Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki problem - mam dysk przenośny (SEAGATE model SRD0NF1), którego używam do pracy. Pracuję w domu na desktopie i w biurze na laptopie, na dysku na bieżąco zapisuje sobie projekty i tylko na nim pracuję. Ostatnio z dysku zaczęły mi znikac pliki... Np jednego dnia robię projekt w domu, zapisuje go na dysku, a następnego otwieram w biurze na laptopie i plik jest, ale waży 0kb... Otwieram projekt - pojawia sie komunikat, że nie można go otworzyć, a potem plik zupełnie znika z dysku. Czasem jak otwieram folder przez jakiś program (np ustawiam ścieżkę zapisu dla projektu) to na dysku są widoczne foldery found.001 found.002 itp. Nie widać tego jak wchodzę normalnie przez exploroera.

W ten sposób pracowałem przez wiele lat i nigdy nie miałem takiego problemu (wcześniej używałem dysku WD Elements).

 

Czy to jest problem z dyskiem, systemem plików, czy może jakiś wirus na komputerze kasuje pliki? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki found zwykle powstają po wykonaniu chkdsk. Wrzuć SMART dysku i kup coś solidnego. Te dyski to na prawdę nędznej jakości nośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki found zwykle powstają po wykonaniu chkdsk. Wrzuć SMART dysku i kup coś solidnego. Te dyski to na prawdę nędznej jakości nośniki.

 

Poniżej SMART. Czy polecasz jakies konkretne dyski?

 

 

-- S.M.A.R.T. --------------------------------------------------------------

ID Cur Wor Thr RawValues(6) Attribute Name

01 _75 _64 __6 000001D2A9BF Liczba błędów odczytu

03 _98 _98 __0 000000000000 Czas do "rozkręcenia" talerzy dysku

04 _98 _98 _20 00000000098A Ilość cykli start/stop

05 100 100 _36 000000000000 Ilość realokowanych sektorów

07 _73 _60 _45 0000012FB078 Liczba błędów pozycjonowania

09 _94 _94 __0 8E9D00001716 Czas pracy dysku

0A 100 100 _97 000000000000 Liczba prób uruchomienia osi napędowej dysku

0C 100 100 _20 00000000021D Ilość włączeń dysku

B8 100 100 _99 000000000000 Błędy "End-to-End"

BB 100 100 __0 000000000000 Zgłoszone nienaprawialne błędy

BC 100 _99 __0 000100010005 Limit czasu dla komendy

BD 100 100 __0 000000000000 High Fly Writes

BE _69 _58 _40 00002816001F Temperatura "przepływu powietrza"

BF 100 100 __0 000000000003 Częstotliwość występowania błędów spowodowanych wstrząsem

C0 100 100 __0 000000000019 Ilość wyłączeń spowodowanych odcięciem zasilania

C1 _83 _83 __0 000000008C5A Ilość cykli obciążenia/odciążenia

C2 _31 _42 __0 00090000001F Temperatura dysku

C5 100 100 __0 000000000000 Liczba sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie)

C6 100 100 __0 000000000000 Ilość nie naprawionych sektorów

C7 200 200 __0 000000000000 Liczba błędów CRC podczas pracy w trybie Ultra DMA

F0 100 253 __0 B977000001B4 Ilość godzin pracy (pozycjonowania) głowicy

F1 100 253 __0 00009661AC6C Suma zapisów hosta

F2 100 253 __0 000062D63963 Suma odczytów hosta

FE 100 100 __0 000000000000 Ochrona przed upadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART jest czysty. Może za szybko odłączasz dysk? Używasz bezpiecznego usuwania sprzętu?

Od siebie HGST, WD, Toshiba. Właściwie wszystko tylko nie Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART jest czysty. Może za szybko odłączasz dysk? Używasz bezpiecznego usuwania sprzętu?

Od siebie HGST, WD, Toshiba. Właściwie wszystko tylko nie Seagate.

 

 

Staram się przez bezpieczne usuwanie sprzętu, ale głównie odpinam dopiero jak wyłączę kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie warto zrobić pełny check disk:

 

chkdsk D: /R

 

z wiersza poleceń dla administratora. Trochę to potrwa, ale może znajdzie jakieś uszkodzone sektory i je zremapuje, poza tym naprawi błędy w systemie plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie warto zrobić pełny check disk:

 

chkdsk D: /R

 

z wiersza poleceń dla administratora. Trochę to potrwa, ale może znajdzie jakieś uszkodzone sektory i je zremapuje, poza tym naprawi błędy w systemie plików.

 

 

Dzięki. Check disk zrobiony. Tylko nie wiem jak to czytac :). Czy może problem jest gdzie indziej? Np komputer zle zapisuje pliki? Nie wiem czy inwestować w nowy dysk.Ten ma 1,5 roku

 

The type of the file system is NTFS.

Volume label is Seagate Expansion Drive.

 

Stage 1: Examining basic file system structure ...

89856 file records processed.

File verification completed.

45 large file records processed.

0 bad file records processed.

 

Stage 2: Examining file name linkage ...

Correcting minor file name errors in file 81FD.

Correcting minor file name errors in file 81FF.

7306 reparse records processed.

Deleting index entry WE532D~1.HIP in index $I30 of file 24FD.

Deleting index entry WEB949~1.HIP in index $I30 of file 24FD.

99082 index entries processed.

Index verification completed.

CHKDSK is scanning unindexed files for reconnect to their original directory.

Recovering orphaned file WE532D~1.HIP (81FD) into directory file 24FD.

2 unindexed files scanned.

Recovering orphaned file WEB949~1.HIP (81FF) into directory file 24FD.

2 unindexed files recovered to original directory.

0 unindexed files recovered to lost and found.

7306 reparse records processed.

 

Stage 3: Examining security descriptors ...

Security descriptor verification completed.

4614 data files processed.

CHKDSK is verifying Usn Journal...

Usn Journal verification completed.

CHKDSK discovered free space marked as allocated in the

master file table (MFT) bitmap.

CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap.

 

Windows has made corrections to the file system.

No further action is required.

 

976759807 KB total disk space.

247992208 KB in 23766 files.

13232 KB in 4615 indexes.

0 KB in bad sectors.

185663 KB in use by the system.

65536 KB occupied by the log file.

728568704 KB available on disk.

 

4096 bytes in each allocation unit.

244189951 total allocation units on disk.

182142176 allocation units available on disk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, widać, że jakieś błędy w systemie plików zostały naprawione. Ja bym teraz dał dyskowi drugą szansę i obserwował - jeśli problemy się powtórzą, to dopiero wtedy bym kupił inny.

 

Ale... zastanawia mnie jedna rzecz, bo w raporcie nie ma skanowania powierzchni - czy na pewno uruchamiałeś chkdsk z parametrem /R? On jest ważny, żeby znaleźć ew. padnięte sektory, a ten raport wygląda tak jak byś użył paramtru /F - czyli samo sprawdzanie systemu plików bez skanowania powierzchni. Powinieneś mieć jeszcze etap 4 i 5, jak to:

 

Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ...


 357104 files processed. File data verification completed.

Stage 5: Looking for bad, free clusters ...


 4050359 free clusters processed. Free space verification is complete.

 

I skanowanie wtedy trwa grubo ponad godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, widać, że jakieś błędy w systemie plików zostały naprawione. Ja bym teraz dał dyskowi drugą szansę i obserwował - jeśli problemy się powtórzą, to dopiero wtedy bym kupił inny.

 

Ale... zastanawia mnie jedna rzecz, bo w raporcie nie ma skanowania powierzchni - czy na pewno uruchamiałeś chkdsk z parametrem /R? On jest ważny, żeby znaleźć ew. padnięte sektory, a ten raport wygląda tak jak byś użył paramtru /F - czyli samo sprawdzanie systemu plików bez skanowania powierzchni. Powinieneś mieć jeszcze etap 4 i 5, jak to:

 

Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ...


 357104 files processed. File data verification completed.

Stage 5: Looking for bad, free clusters ...


 4050359 free clusters processed. Free space verification is complete.

 

I skanowanie wtedy trwa grubo ponad godzinę.

 

 

 

No tak, zrobiłem z paramtrem /F :). Poniżej włąsciwy raport. Faktycznie "trochę" dłużej bo sprawdzało 3 godziny ;)

 

The type of the file system is NTFS.

Volume label is Seagate Expansion Drive.

 

Stage 1: Examining basic file system structure ...

89856 file records processed.

File verification completed.

45 large file records processed.

0 bad file records processed.

 

Stage 2: Examining file name linkage ...

7321 reparse records processed.

99084 index entries processed.

Index verification completed.

0 unindexed files scanned.

0 unindexed files recovered to lost and found.

7321 reparse records processed.

 

Stage 3: Examining security descriptors ...

Security descriptor verification completed.

4615 data files processed.

CHKDSK is verifying Usn Journal...

465824 USN bytes processed.

Usn Journal verification completed.

 

Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ...

89840 files processed.

File data verification completed.

 

Stage 5: Looking for bad, free clusters ...

182098176 free clusters processed.

Free space verification is complete.

 

Windows has scanned the file system and found no problems.

No further action is required.

 

976759807 KB total disk space.

248167600 KB in 23985 files.

13328 KB in 4616 indexes.

0 KB in bad sectors.

186175 KB in use by the system.

65536 KB occupied by the log file.

728392704 KB available on disk.

 

4096 bytes in each allocation unit.

244189951 total allocation units on disk.

182098176 allocation units available on disk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wygląda dobrze. Zdarzało mi się czasem, że checkdiskiem przywracałem dysk do porządku w przypadkach "lekkiego" niedysponowania. Czy to pomoże u Ciebie, tego nie wiem, trzeba obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wygląda dobrze. Zdarzało mi się czasem, że checkdiskiem przywracałem dysk do porządku w przypadkach "lekkiego" niedysponowania. Czy to pomoże u Ciebie, tego nie wiem, trzeba obserwować.

 

Ok, dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wracam z tematem... niestety, kupiłem nowy dysk i znowu mam ten sam problem. Czy możliwe, że mam jakiegoś wirusa na komputerze, który kasuje mi pliki? Nie dość, że zaczęły znowu mi znikac foldery to jeszcze jak [podłączyłem do lapropa dysk to pokazał mi się komunikat "odmowa dostępu" i musiałem ustawiać w zabezpieczeniach dostęp do dysku. Pojawia się też "niezgodność" z folderem $RECYCLE.BIN. wcześniej pojawiał siękomunikat, że jest uszkodzony

Edytowane przez Cze_slaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dennie głupie...

 

Przypadkiem nie kopiujesz skrótów ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dennie głupie...

 

Przypadkiem nie kopiujesz skrótów ? :D

 

 

:D. Nie, nic nie kopiuję. Zapisuję sobie pliki w trakcie pracy i jak otwieram na innym komputerze to ich nie ma, albo są uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada za prawidłowy odczyt i zapis. Sam ram kopnięty potrafi wywalić system do góry nogami. U mnie niestabilny ram potrafił działać tygodniami i tylko od czasu do czasu nie wystartował steam przykładowo aż nagle jak mi windowsa zwiesiło to miałem poważny problem z naprawieniem. Oczywiście nie wiadomo czy u Ciebie winny jest ram, ale wadliwy potrafi sporo nabroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są KLIK nasi fachowcy którzy Ci wszystko ładnie wytłumaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zniknął mi folder "benchmarki" magazyn.

Cały folder z kilkudziesiącioma testami !!

Nie ma go :E

 

Chyba coś w sieci krąży i zjada pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Z kolei zwolennicy globalnego ocieplenia mogą się np. posłużyć takim wykresem, który jest kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
    • Będzie od tego milion odwołań a w praktyce ściągną może kilkaset ludu. Zawsze też można starać się o status uchodźcy lub wyjechać dalej na Zachód. Ale ten ruch pokazuje, że jest kiepsko z rekrutem.
    • Eee, oni są właśnie taką poważną firmą...no chyba że chodzi o większe pieniądze Jak wiemy, najgorszy możliwy scenariusz w korpo to zmiana kąta wykresu powiązanego z jakimś KPI na ujemny. Z tego, co piszesz, dotyczyło to framesetów serii S, ale dalej koszt takiej ramy, oraz koszt zablokowania montażu i sprzedaży serii takiej ramy mógł być zbyt duży, żeby dalej udawać przywiązanie do jakości. Moja szklana kula mówi że ktoś dostał raporty o fuckupie, ale utrzymał kierunek wykresu na właściwym kierunku kosztem podjęcia ryzyka w stylu "jakoś to będzie, a jak nie będzie to dopiero to wyjdzie po następnym review; kto nie ryzykuje ten premii nie dostaje".  Skoro już o kiksach Treka: podobnie było niedawno z karbonowymi kokpitami w najwyższej serii Emondy SLR - pękały przy otworach na przewody hamulcowe. Początkowa obrona firmy to była "ale to się dzieje bo macie wypadki i sami łamiecie nasze Cudowne Produkty Klasy Premium (r)". Ale mimo wszystko ten mail od jakiegoś dziecka specjalnej troski o braku wiedzy na temat własnego produktu, do tego z zahasłowanym linkiem do pdfa z ich intranetu to mnie rozbroił.
    • To zależy jak na to patrzeć  . Jeśli mówimy tylko o finansach  Polaków  to   jesteśmy  biedni na tle europy ,ale nie najbiedniejsi . Jesli patrzeć na  gospodarkę  to jesteśmy biedni  na tle europy . itp itd
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...