Forum PCLab.pl: Nowe wersja strony glownej - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (30 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nowe wersja strony glownej Oceń temat: *---- 3 Głosów

#61 Użytkownik jest niedostępny   Sonix27 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Maj 2019 - 19:14

A co to? :E

Link: https://konto.pclab.pl/personalizacja

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Sonix27 dnia: 15 Maj 2019 - 19:18

#62 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• Trolling master race :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 19:22

Zobacz postPawelek6, o 15 Maj 2019 - 20:01, napisał(a):

@Splendor_97

Ile ci zapłacili? Dodaj obrazek

Przecież to jest troll z tym śmiesznym kanalikiem na YT w którym recenzował Windowsa XP w 2018 roku :E Nawet się z nami żegnał i dostał banika, ale poszedł zapasik, także chwila minie zanim go namierzą :cool:

Zobacz postlukadd, o 15 Maj 2019 - 20:07, napisał(a):

Teraz wejście do jakiegoś działu np. artykuły na portalu to nie wygląda nawet jak alpha :E raczej jak jakiś tani blog

[img]https://i.imgur.com/3KhWQaf.png[img]

A jak ma wyglądać stron która nawet nie ma krzty grafiki, tu jest sam test obrazki i ikonki, o przepraszam! Jeszcze jest logotyp :E

Nie wiem ile czasu to było projektowane, ale mam dziwne wrażenie że w kilka wieczorów na kolanach.

Ten post był edytowany przez DisconnecT dnia: 15 Maj 2019 - 19:26

#63 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Człowiek z Zasadami
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 19:31

Zobacz postDisconnecT, o 15 Maj 2019 - 20:22, napisał(a):

Przecież to jest troll z tym śmiesznym kanalikiem na YT w którym recenzował Windowsa XP w 2018 roku :E Nawet się z nami żegnał i dostał banika, ale poszedł zapasik, także chwila minie zanim go namierzą :cool:

Dobra dość,już o tym pisałeś wczoraj w temacie związanym z nową luką w procesorach Intela,po czym dzisiaj z rana ci odpisałem.
Nie pamiętam żebym za temat o swoim pożegnaniu dostał bana,po kilku dniach moje poprzednie konto zostało zamienione w gość_...
A to że powróciłem do społeczności PCLaba(podobnie jak niejaki GordonL) to moja decyzja,ale gratuluję zdemaskowania :D
Nawet nie wiesz że moje śmieci na YT usunąłem

#64 Użytkownik jest niedostępny   CzikiTikiTa 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 19:41

Dramat. Jak można było to tak spie#szyć ? Designer płakał jak projektował.

#65 Użytkownik jest niedostępny   Greg666 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 19:46

Jezu ja mam wrażenie, że tu nikomu nie zalezy na niczym. Co wy robicie ze strona główną jak forum jeszcze w PRLu.

Rozumiem, że w finalnej wersji logo PCLab będzie z dopiskiem RTM jak w Microsofcie kiedyś?? :P Czyli będzie Ready To Motherfucker??

#66 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 20:12

Jeszcze teraz po tym "nowym" layout dla głównej zacznie forum nam umierać :E

Sporo osób obserwowało aktualnie komentowane wątki przez główną gdzie było na bieżąco wyświetlane co się dzieje.
Na samym średniowiecznym forum dzięki jego prehistorycznej funkcjonalności możemy zobaczyć co najwyżej nowo utworzone tematy.

Zmiana wizerunku pclaba, który to posiada największe forum komputerowe w Polsce powinna być połączona wraz z jego usprawnieniami.

A to co dzisiaj się pojawiło na głównej, to co najwyżej powinno się pojawić w przeglądarce dla pierwszych alpha testerów :E

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 15 Maj 2019 - 20:14

#67 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 20:16

Dobrze jest przecież to najnowocześniejsza technologia :E Same obrazki i tekst, gdyby nie te obrazki to bym pomyślał że załadowało mi Onet z 1999 roku :rotfl:

#68 Użytkownik jest niedostępny   Greg666 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 20:25

Kompyter Świat sponsoruje to co chcecie? Naszkicowali w PAincie i rura start, jeszcze pewnie nogami, albo nosem, żeby było oryginalniej, a w miedzy czasie się osmarkali.

To forum umarło dawno, po co je rozwijać i co z tego, że tu tłumy. inne fora się rozwijają, a tam tyle ludzi co w Żabce czyli znajomi od browara tylko :P

#69 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 20:26

Zobacz postDisconnecT, o 15 Maj 2019 - 21:16, napisał(a):

Dobrze jest przecież to najnowocześniejsza technologia :E Same obrazki i tekst, gdyby nie te obrazki to bym pomyślał że załadowało mi Onet z 1999 roku :rotfl:

Smutne, ale tak jest jak piszesz. Z roku na rok jest tylko gorzej. Niezależne ppc się rozwija, nawet relatywnie nowo powstałe ITH widać, że robi postępy, a pclab do tyłu :E

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 15 Maj 2019 - 20:36

#70 Użytkownik jest niedostępny   agent_x007 

• Mad man with a box
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 15 Maj 2019 - 21:13

1) Zbyt BIAŁO (kiedy włączycie dark mode będzie lepiej widać :D)
2) Zbyt mało tekstu, za dużo obrazków (7 wartościowych rzeczy [5 artykułów + 2 aktualności] przy 100% powiększeniu... to żart ? [ekran Full HD]).
Nie po to wchodzę na główną z PC-ta aby ciągle przewijać obrazki (bo ktoś musi mieć duży "guzik" do trafienia paluchem albo nie umie czytać tytułu).
3) Urządzenia mobilne można obrócić o 90 stopni i włączyć tryb komputerowy (osobiście lubię mieć więcej powierzchni w poziomie - nawyk z PC-ta).
4) Dane o większości czytelników czytających portal przez "smartfony" opieracie o wersję systemu urządzenia (Android/Windows/Linux), czy trybie pracy przeglądarki (mobilna/komputerowa) ?
Ponieważ według mnie to częściej używana wersja strony powinna być wskaźnikiem ("m.pclab.pl" vs. "pclab.pl").
5) Skalowanie strony działa do 175% (200% = ucięcie paska nawigacji), a sama storna zajmuje cały ekran 16:10 dopiero przy 150% powiększeniu (zmniejszając ilość czytelnych na pierwszy rzut oka artykułów do 3 [trzech!] - punkt "2").
6) "Kategorie" powinny "rozwijać się" w menu kontekstowym po najechaniu kursorem na "Artykuły", "Aktualności", "Poradniki" - a nie mieć osobną funkcję. Chcecie mieć ją osobno, OK - ale tylko w wersji stricte mobilnej.
7) Wygląda to nieco jak moja pierwsza strona w HTML. Działa, jest szybko, ale nie odróżnia się niczym od pierdyliarda innych stron (równie dobrze mogła zostać wygenerowana automatycznie przez jakiś program).
Brakowało kobiet przy projektowaniu ?
Pytam, bo one zazwyczaj zwracają uwagę na estetykę i lubią mieć na co popatrzeć - teraz jest PUSTO i BIAŁO do bólu.

Jak ktoś nie widział/czytał, link do newsa a zmianie wyglądu : LINK.

PS. Z powodu niejednoznacznych "miniaturek" do aktualności/artykułów - pomysł na kafelkowe podejście odbije się czkawką (nie można jednym spojrzeniem stwierdzić co dany obrazek reprezentuje).
Chwila minęła zanim zorientowałem się że "reklama" z lewej to news o zmianie wyglądu :D : LINK

#71 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 15 Maj 2019 - 21:22

Dawno się tak nie uśmiałem :E
"Wiekopomne zmiany" zaorane przez 90% użytkowników... :lol2:
... a realne zmiany o które prosili i proszą użytkownicy pozostają bez odzewu, no ale widocznie "taki mamy klimat", my swoje a oni swoje, oni swoje a my swoje.
Osobiście mnie to wsio rybka róbta co chceta :)

#72 Użytkownik jest niedostępny   Greg666 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 21:24

Gorzej jak rano wstaniemy, a forum wróci do Windows 2 :P

Zobacz postRyszardGTS, o 15 Maj 2019 - 22:22, napisał(a):

Dawno się tak nie uśmiałem :E
"Wiekopomne zmiany" zaorane przez 90% użytkowników... :lol2:
... a realne zmiany o które prosili i proszą użytkownicy pozostają bez odzewu, no ale widocznie "taki mamy klimat", my swoje a oni swoje, oni swoje a my swoje
Osobiście mnie to wsio rybka róbta co chceta :)

100% jak w polityce :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

#73 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 21:27

Obejrzałem na desktopowej przeglądarce. Do tego zastanowiłem się po przeczytaniu wypowiedzi ludzi związanych z redakcją.
Layout wygląda na coś, co zazwyczaj widzi się u nastolatka, który właśnie skończył swój pierwszy kod po przeczytaniu tutoriala znalezionego na internetach i jest zachwycony tym, że to w ogóle jakoś to działa.
No i jakoś to działa. Tyle. Trzeba będzie się przyzwyczaić, że wchodzenie na pclab.pl to takie faux pas, coś, czym się chwalić za bardzo nie będzie wypadało.

Wypowiedzi ludzi związanych z redakcją są...interesujące. Gdzieś w tym, albo w tym drugim wątku ktoś wrzucił cytat wypowiedzi o wielu spotkaniach, które zaskutkowały tym, co widzimy na głównej. Oznacza to, że to nie jest dzieło 15-latka po 2 godzinnej lekturze tutoriala. To jest dzieło zaaprobowane przez grupę ludzi, która najwidoczniej tak bardzo jest z tego czegoś dumna, że się tym chwali nim to wyjdzie ze statusu "beta" (tu znowu przypominają się te 15-latki, które nie mogą się doczekać opinii na temat swojego pierwszego dzieła, więc je publikują przed skończeniem). No brawo no. Dziesiątki spotkań dla takiego efektu...produktywność wzorowa. To coś zostało ocenione i zaaprobowane przez ludzi pracujących w branży, w dużym portalu. No brawo.

Ciekaw jestem opinii potencjalnego klienta, który ma mieć wrzuconą reklamę swojego czegoś (albo recenzję swojego czegoś) w to...coś.

Zobacz postSplendor_97, o 15 Maj 2019 - 18:53, napisał(a):

Nie przesadzaj,nowy layout w porównaniu z wersją,która była jeszcze dzisiaj przed 14 to odważny,ale potrzebny krok do przodu

No kur...odważny. Potrzeby krok do przodu. To mnie rozśmieszyłeś do łez.

W tym stylu to odwaga będzie, jak zrobię na środku publicznego miejsca klocka.

PS. AD "biało". Ale wiecie, że biało to będzie jedynie przez chwilę, potem wiadomo co tę biel zastąpi, nie?

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 15 Maj 2019 - 21:28

#74 Użytkownik jest niedostępny   FennRar 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Maj 2019 - 21:44

Brawo, teraz to serwis jak wiele innych z wyglądu.

Dajcie chociaż możliwość powrotu do poprzedniej wersji... Chce mieć możliwość ustawienia po staremu.

#75 Użytkownik jest niedostępny   abarai 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 21:50

Z początku myślałem, że tylko mi się CSSy nie wczytały...

#76 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Obróciłem ekran - faktycznie teraz bardziej czytelne:
Dodaj obrazek
kontra to:
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez pytanko3 dnia: 15 Maj 2019 - 21:52

#77 Użytkownik jest niedostępny   MitycznyJeż 

• krzem gotuJEŻ, węgiel zdrapuJEŻ
  • PipPipPipPipPip

Zobacz postRyszardGTS, o 15 Maj 2019 - 22:22, napisał(a):

... a realne zmiany o które prosili i proszą użytkownicy pozostają bez odzewu, no ale widocznie "taki mamy klimat", my swoje a oni swoje, oni swoje a my swoje.

Bo wiesz, to jest tak jak z posiadaniem abonamentu u np. operatora komórkowego. Jako stały, wieloletni klient (stały użytkownik strony i forum) oczekujesz, że będziesz traktowany w jakiś sposób lepiej niż nowy klient z ulicy (random wchodzący na jeden artykuł przez google/linka/cokolwiek). A rzeczywistość smutno weryfikuje.

#78 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 21:53

Zobacz postjagular, o 15 Maj 2019 - 22:27, napisał(a):

PS. AD "biało". Ale wiecie, że biało to będzie jedynie przez chwilę, potem wiadomo co tę biel zastąpi, nie?

Jedną stronę bierze Asus, drugą MSI i cała witryna będzie kolorowa w klimatach RGB :E

Nie mam słów na to co się dzisiaj stało, jeszcze ta cała aranżacja zegara odliczającego, naprawdę jak by jeszcze było na co czekać :heu:

#79 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 22:00

Projektując nowy wygląd PCLab (zauważcie, że porzuciliśmy .pl w logotypie) zależało nam, by przede wszystkim serwis dobrze wyglądał na wszystkich urządzeniach, z naciskiem na smartfony. Dotychczasowy layout projektowany był wyłącznie z myślą o komputerach stacjonarnych, a wersja mobilna PCLabu, nie oszukujmy się, była daleka od ideału (a co najważniejsze, całkowicie odbiegała wyglądem od wersji stacjonarnej). Tymczasem aż połowa naszych czytelników odwiedza nas z urządzeń mobilnych.

To w końcu PClab czy SmartLab :hmm: :E

Do dnia dzisiejszego nawet na telefonie korzystałem z pctowej wersji strony i taka mi odpowiadała i najwygodniej mi się ogarniało wszystko.

A co do drugiej części gdzie wiele osób odwiedza was na fonie.
Tak ja również często odwiedzam Pclaba na fonie, jak jestem w pracy, a czasami nawet na kiblu, ale to nie zmienia faktu, że mają mi się podobać wielkie kafelki i puste przestrzenie. Nawet na małym ekranie preferuję klasyczną wersję PC.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 15 Maj 2019 - 22:03

#80 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 22:01

Dokładnie. Cieszcie się bielą, póki możecie :D

• (30 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3