Forum PCLab.pl: Nowe wersja strony glownej - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (30 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nowe wersja strony glownej Oceń temat: *---- 3 Głosów

#561 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 12 Lipiec 2019 - 22:26

Zobacz postwahoo, o 12 Lipiec 2019 - 21:15, napisał(a):

No przecież tutaj też prosili o uwagi co poprawić Dodaj obrazek

KLIK Nic dodać, nic ująć :E

#562 Użytkownik jest niedostępny   Tommo 

• Merry Christmas... And Happy Go To Hell!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Lipiec 2019 - 01:06

Zobacz postkain, o 13 Czerwiec 2019 - 13:12, napisał(a):

Tommo spoko, moja cierpliwość do tego co tu się dzieje też się skończyła. Ale dokonałem odkrycia dlaczego strona tak wygląda. Otoz w holu redakcji wisi monitor, najwyrazniej "grafik" uznal ze jest to typowy sposob uzycia ekranow o duzej rozdzielczosci.
[img][/img]

Prolog:

Czekam na monitory o proporcjach ekranu 42:9 w Redakcji i nową, dostosowaną do nich wersję layu :cool:

:E

Tak, szanowny PCLabie, wiem, że odpisuję dopiero po miesiącu (sorry Kain), ale...

... ale o ile wcześniej zaglądałem tutaj co tydzień, tak teraz, wraz z wprowadzeniem nowego, jedynego, słusznego, jedynie słusznego. I w ogóle... Odechciewa mi się.

@Piła

Nie wiem, co tym razem spieprzyliście (once again) ale na Chrome, na P30 Pro trochę mi się rozjeżdżacie ;) Na G6 było O.K.

Epilog:

Piła nabierze wody w usta. Gosia wkroczy tutaj broniąc Właściciela Wortalu (w sumie byłego - chyba ;) ) i Męża do ostatniej kropli. Krwi jak mniemam. Rzuci kilkanaście obietnic, pożali się na tych wrednych Userów, pogrozi najbardziej wojowniczym paluszkiem...

Nie zmieni się... nic.

See You next month ;)

T.

#563 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 01:53

Nikt nie wejdzie i nie będzie się tłumaczył bo Piła już w komentarzu na głównej wyjaśnił, że strona i forum "nie leżą w jego kompetencjach".

Ten post był edytowany przez crush dnia: 13 Lipiec 2019 - 01:53

#564 Użytkownik jest niedostępny   tomcug 

• Naczelny troll
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 12:22

Zobacz poststaryznajomy, o 10 Lipiec 2019 - 15:59, napisał(a):

Racja, w kontekście zmiany szaty strony tąpnięcie nie jest drastyczne. Odniosłem się jednak głównie do słów tomcuga co do oglądalności obydwu portali w ogóle.

Od momentu wprowadzenia nowej szaty tąpnięcia nie było wcale. A wystarczy się cofnąć do stycznia, gdzie oglądalność PCLaba była ~1,81 razy wyższa od PPC (ok, przeszacowałem z dwukrotnością lekko), a i tak wtedy ten drugi portal miał wyraźnie więcej komentarzy. Nie ma co szukać zależności tam, gdzie ich nie ma ;)

Zobacz postjagular, o 10 Lipiec 2019 - 10:10, napisał(a):

No bo jak to jest: przed zmianami jakiś tam standardowy użytkownik zostawiał komcia, a teraz tak "nagle" ten standardowy użytkownik dalej klika, ale już nie zostawia? :>

Komentarze pisze grupka zapaleńców - ta, która narzeka. Statystyczny użyszkodnik wchodzi, czyta (cokolwiek przez to rozumiemy) i wcale nie komentuje. Czy się to komuś podoba czy nie, żadnych głębszych zmian nie będzie, bo protestujący to mniejszość (wątpię, by się promil uzbierał) :lol2:

Ten post był edytowany przez tomcug dnia: 13 Lipiec 2019 - 12:27

#565 Użytkownik jest dostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 17:02

Ta lista artykułów i aktualności wygląda tragicznie bez jakichkolwiek obrazków, można się pogubić w takim surowym tekście.

#566 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 17:21

Zobacz posttomcug, o 13 Lipiec 2019 - 12:22, napisał(a):

Komentarze pisze grupka zapaleńców - ta, która narzeka. Statystyczny użyszkodnik wchodzi, czyta (cokolwiek przez to rozumiemy) i wcale nie komentuje. Czy się to komuś podoba czy nie, żadnych głębszych zmian nie będzie, bo protestujący to mniejszość (wątpię, by się promil uzbierał) :lol2:

Dobra, ale przecież nagle proporcje komentujący/niekomentujący się nie zmieniły, nie?

#567 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• No One
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 17:25

Zobacz posttomcug, o 13 Lipiec 2019 - 13:22, napisał(a):

Challenge - Walnij u siebie artykuł z wielkim tytułem "N-Vidia Ssie" Albo - "AMD daje dupy"

Wtedy zobaczysz tego statystycznego użyszkodnika, który nic nie komentuje Dodaj obrazek

PS - Potem to sprostujesz, że N-Vidia pracuje nad jakimiś nowymi instrukcjami SSE2 a System z Ryzenem nie daje zapisać Dump File Dodaj obrazek

Ludzie zwykle w dużej ilości naturalnie komentują, jak są na coś wkurzeni. Albo jest oś kontrowersyjnego. Na PPC po prostu komentarze = forum. Tyle.

#568 Użytkownik jest niedostępny   tomcug 

• Naczelny troll
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 21:22

Zobacz postPrimoGhost, o 13 Lipiec 2019 - 18:25, napisał(a):

Challenge - Walnij u siebie artykuł z wielkim tytułem "N-Vidia Ssie" Albo - "AMD daje dupy"

Wtedy zobaczysz tego statystycznego użyszkodnika, który nic nie komentuje Dodaj obrazek

Jak napiszesz coś kontrowersyjnego o pewnej firmie na literę A, to zobaczysz nie tylko statystycznego użyszkodnika, ale i ludków piszących z dziesięciu kont :E Oczywiście, że takie treści przyciągają uwagę i tworzą ruch, ale zbyt często się raczej nie pojawiają.

#569 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• Trolling master race :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 13:11

Zmiany na stronie się pojawiły, w końcu widget od forum w końcu wzbogacony o brakujące informacje, ale wygląd zostawia wiele do życzenia :E

Miniaturki tez się pojawiły w pełnej liście aktualności.

EDIT: jednak nie CSS od tomika się gryzie, trzeba będzie poprosić o aktualizację ;)

Ten post był edytowany przez DisconnecT dnia: 16 Lipiec 2019 - 13:14

#570 Użytkownik jest niedostępny   Bladzioch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 14:22

Dużo zmian na plus. (Nareszcie!)
Doceniam to, że coś pozytywnego się pojawiło.
Widżet od forum też poprawili. Pojawiły się nicki ostatniej osoby komentującej.

Jeśli widżet jeszcze zostanie przeniesiony na samą górę strony, osobiście będę w większości usatysfakcjonowany.

Ten post był edytowany przez Bladzioch dnia: 16 Lipiec 2019 - 14:36

#571 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• Trolling master race :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 14:38

Do pełnej satysfakcji nadal jest jest bardzo daleko.

- Brakuje widgetu od innych aktualności celem szybkiego przeskakiwania z publikację na publikację.
- Brakuje widgetu od ostatnio komentowanych, aby móc sobie sortować wątki dyskusyjne pod newsami.
- Brakuje opcji zgłaszania błędów pod newsem i wystawienia oceny.

- System komentarzy nadal jest beznadziejny... Własny komentarz wygląda tragicznie, nie widać nawet swojego nicku do tego odwrócona chmurka psuje wygląd, brakuje też opcji scalenia i możliwości wyświetlana komentów na jednej stronie.

- Przydała by się ikonka avatara na panelu użytkownika

- Nadal brakuje jakiegoś sensownego tła, ta biała paskuda doprowadza do szaleństwa, a czarna strona wygląda beznadziejnie.

- Brakuje też odnośnika do bloga, chyba że ta cześć serwisu już jest zamknięta?

Tyle odemnie na szybko. :)

#572 Użytkownik jest niedostępny   Ashi 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 14:53

Spróbujcie z jedną albo dwoma linijkami tekstu więcej w krótkich opisach na liście art/news.
Teraz może i jest równiutko ale IMHO za bardzo zciupione no i tekst się urywa tak, że nie wiadomo o co chodzi.

#573 Użytkownik jest niedostępny   tomaster 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 15:10

Przez dwa miesiące nic się nie zmieniło więc napiszę jeszcze raz, na stronie głównej nie widać czy są nieprzeczytane komentarze pod artykułem/newsem.

#574 Użytkownik jest niedostępny   Gosia 

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 16 Lipiec 2019 - 15:16

Zobacz postAshi, o 16 Lipiec 2019 - 15:53, napisał(a):

Spróbujcie z jedną albo dwoma linijkami tekstu więcej w krótkich opisach na liście art/news.
Teraz może i jest równiutko ale IMHO za bardzo zciupione no i tekst się urywa tak, że nie wiadomo o co chodzi.

Pracujemy nad tym, zarówno nad zajawkami na stronie głównej jak i na listach :)

#575 Użytkownik jest niedostępny   Lance8 

• All Lies Lead To The Truth
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 15:37

No jest progres.
Mi to by jeszcze wystarczyło dodanie sensownego koloru, np. ciemno zielony lub niebieski. Ten biały wygląda jakby zabrakło farby, lub najtańsza wersja koloru w samochodzie, a czarny żałobny - jakby ktoś umarł i ogłoszono ciągłą żałobę.

#576 Użytkownik jest niedostępny   losdamianos 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 18:49

jest troche lepiej niz bylo wczesniej

Ten post był edytowany przez losdamianos dnia: 16 Lipiec 2019 - 18:49

#577 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• No One
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 19:32

Jest lepiej. Dodaj obrazek

Dziękujemy.... Kain.

#578 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Człowiek z Zasadami
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 20:36

Trochę wypadłem z wątku,bowiem niemal od razu przeskakuję na forum,czasem jak jest coś interesującego to przeczytam artykuły.
Do rzeczy:z layoutem jest coraz lepiej i tak trzymać,poprawiać co jest istotne i będzie dla mnie dobrze
Ja bym zmienił jedną rzecz:osobiście mi bardziej podoba się wersja z ciemną stroną niż z jasną białą,więc chciałbym żeby czarna wersja była domyślną.Ale chyba wiem że tego nie zrealizujecie

#579 Użytkownik jest niedostępny   szefons 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2019 - 13:55

Nie no na pewno jest lepiej, tylko czemu nie było więcej małych przydatnych poprawek, naprawdę niewiele brakuje, pozostałe bolączki według mnie

Na bazie artu https://pclab.pl/art81248.html

- dlaczego intro artów i zresztą aktualności jest zaprojektowane na odwrót niż to intuicyjnie czyta się w większości świata w tym Polsce, mianowicie jest najpierw obrazek, a obok po prawej ściśnięty tytuł, co to ma na celu, ludzie mają po prawej czytać tytuł, czemu takie coś zastosowano, to irytujące. Dlaczego nie jest tak jak wszędzie indziej, tytuł najpierw, potem obrazek, jedno pod drugim, zresztą tak macie na mobilnej, a na desktopie jakieś udziwnienia, a powinno być tak https://i.imgur.com/vkQJAKD.png
- to samo co powyżej zrobiliście w przypadku własnego komentarza, odwracacie design, to jest dziwne, po co takie coś, powinien być tak jak inne tylko odpowiednio wyróżniony kolorem czy czymś, a tak to niejako wyrywa się z widoku i niezbyt to wygląda

- ilość komentarzy, niestety, ale "wszystkie komentarze" i tak nadal dzielą się na strony, wolałbym wszystkie naraz albo chociaż więcej na stronę, bo teraz to za mało, najlepsza to by była opcja konfiguracji na koncie, domyślnie zostawić jak jest, a ten promil co chce sobie ustawi, że załaduje od razu wszystkie, wtedy nie będzie to obciążające, jeżeli dlatego jest ten podział, wilk syty i owca cała, nie ukrywam, że to byłoby najważniejsze dla mnie

- kolejna sprawa tło spisu treści artów na dole, ja korzystam z ciemnego motywu i tutaj jest fajnie, ale na litość boską czemu męczycie oczy czytelników dziennej mocnym rażącym żółtym tłem w tej sekcji, ten kolor to przegięcie, nie może być tak? https://i.imgur.com/STfEYPz.png

Problemy strona główna

- zbędna duplikacja treści, jeżeli coś jest w głównym intro to nie powinno się już ponownie pojawiać poniżej w listach artów i aktualności, to irytuje- połowiczne kafelki z intro na mobilnej są jeszcze bardziej ściśnięte koło siebie, powinny być na mobilnej zamienione na mniejszej wysokości, ale na całą szerokość, a nie obok siebie, mniej przewijania, straty przestrzeni, a co za tym idzie bardziej kompaktowe, generalnie kafle na mobilnej mogłyby być nieco niższe

Inne spostrzeżenia UX, generalna zasada jest taka, że nie stosuje się zazwyczaj całkowicie białego i całkowicie czarnego tła, w opcjach dziennych i nocnych, bo potrafi to kłuć w oczy czy po prostu wygląda źle albo się zlewa (w przypadku nocnej), nocną poprawiliście, a w przypadku dziennej nadal ta biel zapewne u niektórych potrafi irytować albo wręcz kłuje po oczach, także być może warto zbadać możliwość nieco stonowania tego dając nieco szarawy odcień, a nie czystą biel

Opcjonalnie, dobrze jakby się dało bloczek forum ustawić z prawego boku za aktualnościami jeżeli ktoś ma monitor, który am tam wolną przestrzeń albo generalnie dać opcję 3 kolumn głównych, każda równej szerokości, tak, to znaczy arty skrócić.

Tyle ode mnie, nie wydaje mi się by trzeba by coś więcej poprawiać.

Ten post był edytowany przez szefons dnia: 17 Lipiec 2019 - 13:56

#580 Użytkownik jest dostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2019 - 15:51

W końcu dodaliście obrazki na liście artykułów / newsów. Wygląda to o wiele lepiej. :)

• (30 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30