Skocz do zawartości
airborne82

Chęć wymiany słuchawek na ...

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie chęć kupna wreszcie konkret słuchawek ( nigdy nie miałem dobrych słuchawek, a napewno nic lepszego niż moje SL HD681 )

To tak sobie myślę czy wyłożyć troszku grosza na coś z używek.

W oko wpadły mi używane HyperX Cloud Revolver.

 

1. Zastosowanie - Uniwersalne zastosowanie, muzyka ( rock, metal ), filmy, gry ( gry single ).

2. Karta " napędzająca " - FX-Audio DAC-X6

3. Fundusze - 200 zł, no max 220 zł.

4. Wymagania - Dobra jakość wykonania, lepsza jakość odsłuchu od dotychczasowych SL HD 681.

5. Inne - Mam możliwość kupna albo używanych, albo uwaga z www.euro.com.pl nowych ( np Revolver za 369 zł w ratach gdzie pierwsza wpłata dopiero we wrześniu - dałbym rade )

6. Zapytania - Czy w tych funduszach znajde inne równio dobre słuchawki z nowych lub używanych produktów? Które równie dobrze spiszą się i w filmach i muzyce i grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niekonkretnie się określiłeś jeśli chodzi o to co lubisz w odsłuchu.

Tych superlux nie znam...mogę za to polecić używane sennheiser hd 585 lub 555 - to konstrukcja otwarta, słuchawki bardzo stonowane (czyli ani za mocno bas nie dudni, ani wysokie nie piszczą) częsty mankament (a właściwie wada kostrukcyjna) to lekkie pęknięcia plastiku nauszników przy wejściu w pałąk (całkowicie nie przeszkadza w użytkowaniu).

Z konstrukcji zamkniętych poleciłbym HyperX - Cloud II - podobnie jak te wyżej są stonowane. Konstrukcja zamknięta dzięki odizolowaniu od otoczenia, sprawia że dźwięk jest bardziej selektywny tzn. jakby mocniej słyszysz te same dźwięki co na otwartych słuchawkach. Minusem jest to, że przy skórzanych nausznikach założonych bardziej mogą się uszy pocić i będziesz musiał dawać im odpocząć (albo założyć welurowe, które są w komplecie ale wtedy dźwięk jakby ucieka - słychać tą różnicę).

Znajomi mieli jeszcze Syberie 2 i Krakeny v2 - oni sobie chwalili jak dla mnie za bardzo bass walił i tłumił resztę.

Najbardziej poleciłbym Ci podejść do sklepu, gdzie będziesz mógł odsłuchać parę modeli, żebyś wiedział na czym stoisz i czego szukasz. Naprawdę dobór słuchawek to bardzo indywidualna kwestia i możesz bardzo żałować zakupu na podstawie opinii z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niekonkretnie się określiłeś jeśli chodzi o to co lubisz w odsłuchu.

Tych superlux nie znam...mogę za to polecić używane sennheiser hd 585 lub 555 - to konstrukcja otwarta, słuchawki bardzo stonowane (czyli ani za mocno bas nie dudni, ani wysokie nie piszczą) częsty mankament (a właściwie wada kostrukcyjna) to lekkie pęknięcia plastiku nauszników przy wejściu w pałąk (całkowicie nie przeszkadza w użytkowaniu).

Z konstrukcji zamkniętych poleciłbym HyperX - Cloud II - podobnie jak te wyżej są stonowane. Konstrukcja zamknięta dzięki odizolowaniu od otoczenia, sprawia że dźwięk jest bardziej selektywny tzn. jakby mocniej słyszysz te same dźwięki co na otwartych słuchawkach. Minusem jest to, że przy skórzanych nausznikach założonych bardziej mogą się uszy pocić i będziesz musiał dawać im odpocząć (albo założyć welurowe, które są w komplecie ale wtedy dźwięk jakby ucieka - słychać tą różnicę).

Znajomi mieli jeszcze Syberie 2 i Krakeny v2 - oni sobie chwalili jak dla mnie za bardzo bass walił i tłumił resztę.

Najbardziej poleciłbym Ci podejść do sklepu, gdzie będziesz mógł odsłuchać parę modeli, żebyś wiedział na czym stoisz i czego szukasz. Naprawdę dobór słuchawek to bardzo indywidualna kwestia i możesz bardzo żałować zakupu na podstawie opinii z internetu.

 

Cloud II za bardzo nie rozważam bo mają całkiem nieprzydatną dla mnie dzwiękówke ( co podniesie cene )

Krakeny to nawet nie biore pod uwage ( jakość wykonania )

Co do określenia co lubię w odsłuchu to własnie problem. Nie miałem nigdy lepszych słuchawek by porównać i by określić co można bardziej polubieć w takim odsłuchu.

Miałem na chwilke do odsłuchu Cloudy ( I lub II ) ale tylko z integrą, bo nie miałem przejściówki na grubego jasia do DAC-a.

No w sklepie jest problem bo nigdzie praktycznie nie ma wszystkich modeli ktore rozważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Superluxy HD668B i zapodaj je na modyfikacje z zmianą padów a zagrają dużo lepiej od 681.

Tak samo polecił bym Shure SRH840 używane, do ostrych klimatów używa je jedna forumowiczka i jest bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo polecił bym Shure SRH840 używane, do ostrych klimatów używa je jedna forumowiczka i jest bardzo zadowolona.

 

Cięzko będzie wyszukac używki w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloudy lubią dobre źrodło

-HyperX Cloud Revolver przereklamowane

-II nie warto

-I najlepsze

-Alpha jeszcze lepsze prostu nowe jedynki https://www.x-kom.pl/p/399285-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-alpha.html przy tych zostań z HyperX Cloudów

 

Nie to Somic V2

 

Wiem o tym że Cloudy lubię dobre źródło.

Przy integrze jak znajomy był na kilka dni to one grały z węższą sceną ( takie miałem odczucia, choć bas był ok ), a nie udało się sprawdzic z moim DACiem bo nie miał do nich grubego jacka. Więc o żródło chyba nie mam się co bać ( używam już tylko DACa, integra poszła w odstawke )

 

Co z Revolverami nie tak oprócz tego że przereklamowane?

Rozważam tez ISK HD9999 lub AKG 240 Studio ( o ile bym znalazł je w dobrej cenie ) - nawet używki zadbane rozważam.

I nie musi mieć mikrofonu, poprostu muszą się na tyle dobrze sprawdzić w muzyce i grach i do tego w filmach. I to zauważalnie lepiej niż moje HD 681.

I to z konkretnym gatunkiem ( rock, metal ... bez żadnej elektronicznej muzie gdzie zero wokalu jest a tylko jakieś skrzęki i dudnienie )

A w grach poprostu by ciekawiej wybuchy brzmiały i np w takim Tomb Raider fajnie dżungla sobie " żyła " ...

W filmach zaś wiadomo, wybuchy, efekty ale bez utraty mowy aktorów ( lektora ). Wiem dużo wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już padają tutaj headsety to taniej i lepiej niż Alpha

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak do kwoty 220 zł to ja bym polecił słuchawki SONY MDRV55B. Uważam ze Sony grają bardzo dobrze. Oczywiście im droższy model i wyższy zarazem, tym parametry dźwięku są lepsze. Czyli dużo lepsze będą np. MDR-XB950AP - one mają mocny bas. Jeszcze lepsze - ale cena jest już powyżej 700 zł będą to MDR-1A i cała rodzina z tej gałęzi. Dźwięk z nich to jest poezja. Czujemy się w nich jakbyśmy się przenieśli co najmniej do filharmonii.

 

Najlepiej jest gdy możemy się wybrać np. do salonu SONY, czy innego sklepu który sprzedaje słuchawki i pozwala na ich odsłuch, aby samemu sobie posłuchać, gdyż każdy słuch ma inny i dla jednej osoby dane słuchawki grają ładnie, a dla innej inne. Jeden lubi słuchać muzyki techno inny metalowej a jeszcze inny poważnej. Wtedy też dane słuchawki grają inaczej przy różnych grupach muzyki.

 

No chyba, ze komuś słoń na uszy nadepnął, to wtedy różnicy nie zauważy.

 

Tak samo jest z kolumnami głośnikowymi i sprzętem grającym.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam też ISK HD9999, AKG 240 Studio i ... AKG M220 Pro ( ale jako używane )

 

Tylko martwię się że AKG będą trudniejsze do napędzenia.

 

Mam FX Audio DAC X6... i jeden problem, potrzebuję żeby słuchawki tez głośno grały a to z powodu tego że mam pogorszony słuch ( w tym po operacji która byłą 2 lata temu ) i słyszę ciszej ( w sensie słabiej ) o jakieś 40-50% od normalnego zdrowego człowieka.

 

HD 681 przy DACu mam na 50% ustawiony potencjometr.

 

Czy przy AKG będzie trudniej z głośnością?

 

Jeżeli już padają tutaj headsety to taniej i lepiej niż Alpha

 

 

 

Nie koniecznie headsety, bo i tak mikro nie będzie w użyciu.

Poprostu wiele osób jako typowo do tych zadań co wymieniłem poleciło mi Cloudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś recenzję? Cloud rebrand Takstar PRO 80. MH751 rebrand Takstar PRO 82 bez bas portow i głębiej osadzoną membraną co skutruje większą scenicznoscią. Dodatkowo mega wygodne, naturalne brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś recenzję? Cloud rebrand Takstar PRO 80. MH751 rebrand Takstar PRO 82 bez bas portow i głębiej osadzoną membraną co skutruje większą scenicznoscią. Dodatkowo mega wygodne, naturalne brzmienie.

 

Jeszcze nie, znajde troszku czasu to obejrze w spokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w nich izolacja jest na poziomie ISK. Jeżeli chcesz naprawdę dobrej izolacji trzeba wydatkowac wiecej pieniędzy albo iść w kierunku dokanałowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w nich izolacja jest na poziomie ISK. Jeżeli chcesz naprawdę dobrej izolacji trzeba wydatkowac wiecej pieniędzy albo iść w kierunku dokanałowych.

 

Dla mnie to nie problem.

Mogą być jak najbardziej półotwarte.

Obok mnie i tak nie ma hałasu a do tego HD681 też są półotwarte i nie narzekam na to.

Dokanałowe przy długich nasiadówkach przy PC są dla mnie nie wygodne, ba są dla mnie niezdrowe ( jestem po inwazyjnej operacji ucha, bo ciężkim zapaleniu- mineło 2 lata więc jako tako się zagoiło, ale wolę nie ryzykować długiego używania dokanałówek, ze względów zdrowotnych jak i estetycznych, mam unikać wilgoci w uchu a przy długim używaniu dokanałówek moze mi się w środku zbyt pocić i zbierać płyn, gdzie przy nausznych nie ma tego problemu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... Właśnie wróciłem z MP3 Store, miałem na miejscu odsłuch wraz z moim DACiem. I bardziej podpasowały mi brzmieniowo ... ISK HD9999. Sprawdzałem tam te ISKi, AKG K240S, Takstar PRO 82, Audio-Technica ATH-M30X ( tych nawet nie rozważałem, ale sprzedawca podsunął mi jeszcze te bym te sprawdził bo może mi podpasują też ) ... Wytłumaczyłem do czego mi potrzebne, troszku zająłem mu czasu, ale wybór dokonany. Dlaczego ISKi? Różnice w brzmieniu między nimi a Takstarami oraz w basie są minimalne, w AKG zaś mniej basu. ISKi były najwygodniejsze, za to Takstar i Audio-Technica najmniej wygodne jak dla mnie, mam spore uszy i było w nich czuć naciska na ucho ( minimalny ale jednak ) gdzie w ISKach mam całe ucho swobodnie bez nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...