Skocz do zawartości
Buczek96

Palit GeForce GTX 1080 Ti - Problem z Gwarancją

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Mam problem z serwisem Palita i nie wiem co robić. Postanowiłem opisać swoją sytuację i zapytać się was o radę.

Kartę graficzną zakupiłem około rok temu w X-kom. W marcu tego roku zauważyłem, że jeden wiatrak zaczął "cykać" przy obrotach około 60-70% (1600 RPM)

Postanowiłem odesłać kartę na gwarancję, gdyż zazwyczaj karta działa właśnie w takim przedziale obrotów.

Po 3 tygodniach wróciła do mnie z opisem "usterka niewykryta".

Podłączyłem kartę i oczywiście problem dalej występuję, najbardziej słyszalny przy 60%.

Postanowiłem nagrać filmik i wrzucić go na youtube:

Wysłałem kartę graficzną ponownie z załączonym filmem i dokładnym opisem mojego problemu. Między innymi tym, że gdy tylko dotykam wentylatora przestaje on "cykać".

Jakie było moje zdziwienie, gdy dzisiaj dostałem wiadomość "usterka niewykryta".

Nie mam pojęcia co robić dalej, w X-komie starają się mi pomóc, ale tam za każdym razem rozmawiam z kimś innym. Na początku moją sprawę prowadziła jedna osoba, ale dzisiaj dowiedziałem się, że przeszła do innego działu... Nawet nie ma jakiejś dokładnej odpowiedzi z serwisu tylko, że nie znaleźli i koniec.

Najgorsze jest to, że sam mógłbym kupić i wymienić wiatrak na nowy i po problemie, ale na karcie są plomby i wtedy stracę gwarancję. Nie widzę dalszego sensu w wysyłaniu karty, bo jak filmik nic nie dał to już chyba nic nie pomoże.

Jedyne co pozostaje mi zrobić to sprawdzić kartę na innym komputerze, gdyż tego nie zrobiłem, ale ciężko mi uwierzyć, że w innej budzie nagle łożysko przestanie "cykać".

Nie po to składałem wyciszony komputer, aby teraz przeszkadzał mi irytujący dźwięk karty, ustawiłem nawet w MSI Afterburner krzywą, aby omijała zakres obrotów między 60-70%, ale gdy przechodzi na wyższe obroty i musi pokonać ten przedział to naprawdę karta wydaje irytujące dźwięki.

 

Czy macie jakieś pomysły co mógłbym jeszcze zrobić?

 

Z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia. Wtedy xkom bardziej przyciśnie serwis. Miałem podobną sytuację z Gigabyte. Tam też usterki nie stwierdzili :D(2 z 3 wentylatorów z uszkodzonymi łożyskami). To taka specjalność polskich serwisów(a taki wentylek kosztuje ~1$ lub nawet mniej...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rękojmia. Wtedy xkom bardziej przyciśnie serwis. Miałem podobną sytuację z Gigabyte. Tam też usterki nie stwierdzili :D(2 z 3 wentylatorów z uszkodzonymi łożyskami). To taka specjalność polskich serwisów(a taki wentylek kosztuje ~1$ lub nawet mniej...).

No właśnie dlatego się im dziwie... samemu człowiek mógłby to naprawić praktycznie za darmo ale utraci gwarancje...

Chcę ją jeszcze sprawdzić na innym komputerze ale wątpię dlatego, że gdy zauważyłem problem to odłączyłem kartę i po przystawieniu ucha i delikatnym kręceniu wentylatora słyszę tarcie łożyska właśnie w tym wiatraku.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rękojmia także nic nie dała...

Dograłem nawet krótki filmik pokazujący, że problem występuje, gdy karta graficzna jest w poziomie, a gdy stawiam komputer bokiem na ziemi i zmieniam jej pozycję na pionową to znika.

Niestety... Po kolejnym miesiącu dostałem wiadomość, że serwis X-KOM ani serwis Palita nie znalazł problemu, który widać jak byk na filmikach.

Przed wysyłką, aby wykluczyć problem z moją budą, zabrałem kartę do innego mieszkania i podpiąłem ją do innego komputera, ustawiłem wentylatory na 65% i "tyrkotanie" od razu się pojawiło.

 

Nie wiem co dalej robić, bo karty graficznej nie widziałem już prawie 3 miesiące, mogę skontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta, ale znów stracę grafikę na kolejny miesiąc lub dłużej i nie wiem czy to coś pomoże.

Mogę jeszcze ustawić krzywą w MSI Afterburner, aby nie zatrzymywała się w przedziale, w którym występuje "cykanie". Wiadomo, że jak przechodzi przez ten przedział to słychać "tyrkotanie", ale już więcej pomysłów nie mam.

Poczekam aż się gwarancja skończy i naprawię to sam kupując wentylator (niestety w mojej karcie, z tego co patrzyłem muszę ściągnąć plombę i odkręcić układ chłodzenia z procesora, aby dostać się do śrubek uszkodzonego wentylatora).

 

Jeśli ktoś ma inny pomysł bardzo proszę o pomoc.

 

Dla mnie w tym momencie PALIT jak i X-KOM przestają istnieć...

 

Pozdr.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze śmigłem ale w gigabyte oddałem do moreli i po niecałych 2 tygodniach dostałem odpowiedź że naprawa jest niemożliwa i zwracają kasę :lol2:

Zapewne już nie mieli śmigiełek bo było to jakieś pół roku po tym jak gigabyte zmienił śmigła w swoich kartach ;)

Podsumowując to ten deal mi pasował bo kartę kupiłem pokoparkową i po półtora roku użytkowania dostałem dwu-krotność tego co za nią dałem :E

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze śmigłem ale w gigabyte oddałem do moreli i po niecałych 2 tygodniach dostałem odpowiedź że naprawa jest niemożliwa i zwracają kasę :lol2:

Zapewne już nie mieli śmigiełek bo było to jakieś pół roku po tym jak gigabyte zmienił śmigła w swoich kartach ;)

Podsumowując to ten deal mi pasował bo kartę kupiłem pokoparkową i po półtora roku użytkowania dostałem dwu-krotność tego co za nią dałem :E

 

To widzisz, u Ciebie chociaż ją znaleźli i nie byli w stanie naprawić. Dobrze dla Ciebie :)

U mnie w ogóle znaleźć jej nie mogą... Tak skomplikowana sprawa... Normalnie mechanika kwantowa...

Ja z rękojmi chciałem aby mi ją naprawili.

Dwa razy była na gwarancji, raz na rękojmi, i co? Mam znów wysłać i znów ponad miesiąc w plecy. Niedługo w ten sposób gwarancja się skończy i sam naprawię.

To jest kpina jakaś, przecież wystarczy 5 minut poświęcić i problem znaleziony. Może im nie na rękę...

Dobrze, że przed wysłaniem sprawdziłem na innym komputerze bo tak to bym miał jeszcze wątpliwości, ale teraz na 100% jestem pewien, że pojawia się zawsze.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pomóż mu tak żeby przestał całkowicie działać (nie mówię o całej karcie tylko śmigiełku) :hmm: to może zauważą :kwasny:

 

Wiesz może jeszcze sprawdź czy problem nie znika jak położysz obudowę na boku i karta jest złączem pcie do dołu.. bo byłyby jaja jakby testowali karty na testbench'u i pozycja pionowa zamiast poziomej śmigła maskowała problem :E mój gigabyte tak miał tyle że był tak zajechany że jak śmigła startowały od 20% to zajechana sztuka ruszała przy około 35% (sporo większe opory) i to wszystko im opisałem żeby nie było akcji jak u Ciebie :kwasny:

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Omega93 dobrze kombinuje - zabrzmieć to może dziwnie ale być może problem występuje tylko kiedy karta znajduje się w poziomie, w serwisie kto wie czy nie testują kart w pionie bo płyta główna do tych celów być może leży na u nich płasko i wtedy wentyl karty nie terkocze?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Omega93 dobrze kombinuje - zabrzmieć to może dziwnie ale być może problem występuje tylko kiedy karta znajduje się w poziomie, w serwisie kto wie czy nie testują kart w pionie bo płyta główna do tych celów być może leży na u nich płasko i wtedy wentyl karty nie terkocze?

 

Z tym, że autor właśnie o tym wspomniał nawet: "Dograłem nawet krótki filmik pokazujący, że problem występuje, gdy karta graficzna jest w poziomie, a gdy stawiam komputer bokiem na ziemi i zmieniam jej pozycję na pionową to znika."

 

Nawet pomyślałem wtedy, że może w serwisie sprawdzają właśnie na testbenchu, ale nie mam pojęcia jak to w rzeczywistości w takim serwisie wygląda testowanie, dlatego się wstrzymałem wtedy od wpisu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się prosto z Palitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że serwis Palita trzyma poziom. A strat mentalnych i przestoju bez gpu nikt nie zrekompensuje. :E

 

Na twoim miejscu zrobiłbym undervolting w okolice 0.9v i trzymał wentyle w na niższych wartościach max ~ 1300 rpm.

 

Wspominasz na wstępie o wyciszonym pc a 1600 rpm na tych wentylatorach jak na obecne standardy to niemalże suszarka :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens omg faktycznie mój fail :E Zwalę to na uszkodzoną klimę w biurze, mózg mi się przegrzał i nie zarejestrowałem :kwasny:

 

Czyli zostaje UV albo całkowite uśmiercenie wentyla :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem na filmie, że jak kładę obudowę bokiem to jest cisza:

Wiem, że te wentylatory chodzą głośno jeśli chodzi o wysokie obroty, ale szum mi nie przeszkadza, najgorsze jest to irytujące tyrkotanie (działa to na mnie jak mały pies który szczeka za ścianą (szczekanie dużego psa mi nie przeszkadza). Pewnie wiecie o co mi chodzi ;)

Myślałem o undervoltingu ale z drugiej strony jeśli się nie mylę spadnie mi wydajność karty, a i tak nie mam tylu klatek ile bym chciał na monitorze.

Ustawiłem w MSI Afterburner wentylatory aby omijały wspomniane 60-70%.

Tak to się prezentuje:

https://zapodaj.net/fd99ef8fe3104.jpg.html

 

Napisałem jeszcze emaila bezpośrednio do PALITA i wysłałem do Taiwanu i Niemiec... zobaczymy czy coś odpiszą.

 

Najbardziej mnie denerwuje jak kolega wyżej wspomniał czas... Ponad 3 miesiące nie miałem karty graficznej, a gwarancja wydłuża się tylko o tyle dni ile karta była w serwisie i nie wiem czy też tak jest w przypadku nieznalezienia usterki.

Jakbym wiedział, że tak będzie to tak jak piszecie, lepiej samemu "pomóc" wentylatorowi aby całkiem stanął i wtedy wysłać.

Z pisma które dostałem z X-Komu po złożeniu rękojmi wynika, że ani ich serwis ani serwis PALITA nie znalazł usterki... Karta wczoraj wróciła, podpiąłem, ustawiłem 65% i tyrkota jak traktor... Odpowiedź można sobie wywnioskować.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz akurat 1080 Ti, który ze wszystkich Pascali na UV zyskuje najwięcej. Sam nie jestem jakimś zwolennikiem UV, na GTXie 1060 i 1070 Ti potraktowałem to jako ciekawostkę sprawdzić sobie możliwości, ale później karty używałem na standardowym napięciu, natomiast 1080 Ti akurat trzymam od początku prawie na UV, bo jednak ta karta się grzeje mocno i jest przy tym głośna, a boost powyżej 1900MHz na 1080 Ti już jakoś mega dużo nie daje.

 

Jak podkręcę manualnie PW +120%, rdzeń +50 do już podkręconego fabrycznie Strixa, to mam 2012MHz w pierwszym momencie, ale wraz z temperaturą mocno spada aż do 1967MHz, na UV natomiast na krzywej 0.95V 1923MHz, wraz z temperaturą później spada do 1911MHz. Do tego OC pamięci ile tam Ci karta pozwala (u mnie +395 do 11.800MHz, ale wiem, że sporo innych sztuk na 12.000MHz idzie bez spadku wydajności i artefaktów). Także wiadomo na samym rdzeniu trochę mniej, ale różnica w temperaturze i kulturze pracy znacząca.

 

Weź pod uwagę, że w samym benchmarku, który trwa przykładowo 3 minuty różnica na plus będzie sztucznie podbita dla tradycyjnego OC, bo taki benchmark nie zdąży nawet karty rozgrzać i ten boost Ci nie spadnie na tyle na ile normalnie by spadł w wymagającej grze 2-godzinnej przykładowo.

 

Jeśli nic nie ugrasz z Palitem i X-KOMem, to chociaż do czasu końca gwarancji warto rozważyć w Twoim przypadku UV, najwyżej później po upływie gwarancji sam ten wentylator wymienisz i się już wtedy zastanowisz czy dalej UV trzymać czy tradycyjne OC.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie zamontować kartę pionowo, widzę, że masz Dark Base 900, tam jest taka możliwość :E

 

EDIT A może się mylę. Nie wiem, czy w tej obudowie się da. W Dark Base 700 się chyba dało.

Edytowane przez Jimmy15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki dawałeś opis usterki? Tylko konkretnie, najlepiej zacytuj słowo w słowo to co napisałeś.

Na nagrania często nawet nie patrzą chyba że sami o nie proszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa dotykaj pracującego wentylatora, po filmiku sam odrzucił bym reklamację, bo skąd mam wiedzieć że przez tykanie paluchem, sam jej nie zepsułeś? Dwa obudowy posiadają podpórki pod GPU, ponieważ swoje ważą, masz takie coś? Jak nie to, spróbuj ją czymś podeprzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki dawałeś opis usterki? Tylko konkretnie, najlepiej zacytuj słowo w słowo to co napisałeś.

Na nagrania często nawet nie patrzą chyba że sami o nie proszą.

Opis rękojmi (trochę się poprzesuwało jak przeniosłem z Worda):

 

 

 

Witam,

bardzo proszę Państwa o pomoc z moim dość niedużym problemem, który jednak okazał się być zbyt wielki dla serwisu PALIT.

 

Witam,

na płycie są dwa filmiki z pracy uszkodzonego wentylatora:

– zachowanie karty w poziomie w obudowie

– problem znika, gdy karta jest w pozycji pionowej

 

Karta wróciła właśnie z serwisu (już drugi raz) i niestety nie mam pojęcia dlaczego problem nie został znaleziony mimo, iż jak widać na filmie jest dość słyszalny (numery reklamacji: RKC/50211...... i RKC/61569...... ).

Wada może być ciężka do zauważanie, gdyż nie występuje na wszystkich obrotach wentylatora. Zaczyna być słyszalna przy 60% pracy wentylatora, przy 65% jest najgłośniej, a przy 70% znów nie jest słyszalna. To jest taki próg, gdzie wentylator zaczyna "tyrkotać". Wystarczy go dotknąć leciutko palcem jak na filmiku, aby przestał wydawać ten irytujący odgłos. Niestety pracuje przy grafice i akurat karta graficzna chodzi u mnie prawie cały czas właśnie na takich obrotach.

Druga ważna sprawa to, gdy komputer jest wyłączony przez jakiś czas i ochłodzony, ten problem nie pojawia się od razu tylko po około 2-5 minutach pracy na w/w obrotach.

Najprawdpopodobnie wyrobiła się tuleja i wystarczy wymienić wentylator. Najgorsze jest to, że sam mógłbym dokonać tej wymiany za praktycznie grosze, jednak boje się, że utracę gwarancję w razie jakiejś większej awarii.

Konsultant X-kom doradził mi, abym położył komputer na ziemi i zobaczył jak karta zachowuje się, gdy znajduje się w pozycji pionowej, podobno zazwyczaj tak jest testowana w serwisach i okazało się, że problem wtedy rzeczywiście znika.

Widać to na drugim filmie.

Sprawdziłem kartę na innym komputerze w innym miejscu, aby wykluczyć już po prostu wszystko, nawet krzywą podłogę, ale to nie pomogło, problem dalej występuje.

Bardzo proszę o pomoc i o poświęcenie chwili czasu dla mojego tak małego, a zarazem wielkiego problemu :)

 

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

 

 

Do gwarancji wcześniejszych podobnie napisałem ale to już dyktowałem osobie w X-Kompie, tutaj wydrukowałem kartkę i dorzuciłem do pudełka razem z płytą CD. Co ciekawego opakowanie od płyty trochę mi się podarło bo było za mocno sklejone i włożyłem płytę odwrotnie. Wiem też jak była położona i wróciła tak samo... Jestem ciekaw czy ktoś ją w ogóle sprawdził. Ale w opisie były linki.

 

Email do Palita poszedł, jeszcze nic nie odpisali.

Wypociny po angielsku :)

 

 

 

Hello, I`ve decide to write to you about my problem with the graphic card I have – PALIT GTX 1080TI JETSTREAM 11G GDDR5X (EAN: .....................). I sent it three times on warranty and it always come back to me with the note that "problem don't found". But the problem is exist. My graphic card start to make annoying sound from the fan. It was in March. And the problem is still unresolved. It's happening only when the fan speed is about 65 – 70%. I`ve even made two videos and I sent them with the card but it didn`t help at all. In the first video I showed that on 60% speed the fan is making annoying sound and when I touched it very gently it stops making a noise but immediately when I take my finger off the fan it start again. In the second video I put my computer on the ground (sideways). In this position the problem doesn`t exist indeed. But when I put computer to normal position like it should be and it is in every house the problem is back. I have no idea why your service can't found the problem because it is obvious. I have check my graphic card on 3 different computers in 3 different places and it was always the same. I`am writting to you in the hope that you will consider my situation and I will get some help eventually. Your sincerely ................

 

 

 

Taaa dotykaj pracującego wentylatora, po filmiku sam odrzucił bym reklamację, bo skąd mam wiedzieć że przez tykanie paluchem, sam jej nie zepsułeś? Dwa obudowy posiadają podpórki pod GPU, ponieważ swoje ważą, masz takie coś? Jak nie to, spróbuj ją czymś podeprzeć.

Serio? W tym momencie to jest najważniejsze?...No naprawdę... Użyłem 0,001% swojej siły aby pokazać, że normalnie wystarczyłoby aby tam komar usiadł i wentylator już przestaje tyrkotać.

Podpórki pod GPU nic nie dadzą bo karta może swoje waży ale jej ruch nie wpływa na pracę uszkodzonego wentylatora. Sprawdziłem już na 3 komputerach.

 

Możesz ewentualnie zamontować kartę pionowo, widzę, że masz Dark Base 900, tam jest taka możliwość :E

 

EDIT A może się mylę. Nie wiem, czy w tej obudowie się da. W Dark Base 700 się chyba dało.

Właśnie jak patrzę na obudowę z tyłu to nie widzę abym miał gdzie wkręcić śruby do karty aby zamontować ją bokiem. We wcześniejszej obudowie Cooler Master miałem taką możliwość. Nawet kiedyś zastanawiałem się po co z tylu jest możliwość wkręcenie dwóch śrubek pionowo :) Chyba, że w pudle coś jest na podmianę, ale w instrukcji nie widzę niczego takiego. Można jeszcze samemu zrobić otwory w tej siatce z tyłu aby na nich się karta trzymała, ale jakoś nie widzi mi się piłować obudowy.

 

 

Podsumowując, parę dni komputer chodzi mi z ustawieniami prędkości wentylatora takimi jak pokazałem na górze. Tyrkotanie słychać tylko jak przechodzi z 55% do 70%. Wkurza mnie tylko trochę ta krzywa gdyż jest schodkowa i zdarza się, że skacze o 1 stopień celsjusza, a prędkość wentylatorów ciągle się zmienia z jednej na drugą (np. 70 stopni - prędkość 70%, spadnie do 69 stopni - prędkość 55% i tak w kółko). Muszę to troszeczkę zmienić. Dodam jeszcze jeden schodek aby nie było takiego przedziału bo wtedy słychać wentylator jak przyśpiesza i nagle zwalnia i tak w kółko.

Jak będę miał chwilkę więcej czasu spróbuję jak kolega wyżej napisał zrobić UV. Jeszcze nigdy tego nie robiłem, muszę poczytać.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting warto zrobić. Same zalty. A wentylator sobie sam zamów na Aliexpress. To chyba są takie wentyle Mój link

Niech ktoś mnie poprawi jeśli sie mylę ale z tego co widzę, to w tym Palicie można wymienić wentyle bez zrywania plomby gwarancyjnej (da sie tak zrobić w wielu kartach). Odkręcasz osłonę wentylatorów a później same wentylatory. Wszystko masz od przodu (dołu gdy kartę masz w obudowie) a tam plomb nie ma. Niestety będziesz musiał wydać ok 50 zł. Może uda Ci się rozebrać sam wentylator i zapodać mu np nieco oleju wazelinowego lub innego. Powinno pomóc.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie jak patrzę na obudowę z tyłu to nie widzę abym miał gdzie wkręcić śruby do karty aby zamontować ją bokiem. We wcześniejszej obudowie Cooler Master miałem taką możliwość. Nawet kiedyś zastanawiałem się po co z tylu jest możliwość wkręcenie dwóch śrubek pionowo :) Chyba, że w pudle coś jest na podmianę, ale w instrukcji nie widzę niczego takiego. Można jeszcze samemu zrobić otwory w tej siatce z tyłu aby na nich się karta trzymała, ale jakoś nie widzi mi się piłować obudowy.

 

To jednak w Dark Base 700 się tak dało, w 900 nie ma takiej możliwości. Ewentualnie można kupić coś takiego

ale nie wiem, czy to warte zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Pality tak mają. Miałem to samo w 2 egzemplarzach Palita Gamerock. Najpierw miałem Palita Gamerock 1070. wiatrak zaczynał terkotać przy 80% na szczęście. Dokuczliwe to było dla mnie tylko przy mocnym OC. Kartę sprzedałem na allegro a kupujący nic nie pisał więc chyba mu to nie przeszkadzało. Następna karta kupiona też z allegro ten sam model tylko że 1080 był to Palit Gamerock GTX 1080. Karta ta miała dokładnie to samo w tym samym przedziale, zaczynał terkotać wiatrak przy 80%-90%. Dokuczało przy mocnym Oc tylko. Też ją sprzedałem na allegro i kupujący też nic nie pisał hehe. Teraz kupiłem Gigabyte RTX 2080 Gaming OC i jestem mega zadowolony. Wydajność MEGA. Nic nie terkocze nawet na 100% wentylator. Karta chłodna nic nie piszczy i sobie pykam na niej. :)

Także to chyba jakaś przykra przypadłość wszystkich PALITÓW dlatego już nie brałem 2080 od PALITA

Pozdro

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting warto zrobić. Same zalty. A wentylator sobie sam zamów na Aliexpress. To chyba są takie wentyle Mój link

Niech ktoś mnie poprawi jeśli sie mylę ale z tego co widzę, to w tym Palicie można wymienić wentyle bez zrywania plomby gwarancyjnej (da sie tak zrobić w wielu kartach). Odkręcasz osłonę wentylatorów a później same wentylatory. Wszystko masz od przodu (dołu gdy kartę masz w obudowie) a tam plomb nie ma. Niestety będziesz musiał wydać ok 50 zł. Może uda Ci się rozebrać sam wentylator i zapodać mu np nieco oleju wazelinowego lub innego. Powinno pomóc.

Właśnie wydaje mi się, że wszystkie śrubki są przykręcone od spodu i dlatego nie ma możliwości odpiąć wentylatorów bez ściągania chłodzenia.

Tylko to nie jet Jetstream, a zwyczajny Palit 1080ti. Widać, że trzeba odkręcać wszystko aby się dostać do wentylatorów.

Wiem, że można jeszcze próbować nie uszkodzić plomby, ale jakby stało się coś poważnego w ciągu trwania gwarancji to szkoda by było ją stracić.

To co piszesz zrobię po gwarancji ale myślę, że do tego czasu wyjdzie następna generacje i karta zostanie zamieniona.

 

To jednak w Dark Base 700 się tak dało, w 900 nie ma takiej możliwości. Ewentualnie można kupić coś takiego

ale nie wiem, czy to warte zachodu.

Fajna sprawa tylko szkoda, że u nas 250-300 zł. Wolę zostawić tą kasę i następnym razem wybrać inną firmę :cool:

 

Niestety Pality tak mają. Miałem to samo w 2 egzemplarzach Palita Gamerock. Najpierw miałem Palita Gamerock 1070. wiatrak zaczynał terkotać przy 80% na szczęście. Dokuczliwe to było dla mnie tylko przy mocnym OC. Kartę sprzedałem na allegro a kupujący nic nie pisał więc chyba mu to nie przeszkadzało. Następna karta kupiona też z allegro ten sam model tylko że 1080 był to Palit Gamerock GTX 1080. Karta ta miała dokładnie to samo w tym samym przedziale, zaczynał terkotać wiatrak przy 80%-90%. Dokuczało przy mocnym Oc tylko. Też ją sprzedałem na allegro i kupujący też nic nie pisał hehe. Teraz kupiłem Gigabyte RTX 2080 Gaming OC i jestem mega zadowolony. Wydajność MEGA. Nic nie terkocze nawet na 100% wentylator. Karta chłodna nic nie piszczy i sobie pykam na niej. :)

Także to chyba jakaś przykra przypadłość wszystkich PALITÓW dlatego już nie brałem 2080 od PALITA

Pozdro

 

Dokładnie... Miałem już Msi, Asusa i Gigabyte i nigdy nie miałem takich problemów. Chociaż z tego co czytałem w internecie to na każdego może paść problem z terkoczącymi wentylatorami. Kwestia główna jest jak zachowa się serwis, a serwisowi PALITA już podziękujemy na zawsze.

Wybierając tą firmę nie chciałem zaoszczędzić bo na kompa i tak dałem kupę kasy tylko po prostu poczytałem recenzje, o serwisach nic złego nie znalazłem to postawiłem tym razem na tą firmę. To był ostatni raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jet Jetstream, a zwyczajny Palit 1080ti.

nie zwyczajny, a game rock z podwójnymi wentylatorami - paździerz totalny... napisz, jaką masz dokładnie wersję karty (js czy gr?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwyczajny, a game rock z podwójnymi wentylatorami - paździerz totalny... napisz, jaką masz dokładnie wersję karty (js czy gr?)

Rzeczywiście, mój błąd.

Dokładnie mam "Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB GDDR5X"

https://www.x-kom.pl/p/398856-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1080-ti-jetstream-11gb-gddr5x.html

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...