Skocz do zawartości
Wilson28

Logi a pobieranie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy jest możliwość podejrzenia w jakiś sposób kto co ściągnął na naszym komputerze np. z jakiś torrentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w przeglądarce tak, natomiast na komputerze raczej nie; zależy od przeglądarki, np moja opera zachowuje listę ściągniętych plików, i skąd - ale gdzie to trzyma konkretnie nie wiem, i nie interesuję się, niewykluczone, że po prostu w historii połączeń - jeśli w innych przegladarkach tak samo, tzn w historii, wystarczy na koniec sesji usunąć historię

 

na komputerze chyba? zapisywana jest sesja w internecie, tzn o której się zaczyna, o której zakończyła, jaka sieć, itd, ale konkretnych połączeń, tzn adresów, o ile mi wiadomo, nie zapisuje i nie przechowuje się - chyba? jest to w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Network, któryś podklucz - istnieją nawet programy do rozszyfrowywania danych w tym kluczu, ale, jak napisałem, są to dane tylko dnia i godz sesji w internecie, bez adresów

 

ps - jeśli chodzi ci natomiast o zapisywanie logów to być może istnieje taka możliwość w systemie, pewnie da się łatwo sprawdzić w sieci; ewentualnie można wykorzystać program, np system explorer, który zapisze historię sesji, w tym połączenia, do pliku na koniec sesji; ale łatwy do odkrycia, bo będzie w zasobniku (choć ikonka raczej mało rzucająca się w oczy); zapisze również historię otwieranych plików, ale to wymaga instalacji specjalnego sterownika

 

ps2 - korekta - system explorer nie zapisuje historii połączeń, choć ma to do zaznaczenia, może trzeba instalować specjalny sterownik - u mnie nie monitował o to bo mam zainstalowane takie sterowniki, tzn winpcap - ale długo nie korzystałem, nie wiem, czy działają, i czy działają na nowych systemach

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...