Skocz do zawartości
Lon333ly

Słuchawki + mikrofon lub headset przew./bezprzew. do ~500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio wpadłem na pomysł, by wymienić już nie do końca sprawne HX Cloudy 1 na fioletowe Alphy, bardzo mi się spodobały, ale jak zobaczyłem cenę na Amazonie po doliczeniu kosztów przesyłki i podatku, to mnie zamurowało. Uznałem, że może w okolicach tych 552zł lepiej by było kupić coś u nas.

 

Nie jestem audiofilem, jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki w tych Cloudach w połączeniu z integrą mnie zadowala, a do nieco lepszych doznań mam głośniki, więc nie zależy mi wcale na najlepszej jakości dźwięku.

Ważny dla mnie jest mikrofon, bo ten z Cloudów 1 lubi wyłapywać mój oddech. Nie czepiam się jakości, jest wystarczająca do pogadania czy pogrania z kimś czasem. Chodzi o to, że mieszkam w bloku, więc w nocy rozmawiam cicho, stąd próg aktywacji głosem mam ustawiony bardzo nisko i to powoduje, że nie ważne, jak bardzo odegnę mikrofon, on i tak łapie dźwięk wydychanego powietrza.

 

Kształt Cloudów uważam za idealny, dlatego na rękę mi zostać przy tego typu konstrukcjach.

 

Myślałem nad bezprzewodowym headsetem, cenię sobie doczepiany mikrofon, ale nie wiem, czy znajdzie się coś sensownego. W oko mi wpadł tylko jakiś od HX za 5 stówek, wyglądający na wyjątkowy badziew. Nie wygląda zachęcająco, natomiast cena 850zł za dobrze wyglądające Mixy to chyba lekka przesada.

 

W grę wchodzi osobny mikrofon, ale raczej na statywie - nie mam miejsca na biurku, a clip-on'y wydają mi się nieporęczne przy komputerze. No a statyw oznacza dodatkowe koszta. Nie wiem, czym tak naprawdę różni się taki za 5 dych z Allegro od statywu RODE za ponad 3 stówki, w każdym razie jakbym już miał jakiś mikrofon na statywie kupować, to chciałbym, by nie przenosił stukania w głośną klawiaturę leżącą na biurku.

 

ISKi HD9999 podobnie, jak AKG K240 kompletnie nie trafiają w mój gust.

 

W związku z tym jestem otwarty na wszelkie propozycje: headset z odczepianym mikrofonem przewodowy lub bez, słuchawki przew./bezprzew. i do nich mikrofon (najlepiej na statywie, ale może do clip-on'ów też mnie przekonacie). HD9999 oraz K240 out. Budżet elastyczny, ale w okolicach 5-6 stówek polskich złociszy maksymalnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie próbowałem słuchawek z okrągłymi nausznikami i nigdy mi nie odpowiadały za bardzo, delikatnie owalne takie jak w Cloudach mi dużo bardziej pasują. Zbyt ładne nie są. Tyczy się to również tych ISK-ów właśnie.

 

Źródło to chyba dla lepszych doznań. Już nieraz się nastawiałem nad Olympusem 2, ale uznałem, że z jakości audio jestem zadowolony i zachowam sobie te 3 stówki.

 

Z moimi problem polega na tym, że kiedyś uszkodziłem lewy głośnik, więc kupiłem używaną parę, serwisant ze znanego sklepu ze sprzętem audio wsadził mi po prostu głośniki z tej używki do moich. Zrobiłem tak mimo, że te używane HX-y, które kupiłem tylko dla głośników na wymianę, miały dziwny dźwięk. Brzmi tak, jakbyś miał zatkane uszy przez zmianę ciśnienia. Do tego się przyzwyczaiłem, ale ostatnio myślałem, że głuchnę na lewe ucho. Po przerzuceniu się na głośniki wyszło, że to dźwięk gdzieś "ucieka" z lewej słuchawki, więc stwierdziłem, że zamiast naprawiać i tak już źle brzmiące słuchawki, po prostu kupię nowy set, który będzie brzmiał równie dobrze, jak te moje Cloudy przed pierwszą usterką.

 

Właśnie nastawiam się na Alphy, ale przepłacać niemalże wartość słuchawek, by ściągnąć ze Stanów w fajniejszym kolorze, to chyba głupota. A dlaczego by nie wydać mimo wszystko te ~500zł, ale na jakiś ciekawy zestawik? Wydaje mi się, że najlepsze połączenie dla mnie to właśnie byłyby jakieś przyzwoite bezprzewodowe słuchawki i porządny mikrofon na statywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam napisać no troche tak xD chyba że poczekasz kiedy będą w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli za 300zł nie ma żadnych już w miarę przyzwoitych słuchawek bezprzewodowych?

 

Zrobię tak, poproszę znajomych o nagranie, bym w końcu się dowiedział, jak tak naprawdę stukanie w klawiaturę i dyszenie jest słyszalne w porównaniu do mowy. Zdecyduję, czy po prostu zamienię headset na Alphy, czy dokupię mikrofon, chociażby ten zaproponowany przez lothara.

 

Dzięki za dotychczasowe rady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...