Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zmian na plus. (Nareszcie!)

Doceniam to, że coś pozytywnego się pojawiło.

Widżet od forum też poprawili. Pojawiły się nicki ostatniej osoby komentującej.

 

Jeśli widżet jeszcze zostanie przeniesiony na samą górę strony, osobiście będę w większości usatysfakcjonowany.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełnej satysfakcji nadal jest jest bardzo daleko.

 

- Brakuje widgetu od innych aktualności celem szybkiego przeskakiwania z publikację na publikację.

- Brakuje widgetu od ostatnio komentowanych, aby móc sobie sortować wątki dyskusyjne pod newsami.

- Brakuje opcji zgłaszania błędów pod newsem i wystawienia oceny.

 

- System komentarzy nadal jest beznadziejny... Własny komentarz wygląda tragicznie, nie widać nawet swojego nicku do tego odwrócona chmurka psuje wygląd, brakuje też opcji scalenia i możliwości wyświetlana komentów na jednej stronie.

 

- Przydała by się ikonka avatara na panelu użytkownika

 

- Nadal brakuje jakiegoś sensownego tła, ta biała paskuda doprowadza do szaleństwa, a czarna strona wygląda beznadziejnie.

 

- Brakuje też odnośnika do bloga, chyba że ta cześć serwisu już jest zamknięta?

 

Tyle odemnie na szybko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie z jedną albo dwoma linijkami tekstu więcej w krótkich opisach na liście art/news.

Teraz może i jest równiutko ale IMHO za bardzo zciupione no i tekst się urywa tak, że nie wiadomo o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa miesiące nic się nie zmieniło więc napiszę jeszcze raz, na stronie głównej nie widać czy są nieprzeczytane komentarze pod artykułem/newsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie z jedną albo dwoma linijkami tekstu więcej w krótkich opisach na liście art/news.

Teraz może i jest równiutko ale IMHO za bardzo zciupione no i tekst się urywa tak, że nie wiadomo o co chodzi.

Pracujemy nad tym, zarówno nad zajawkami na stronie głównej jak i na listach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest progres.

Mi to by jeszcze wystarczyło dodanie sensownego koloru, np. ciemno zielony lub niebieski. Ten biały wygląda jakby zabrakło farby, lub najtańsza wersja koloru w samochodzie, a czarny żałobny - jakby ktoś umarł i ogłoszono ciągłą żałobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest troche lepiej niz bylo wczesniej

Edytowane przez losdamianos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wypadłem z wątku,bowiem niemal od razu przeskakuję na forum,czasem jak jest coś interesującego to przeczytam artykuły.

Do rzeczy:z layoutem jest coraz lepiej i tak trzymać,poprawiać co jest istotne i będzie dla mnie dobrze

Ja bym zmienił jedną rzecz:osobiście mi bardziej podoba się wersja z ciemną stroną niż z jasną białą,więc chciałbym żeby czarna wersja była domyślną.Ale chyba wiem że tego nie zrealizujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no na pewno jest lepiej, tylko czemu nie było więcej małych przydatnych poprawek, naprawdę niewiele brakuje, pozostałe bolączki według mnie

 

Na bazie artu https://pclab.pl/art81248.html

- dlaczego intro artów i zresztą aktualności jest zaprojektowane na odwrót niż to intuicyjnie czyta się w większości świata w tym Polsce, mianowicie jest najpierw obrazek, a obok po prawej ściśnięty tytuł, co to ma na celu, ludzie mają po prawej czytać tytuł, czemu takie coś zastosowano, to irytujące. Dlaczego nie jest tak jak wszędzie indziej, tytuł najpierw, potem obrazek, jedno pod drugim, zresztą tak macie na mobilnej, a na desktopie jakieś udziwnienia, a powinno być tak https://i.imgur.com/vkQJAKD.png

- to samo co powyżej zrobiliście w przypadku własnego komentarza, odwracacie design, to jest dziwne, po co takie coś, powinien być tak jak inne tylko odpowiednio wyróżniony kolorem czy czymś, a tak to niejako wyrywa się z widoku i niezbyt to wygląda

 

- ilość komentarzy, niestety, ale "wszystkie komentarze" i tak nadal dzielą się na strony, wolałbym wszystkie naraz albo chociaż więcej na stronę, bo teraz to za mało, najlepsza to by była opcja konfiguracji na koncie, domyślnie zostawić jak jest, a ten promil co chce sobie ustawi, że załaduje od razu wszystkie, wtedy nie będzie to obciążające, jeżeli dlatego jest ten podział, wilk syty i owca cała, nie ukrywam, że to byłoby najważniejsze dla mnie

 

- kolejna sprawa tło spisu treści artów na dole, ja korzystam z ciemnego motywu i tutaj jest fajnie, ale na litość boską czemu męczycie oczy czytelników dziennej mocnym rażącym żółtym tłem w tej sekcji, ten kolor to przegięcie, nie może być tak? https://i.imgur.com/STfEYPz.png

Problemy strona główna

- zbędna duplikacja treści, jeżeli coś jest w głównym intro to nie powinno się już ponownie pojawiać poniżej w listach artów i aktualności, to irytuje- połowiczne kafelki z intro na mobilnej są jeszcze bardziej ściśnięte koło siebie, powinny być na mobilnej zamienione na mniejszej wysokości, ale na całą szerokość, a nie obok siebie, mniej przewijania, straty przestrzeni, a co za tym idzie bardziej kompaktowe, generalnie kafle na mobilnej mogłyby być nieco niższe

 

Inne spostrzeżenia UX, generalna zasada jest taka, że nie stosuje się zazwyczaj całkowicie białego i całkowicie czarnego tła, w opcjach dziennych i nocnych, bo potrafi to kłuć w oczy czy po prostu wygląda źle albo się zlewa (w przypadku nocnej), nocną poprawiliście, a w przypadku dziennej nadal ta biel zapewne u niektórych potrafi irytować albo wręcz kłuje po oczach, także być może warto zbadać możliwość nieco stonowania tego dając nieco szarawy odcień, a nie czystą biel

 

Opcjonalnie, dobrze jakby się dało bloczek forum ustawić z prawego boku za aktualnościami jeżeli ktoś ma monitor, który am tam wolną przestrzeń albo generalnie dać opcję 3 kolumn głównych, każda równej szerokości, tak, to znaczy arty skrócić.

 

Tyle ode mnie, nie wydaje mi się by trzeba by coś więcej poprawiać.

Edytowane przez szefons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dodaliście obrazki na liście artykułów / newsów. Wygląda to o wiele lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym miał bekę, jakby reporter zapytał go co ze zmianami na stronie głównej? 33_8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym miał bekę, jakby reporter zapytał go co ze zmianami na stronie głównej? 33_8.png

Ktoś chyba w tym wątku napisał,że strona nie leży w kompetencjach Piły,więc jakby Piła dostał takie pytanie to by też nabrałby wody w usta 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem do nowego layoutu dwa skrypty: jeden scala poszatkowane artykuły w całość, tak że czyta się to wygodniej, a drugi sprawia że ikonki w komentarzach nie są już wyświetlane w osobnych liniach. Do pobrania i zainstalowania stąd:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1256102-Usprawnienia-do-strony-głównej-PCLaba-oraz-forum/

 

Jeśli w layoucie nic się nie zmieni, to dorobię może jeszcze skrypt wczytujący wszystkie komentarze na jedną stronę oraz skrypt który wczytuje całość treści newsów na stronie głównej, bo mnie niemożebnie te dwulinijkowce irytują. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosia - Czy jest szansa, że widżet od Forum przeniesiecie na na samą górę str. głównej, czy zostanie już na stałe na samym dole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy największy bloczek, to w ogóle jest jakaś kaszana:

art - art - art

art - news - art - news.

I dopiero dalej, poniżej jest to jakoś podzielone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem do nowego layoutu dwa skrypty: jeden scala poszatkowane artykuły w całość, tak że czyta się to wygodniej, a drugi sprawia że ikonki w komentarzach nie są już wyświetlane w osobnych liniach. Do pobrania i zainstalowania stąd:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1256102-Usprawnienia-do-strony-głównej-PCLaba-oraz-forum/

 

Jeśli w layoucie nic się nie zmieni, to dorobię może jeszcze skrypt wczytujący wszystkie komentarze na jedną stronę oraz skrypt który wczytuje całość treści newsów na stronie głównej, bo mnie niemożebnie te dwulinijkowce irytują. :mad2:

Jak już Mav nie wytrzymał i zabrał się za naprawę trupa to musi być Koniec Świata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Koniec będzie, jak Jagular zajmie się tonacją kolorów na głównej szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na stronie się pojawiły, w końcu widget od forum w końcu wzbogacony o brakujące informacje, ale wygląd zostawia wiele do życzenia :E

 

Miniaturki tez się pojawiły w pełnej liście aktualności.

 

EDIT: jednak nie CSS od tomika się gryzie, trzeba będzie poprosić o aktualizację ;)

 

 

Poprawione :)

Zmiany:

- przywrócenie prawej kolumny w artykule UX

- liczba ze stroną w artykule podąża za przewijaniem + dodatnie napisu 'strona' UX

- strona główna, zmiana sposobu wyświetlania boksu forum

- poprawne wyświetlanie emotionek w komentarzach

Edytowane przez tomik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek z programami pojawił się :E

... bloczek, który wygania klikającego na stronę Komputer Świata lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdzałem, ale wiem, wolałbyś aby przekierowanie było na jakąś stronę dla dorosłych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bloczek, który wygania klikającego na stronę Komputer Świata lol2.gif

W sumie się nie dziwię,przecież PCLab i Komputer Świat należą do jednego tego samego właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawione :)

Zmiany:

- przywrócenie prawej kolumny w artykule UX

- liczba ze stroną w artykule podąża za przewijaniem + dodatnie napisu 'strona' UX

- strona główna, zmiana sposobu wyświetlania boksu forum

- poprawne wyświetlanie emotionek w komentarzach

 

Super :thumbup:

 

Są jednak drobne błędy, chociażby bloczek od forum, brakuje ikonki postu względem oryginału i jest dziura, oraz w momencie gdy temat ma pięciocyfrową liczbę postów zaczyna nachodzić na nick użytkownika.

No i mała prośba, wiem że domyślnie na razie wyłączasz moduł od serwisów społecznościowych, ale jest szansa abyś poprawił pozycjonowanie ikony tweetera? Wychodzi po za tło. :)

 

---------------

 

Z tym widgetem od forum pojechali, niby fajnie że jest aż tyle postów widocznych, ale wizualnie to nie porywa, bardziej bym widział widget od artykułów i ostatnio komentowanych :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...