Skocz do zawartości
Robi222pl

GTX 1070 spadki FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ostatnio kupiłem MSI GTX 1070 gaming x używaną. Chciałbym się dowiedzieć na temat spadków FPS czy to normalne czy po prostu jednak coś z ta kartą jest nie tak.

 

Więc do rzeczy

 

W CS:GO ustawienia najniższe a FPS'y oscylują między 200-300 ale kiedy jest jakaś większa akcja to jest spadek tak do ~120-130. Czy to nie jest trochę dziwne jak na takie ustawienia w takiej grze?

Kolejny przykład LOL. Tutaj na ustawieniach średnio wysokich tak samo na respawnie fpsy oscylują ~200 a jak już jest znowu akcja, albo po prostu jestem na lini to średnio ~120-130 fpsów.

Temperatury kiedy przeglądam internet,oglądam filmy wynoszą ~50 a podczas gry odnotowałem maksimum 64 stopnie.

Sterowniki karty są aktualne.

 

Reszta podzespołów wygląda następująco

CPU: Ryzen 2600

RAM 2X 8gb 3000Mhz CL16

PSU: 630W Bequiet

SSD (system)

HDD (cała reszta)

 

Może po prostu jestem przewrażliwiony, ale przeszedłem GTX'a 770 na 1070 i może liczyłem na coś więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj kartę jakimś benchmarkiem pod maksymalnym obciążeniem z godzinkę. Kupiłeś kartę na "Ale-drogo"? Mam nadzieje że to nie jakiś po koparkowy towar. Jak to karta z pół-pasywnym chłodzeniem to ustaw sobie ręcznie np. w MSI Afterburner krzywą wentylatorów, 50°C w spoczynku na karcie to już sporo podczas przeglądania internetu i oglądania filmów. Lepiej ustawić ręcznie wentylatory na minimalne obroty. Karta dłużej pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Csgo i lol, to są gry które nie wymagają wiele od grafiki, a bardziej od wydajności procesora. Przetestuj kartę w grach typu wiedźmin 3, gta V, Metro, wtedy wykorzystasz moc drzemiącą w 1070 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OC procka na 4-4.1Ghz i śmigasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tych 2 grach co podałeś, o ile nie grasz w 4k limituje Cie procesor a nie karta graficzna, dlatego nie odczules dużej różnicy po przejściu na 1070. Jak wyżej odpal grę bardziej wymagająca od GPU i zobacz co się dzieje. Nie wiem jak z lolem ale CS go ma właśnie slabawe wyniki na ryzenie. Podkrec procesor, wycisnij max z pamięci powinno dać kopa z 30%.

Ram działa w dualu?

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oc procka i ramu wskazane . Mozna sporo zyskać. Dodatkowo po włączeniu cs alt+ctrl+del otworzy się menadżer zadań, zakładka szczegóły prawy przycisk myszy na cs go i ustaw koligacje procesora , odznacz Core 0 i Core 11 , zyskasz z 30fps minimalnego . Z resztą wstawię link do mojego mini poradnika i filmiku z ryzenem 2600 w roli głównej:

 

Edit: podkrecony ryzen z podkreconym ramem , wcale nie jest taki słaby w cs go , można grać na 350-400fps z małymi spadkami :). Zablokowany i5 6600 nie był w stanie zapewnić tylu fps i dropy były spore. Przesiadlem się bezpośrednio z niego na ryzena 2600 , więc wiem co mówię:).

https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/165d0877c0a9370e

 

 

Pobierz sobie apex legends i sprawdź tam na jakim poziomie się utrzymują fps, na gtx1070 miałem 100-144fps na niskich ustawieniach graficznych , ustawione 4gb vram grafiki, i tsaa on , reszta wyłączone/niskie . Apex siedzi na gpu, więc procek nie będzie wąskim gardłem

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc procka i ramu wskazane . Mozna sporo zyskać. Dodatkowo po włączeniu cs alt+ctrl+del otworzy się menadżer zadań, zakładka szczegóły prawy przycisk myszy na cs go i ustaw koligacje procesora , odznacz Core 0 i Core 11 , zyskasz z 30fps minimalnego . Z resztą wstawię link do mojego mini poradnika i filmiku z ryzenem 2600 w roli głównej:

 

Edit: podkrecony ryzen z podkreconym ramem , wcale nie jest taki słaby w cs go , można grać na 350-400fps z małymi spadkami :). Zablokowany i5 6600 nie był w stanie zapewnić tylu fps i dropy były spore. Przesiadlem się bezpośrednio z niego na ryzena 2600 , więc wiem co mówię:).

https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/165d0877c0a9370e

 

 

Pobierz sobie apex legends i sprawdź tam na jakim poziomie się utrzymują fps, na gtx1070 miałem 100-144fps na niskich ustawieniach graficznych , ustawione 4gb vram grafiki, i tsaa on , reszta wyłączone/niskie . Apex siedzi na gpu, więc procek nie będzie wąskim gardłem

 

Ile masz fps podczas gry 5on5 i detmetchu na powiedzmy dd2? I jakie są najniższe spadki? sam rozwzalem przesiadke na Ryśka 1700, bo dopłata prawie żadna tylko właśnie CS go mnie trzyma przy Intelu, obawiam się że ryzen nie zapewni mi tych stałych 240 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz włączając CPU-Z zauważyłem że nie wykrywa mi drugiej kości RAM :o

Może to też mieć związek jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo duży, jeśli ram nie pracuje w dual channel często powoduje spore spadki fsp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej już naprawione, ram jest włożony poprawnie i działa w dualu zobaczymy czy może coś się poprawi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ile masz fps podczas gry 5on5 i detmetchu na powiedzmy dd2? I jakie są najniższe spadki? sam rozwzalem przesiadke na Ryśka 1700, bo dopłata prawie żadna tylko właśnie CS go mnie trzyma przy Intelu, obawiam się że ryzen nie zapewni mi tych stałych 240 klatek.

Szczerze na rysiu 1600 nie grałem jeszcze mm, ale na dm mam drop do 200fps na tych ustawieniach co w sygnie , na ryzenie 2600 jednak miałem rzadkie dropy do 230-240 fps. Ale z racji 60hz gram 1024x768 i ustawienia low/medium (dm społeczności, d2, serwer pełen). Wczoraj zagrałem dm tick 128 10-12 osób i miałem 280-300fps . Jak masz ram co pójdzie na 3200 cl15/14 To myślę że powinno być 240fps+ tylko warunek podkręcić ryzena ile się da . Zysk w cs go jest spory , każde 1cl niżej i 200mhz do gory daje z 20fps minimalnego więcej. Ale wydaje mi się że zen+ miał jednak wyższy i stabilniejszy fps niż zen . Fakt że dawno nie grałem i może mam takie wrażenie , ale liczby nie kłamią. Ewentualnie zaproponuj jakieś ustawienia rozdzielczości/ jakości grafiki i w jakim trybie mam zagrać, to Ci sprawdzę jak się fps zachowują. Może jakimś programem zrobię pomiar to ustali średni fps minimalny i maksymalny .

Dm społeczności full , mapa d2 , avg fps 240 , max960 (fps max 0 w consoli). Nie wiem czemu nie obliczyło minimalnego fps, pokazuje "0" i linia jest prosta od wyliczania , jakby nie działało. Wieczorem będę miał czas to pokombinuje , wedle dostępnego wykresu minimalny fps to 189fps jaki zanotowało , podczas rozgrywki głownie widzialem fps na poziomie 200-250 (mam wrażenie , że msi afterburner parę fps ucina).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, u Ciebie pamięć robi robote. 1700 jest jednak deko słabszy w grach od 2600 i ciężej tak ram wykręcić, więc podejrzewam, że wynik będzie z 10-15 % gorszy.

Nie pali mi się z przesiadka, zobaczę co przyniesie nowy ryzen. A jak będzie lipa to dołożę parę stowek do i5 9600k albo i7 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5/i7 podkręcony do 4.7-5.0ghz zjada na śniadanie wszystkie ryzeny w cs go , taka jest prawda, jak liczysz każdą klatkę , to wstrzymaj się do zen2 , może będą w stanie zapewnić stałe 300+ fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, cs go to przyjaciel intela modele ogólnie sporo gorsze intela od ryśka w cs go i tak będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo w starych silnikach gier jak CS GO liczyły sie gigaherze w procesorach nie było optymalizacji pod wielowątkowość stąd podkręcony i7 intela deklasuje ryzeny.

 

Tak, bardzo duży, jeśli ram nie pracuje w dual channel często powoduje spore spadki fsp.

Dokładnie to dlatego spadki fps masz dual channel dużo klatek daje szczególnie w przypadku ryzenów.

Wiem bo to przerabiałem na jednej kosci były dropy nagły spadek fps po dodaniu drugiego modułu jest ok.

Chciałem zaoszczedzic na ramie bo był drogi ale zaraz musiałem dokupić drugą kostkę nie ma co oszczędzać na pamięciach

chyba ze ktos uzywa komputera tylko do pracy biurowej w grach to nie przejdzie

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo w starych silnikach gier jak CS GO liczyły sie gigaherze w procesorach nie było optymalizacji pod wielowątkowość stąd podkręcony i7 intela deklasuje ryzeny.

 

 

Dokładnie to dlatego spadki fps masz dual channel dużo klatek daje szczególnie w przypadku ryzenów.

Wiem bo to przerabiałem na jednej kosci były dropy nagły spadek fps po dodaniu drugiego modułu jest ok.

Chciałem zaoszczedzic na ramie bo był drogi ale zaraz musiałem dokupić drugą kostkę nie ma co oszczędzać na pamięciach

chyba ze ktos uzywa komputera tylko do pracy biurowej w grach to nie przejdzie

w cs go to i i5 wygrywa jeśli chodzi o ilość fps bo gra na wszystkich tych procesorach jest komfortowa

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cs go to i i5 wygrywa jeśli chodzi o ilość fps bo gra na wszystkich tych procesorach jest komfortowa

Pod warunkiem , że i5 6 gen jest wykręcona , bo na stock niestety nie wygra z podkręconym ryzenem . I5 2500k już z 4 lata temu miał dropy do 180 fps podkręcony na 4.5ghz ( miałem go do czasu premiery 6 gen, jak wyszły to od razu kupiłem i5 6600k i go kręciłem, więc wtedy 500fps stałych nie było problemem w cs go ;) ). System miałem czysty itp, nie miało to wpływu na pogorszenie wydajności 2gen, z aktualizacji na aktualizacje podcinali po parę fps , aż w końcu dropy zaczeły być do 180fps , wcześniej koło 300fps stałych miałem na i5 2500k 4.5ghz . potem przesiadka na i5 6600k dała mi 450-500 fps podczas mm , nie pamiętam czy trzymałem ją na 4.5 czy 4.7 (4.5ghz 1.18v , 4.7 1.26-1.28v) musiałbym podglądnąć ssy , bo niedawno gdzieś je odkopałem . Końcem 2018 roku , gdzieś w listopadzie , zrobiłem upgrade pentiuma g4560 na i5 6600, niestety przeżyłem rozczarowanie, ponieważ zyskałem gdzieś z 30-40 fps minimalnego , co było dla mnie śmieszne , posiedziałem na nim z 2 miechy i poszedłem w ryszarda 2600. Na początku miałem ram single channel crucial 2400cl16 oc 2800cl14 , i już wtedy na ryszardzie miałem więcej fps niż na i5 6600 , rysiek pracował na 3.8ghz bo miałem boxa. Więc jak widać , wersja i5 bez k niekoniecznie pokona podkręconego ryszarda , ale już podkręcona i5 minimum 6gen (może 4 też daje radę, nie miałem , więc się nie wypowiadam) zjada na śniadanie podkręconego r 5 2600 . Tak to widzę . Nie ukrywam, że r5 2600 postawiony na 4.0ghz + ram 3400cl14 zapewnia 280-300fps w cs go praktycznie w każdej sytuacji ;). Piszę to z doświadczenia , a nie z teorii , często w ciągu roku potrafię mieć 3-4 różne platformy innej generacji. Mnie ręce swędzą , żeby coś w kompie pogrzebać, powyżej 3 miesięcy zwykle nie wytrzumuję i jakąś część zmieniam na lepsza/gorszą , zależnie od premier nowych rzeczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko zależy kto co oczekuję, to prawda z każdą aktualizacja wymagania sukcesywnie rosną i jak dawniej każdy procesor 4 rdzeniowy dawał radę w tej grze, dzisiaj już tylko nowsze konstrukcje, albo mocno wykręcone jeszcze się trzymają. Jak dla mnie ta gra jest w pełni komfortowa gdy fps nie spada poniżej 200. Podkrecony i7 3700k z szybkim razem daje rade i to z sapasem. Natomiast już i5 4670k po OC i z razem 2400 cl 10 jest można powiedzieć na dzień dzisiejszy na styk. Często użycie procesora potrafi dobić do 100% i fps spać do 180. Dlatego jestem zdania, że dla kogoś kto chce mieć bezkompromisowa rozrywkę procesory 4/4 już nie dają rady.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...