Skocz do zawartości
hypsz

Komputer dla Jacka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Cenie sobie wasze uwagi, stąd też tu jestem.

konkretne rzeczy...

 

Komputer do : 30% excel, 60% przeglądarka internetowa ( wstawianie zdjęć na stronę )otwarte jednocześnie 6 okien przeglądarki, 10% programy biurowe inne*; po pracy multimedia, gry, internet.

 

Chcę w późniejszym czasie dokupić RAM-u, i do tego monitor 27cale 4k (lecz to na końcu)

 

Obecnie monitor 32cale 4k, który po zakupie "reszty", będzie podłączony tylko do śledzenia maili...

 

Szukam bezawaryjnego sprzętu. Planowana żywotność zestawu -> 10lat

 

Proszę o uwagi.

 

pł. gł. GIGABYTE X470 AORUS GAMMING 7 WIFI (chcę by była

RAM G.SKILL 16GB 3200Mhz FLARE X BLACK RYZEN CL14 (2X8GB)

BE QUIET 750W DARK POWE PRO 11 BOX

SAMSUNG 500GB 970 EVO PLUS M.2 2280 NVMe

WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE

BE QUIET SILENT BASE 801 CZARNA

BE QUIET SILENT LOOP 280

AMD RYZEN 7 2700X

karta graficzna - brak

 

Cena jaką myślałem przeznaczyć to około 5000 pln netto.

 

Pozdrawiam Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna - brak. To jak chcesz używać tego PC i tym bardziej grać w gry? Ryzen 7 nie ma zintegrowanej grafiki.

 

Co do płyty - chcesz żeby była konkretnie ta płyta czy chodzi o WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to dodając kartę graficzną masz typowy zestaw pod gry (i to tez przepłacony), jeśli gry mają stanowić 10% to zestaw da się spokojnie sklecić o te 2 - 2.5 tysia taniej od zakładajen kwoty (i to z kartą graficzną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Tak jak @Dirian brak karty graficznej

- strasznie mocny zasilacz jak na resztę podzespołów,

- nie moja kasa... ale zakładasz bardzo długi okres użytkowania tego sprzętu. 10 lat to szmat czasu, nie wiadomo czy za np. za 7 nie będzie już gruchotem. Nie lepiej kupić coś dziś za 3 k (brutto), a za pięć lat po prostu zmienić na nowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co byście zmienili ?

jaką grafikę polecacie?

Właśnie nie wiem ile będzie potrzebne W , w tym zasilaczu :(

 

kumpel mówi, że spokojnie płyta gł. za 500 pln starczy... mnie kusi "spokój" tej płyty (chodzi o temperatury przy podkręcaniu).

Początek już jest, teraz tylko muszę szukać jakiś mądrych, dobrych odpowiedników...

 

Gdzieś za dwa miesiące chcę już kupić owy sprzęt.

 

Na moje to dodając kartę graficzną masz typowy zestaw pod gry (i to tez przepłacony), jeśli gry mają stanowić 10% to zestaw da się spokojnie sklecić o te 2 - 2.5 tysia taniej od zakładajen kwoty (i to z kartą graficzną).

 

 

 

co uważasz że jest przepłacone?

Płyta główna?

Edytowane przez hypsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa miesiące chcesz to kupić?

 

Jakie programy będziesz używał?

 

Przyjdź jak będziesz miał gotówkę na gotowy zestaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że przepłacona jest:

1) płyta główna - bardzo dobra płyta msi b450 tomahawk kosztuje obecnie w xkomie 399zł. Jest to topowa konstrukcja na b450, która spokojnie poradzi sobie z podkręcaniem nowych ryzenów, które wyjdą za niedługo.

2) procesor - skoro i tak będzie kręcone to nie będzie różnicy między 2700x a 2700 - kolejne 350zł zaoszczędzone (choć tutaj skoro ma być głównie internet itp to wziąłbym ryzena 2600 [ w grach taka sama wydajność jak ryzen 2700, a po zastosowaniu widzę, że do wszystkiego starczy nad wyraz])

3) Ramy, zwykłe aegisy są za ~ 350zł 3000mhz CL16 2x8gb. Tutaj (xflary) płacisz za to, że masz ramy na bdb kościach samsunga b-die do podkręcania co przy Twoich zastosowaniach jest wywalaniem kasy. ~ 500zł zaoszczędzone.

4) Zasilacz Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX za ~ 380zł wystarczy. Jest to topowa jednostka, która ma 10 lat gwarancji. Kolejne ~ 370zł do przodu.

5) SSD - ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za ~ 400zł i znów ~ 150zł do kieszeni.

6) Woda na ryzena jest tylko dla efektu bo te procki i tak kręcą się do 4.2ghz max więc nawet taki fortis za ~ 150zł wystarczy z zapasem. - 300zł zaoszczędzone.

7) w gierki na 4k nie pograsz z byle jaką kartą więc tu albo odpuściłbym temat gier i wtedy brał np ryzena 2400g ze zintegrowaną kartą graficzną lub pod gry miał monitor z rzdzielczością FHD i dokupił ewentualnie kartę gtx 1660 za ~ 1000zł lub po taniości w zależności od tego w co tam będzie grane rx 570 za ~ 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam bezawaryjnego sprzętu. Planowana żywotność zestawu -> 10lat
za 10 lat każdy zestaw będzie złomem. Pod warunkiem, że wytrzyma te 10 lat.

Reszta jak post wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa miesiące chcesz to kupić?

 

Jakie programy będziesz używał?

 

Przyjdź jak będziesz miał gotówkę na gotowy zestaw...

 

 

za dwa, ponieważ chcę się doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale za te dwa miesiące obecne porady mogą być nieaktualne, bo może wyjść nowy sprzęt, albo ceny znacząco się zmienią.

 

Wróć za dwa miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie postęp technologiczny jest żałosny. Od czasów i5-2400 rok 2011 procesory przyśpieszyły zaledwie ponad 2 razy, a karty graficzne niewiele więcej, tu żenada w niemal 3 lata: https://pclab.pl/art80344-25.html

 

Jednak branie komputera do gier na 10 lat to idiotyzm, już to widzę jak kto zaczyna RTX 2080 Ti 4K na ultra, a w 2029 roku gra na low, bezsens. Tym bardziej, że to komp biurowo-internetowy, a gry drobny dodatek. Jeśli jednak to brać kompa za ok. 2000 zł a dodatkowe 3000 przeznaczyć na nowe karty graficzne co 2-3 lata.

 

1. otwarte jednocześnie 6 okien przeglądarki

Chcę w późniejszym czasie dokupić RAM-u

16 GB nie starczy, rzeczywiście musisz dokupić więcej :) Realnie 4 GB wystarczy (8 GB do roku 2030), co innego z grami, ale tu też długo nie będzie potrzebne 32.

 

Szukam bezawaryjnego sprzętu. Planowana żywotność zestawu -> 10lat
To sobie kup biznesowego Della. A nie cuduj z grami i podkręcaniem.

 

Temat rzekomo jest o komputerze do pracy, gry jako drobny dodatek. Ale z opisu wynika, że to komp do gier w 90% (9% internet), a praca to drobny dodatek. W każdym razie 5000 zł nie wystarczy dla maniaka gier 4K, który w 2022-23 będzie chciał grać w 8K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że przepłacona jest:

1) płyta główna - bardzo dobra płyta msi b450 tomahawk kosztuje obecnie w xkomie 399zł. Jest to topowa konstrukcja na b450, która spokojnie poradzi sobie z podkręcaniem nowych ryzenów, które wyjdą za niedługo.

2) procesor - skoro i tak będzie kręcone to nie będzie różnicy między 2700x a 2700 - kolejne 350zł zaoszczędzone (choć tutaj skoro ma być głównie internet itp to wziąłbym ryzena 2600 [ w grach taka sama wydajność jak ryzen 2700, a po zastosowaniu widzę, że do wszystkiego starczy nad wyraz])

3) Ramy, zwykłe aegisy są za ~ 350zł 3000mhz CL16 2x8gb. Tutaj (xflary) płacisz za to, że masz ramy na bdb kościach samsunga b-die do podkręcania co przy Twoich zastosowaniach jest wywalaniem kasy. ~ 500zł zaoszczędzone.

4) Zasilacz Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX za ~ 380zł wystarczy. Jest to topowa jednostka, która ma 10 lat gwarancji. Kolejne ~ 370zł do przodu.

5) SSD - ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za ~ 400zł i znów ~ 150zł do kieszeni.

6) Woda na ryzena jest tylko dla efektu bo te procki i tak kręcą się do 4.2ghz max więc nawet taki fortis za ~ 150zł wystarczy z zapasem. - 300zł zaoszczędzone.

7) w gierki na 4k nie pograsz z byle jaką kartą więc tu albo odpuściłbym temat gier i wtedy brał np ryzena 2400g ze zintegrowaną kartą graficzną lub pod gry miał monitor z rzdzielczością FHD i dokupił ewentualnie kartę gtx 1660 za ~ 1000zł lub po taniości w zależności od tego w co tam będzie grane rx 570 za ~ 600zł.

 

1) dużo się nasłuchałem o kiepskich sekcjach zasilania... tutaj jest okey?; chodzi o nowe ryzeny 16 rdzeniowe?

2) mówisz że nie ma jakiejś kolosalnej różnicy, między tymi procesorami ( w moim zastosowaniu)

3) powiedz mi, czy jest sens włożyć 32gb, tych tańszych? (cena pozwala)

4) czy moc zasilacza wystarczy, na obsługę mocnej karty graficznej, jak i w przypadku wymiany, na najnowszy model procesora w 2020r. ?

5) Dysk chciałem jakiś mega wypasiony. W tygodniu, przez 5h, będzie w kółko "zapisywał -> wysyłał -> kasował" zdjęcia...

6)a co z chłodzeniem? chcę by było cicho, jak i nie chce mieć piekarnika w mieszkaniu, dlatego wybrałem wodne chłodzenie... więc wystarczy klasyczne, tak ? Chcę je również wykorzystać do nowego procesora w 2020r...

7) myślałem nad taką: "Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition 8GB GDDR5"

 

Dziękuję za pomoc.

 

No ale za te dwa miesiące obecne porady mogą być nieaktualne, bo może wyjść nowy sprzęt, albo ceny znacząco się zmienią.

 

Wróć za dwa miesiące.

 

Jeśli "złożę" zestaw szybciej, to i szybciej kupię...

 

Obecnie postęp technologiczny jest żałosny. Od czasów i5-2400 rok 2011 procesory przyśpieszyły zaledwie ponad 2 razy, a karty graficzne niewiele więcej, tu żenada w niemal 3 lata: https://pclab.pl/art80344-25.html

 

Jednak branie komputera do gier na 10 lat to idiotyzm, już to widzę jak kto zaczyna RTX 2080 Ti 4K na ultra, a w 2029 roku gra na low, bezsens. Tym bardziej, że to komp biurowo-internetowy, a gry drobny dodatek. Jeśli jednak to brać kompa za ok. 2000 zł a dodatkowe 3000 przeznaczyć na nowe karty graficzne co 2-3 lata.

 

16 GB nie starczy, rzeczywiście musisz dokupić więcej :) Realnie 4 GB wystarczy (8 GB do roku 2030), co innego z grami, ale tu też długo nie będzie potrzebne 32.

 

To sobie kup biznesowego Della. A nie cuduj z grami i podkręcaniem.

 

Temat rzekomo jest o komputerze do pracy, gry jako drobny dodatek. Ale z opisu wynika, że to komp do gier w 90% (9% internet), a praca to drobny dodatek. W każdym razie 5000 zł nie wystarczy dla maniaka gier 4K, który w 2022-23 będzie chciał grać w 8K.

 

Dlatego chcę trochę z emocji opaść, by kupić sprzęt, który faktycznie będzie mi potrzebny, a nie jakąś stacje badawczą.

To co z pamięcią RAM ?

Kupić na kościach samsunga, czy wolniejszą wersję?

To na pewno zostaje przy 32gb RAM i przy procesorze 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na tą chwilę cena zestawu wynosi : 4033 pln netto.

 

1) MSI B450 TOMAHAWK lub ASUS PRIME X470-PRO

2) AMD Ryzen 5 2600 (w 2020r. wymiana na najmocniejszą jednostkę RYZEN)

3) G.SKILL 32GB 3000MHz Aegis CL16 (2x16GB) lub (coś co mi się lepiej sprawdzi pod procesor ryzen w 2020r.) (lepiej kupić 4x8GB czy 2x16GB? i później 4x16GB)

4) Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX (czy ta moc wystarczy ?)

5) Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 2280 NVMe + WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE

6) be quiet! Silent Base 801 czarna

7) Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition 8GB GDDR5 (nie szkoda mi dopłacić 500pln do jakiejś lepszej karty, więc myślę już coś lepszego kupić)

8) be quiet! Silent Loop 280 (myślę kupić jakieś wydajniejsze niż potrzeba + na przyszłość do ryzen w 2020r.)

 

Co mam do poprawy?

 

Odnośnie podkręcania, to za mało znam temat :/. Z tego co wiem, to podkręcić, by maksymalnie wykorzystać RAM.?

 

Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

Edytowane przez hypsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4500 zł brutto i praktycznie po temacie https://proline.pl/koszyk/8dc626d4

Chociaż i w tej cenie masz Ryzena 7 2700 razem z GTX 1660 jakby chciało się zagrać https://proline.pl/koszyk/3684f838

 

Taniej można brać RX 570 4GB. Jak są obawy (niepotrzebne) to zasilacz w wersji 550W.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500 zł brutto i praktycznie po temacie https://proline.pl/koszyk/8dc626d4

Chociaż i w tej cenie masz Ryzena 7 2700 razem z GTX 1660 jakby chciało się zagrać https://proline.pl/koszyk/3684f838

 

Taniej można brać RX 570 4GB. Jak są obawy (niepotrzebne) to zasilacz w wersji 550W.

Może faktycznie intel lepiej mi się sprawdzi, hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko jedno czy Ryzen 7 czy Intel i7 patrząc na w/w zastosowania.

Osobiście brałbym Ryzena 7 2700 wraz z GPU co by jakąś gierkę opdpalić po pracy.

Żadne tam prądożerne RX 590. Jeżeli już, to GTX 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko jedno czy Ryzen 7 czy Intel i7 patrząc na w/w zastosowania.

Osobiście brałbym Ryzena 7 2700 wraz z GPU co by jakąś gierkę opdpalić po pracy.

Żadne tam prądożerne RX 590. Jeżeli już, to GTX 1660.

a jakąś konkretną polecasz GTX 1660 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można brać ARMORa z dobrym chłodzeniem jak już jest porządny zasilacz, wyciszana obudowa i kulturalne chłodzenie na CPU. Tutaj masz za 4800 zł razem z Ryzen 7 2700 i GTX 1660 AMRMOR. Cały zestaw w mATX. Złożenie w proline za 1 zł z kodem PROSET

 

https://proline.pl/koszyk/cd00d5aa

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można brać ARMORa z dobrym chłodzeniem jak już jest porządny zasilacz, wyciszana obudowa i kulturalne chłodzenie na CPU. Tutaj masz za 4800 zł razem z Ryzen 7 2700 i GTX 1660 AMRMOR. Cały zestaw w mATX. Złożenie w proline za 1 zł z kodem PROSET

 

https://proline.pl/koszyk/cd00d5aa

a dlaczego mATX a nie klasyczna duża ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej wrzucić to w pełnego ATX.

Po prostu dałem w mATX z myślą, że to gdzieś w biurze będzie stało patrząc na zastosowania.

 

Chociażby https://proline.pl/koszyk/51a7a03b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można jak najbardziej wrzucić to w pełnego ATX.

Po prostu dałem w mATX z myślą, że to gdzieś w biurze będzie stało patrząc na zastosowania.

 

Chociażby https://proline.pl/koszyk/51a7a03b

pracuje w domu :)

 

Nie ukrywam, zależy mi na dobrej płycie głównej...

Nie wiem dokładnie o co chodzi z sekcją zasilania...

ASRock X370 Taichi lub ASUS PRIME X470-PRO

Edytowane przez hypsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to może być jak najbardziej ATX ale to już jak kto woli. Masz już chyba tyle info, że powinieneś coś wybrać. Ja mimo wszystko sugerowałbym Ryzena 7 2700/1700 i GPU do jakiegoś niedzielnego grania. Zresztą masz wszystko wcześniej :thumbup: W zasadzie pójście w Ryzena 7 1700 to przy dopłacić jakieś 200 zł. W zastosowaniach biurowych różnicy pomiędzy CPU nie uświadczysz. W grach pomiędzy GTX 1660 i RTX 2060 już tak i to dość dobitnie.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Jedyne co mi zostało, to wybrać RAM i pł. główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 4 tyś spokojnie można złożyć Ryzen 2600 + RTX 2060

Mój link

https://yalu.pl/2826-zasilacz-fsp-hydro-x-450-w.html?utm_source=ceneo

https://allegro.pl/oferta/zotac-geforce-rtx-2060-6gb-amp-oc-192-bit-gddr6-8098683484

 

Mam komplet za 4006 zł / z Ryzen 2600 + SSD 1TB + HDD + 16 GB RAMU + dobra płyta główna + dobry zasilacz ( 5 lat gwarancji + japońskie kondensatory w środku ) + RTX 2060 z 5 lat gwarancji po rejestracji karty// + dobra obudowa/ w tą stronę bym osobiście szedł.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten komputer miał starczyć na 10 lat!

 

Żeby to się udało to jedyna możliwość wymieniać karty graficzne co 2-3 lata. Tak więc trzeba brać Ryzena 3xxx, RAM oczywiście 16 GB (2 x 8), a grafikę RX 570 lub 580 lub GTX 1660 i co 2-3 lata zmieniać na nową (sprzedając starą). To pozwoli pograć na medium do wymaganego roku 2029 i się zmieścić w 5000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...