Skocz do zawartości
psiak91

i5 9600k - 8600k windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie.

Stoję przed wyborem intela i5 8600k / 9600k interesują mnie tylko używane ze wzgędu na to że wpakowałem się w razera 5 2600.

 

Głownie chodzi o sterowniki do windows 7, zamówiłem płytę z370 msi sli plus i podobno mają działać sterowniki do windows 7 usb 3.0.

na ryzenie przy zintegorwaniu do iso działają bez problemu.

 

Teraz główna rzecz, czy jak zaktualizuję bios do najnowszej wersji i wsadzę i5 9600k bo podobno można to będzie działać windwos 7 ? w sensie czy wykryje myszkę i klawiaturę ?

z mojego punku widzenia to płyta jest odpowiedzialna za sterowniki a nie procesor, ale wole się upewnić i w razie czego szukać i5 8600k bo dużej różnicy niema.

 

 

Dzięki z góry za rzetelną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Oficjalnie wsparcie dla Windows 7/8.1 zakończyło się na procesorach 6 generacji.

 

Czyli jak wsadzisz coś wyżej, to Windows 7 Ci nie wyszuka aktualizacji. Microsoft celowo to zablokował.

 

Czyli najlepszy byłby np. i5-6600K. I do tego są sterowniki dla Windows 7 bez problemu. Z tym że ja gdy instalowałem raz Windows 7 na takim sprzęcie to musiałem podpiąć klawiaturę i mysz na złącza PS/2 (płyta z chipsetem H110), bo porty USB nie działały, nawet 2.0. Po instalacji sterowników do USB 3.0 ożyły wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gsync Compatible - nie lubisz tej opcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up2 wiekszej bzdury nie czytalem, processor nie ma nic do auktalizacji

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na z370 (sli plus) spokojnie da się zainstalować win7.

 

Gsync Compatible.. ale zapomniałem jeszcze o DX12. Nie lubisz DX12 ?

 

Nie wiem po co się nakręcać na win7. Walka z wiatrakami i usilne odwlekanie nieuniknionego. Jeszcze ze dwie generacje sprzętu i nic nowego już on nie obsłuży ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up2 wiekszej bzdury nie czytalem, processor nie ma nic do auktalizacji

 

Ma - bo Microsoft zablokował aktualizacje systemu na prockach od 7 generacji w górę, aby się ludzie zaczęli przesiadać na Windows 10. Czyli mają swój interes w tym. Dodatkowo do płyt głównych dla chipsetów - dla procesorów 8 i 9 generacji dla Windows 7 nie ma już sterowników.

 

Oczywiści na siłę instalować można, tylko że system nie będzie stabilny.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja z niewspieranym CPU. Na swoim Ryzenie 7 2700x zainstalowalem Windows 7 x64. System sie aktualizuje, dziala szybciej niz Win 10 co ciekawe :) Zadnych crashow ani BSOD.

 

Jest specjalne narzedzie do wlaczenia aktualizacji ktore MS zablokowal: https://github.com/zeffy/wufuc

 

Sprawdzone w praktyce - dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy sie to komus podoba czy nie to i tak wszystkich wielbicieli windows 7 Microsoft predzej czy pozniej postawi przed wyborem albo windows 10 albo zycie bez komputera, gier itp. Dojdzie do tego ze na windows 7 bedzie dzialac przegladarka i bardzo stare programy. Nawet sterow do grafiki nie bedzie dla 7 juz MS sie o to postara :lol2:

 

Dla kart Turing nie ma sterownikow dla Windows 8, 8.1 :lol2: . To samo nieldlugo spotka 7 byc moze w nowej generacji

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mi się przypomina jak Linus złożył komputer retro i na xp nawet minecraft nie szło uruchomić. W innym wideo Linus odpowiadał na pytanie forumowiczów czemu kompletnie nie używają windows 7 - odp. ten system był używany wieki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sie to komus podoba czy nie to i tak wszystkich wielbicieli windows 7 Microsoft predzej czy pozniej postawi przed wyborem albo windows 10 albo zycie bez komputera, gier itp. Dojdzie do tego ze na windows 7 bedzie dzialac przegladarka i bardzo stare programy. Nawet sterow do grafiki nie bedzie dla 7 juz MS sie o to postara :lol2:

 

Dla kart Turing nie ma sterownikow dla Windows 8, 8.1 :lol2: . To samo nieldlugo spotka 7 byc moze w nowej generacji

Z Windows 10 też tak będzie będzie stary i do niczego się nie będzie nadawał, przypomnisz moje słowa w 2050 roku. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma - bo Microsoft zablokował aktualizacje systemu na prockach od 7 generacji w górę, aby się ludzie zaczęli przesiadać na Windows 10. Czyli mają swój interes w tym. Dodatkowo do płyt głównych dla chipsetów - dla procesorów 8 i 9 generacji dla Windows 7 nie ma już sterowników.

 

Oczywiści na siłę instalować można, tylko że system nie będzie stabilny.

 

Jedyny problem to USB. Można to obejść stosując kartę na PCI. W przypadku chipsetu z370 zintegrowane USB będzie działać bez problemu.

 

 

 

Cześć, mam pytanie.

Stoję przed wyborem intela i5 8600k / 9600k interesują mnie tylko używane ze wzgędu na to że wpakowałem się w razera 5 2600.

 

Głownie chodzi o sterowniki do windows 7, zamówiłem płytę z370 msi sli plus i podobno mają działać sterowniki do windows 7 usb 3.0.

na ryzenie przy zintegorwaniu do iso działają bez problemu.

 

Teraz główna rzecz, czy jak zaktualizuję bios do najnowszej wersji i wsadzę i5 9600k bo podobno można to będzie działać windwos 7 ? w sensie czy wykryje myszkę i klawiaturę ?

z mojego punku widzenia to płyta jest odpowiedzialna za sterowniki a nie procesor, ale wole się upewnić i w razie czego szukać i5 8600k bo dużej różnicy niema.

 

 

Dzięki z góry za rzetelną odpowiedź

Zaktualizuj ISO moim narzędziem to wszystko będziesz mieć już wgrane na dzień dobry po instalacji.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Windows 10 też tak będzie będzie stary i do niczego się nie będzie nadawał, przypomnisz moje słowa w 2050 roku. :E

 

 

Z windows 10 bedzie inaczej tzn wymagana bedzie pewnie konkretna wersja. Tak forza horiozn 4 wymaga windows 10 ale...wersji 1703 lub nowszej i na starszych nie dziala mimo ze teoretycznie powinna no bo przeciez win 10.

 

W 2050 dalej bedziemy korzystac z Windows 10 ale pewnie zupelnie inaczej bedzie on wygladal niz dzis no i trzeba bedzie bulic za aktualizacje bo jak nie bedziesz mial w miare swiezej wersji to wyjdzie na to samo jakbys mial windows 7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z windows 10 bedzie inaczej tzn wymagana bedzie pewnie konkretna wersja. Tak forza horiozn 4 wymaga windows 10 ale...wersji 1703 lub nowszej i na starszych nie dziala mimo ze teoretycznie powinna no bo przeciez win 10.

 

W 2050 dalej bedziemy korzystac z Windows 10 ale pewnie zupelnie inaczej bedzie on wygladal niz dzis no i trzeba bedzie bulic za aktualizacje bo jak nie bedziesz mial w miare swiezej wersji to wyjdzie na to samo jakbys mial windows 7 :D

LOL! w 2050 to już nie będzie windowsa tak samo jak teraz nie ma MS-DOSa. Sądzę że ludziska będą już siedzieć na linuksie z idealną emulacją aplikacji win32. (czytaj. całkowicie transparentna obsługa)

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Eltik chodziło o to że nie ma być następcy windows 10, tylko płatne aktualizacje do niego. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z tego co bylo mowione nowego windowsa nie bedzie a watpie by MS odpuscil jakby nie bylo duzy kawalek tortu swoich przychodow. Musza jakas na systemie operacyjnym zarabiac i boje sie ze te plotki o platnych aktualizacjach kiedys stana sie faktem lub windows bedzie rzeczywiscie usluga tak jak twierdzi Microsoft i bedzie mozna z niego korzystac ale placac abonamnet moze miesieczny moze roczny kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z tego co bylo mowione nowego windowsa nie bedzie a watpie by MS odpuscil jakby nie bylo duzy kawalek tortu swoich przychodow. Musza jakas na systemie operacyjnym zarabiac i boje sie ze te plotki o platnych aktualizacjach kiedys stana sie faktem lub windows bedzie rzeczywiscie usluga tak jak twierdzi Microsoft i bedzie mozna z niego korzystac ale placac abonamnet moze miesieczny moze roczny kto wie

Abonament jest jak najbardziej pewny. Skoro frajerzy płacą za offica 365 czy xbox live to dlaczego nie wcisnąć im Windowsa 365? Adobe poszło tą drogą wiec kopiujący wszystko jak leci M$ zrobi tak samo. Abonament jest bardzo wygodny dla M$ bo nie wymaga "napracowanka". Mogą pracować w ultra ślimaczym tępie bo klient i tak będzie bulić czy będą updaty czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament jasne tylko ta operacja na pewno spowoduje wzrost nielegalnego oprogramowania. Myślę że lepiej będzie dla nas jak zrobią aktualizacje płatne aniżeli abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Abonament czy platne aktualizacje przyniosa duuuzo wieksze zyski z windowsa niz to ma miejsce obecnie. Tylko...nie wykupisz abonamnetu i co? Wejdziesz tylko do UEFI czy jak? Na jakich zasadach teoretycznie mialo by to wygladac. Ukaze sie pulpit ale nie bedzie mozna nic robic na kompie? W pzrypadku gier abonament wygasa np Origin Accses i tracisz dostep do gry (gra jest zablokowane i nie mozna jej uruchomic) Z windowsem to bardziej skomplikowane. Blokujac korzystanie z systemu blokuja rowniez uzywanie programow do ktorych masz pelne prawo bo za nie zaplaciles/placisz. Hmmmm

 

 

Jedyne co moim zdaniem MS moze zrobic czy to w przypadku abonamentu czy platnych aktualizacji to zablokowac dostep do aktualizacji. Maja troche zwiazane rece i ograniczone mozliwosci. Nie moge jakby "unieruchomic" komputer w przypadku nie wykupienia/zaplacenia abonamentu

 

https://www.spidersweb.pl/2019/01/microsoft-365-windows-office-xbox.html

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie nowego Windowsa ponieważ nie ma też nowego MacOS. Ten obecny jest w wersji X (czyli rzymska 10) i jakieś numerki arabskie dalej, a wystartował pewnie na początku tego wieku jeszcze na procesorach PPC. Tak samo mamy Windows 10 i jakieś numerki za nimi i tak dalej. Microsoft zawsze lubił brać pomysły od innych i w tym przypadku też tak było. Spapugowali po Apple. Prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia po co ludzie sie przed tym bronia, Win 10 to dobry system, wcale nie gorszy od 7 a jak ktos mysli chociazby o dx12 to jest to nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy chec zagrania w Shadows of the tomb raider i masz 2 wyjscia. Albo windows 7 i 40-50 fps albo windows 10 i 90 fps :lol2: chyba ze cos naprawili od premiery. Chesz Forze Horizon tez zostaje tylko windows 10, nastepnie lepiej dzialajace The Division 2 w DX 12 a tego bedzie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też uważam że win 10 nie jest taki zły. Z XP przeszedłem na win 7, a teraz na win 10 i wszystkie te systemy uważałem za swego czasu bardzo udane. Nie lubiłem za bardzo win 98(na pierwszym PC przez jakiś czas), vista czy win 8 na laptopie to jakaś tragedia była dla mnie.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win88 był niebyt stabilny. XP używam do dzisiaj w laptopie do diagnostyki samochodów.

 

Win7 był czysty i prosty jak w starej szkole.

 

Win10 jest zamieszany. Nie ma nic tam gdzie było dotychczas. I jeszcze pozmieniali nazwy opcji. Ciężko nieraz coś wygrzebac. To dla mnie jego największą wadą. Albo moje przyzwyczajenia. I szpiegowskie dodatki. Ale telefon jest jeszcze gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Abonament czy platne aktualizacje przyniosa duuuzo wieksze zyski z windowsa niz to ma miejsce obecnie. Tylko...nie wykupisz abonamnetu i co? Wejdziesz tylko do UEFI czy jak? Na jakich zasadach teoretycznie mialo by to wygladac. Ukaze sie pulpit ale nie bedzie mozna nic robic na kompie? W pzrypadku gier abonament wygasa np Origin Accses i tracisz dostep do gry (gra jest zablokowane i nie mozna jej uruchomic) Z windowsem to bardziej skomplikowane. Blokujac korzystanie z systemu blokuja rowniez uzywanie programow do ktorych masz pelne prawo bo za nie zaplaciles/placisz. Hmmmm

 

 

Jedyne co moim zdaniem MS moze zrobic czy to w przypadku abonamentu czy platnych aktualizacji to zablokowac dostep do aktualizacji. Maja troche zwiazane rece i ograniczone mozliwosci. Nie moge jakby "unieruchomic" komputer w przypadku nie wykupienia/zaplacenia abonamentu

 

https://www.spidersweb.pl/2019/01/microsoft-365-windows-office-xbox.html

Poprostu będą cię męczyć pop-upami za każdym razem jak będziesz odpalał jakąś aplikacje. Przyblokują ci również aktualizacje. Zablokują ci defendera (też mi strata;). Zablokują ci dostęp do windows store (nie kupisz gierek ;). Itd itp. Możliwości męczenia użytkownika ,który nie chce zapłacić jest mnóstwo. Wystraczy skopiować rozwiązania z "darmowych" gierek na tefoniki i tyle.

 

Nie będzie nowego Windowsa ponieważ nie ma też nowego MacOS. Ten obecny jest w wersji X (czyli rzymska 10) i jakieś numerki arabskie dalej, a wystartował pewnie na początku tego wieku jeszcze na procesorach PPC. Tak samo mamy Windows 10 i jakieś numerki za nimi i tak dalej. Microsoft zawsze lubił brać pomysły od innych i w tym przypadku też tak było. Spapugowali po Apple. Prosta sprawa.

Faktycznie M$ tylko patrzy na MacOS. Teraz ich nowy wygląd okienek (frosted glass) jakoś dziwnie przypomina ten z MacOS.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DirectX13 i kolejne tylko po aktualizacji płatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...