Skocz do zawartości
cytrus14

Laptop - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

piszę tutaj, bo już od kilku miesięcy próbuje znalezc laptopa a póki co mam duży mętlik. Jak już coś wydaje się ok to za chwilę znajduję jakiś mankament. W grę wchodzi jedynie laptop 15 cali. Mój budżet to ok 3500 zł. Laptop nie będzie służył go grania, tylko do typowych domowych zastosowań ze szczególnym uwzględnieniem oglądania filmów i programów TV. Co jest dla mnie ważne?

 

- dobra jakość obrazu, matryca koniecznie IPS, monitor może być zarówno matowy jak i błyszczący. Z pewnością nie może być tzw. ziarnistego obrazu, jak to czasami bywa w laptopach z matowym ekranem. Ekran powinien być dość jasny. - to dla mnie najważniejsze cechy

 

- wygodna klawiatura, najlepiej jakby miała ciemny kolor z jasną czcionką (wtedy nie musi być podświetlana), w przeciwnym razie konieczne podświetlenie.

 

- dobry dźwięk, najlepiej jakby głośniki nie były od spodu

 

- preferowany dysk SSD, chociaż może być też HDD

 

- cechy dla mnie nieistotne: długość pracy na baterii, waga i gabaryty

 

 

Bardzo proszę o wskazanie jakichś propozycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Czarny - 3099 zł

Matowy ekran IPS, duży dysk SSD 512GB, reszta dosyć standardowa - 4 rdzeniowy procesor 8 GB RAM i MX250 - zestaw idealny do opisywanego zastosowania. Jest oczywiście podświetlana klawiatura oraz oryginalny Windows.

 

Dell Vostro 5581 i5-8265U/8GB/480/Win10P - 3549 zł

Biznesowy Dell na 3 letniej gwarancji. Nie licząc karty graficznej specyfikacja taka sama jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziarnisty obraz mają matryce o niższej rozdzielczości niż FHD. Głośniki polecam podpiąć zewnętrzne.

 

ASUS VivoBook S530FA i7-8565U/16GB/480PCIe/Win10 - 3999zł 3599zł

Polecam zobaczyć nowego VivoBook-a, który stylistycznie nawiązuje do droższej serii ZenBook. Laptop ma dobrą matową matrycę 15,6"cala IPS FULLHD 1920x1080p z rewelacyjnym pokryciem kolorów i idealnymi kątami widzenia. Wykonanie laptopa stoi na wysokim poziomie a klawiatura posiada podświetlenie.

 

ASUS VivoBook S530FA i5-8265U/16GB/256PCIe/Win10 - 3299zł 2999zł

Z okazji tygodnia laptopów wersja z procesorem i5, oraz 16GB RAM z kodem kosztuje mniej o 300zł. Wszystko jest wyjaśnione w opisie laptopa. Model z wydajniejszym procesorem i7 i pojemniejszym SSD 480GB jest droższy, ale i tak cena po obniżeniu o 400zł jest moim zdaniem bardzo dobra jak za ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480/Win10 MX150 FHD IPS za 3199zł

To nieco bardziej kompaktowy brat Acera Aspire, ma też praktycznie identyczne wyposażenie, ale nie jest czarny (choć Aspire występuje też w wersji srebrnej/szarej).

Nieco drożej:

Lenovo ThinkPad E580 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10P za 3499zł

To biznesowy model Lenovo, z dobrą klawiaturą (niestety bez podświetlenia). Ma dwa dyski i jest całkiem dobrze wykonany, posiada też Windows'a 10 w wersji PRO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, na pewno przyjrzę im się bliżej :)

 

Nie bardzo zgadzam się z tym, że ekrany FHD nie mogą mieć ziarnistego obrazu, chyba że inaczej rozumiemy to pojęcie ;p Miesiąc temu kupiłam Asusa Vivobook R564UB i zwróciłam go po tygodniu właśnie ze względu na bardzo słaby obraz. Wtedy przekonałam się, że dobry obraz to mój priorytet, bo na tamtym laptopie po prostu nie dałam rady niczego zrobić, obraz był taki jakby chropowaty z białymi plamkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukaj kompa z matrycą IPS. Jest trochę lepsza. Ajjj, sorry. Sama podałaś w wymaganiach.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, miał ktoś jakąś styczność z tym laptopem? Lenovo IdeaPad 530s

 

 

https://www.x-kom.pl/p/445279-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-530s-15-i5-8250u-8gb-256-win10.html#Specyfikacja

 

Parametry na pierwszy rzut oka są w porządku, ale może ktoś wie, czy obraz w tym laptopie jest ładny i jasny? Czy przypadkiem przy maksymalnej jasności nie jest mimo wszystko za ciemny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, miał ktoś jakąś styczność z tym laptopem? Lenovo IdeaPad 530s

 

 

https://www.x-kom.pl/p/445279-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-530s-15-i5-8250u-8gb-256-win10.html#Specyfikacja

 

Parametry na pierwszy rzut oka są w porządku, ale może ktoś wie, czy obraz w tym laptopie jest ładny i jasny? Czy przypadkiem przy maksymalnej jasności nie jest mimo wszystko za ciemny?

 

Acer z mojej propozycji ma dużo lepsze parametry przy cenie niższej o 200 zł ( 512 GB SSD zamiast 240, kosmetycznie szybszy procesor, karta graficzna MX250).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, miał ktoś jakąś styczność z tym laptopem? Lenovo IdeaPad 530s

 

 

https://www.x-kom.pl/p/445279-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-530s-15-i5-8250u-8gb-256-win10.html#Specyfikacja

 

Parametry na pierwszy rzut oka są w porządku, ale może ktoś wie, czy obraz w tym laptopie jest ładny i jasny? Czy przypadkiem przy maksymalnej jasności nie jest mimo wszystko za ciemny?

 

Pytam, bo nie wiem, gdzie mogę zobaczyć ten model na żywo. W X-komie nie mają go na wystawie, a opinii w necie brakuje. Wizualnie bardzo mi się podoba i jeśli chodzi o "suche parametry" widoczne na podlinkowanej stronie to mi odpowiadają.

 

Acer z mojej propozycji ma dużo lepsze parametry przy cenie niższej o 200 zł ( 512 GB SSD zamiast 240, kosmetycznie szybszy procesor, karta graficzna MX250).

 

 

W X-komie w obecnej promocji ten Lenovo jest tańszy, chyba nawet tańszy od Acera ;) Na pewno przyjrze się temu Acerowi, postaram się go zobaczyć w jakimś sklepie jeśli będzie dostępny. Tak naprawdę bylabym w stanie zrezygnować z wszystkich parametrów, które wymieniłeś (większa pamięć, szybszy procesor) byleby tylko obraz mnie zadowalał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, miał ktoś jakąś styczność z tym laptopem? Lenovo IdeaPad 530s

 

 

https://www.x-kom.pl/p/445279-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-530s-15-i5-8250u-8gb-256-win10.html#Specyfikacja

 

Parametry na pierwszy rzut oka są w porządku, ale może ktoś wie, czy obraz w tym laptopie jest ładny i jasny? Czy przypadkiem przy maksymalnej jasności nie jest mimo wszystko za ciemny?

 

Przyzwoity model jeżeli chodzi o wyposażenie wykonanie itp. Dla mnie największy minus to błyszcząca matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, na pewno przyjrzę im się bliżej :)

 

Nie bardzo zgadzam się z tym, że ekrany FHD nie mogą mieć ziarnistego obrazu, chyba że inaczej rozumiemy to pojęcie ;p Miesiąc temu kupiłam Asusa Vivobook R564UB i zwróciłam go po tygodniu właśnie ze względu na bardzo słaby obraz. Wtedy przekonałam się, że dobry obraz to mój priorytet, bo na tamtym laptopie po prostu nie dałam rady niczego zrobić, obraz był taki jakby chropowaty z białymi plamkami.

 

O ile mi wiadomo to Asus R564UB nie ma raczej matrycy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w dobrej cenie jest Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/240+1TB/Win10 MX150 2999 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, możliwość zamontowania dwóch dysków, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki. Minusem jest brak podświetlanej klawiatury

 

Ewentualnie mniejszy brat

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD 2 679 zł

Podobny model jeżeli chodzi o konfigurację i wyposażenie dodatkowo posiada podświetlaną klawiaturę. Bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, na pewno przyjrzę im się bliżej :)

 

Nie bardzo zgadzam się z tym, że ekrany FHD nie mogą mieć ziarnistego obrazu, chyba że inaczej rozumiemy to pojęcie ;p Miesiąc temu kupiłam Asusa Vivobook R564UB i zwróciłam go po tygodniu właśnie ze względu na bardzo słaby obraz. Wtedy przekonałam się, że dobry obraz to mój priorytet, bo na tamtym laptopie po prostu nie dałam rady niczego zrobić, obraz był taki jakby chropowaty z białymi plamkami.

Bo to model na matrycy TN. S530FA to model na lepszej matrycy IPS z bajecznymi dla oka kolorami i lepszymi kątami widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...