Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamówiłem coś na allegro i od wczoraj od godziny 21.00 mam status przesyłki inpost: "Przesyłka jest transportowana między oddziałami InPost." i do tej pory żadnej zmiany... Mam się zacząć bać? Nigdy nie spotkałem się z takim czymś.. dodam jeszcze że mieszkam jakieś 70 km od nadawcy przesyłki... Chociaż chyba nie korzystałem jeszcze z tej firmy, może u nich to norma ?

 

 

14 MAJ 2019, 21:00

W TRASIE.

Przesyłka jest transportowana między oddziałami InPost.

 

14 MAJ 2019, 19:33

PRZYJĘTA W ODDZIALE INPOST.

Przesyłka trafiła do oddziału InPost, skąd wkrótce wyruszy w dalszą drogę.

 

14 MAJ 2019, 11:54

ODEBRANA OD KLIENTA.

Kurier odebrał paczkę od Nadawcy i przekazuje ją do oddziału InPost.

 

14 MAJ 2019, 11:36

PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ.

Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jet tak, że przesyłka idzie do ciebie najkrótszą możliwą drogą - idzie do centrum logistycznego właściwego dla nadawcy, potem jest transportowana do centrum logistycznego właściwego dla odbiorcy, i dopiero stamtąd jest wydawana do doręczenia. Jakby z każdą jedną przesyłką jeździli od nadawcy prosto do odbiorcy to ten biznes byłby tak średnio opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem na czym to polega, ale przesylka byla nadana z krakowa, zwykle gdy zamawiam cos przykladowo z gdanska czy okolic to przesylka trafia do centrum w gdansku a na koncu do centrum w krakowie skad jest brana przez kuriera i ten jedzie te 70km do mnie.... Więc jaka może to być droga i jaki transport pomiedzy oddzialami jezeli jest juz nadana w krakowie ? Chyba że inpost ma jakies oddzialy blizej mnie ? (dhle itp nie maja) Ale nigdy status tak dlugo sie nie zmienial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to będzie, za wcześnie by panikować.

Zamiast męczyć F5 na stronie trackingu zajmij się czymś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jet tak, że przesyłka idzie do ciebie najkrótszą możliwą drogą - idzie do centrum logistycznego właściwego dla nadawcy, potem jest transportowana do centrum logistycznego właściwego dla odbiorcy, i dopiero stamtąd jest wydawana do doręczenia. Jakby z każdą jedną przesyłką jeździli od nadawcy prosto do odbiorcy to ten biznes byłby tak średnio opłacalny.

 

Tak jak mówi osoba powyżej. Przesyłki są dostarczane najpierw pomiędzy lokalnymi oddziałami. Nie ma czegoś takiego, że kurier odbiera z danego miasta i specjalnie od razu jedzie do Ciebie z paczką pod drzwi :D Kurier musi odebrać paczkę i pod koniec dnia zostawi ją w oddziale, z którego wieczorem wyślą ją do konkretnego oddziału dla Twojego rejonu, a jak dojdzie tam do wczesnego rana to kurier ją odbierze wtedy kiedy podejmuje paczki do doręczenia i od tego momentu będzie w doręczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inpost ma dwa oddziały w twojej okolicy: Kraków i Kraków-Brzezie. Mniejsza o to - nie minęło nawet 24 godziny, więc póki co to nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem na czym to polega, ale przesylka byla nadana z krakowa, zwykle gdy zamawiam cos przykladowo z gdanska czy okolic to przesylka trafia do centrum w gdansku a na koncu do centrum w krakowie skad jest brana przez kuriera i ten jedzie te 70km do mnie.... Więc jaka może to być droga i jaki transport pomiedzy oddzialami jezeli jest juz nadana w krakowie ? Chyba że inpost ma jakies oddzialy blizej mnie ? (dhle itp nie maja) Ale nigdy status tak dlugo sie nie zmienial...

 

Ale kombinujesz :D Kurier odbierający paczkę zawozi ją zawsze do oddziału, a następnego dnia jak rano jest gotowa to inny kurier ją weźmie, gdy będzie brał paczki do doręczenia. Nie ma co liczyć, że przesyłka będzie tego samego dnia nawet jakby Ci ją nadał sąsiad :)

Tak w ogóle tymi statusami to bym się nie przejmował, bo może standardowo coś takiego wpisują nawet jeśli nie jest transportowane pomiędzy oddziałami. Nawet jeśli jest to transportowane to nie zmienia to czasu dojścia paczki.

 

Tylko że mam czas do końca tygodnia..

 

Powinno dojść. Kurier inpost to zazwyczaj są kolejnego dnia od nadania, tak jak paczkomaty.

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem przyzwyczajony do tego że gdy około 21:00 jest taki status, to zwykle nad ranem pojawia sie ze przesylka dotarła do tego i tego oddzialu a po godzinie ze zostala zabrana przez kuriera, a tutaj jest jednak caly czas transport, to jednak dla mnie dziwne jest XD

 

Czyli tak jakby dzien opoznienia mieli huk wie z jakiego powodu w stosunku do innych firm, nawet gdy zamawiałem cos z poznania czy innego gdanska

Edytowane przez 99lowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

List wysłany z Gdyni... Odbiorca jest w Gdańsku... Wszystkie przesyłki trafiają do Pruszcza Gdańskiego... Elekt?

10 dni! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem przyzwyczajony do tego że gdy około 21:00 jest taki status, to zwykle nad ranem pojawia sie ze przesylka dotarła do tego i tego oddzialu a po godzinie ze zostala zabrana przez kuriera, a tutaj jest jednak caly czas transport, to jednak dla mnie dziwne jest XD

 

Czyli tak jakby dzien opoznienia mieli huk wie z jakiego powodu w stosunku do innych firm, nawet gdy zamawiałem cos z poznania czy innego gdanska

Jestes przywyczajony przez inpost, czy inna firme?

 

Jezeli jestes przywczajony przez inna firme, to nie znaczy ze inpost sie do tego stosuje.

W ogole inpost nie jest najszybszym przewoznikiem. Jest po prostu tani.

Edytowane przez pryncypalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes przywyczajony przez inpost, czy inna firme?

 

Jezeli jestes przywczajony przez inna firme, to nie znaczy ze inpost sie do tego stosuje.

W ogole inpost nie jest najszybszym przewoznikiem. Jest po prostu tani.

 

 

A to już się uspokoiłem, już miałem zgłaszać jakieś zaginięcie czy coś... poczekam jeszcze do 22:00 xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już się uspokoiłem, już miałem zgłaszać jakieś zaginięcie czy coś... poczekam jeszcze do 22:00 xd

Halo? Policja? Proszę przyjechać do Kuriera, zaginął mi status śledzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by taki temat wyglądał jakby OP z chin rzeczy zamawiał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja wysyłałem paczkę z Australii i efekt był taki że przez prawie 3 tygodnie leżała na lotnisku w Sydeny (taki był przynajmniej status), potem w ciągu paru dni dotarła do mnie :) w sumie napisałem do nich wiadomość i wtedy się ruszyło, a co najbardziej mnie zdziwiło to to, że mimo iż w Polsce przesyłkę obsługiwała PocztaPolska, to wciąż dostawałem notyfikacje przez AuPost. Nie wiedziałem że mają jakiś wewnętrzny "główny" system wspólny dla wszystkich.

 

ps: niczego dziwnego tam nie ma, ale jak chcesz się upewnić to jest infolinia w InPost zadzwoń, tym bardziej że nie ma problemu żeby się dodzwonić, a na maile nawet odpisują w ciągu kilku godzin.

Edytowane przez Arcsin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie by taki temat wyglądał jakby OP z chin rzeczy zamawiał :E

 

No autor trochę przesadza, od wczoraj 21:00 do teraz to nawet doby nie ma..

 

Obudowa (Meshify C od Fractala) wysłana była do mnie Pocztexem Kurierem (z deklarowanym niby 48h?) 30 kwietnia przed popołudniem, a dotarła 7 maja. Miałem zacząć dzwonić na policję i na Pocztę? xD

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale chodzi mi o to, ze mam czas do konca tygodnia, jezeli nie przyjdzie najpóźniej w piątek to już może nie przychodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jeszcze jutro rano,bo jeżeli coś się zmieni to pewnie około godziny 5-8, ale jeżeli o godzinie 10 dalej będzie to samo to jest już pewne że pewnie paczka zaginęła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne pytanie, kurier czy paczkomat? Kurier od 1-2 dni roboczych, paczkomat zależy od opcji 1-3 dni roboczych.

 

Teraz najlepiej napisz jaką przesyłkę oplaciłeś, screena daj... Ale znając i post to w przyszłym tygodniu dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne pytanie, kurier czy paczkomat? Kurier od 1-2 dni roboczych, paczkomat zależy od opcji 1-3 dni roboczych.

 

Teraz najlepiej napisz jaką przesyłkę oplaciłeś, screena daj... Ale znając i post to w przyszłym tygodniu dojdzie.

 

kurier... to co to za firma... masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

XD zaplaciles 15 czy 20zl ... Nie oczekuj standardow obslugi jak 15 lat temu. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby wybrac przesylke kurierska z dostawa nastepnego dnia rano do 9 tylko to kosztuje blizej 100zl niz 10. Czas to pieniadz.

Edytowane przez mefiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to sie pośpieszyli, zmiana statusu o 5 rano, że przesyłka dotarła do oddziału, zmiana statusu o godzinie 7:20 że kurier już jedzie, godzina 9:20 przesyyłka jest w domu XD Akurat pod względem szybkości samego kuriera InPost wygrał ze wszsytkimi firmami z jakich korzystałem wcześniej :D Zwykle przyjeżdżają do mnie około godziny 17, a czasami, na przykład we wtorek w ogóle nie przyjechał a wyszło powiadomienie że kierowcy nie udało się dostarczyć paczki.

No ale wszystko ok sprawa załatwiona XD

A zapłaciłem 14zł za kuriera, po prostu przestraszyłem się że ponad 24 godziny przesyłka była w "transporcie", czego nie miałem w dhl dpd czy pocztexie xd plus to że bardzo mi się śpieszyło...

Edytowane przez 99lowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...