Skocz do zawartości
eRonin

Pulpit chrome a ustawienia routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ustawiłem i skonfigurowałem pulpit zdalny chrome, pierwszego dnia wszystko działało jak należy. Jak drugiego dnia włączyłem kompa to nie działa i wyskakuje informacja/błąd "Nie można się połączyć, problem prawdopodobnie wynika z ustawień twojej sieci". Jak laptopa podłączam przez sieć i router u kolegi wszystko działa jak należy. Dlatego raczej na 99% jest to wina jakiś ustawień routera, mam TP Link TL-MR6400, pobrane najnowsze oprogramowanie. Czy ktoś mi jest w stanie pomóc i powiedzieć gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniło ci się ip wewnętrzne negocjacja ip zazwyczaj jest na określony czas można ją zmienić

przykłąd jak to wygląda\

 

gggggpng_qsrnwas.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniło ci się ip wewnętrzne negocjacja ip zazwyczaj jest na określony czas można ją zmienić

przykłąd jak to wygląda\

 

gggggpng_qsrnwas.png

Znalazłem ten parametr u siebie, domyślnie ustalony na 1440 minut, max można ustawić 2880. Zwiększenie raczej nic nie da bo problem powróci zatem co innego mam zrobić? Sprawdziłem IP komputerów w sieci mieści się w założonym zakresie. Znam tylko podstawy sieci, za informację co powinienem zrobić byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej do MAC adresu urządzenia ustawić na sztywno IP z poza listy DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniło ci się ip wewnętrzne negocjacja ip zazwyczaj jest na określony czas można ją zmienić

To nie ma żadnego związku. Nie trzeba otwierać specjalnie dodatkowych portów. To działa trochę jak TeamViewer, musi mieć tylko dostęp do Internetu.

 

Prościej do MAC adresu urządzenia ustawić na sztywno IP z poza listy DHCP.

Już ci pisałem, nie wiesz to się nie wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wiesz że gdzieś coś dzwoni, ale mylisz pojęcia i tak na prawdę nie potrafisz doradzić. I jeszcze się z tym afiszujesz, normalnie geniusz... Żebyś jeszcze to sprawdził zanim cokolwiek napiszesz, ale widać, że cię to przerasta... :)

 

W kwestii wyjaśnienia, z poza listy adresów otrzymywanych z DHCP można brać adres do ręcznego przypisania adresu na komputerze (czy innym urządzeniu sieciowym). Jak chcemy otrzymywać cały czas taki sam adres, to należy na serwerze DHCP przypisać adres fizyczny MAC do adresu IP.

 

https://support.google.com/chrome/answer/1649523 > sekcja Rozwiązywanie problemów

 

Zakładam, że masz system operacyjny Windows 10, sprawdź czy nie zablokowałeś sobie na firwallu. Albo jakiś antywirus z firewallem nie blokuje ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...