Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pytanko3
Napisano (edytowane)

Obróciłem ekran - faktycznie teraz bardziej czytelne:

0dc4V6e.jpg

kontra to:

8M5Gh53.jpg

Edytowane przez pytanko3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a realne zmiany o które prosili i proszą użytkownicy pozostają bez odzewu, no ale widocznie "taki mamy klimat", my swoje a oni swoje, oni swoje a my swoje.

Bo wiesz, to jest tak jak z posiadaniem abonamentu u np. operatora komórkowego. Jako stały, wieloletni klient (stały użytkownik strony i forum) oczekujesz, że będziesz traktowany w jakiś sposób lepiej niż nowy klient z ulicy (random wchodzący na jeden artykuł przez google/linka/cokolwiek). A rzeczywistość smutno weryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. AD "biało". Ale wiecie, że biało to będzie jedynie przez chwilę, potem wiadomo co tę biel zastąpi, nie?

 

Jedną stronę bierze Asus, drugą MSI i cała witryna będzie kolorowa w klimatach RGB :E

 

Nie mam słów na to co się dzisiaj stało, jeszcze ta cała aranżacja zegara odliczającego, naprawdę jak by jeszcze było na co czekać :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Projektując nowy wygląd PCLab (zauważcie, że porzuciliśmy .pl w logotypie) zależało nam, by przede wszystkim serwis dobrze wyglądał na wszystkich urządzeniach, z naciskiem na smartfony. Dotychczasowy layout projektowany był wyłącznie z myślą o komputerach stacjonarnych, a wersja mobilna PCLabu, nie oszukujmy się, była daleka od ideału (a co najważniejsze, całkowicie odbiegała wyglądem od wersji stacjonarnej). Tymczasem aż połowa naszych czytelników odwiedza nas z urządzeń mobilnych.

 

To w końcu PClab czy SmartLab :hmm::E

 

Do dnia dzisiejszego nawet na telefonie korzystałem z pctowej wersji strony i taka mi odpowiadała i najwygodniej mi się ogarniało wszystko.

 

A co do drugiej części gdzie wiele osób odwiedza was na fonie.

Tak ja również często odwiedzam Pclaba na fonie, jak jestem w pracy, a czasami nawet na kiblu, ale to nie zmienia faktu, że mają mi się podobać wielkie kafelki i puste przestrzenie. Nawet na małym ekranie preferuję klasyczną wersję PC.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cieszcie się bielą, póki możecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.komputerswiat.pl/

tu przynajmniej zakładki w głównym pasku się rozwijają jak się na nie najedzie myszką :E

 

A na pclabie trzeba oddzielnie wchodzić w kategorie jak w jakimś sklepie online :kwasny:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spokojnie @lukadd za 11 lat naprawią :E

 

Naprawdę jak nie poprawią funkcjonalności i nie przywrócą najważniejszych widgetów, to zrobię sobie skrypt który po wpisaniu adresu laba automatycznie mnie przeniesie na forum, przynajmniej nie będę musiał na to patrzeć :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak na razie to jest bez szału, ale mam nadzieję, że jeszcze się poprawi. Nie wiem po co tyle kafelków artykułów pomieszanych z aktualnościami, gdzie i tak trzeba zjechać niżej na całą listę.

A tak w ogóle, to forum nie miało być najpierw, bo coś tam się nic nie zmienia od nawet nie wiem kiedy ;)

Edytowane przez anubis01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to forum nie miało być najpierw, bo coś tam się nic nie zmienia od nawet nie wiem kiedy ;)

A dalej jesteś pewien że chcesz zmian na forum :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dalej jesteś pewien że chcesz zmian na forum :D ?

 

Ja jestem pewien że dobrze jest jak jest, nawet źle działająca szukajka i inne bugi nagle przestały mi przeszkadzać :E:whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już teraz też jestem za tym, aby nie dotykali forum. Jest dobrze jak jest :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną stronę bierze Asus, drugą MSI i cała witryna będzie kolorowa w klimatach RGB :E

 

Nie mam słów na to co się dzisiaj stało, jeszcze ta cała aranżacja zegara odliczającego, naprawdę jak by jeszcze było na co czekać :heu:

Adguard adbloker zbanował zegar :lol2: :lol2:

 

No ja już teraz też jestem za tym, aby nie dotykali forum. Jest dobrze jak jest :lol2:

Popieram bo jak zmienią jak stronę główną to ślepy odzyska wzrok :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już teraz też jestem za tym, aby nie dotykali forum. Jest dobrze jak jest :lol2:

:E

"...padł blady strach na użytkowników że obudzą się którejś niedzieli i forum też otrzyma swoją porcję złego dotyku, a wtedy pozostanie tylko...

"

 

 

Dobranoc Wszystkim, spokojnej nocy życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLab powinien opatentować słowo "wkrótce" :D

 

:E

"...padł blady strach na użytkowników że obudzą się którejś niedzieli i forum też otrzyma swoją porcję złego dotyku, a wtedy pozostanie tylko...

"

 

 

Dobranoc Wszystkim, spokojnej nocy życzę.

Przesadziłeś. Ten pierwszy filmik to jakby się naćpał czegoś końską dawkę, a na drugim jak jakby mu wentylację od tyłu sprawdzali w więzieniu :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś każdy serwis/strona dążyła do jak najładniejszego wyglądu, teraz jest odwrotnie, strony wyglądają brzydko i tabletowo (chodź tablety z roku na rok cieszą się coraz mniejszą popularnością i są na wymarciu).

 

Świat schodzi na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest typowa polityka Microsoftu, też się obudzili jak była musztarda po obiedzie i będą usilnie dążyć do czegoś co nie ma sensu.

 

Ta strona mogła by wyglądać dobrze nawet korzystając z "material design", ale potrzebny jest konkretny nakład pracy, jakieś delikatne przerysowane cienką kreską grafiki, jakiś pomysł na tło, no i co najważniejsze musi zostać przywrócona funkcjonalność widgetów, bez tego ten portal ma znikomą funkcjonalność i jest utrapieniem.

 

Ja jestem generalnie w szoku że to w ogóle w takim stanie ujrzało światło dzienne, to nie wygląda jak finalna wersja ani nawet BETA, obecny twór przypomina bardzo wczesny koncept czegoś co powinno zupełnie inaczej wyglądać. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do zarządu PcLab.

 

1) Proszę was, dodajcie miniaturki do zakładki Aktualności, Artykuły itd. Ponieważ można się pogubić co się czytało, a co nie.

2) Bardzo dużo pustej przestrzeni.

 

Stara strona według mnie była zbyt przekombinowana, od groma rzeczy z których się nie korzystało. Teraz jest zbyt pusto.

 

EDIT:

Po kolejnej godzinie użytkowania

+ Mniej nachalnych reklam. Jestem skłonny wyłączyć Ublocka po wprowadzeniu poprawek, lecz same reklamy przenieście z góry, na boczną część. :)

- Za dużo scrollowania, wszystko jest takie wielkie.

- W tym czcionki tytułów Aktualności po kliknięciu.

-...biel wypala oczy. (siedzę na 27" QHD). Nie piszcie tylko, że to źle ustawiony odbiornik jak w Grze o Tron. xD

- Macham sobie na telefonie palcem, bo aż tyle przewijania jest. Obecnie wróciłem do "m.pclab".

- Brakuje mi "opcji wyświetl daną liczbę komentarzy na stronie".

- Nie wyświetla się mój nick jak napiszę komentarz. Przez co nie mogę siebie wyszukać komendą Ctrl+F.

- Brak bloczka forum po prawej stronie, mega to przydatne było.

 

EDIT2:

Naprawdę przeglądanie aktualności i czytanie Artykułów / Newsów to mówiąc banalnie porażka.

Układanie klocków na biurku nijak ma się do obserwacji tego samego na monitorze. ;)

 

Kończąc - Odczucia mieszane. Brawo za odwagę zmiany, lecz proszę uwzględnijcie moją opinię. ;)

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie widżeta forum sprawia że to chyba ostatni raz kiedy wypowiadam się na forum, do tej pory "przy okazji" klikałem na forumowe linki tematów które wygładały na takie w których mógłbym coś pomóc. Teraz tego nie ma, a ja nie mam zamiaru chodzić po forum i szukać kogos komu mógłbym pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, ale wszechobecna biel, brak dark mode i przede wszystkim za duże czcionki są bardzo niewygodne. Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie widżeta forum sprawia że to chyba ostatni raz kiedy wypowiadam się na forum, do tej pory "przy okazji" klikałem na forumowe linki tematów które wygładały na takie w których mógłbym coś pomóc. Teraz tego nie ma, a ja nie mam zamiaru chodzić po forum i szukać kogos komu mógłbym pomóc.

Podobno jutro ten widżet wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po 5 stronach ekstrementow wylanych na pclaba (90% slusznie) napisze poraz kolejny aby nie zaginelo

 

BELKA/WIDGET FORUM !

 

Aby bylo widac aktywne/ostatnio komentowane !

 

Bez tego - forum nie ma "ostatnich postow" albo "ostatnich nieprzeczytanych" i bez tego - jest bezuzyteczne

Im pozniej za to sie zabierzecie tym wiecej osob odejdzie. Ja obecnie nie ruszam forum (poza tematem) bo NIE NADAJE SIE do użytku

 

I na koniec zapytam ? Coscie robili na tym zebraniu ? Co Wam tyle czasu zajelo ? Bo poki co - zepsuliscie podstawowe rzeczy ktore tutaj utrzymywaly ruch.

 

Odnosnie "nowosci":

"Chcesz powiedzieć, że ten obiekt znajduje się w zasięgu mojego wzroku? Pokaż go, to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię." :E

Tyle

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno. Czy redakcja wie że czytelnicy portalu mają zazwyczaj monitory ustawione poziomo a nie pionowo i te dwa szerokie białe pasy po obu stronach tekstu można wykorzystać? Kiedy się wreszcie doczekamy stron wyświetlających sie pełnoekranowo a nie w postaci pionowego paska na środku monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje oznaczenia co się już czytało:

-na głównej aktualności są wyszarzone ale artykuły nie

-na stronie artykułów/aktualności nic nie jest oznaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!! Widzę, że ktoś rzucił granat na strone główną pclab :o

Co to za sabotaż? Da rade jakoś włączyć stary layout, bo nie idzie tego czytać bez okularów przeciwsłonecznych?

Strona wygląda teraz jak centrum miasta po jakiś zamieszkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...