więcej, 12k km to akurat na samą benzynę winno być ok.

 

A nie koniecznie. Za Pb płacisz średnio 5,3zł, za LPG 2,3zł. 3 zł różnicy. To bardzo dużo. A mówimy o tanim w eksploatacji aucie ;)

LPG aktualnie nic nie przebije. Montaż jest dyskusyjny, ale nawet inwestycja 1000zł w kuchenkę jest IMO opłacalna.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wsadziłeś po zakupie? też dolicz ;)

Z tym, że jak Ci tulejka w zawiasie z przodu pójdzie, czy sworzeń, to Cię to wyniesie nie jak mnie 90zł/szt za lema + wymiana tylko idziesz z całym zawiasem + wymiana :E

 

A nie koniecznie. Za Pb płacisz średnio 5,3zł, za LPG 2,3zł. 3 zł różnicy. To bardzo dużo. A mówimy o tanim w eksploatacji aucie ;)

LPG aktualnie nic nie przebije. Montaż jest dyskusyjny, ale nawet inwestycja 1000zł w kuchenkę jest IMO opłacalna.

Mniej niż Ty Petru, wszystkie wyliczenia są u mnie w temacie ;) Nie mówiąc o tym, ze nie licząć padniętego aku auto ani razu nie stało.

 

Zależy od auta, do niektórych 1000 to będzie mało imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

a ile dałeś za auto itp? To też trzeba brać pod uwagę. Nastki (liczone w tysiącach PLN i latach) rzadko kiedy są bezinwestycyjne po zakupie czy też po jakimś czasie eksploatacji.

 

Jak sobie liczyłem, ile mnie wyniósłby serwis taki powazniejszy z wymianą el to

reduktor - 600-700zł

wtryski 100zł/szt uzywka z 12 miesięczną gwarancją lub czyszczenie własnych po jakieś 60zł/szt

Robocizna.

jesli jest coś wiecej do roboty to idzie wyłapać przy oględzinach i sie po prostu nie kupuje takiego.

 

Do puga nie wsadzałem nic w kuchenkę a jeździł zacnie :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 140km w Lagunie III bym omijał. Już lepiej 1.6 które nie jedzie lub 2.0Dci. Ale 20k to kasa na dolne widełki raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie do porównania używanych wtryskiwaczy gazowych lol2.gif

Podstawa to nie kupować wynalazków, a wcześniej zorientować się czy mamy w okolicy ogarniętego gazownika

 

 

Co do autora to albo diesel choć wg mnie to lekkie nieporozumienie przy tych przebiegach albo benzyna z gazem choć tu też trzeba pamiętać, że w zimie będzie szło trochę paliwa na rozgrzanie do tych około 30-35*.

Typów nie mam bo nie orientowałem się w tym zakresie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z vaga chyba najlepiej bo zaplecze części ogromne, ceny przystępne. Z Fiata może, ale w znów skrzynie biegów...

W pugu 2.0 to sam rozrząd z kołem faz to jakieś 1300-1500zl za części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie coś do 17 tys w benzynie co ma te 150KM albo więcej i gaz do tego. Przy tych przebiegach jeśli planujesz ponad rok jeździć to instalacja spokojnie się zwróci i zarobi trochę na siebie. A koszty 100km prz ~3l silniku z gazem porównywalne albo niższe niż w 2l dieslu (i to licząc benzynę na rozruch, przegląd roczny i przegląd gazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No niby Lancera VIII w benzynie bym przygarnął tylko jest minus wszystkich tych benzyniaków. Praktycznie zawsze nie mają 6 biegu a to irytuje przy prędkościach ekspresowych czy autostradowych :[

Te wymienione przeze mnie w pierwszym poscie auta cięzko wyłapać w fajnej wersji by były benzynowe. Przeważnie jakieś biedne a jakby nie było wyposażenia jakiegoś się trochę chce.

 

A może ktoś powiedzieć coś ciekawego o Alfie 159? Oczywiście tu tylko i wyłącznie diesel, alfy z benzyną to ja nie chcę.

Edytowane przez adriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może ktoś powiedzieć coś ciekawego o Alfie 159? Oczywiście tu tylko i wyłącznie diesel, alfy z benzyną to ja nie chcę.

 

Korozja podwozia i elementów zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tu tylko i wyłącznie diesel, alfy z benzyną to ja nie chcę.

Oj z 1.75 TBi byś chciał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeraża Ciebie 3.0 to można by celować w zagazowane 407 z 3.0 z 6 biegowym automatem, a i jeszcze trochę powinno zostać (np na wymianę oleju w skrzyni i rozrząd :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...