Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamigo

Nieprawidłowy plik boot.ini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem - od czasu gdy zeżarło mi AntyVira, usunęło regedit (naprawione), wyszukiwanie (naprawione) i media playera (sux) wyskakuje mi przy włączaniu kompa:

Nie prawidłowy plik boot.ini

Rozruch z c:/windows

 

Co to ma byc? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć ile instalacji windows miałeś i na których partycjach:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te noo.. Miałem instalacje jednego windowsa :D Na partycji C. Był Linux, ale został usunięty i wszystko było OK , aż mi coś zeżarło część Windowsa... :(

 

EDIT: Zapomnialem dodać, że miałem kiedyś style xp i zmieniony ten obrazek jak się włącza windows, ale po usunięciu StyleXP, program zrobił kopie jakby się coś spierdzieliło - miałem 2 Windows - WinXP i WinXP (bootscreen). Od czasu usunięcia Linuxa już tak nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć do pliku c:\boot.ini

 

 

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

 

 

Domyślam się, że system masz na pierwszej partycji pierwszego dysku.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem to co powiedział maly_szcz i działa. Dzięki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje podobny problem, z tym że nie mogę znaleźć pliku boot.ini. Jest tylko boot.ini.backup w folderze c:/windows/pss. Czy można go zmienić jego nazwę i użyć jako boot.ini ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot.ini masz domyślnie w C:\ Jeśli go nie widzisz to w jakimś folderze:

 

1 Narzędzia

2 Opcje folderów

3 Zakładka Widok

4 Odznacz "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego"

5 Zaznacz "Pokaż ukryte pliki i foldery"

 

Zastosuj i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boot.ini masz domyślnie w C:\ Jeśli go nie widzisz to w jakimś folderze:

 

1 Narzędzia

2 Opcje folderów

3 Zakładka Widok

4 Odznacz "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego"

5 Zaznacz "Pokaż ukryte pliki i foldery"

 

Zastosuj i tyle.

 

Zrobiłem dokładnie tak jak mówisz i NIE MA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż jego prawidłowość, przekopiuj i zmień nazwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz konto admina?

 

tak, mam

 

sprawdż jego prawidłowość, przekopiuj i zmień nazwę

 

przekopiować na c: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekopiować na c: ?

 

Tak wez ten boot.ini.backup zobacz co jest w środku. Jesli to co mały_szcz zamiescil to zmien nazwe na boot.ini i reset. Ale najpierw zrób wyświetlanie ukrytych i systemowych plików i zobacz na c:\ czy nie ma tam tego boot.ini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie takie coś wyświetla jak włączam windowsa (kiedyś prądu zabrakło :E i się skopsało) Co ciekawe na dysku C nie ma tego pliku mimo że zrobiłem jak kolega Samotnick napisał.

 

Taki sam przypadek jak u Kobe'go..

 

P.s. To chyba nie wpływa zbytnio na działanie kompa poza dłuższym włączaniem się windowsa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma. Wiem że kiedyś jak sobie zepsułem boot.ini, poszedłem z flopem do siostry (do sąsiedniego pokoju ;) ) i zgrałem od niej. Treść jest i tak standardowa, jak to już podał mały_szcz, także nie sądzę aby był problem w zrobieniu sobie swojego dokumentu txt, wklejeniu do niego czego trzeba, zmianie nazwy na boot.ini i skopiowaniu na C, a jeśli faktycznie jest starszy plik to nadpisać i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękóweczka za pomoc. Już wszystko działa tak jak powinno! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki sam problem, chcialem zainstalowac na nowo windowsa wszystko fajnie sformatowalem, komputer uruchamia sie ponownie by dokoniczyc instalacje windowsa i wyskakuje mi na czarnym ekranie napis nieprawidłowy plik boot.ini rozruch z c/windows po czym komputer sie uruchamia ponownie i tak w kulko, nie moge zainstalowac do konica windowsa, co mam z tym zrobic jak to naprawic?? prosze o pomoc szukałem wszedzie ale tego typu problemu nie znalazlem z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie da się zrobić, musisz albo usunąć plik boot.ini i folder instalacyjny - $win_nt$ z c, albo sformatować partycję c,

żeby zacząć instalację od początku

 

ewentualnie możesz podmienić plik boot.ini - instalacyjny wygląda tak

 

[boot Loader]

Timeout=5

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows XP Professional Setup"

 

wklej do notatnika, jeśli masz home zmień professional na home edition, z menu plik wybierz zapisz jako, w zapisz jako typ pliku wybierz wszystkie pliki, i w nazwe wpisz boot.ini - zapisz, przekopiuj na dyskietkę, albo wypal na cd, i użyj np ubuntu do usunięcia starego boot.ini i przekopiowania nowego na c

 

jeśli nie pomoże (boot.ini może być dobry, popsuty może być plik bootsect.dat w folderze instalacyjnym) usuń z ubuntu wszystko z c, albo sformatuj c za pomocą gparted, jest na ubuntu (ubuntu oczywiście użyj w trybie wypróbuj ubuntu, nie instaluj)

 

ps - ewentualnie jeszcze, jeśli z ubuntu będziesz mógł wejść na c, możesz spróbować uruchomić bezpośrednio plik winnt32.exe w folderze instalacyjnym, czyli w $win_nt$, będzie chyba w podfolderze i386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z jak mam to wszysko zrobic gdzy nie moge uruchomic komputera do pulpitu, komputer uruchamia sie tylko do tego napisu i znow sie wylacza i tak w kulko dodam tak ze dzieje mi sie tak przy formacie i nie dokanicza mi sie instalacja windowas, formatowalem c i nic nie pomaga ciagle to samo a wiec co zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyraznie sugerowałem, żebyś użył ubuntu; jeśli sformatowałeś c, i nadal to samo, to bardzo dziwne - spróbuj usunąć partycję c , zacznij instalację od początku, i utwórz ją na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...