Skocz do zawartości
kochan4

Gtx 1070 czy nówka gtx 1660?

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wolał 1660 gigabyte za 1029zł. Ta wersja z 1 wentylem będzie cholernie głośna i gorąca będziesz się tylko denerwował. Co do używki zawsze ryzyko ale wydajność na poziomie TI i 8gb ram musisz przemyśleć czy warto ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i tak będę robił UV i zmieniał krzywą wentyli , więc mi to ryba czy karta w standardzie głośna (obecnie mam tak na swoim inno 3d, po uv niesłyszalna) jedynie mnie ciekawi czy ten asus strix 3-wentylowy to udana konstrukcja czy tez jakaś padaka, bo wiadomo, karta wydajniejsza

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch brałbym 1070 strix. Chłodzenie jest ok, tylko spory klocek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strix bardzo udana konstrukcja. Co do tego że UV ogarniesz tego jedno wentylca to bym nie był taki pewny mam GTX 1060 z jednym wentylem i dopiero zmiana chłodzenie przyniosła ulgę dla uszu żadne UV krzywe wentylów nie pomagały :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

strix bardzo udana konstrukcja. Co do tego że UV ogarniesz tego jedno wentylca to bym nie był taki pewny mam GTX 1060 z jednym wentylem i dopiero zmiana chłodzenie przyniosła ulgę dla uszu żadne UV krzywe wentylów nie pomagały :lol2:

przy moim inno 3d 1060 3gb pomogło i to bardzo ;)

druga sprawa, że ja gram podpięty pod TV, buda stoi ponad 2m ode mnie więc i tak prawie nic nie słyszę

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwny ten sprzedawca. Wszystkie karty graficzne używane :D Ciekawe czy ta firma kopała. :) Pamiętaj że jak sprzedawca zwinie interes to z gwarancji nici, na allegro są dość długo więc może rok wytrzymają :cool: A tak w ogóle sprawdzałeś czy ta karta wejdzie Ci do budy?

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwny ten sprzedawca. Wszystkie karty graficzne używane :D Ciekawe czy ta firma kopała. :) Pamiętaj że jak sprzedawca zwinie interes to z gwarancji nici, na allegro są dość długo więc może rok wytrzymają :cool:

ale zobacz ile juz im ich zeszło i klienci w opiniach zadowoleni, więc chyba raczej bez wałków

ze 2 razy się z nim wczoraj kontaktowałem, kontaktów nie unikają - trochę śmieszy, bo np na innych produktach mają absurdalnie zawyżone ceny, jak np 1050ti

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 jest szybsza tylko trzeba trafić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę lepiej pytanie. Sprawdzałeś czy tak długa 1070 wejdzie Ci do budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tanio ta 1070, pewnie kopała, ja bym nie brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powtórzę lepiej pytanie. Sprawdzałeś czy tak długa 1070 wejdzie Ci do budy?

ja mam mid towera od chiefteca, tam i 1,5 raza dłuższa by weszła ;)

teraz tak popatrzyłem na testy na pclabie to ten gtx1660 po OC całkiem ładnie sie zbliża do 1070tki, no a jednak co nówka to nówka

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że za 950zł to możesz znaleźć 1070 z dłuższą gwarą niż te 12 miesięcy. Ja bym się rozejrzał na OLX, tam łatwiej kupić od kogoś, kto po prostu wymienia kartę.

 

Ja jakieś 3 miesiące temu kupiłem aorusa rx570 za 500zł z fakturką z xkom na cały zestaw i 2,5 letnią gwarancją. Dodam, że gość był bardzo młody, chyba liceum i w sierpniu 2018 kupił ją za 1200zł xD

 

Używane karty to dobra opcja ale osobiście unikałbym mimo wszystko dużych handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 strix to prawie top, więc z wydajności i kultury pracy szczególnie po zabawie z suwakami będziesz zadowolony. Z tych 2 wolał bym 1070. Wydajność po OC 1660 się zbliża, ale 1070 też podkręcasz i to sporo. Zresztą nie ma co porównywać OC do stock.

Jak dla mnie 950 zł to dużo jak na 1070 w obecnym czasie, bo za niewiele więcej zaczyna się 1070 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym brał nowa 1660, najwyżej kupić lepszą wersje od Palita.

 

Masz 3 lata gwarancji w dużym sklepie.

 

Na allegro 3/4 to po koparkach z zajechanymi na maxa pamięciami, często gwarancja tylko u sprzedawcy czyli za kilak miesięcy może być płacz.

 

Do tego nowa architektura to będzie kilka procent zyskiwać z czasem względem 1070ki jak dopracują stery.

 

Optymalnie było by chyba doskrobać jednak kasy do 1660 ti

 

 

Polował bym na jakieś okazje coś w ten deseń - nie żebym tę konkretną aukcje polecał :

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-gtx-1660-ti-dual-oc-nowa-8055727480

 

Mój link

 

 

mozę ktos ma nietrafiony prezent komunijny czy coś :E

 

 

Ewentualnie iść po taniości :

 

Mój link

 

bo cena jak za 6gb i na 3 letniej gwarze w sensownym sklepie całkiem ok

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten ventus to karta uzytkownika z forum, za ta kaske naprawde przyzwoita karta, lepiej dolozyc i cos takiego kupic niz tego Palita z 1wentylem. Ten Palit dual tez fajna oferta.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usilnie szukasz miny - zamiast od pierwszego właściciela lub sklepu wynajdujesz albo prawdopodobnie pokoparkowe albo od handlarza- faktura marża ? Co to lombard/komis czy inny pies?

 

Warto ryzykować wtopę dla kilku dyszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z kolei ja zapytam, czy jest sens przechodzić z GTX 1060 3GB na GTX 1060 6GB? Różnica będzie niewielka. GTX 1660 to takie racjonalne minimum.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata pewnie też niewielka a obecnie coraz częściej 3gb to zdecydowanie za mało.

 

Sam polecałem 1660ti ale to nie moja kasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać 1060 3gb na 1660? Nie lepiej jest dozbierać kasy na rtxa 2060, ewentualnie tańszego 1660ti? Rozumiem że 3gb to mało vram i w ogóle ale mimo wszystko lepiej coś mocniejszego kupić, żeby za chwile znów nie zmieniać grafiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, przeskoczyć tylko dla kilku fpsów i w niektórych grach większej ilości vram trochę bez sensu, tym bardziej , ze sobie z tym radzę na obecnej karcie

komputronik się scfanił i podniosł juz cene tego palita więc go zlewam, chyba pójdę w gigusia wersja 2 wentyle OC za 1029 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak juz zmienisz aczkolweik za 1100zl masz tego palita lub 50zl wiecej ventusa 1660ti z normalnego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...