Skocz do zawartości
emotikonek

GTX 1080 vs. RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie)

 

W końcu nadszedł czas modernizacji ;)

Złożyłem nowy zestaw z i5 8600k oraz 32 GB ram 3200 mhz. Mam GTX 1050 Ti i uznałem, że warto byłoby go zmienić na coś nieco wydajniejszego.

Czy lepszym pomysłem będzie zakup używanego GTX 1080 (~1400 zł) czy lepiej pójść w stronę RTX 2060 i zainwestować te 200 zł więcej w nowy sprzęt z RTX?

 

Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy znajdziesz używkę GTX 1080 z długą gwarancją, pudełkiem, dowodem zakupu w jakimś dużym ogólnopolskim sklepie ?

 

Jak nie to nowy RTX i nie ma co sie zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx

 

Wydajność prawie ta sama, a co nowe to nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee :D

 

Po pierwsze wypalające się ścieżki w GTXach ? Pierwsze słyszę. Prędzej RTXy się sypią niż stare Pascale :D

 

RTX czy GTX obojętnie kup w NORMALNYM DUZYM SKLEPIE! :) Nie od pana stasia na allegro. Jak zawinie swój interes a padnie Ci karta to jej nie zareklamujesz. MSI bez sklepu nie zareklamujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie)

 

W końcu nadszedł czas modernizacji ;)

Złożyłem nowy zestaw z i5 8600k oraz 32 GB ram 3200 mhz. Mam GTX 1050 Ti i uznałem, że warto byłoby go zmienić na coś nieco wydajniejszego.

Czy lepszym pomysłem będzie zakup używanego GTX 1080 (~1400 zł) czy lepiej pójść w stronę RTX 2060 i zainwestować te 200 zł więcej w nowy sprzęt z RTX?

 

Dzięki za odpowiedź ;)

Kiedy kupiłeś ten zestaw? I do czego go będziesz głównie używał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sklep XTREEM_pl nie jest Panem Stasiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co najwyżej większym Stachem ;) Nie ma kilku oddziałów i wyraźnej pozycji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc ta sama. jak znajdziesz dobra oferte na GTX 1080 to mozesz kupic wlasnie Pascala. Jak nie to nowke RTX 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer w większości do renderingu video i obrazu (PS, PPro) i po nocach gry AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem vega56 i osiągi jak rtx2060, vege64 idzie kupić za 1600zl. i 8 gb vramu.

Ja mam zasilacz 530W i nawet się nie grzeję, karta w grze koło 220W pobiera po UV i oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od rtx 2060 też wolałbym vege 56 i to zdecydowanie.

2060 zapewni Ci raczej kiepskie wrażenia z nowych technologii a może się stać powodem do nerwów-wiadomo apetyt rośnie... :P

Amd lepiej się starzeje, niczym wino, lub ser :E , więcej pamięci choć osiągi z obejrzanych testów podobne...

A Vege idzie kupić za 1450zł w znanych sklepach.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zdecydowanie RTX w tych gtx'ach wypalają się ścieżki

 

Trolu, skończ z tym wypalaniem się, idź sobie zajaraj coś.

 

do autora, jeżeli chcesz odpalić RT, to 2060, jeżeli nie zależy Ci na tym, to bierz 1080 z gwarą.

Edytowane przez @lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rtx 2060 też wolałbym vege 56 i to zdecydowanie.

2060 zapewni Ci raczej kiepskie wrażenia z nowych technologii a może się stać powodem do nerwów-wiadomo apetyt rośnie... :P

Amd lepiej się starzeje, niczym wino, lub ser :E , więcej pamięci choć osiągi z obejrzanych testów podobne...

A Vege idzie kupić za 1450zł w znanych sklepach.

Lato idzie, poco komus wciskac na sile grzalke.

 

Magiczna ewolucja nie nastepuje:

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/ewolucja_wydajnosci_kart_amd_radeon_test_sterownikow_z_lat_2016_2019-8922.html

 

A czy 2GB pamięci mniej w RTX nie będzie ograniczające i nie będzie to nieco słabszy wybór patrząc w przyszłość względem 1080?

 

To dobra oferta?

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-ventus-xs-oc-8030765658

Nie kupuj tej grzalki, to chlodzenie jest kiepskie:

 

https://www.komputronik.pl/product/593422/palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-6g.html

 

Plus rabat 30zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w outlet x-kom dorwałem msi gaming z 2060 za 1550zł. Warto obserwować Allegro.

https://allegro.pl/oferta/outlet-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6-8022984066

Tylko wiesz o tym że ten gigabajt aby w miare normalnie chodził to trzeba go ustawić, zrobić ostre uv i krzywą bo fabrycznie to robi 80c 2000 rpm i wydajność drastycznie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1500zl z outletu za ta grzalke, no way :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko: Jak człowiek pisze że komputera będzie używał głównie do renderingu video i obrazu to nie lepsza jest do czegoś takiego karta z rodziny QUADRO ? Ja wiem że one są droższe, ale też pewnie - coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już z outletu to wolałbym Gaming Z w tej samej cenie: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6gb-8088834018.

 

Godną uwagi alternatywą jest Vega 56 Sapphire Pulse + 2 gry z akcji AMD, w Caseking.de, za 300 EUR (1300zł). Po sprzedaży gier wyjdzie 1100zł za wydajność porównywalną do RTX 2060.

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_karty_kfa2_geforce_rtx_2070_white_mini_1_click_oc_maly_mocarz-9110.html

https://www.caseking.de/sapphire-pulse-radeon-rx-vega-56-8192-mb-hbm2-gcsp-187.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rano nie było tych Gaming Z. Mam i polecam, chłodzenie pasywne do 50 stopni, w mało wymagających grach nawet się nie odpala. Po OC 69 stopni, ale jeszcze można więcej wycisnąć. Wcześniej miałem Palita i to był dramat :lol2:

 

Rzeczywiście ten gigabyte to szrot, myślałem że to ten lepszy model.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale doczytałeś w treści aukcji, że cyt.:

 

Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

widoczne ślady montażu

uszkodzone opakowanie transportowe (sprzęt bezpiecznie zapakowany do wysyłki)

produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To Outlet, coś za coś... Najważniejsze, że dają pełną gwarancję i 14 dni na zwrot. Prywatnie nie mam nic przeciwko outlet-om, w tym GPU po serwisie, o ile sprzęt jest w pełni sprawny i w adekwatnie niższej cenie. Sklep pozbywa się problemu - niepełnowartościowego produktu, a klient dostaje duży rabat. Tak to działa.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...