Skocz do zawartości
kochan4

Gtx 1070 czy nówka gtx 1660?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

odradzacie mi kupno kart z firmy która jest dobrych parę lat na allegro , ma duzo samych pozytywów, dobry kontakt, ale polecacie kupowanie od jakiś pseudo gości praktycznie bez historii allegro - :lol2:

jak jeszcze to pierwsze mogę zrozumieć, bo koparki itp, to tego drugiego nie bardzo, tym bardziej nie czaje, bo goście kupowali kartę , żeby ją wyjąć tylko z pudełka i zaraz sprzedać?

sry, to wole już w sklepie za te 1020 kupić 1660tkę i ją podkręcić z UV

na kartę i tak mam 950, więc nawet 1020 to dla mnie będzie nadszarpnięcie budżetu i na chwile obecną zapożyczenie się

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym celował w 1660 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał 1660 gigabyte za 1029zł. Ta wersja z 1 wentylem będzie cholernie głośna i gorąca będziesz się tylko denerwował. Co do używki zawsze ryzyko ale wydajność na poziomie TI i 8gb ram musisz przemyśleć czy warto ryzykować

 

Gratuluję twoich wypocin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

odradzacie mi kupno kart z firmy która jest dobrych parę lat na allegro , ma duzo samych pozytywów, dobry kontakt, ale polecacie kupowanie od jakiś pseudo gości praktycznie bez historii allegro - :lol2:

jak jeszcze to pierwsze mogę zrozumieć, bo koparki itp, to tego drugiego nie bardzo, tym bardziej nie czaje, bo goście kupowali kartę , żeby ją wyjąć tylko z pudełka i zaraz sprzedać?

sry, to wole już w sklepie za te 1020 kupić 1660tkę i ją podkręcić z UV

na kartę i tak mam 950, więc nawet 1020 to dla mnie będzie nadszarpnięcie budżetu i na chwile obecną zapożyczenie się

Gosciu z odbiorem osobistym z paragonem z morele to pseudo gosc wdg ciebie?? Przeciez nie kazdy sprzedaje codziennie cos na allegro ,ja wgl nie mam tam konta wiec jakbym chcial sprzedac tam gpu to jestem skreslony bo nie mam histori :hmm:

 

W takim razie GB zostaje najlepsza opcja.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

a co ty myślisz, ze w tych większych firmach co to niby samymi koparkami handlują to odbioru osobistego nie ma? :lol2: druga sprawa, co z tego , że karta z morele? tak samo może być katowana w koparce czy bez, z morele też ludzie mieli problemy na tym forum, imo najlepiej skąd by karta by nie była, to po prostu, żeby chodziła te kilka dobrych lat - kupowałem płytę pod s1155 z firmy z Poznania, która na tym forum normalnie równali z błotem, i wszystko do dziś pięknie cyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie używanych kart to ja bym głównie patrzył na długość gwarancji i dowód zakupu z normalnego sklepu. Żeby mieć zabezpieczenie jakby coś się stało. No i serio osoba prywatna, która ma normalny zestaw raczej jej nie używała do kopania. Jakoś tak nie lubię dużych handlarzy ale to też zależy. Używaną płytę wolałbym od firmy, bo powinna być przede wszystkim sprawdzona w należyty sposób i wyczyszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

a:lol2: druga sprawa, co z tego , że karta z morele? tak samo może być katowana w koparce czy bez

Ten Msi 1660ti z Morele ma 3 miesiące i naprawdę porównujesz tego typu oferty z kilkuletnimi gtx 1070 od handlarza?

Mam kilku znajomych z 1060,1070 i 1080 i zapewniam każdy w szczycie szału na krypto sobie kopał. Sam Zamówiłem 1070kę za 2200zł ale wyczułem co się świeci i wróciła na zwrot 14 dniowy.

 

Dla mnie ta gen jest przez to skreślona chyba że karta nowa albo z wymiany gwarancyjnej na nową.

Wszelkie bajki pracowała w pomieszczeniu z klimatyzacją , nowa pasta, odkurzana itp to bujdy- pooglądaj kanał Foresta na youtoube co są teraz warte karty po koparkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o jakimś rx580 8gb, można poniżej 800 zł wyrwać, jakieś OC i uv zrobić i powinno mieć wydajnośc 1060tki a może delikatnie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po w miarę najświeższych testach, to jak dla mnie rx 580 8gb już jest wydajniejszy od gtx 1060 6gb. Jedyną grą dla gtxa to Assasins a tak coraz to lepsze sterowniki AMD robią swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawic sie w rx 580 dla 250zl w dodatku wymieniac na cos pokroju gtx 1060 to bez senus jak masz juc taka karte tylko ciut wolniejsza. Poniezej 1660 nie ma sensu na nic wymieniac. Do tegom asz nowke na 36msc gwarancji za 1k wiec po co szukac :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a co sądzicie o jakimś rx580 8gb, można poniżej 800 zł wyrwać, jakieś OC i uv zrobić i powinno mieć wydajnośc 1060tki a może delikatnie lepiej?

RX 580 4GB w cenie sprzedaży GTX 1060 3GB (700zł - 200zl za gry z promocji AMD) ma sens. Nowa, trochę wydajniejsza, z długą gwarancją, za te same pieniądze. Natomiast dopłata RX 580 8GB mija się z celem przy GTX 1660.

 

Patrząc po w miarę najświeższych testach, to jak dla mnie rx 580 8gb już jest wydajniejszy od gtx 1060 6gb. Jedyną grą dla gtxa to Assasins a tak coraz to lepsze sterowniki AMD robią swoje

https://ithardware.pl/testyirecenzje/ewolucja_wydajnosci_kart_amd_radeon_test_sterownikow_z_lat_2016_2019-8922.html

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam bym nie zmienił gtx 1060 3GB na RX 580, no chyba, że dla faktu pobawienia się kartą z innego obozu.

 

Przyrostu wydajności nie będzie znacznego(w sensie efektu WOW). Tak naprawdę przesiadka na gtx 1070 czy 1660 ti dała by fajny boost wydajności i micha by się cieszyła już konkretnie.

 

 

A co do samego RX 580 podstawa zrobić UV przy czym zachowując kompromis pomiędzy kulturą pracy a taktowaniami można osiągnąć ~1350Mhz. Gdzie takiego 1660 w jakiejś przyzwoitej wersji można kręcić prawie pod sam limit bez większych obaw o kulturę pracy ;)

 

c3_1920_oc.png

 

w3_1920_oc.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki robia swoje?? Przeciez tam jest marginalny wzrost wydajnosci na przestrzeni lat, 2-3fps w ciagu 3lat :lol2: Moze za 100lat to bedzie mialo jakis sens :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak rx odpada, przejrzałem trochę testów i często jest słabszy pod dx11 (a to nadal wiodące api) od 1060 6gb, czyli pewnie podobna wydajnośc jak na moim kręconym 1060 3gb

zostaje wiec przy gtx 1660, co prawda już w komputroniku nie ma promocji (a szkoda, bo 939 była fajna cena za tego palita), ale w innych sklepach zaczynają poniżej tysiąca tez schodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co prawda chwilowo niedostępna, ale tu jest za 910zł:

 

eu.evga.com/products/product.aspx?pn=06G-P4-1161-KR

 

Co kilka dni uzupełniają magazyn. Ustaw powiadomienie email i czekaj.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o jakimś rx580 8gb, można poniżej 800 zł wyrwać, jakieś OC i uv zrobić i powinno mieć wydajnośc 1060tk a może delikatnie lepiej?

Już od dawna praktycznie w każdej grze RX580 wypada lepiej od GTX1060 6GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna praktycznie w każdej grze RX580 wypada lepiej od GTX1060 6GB ;)

no tak, pod dx12, których to gier jest tyle co kot napłakał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no tak, pod dx12, których to gier jest tyle co kot napłakał :lol2:

A gdzie ja wspomniałem o Dx12?

Nawet pod DX11 RX 580 już od dawna wypada lepiej od GTX1060 6GB. Oczywiście zdarzą się gry gdzie ustępuje GTX1060 ale to nie te czasy z przed prawie 3 lat gdzie praktycznie w każdej grze GTX1060 6GB wypadał lepiej. Obecnie RX 580 na tle GTX1060 6GB wypada lepiej w praktycznie każdej grze.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz rację, spojrzałem na jakieś starsze testy/filmy, wrzuciłem coś z końca 2018r i już tutaj rx580 fajnie wypada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie po uśrednieniu w różnych grach to dalej wygląda to podobnie w jednej grze RX 580 kapkę lepiej w innej kapkę gorzej.

 

relative-performance_1920-1080.png

 

wydajnosc.png

 

 

Do tego w większości testów RX 580 to jest niereferent lecący 1350Mhz i więcej, gdzie jest zestawiony z refem gtx 1060 na 1800Mhz, a większość kręci się bez większego problemu na ~2050Mhz, a lepsze sztuki robią ponad 2100Mhz gdzie przy RX 580 nie poszaleje z taktami powyżej 1350Mhz chyba, że ktoś lubi wir w budzie to pociśnie do ~1450Mhz lepszą sztukę.

 

Mój gtx 1060 co prawda wersja 3GB na takich taktach lata jak na screenie i to 100% stabilnie i nawet UV nie robiłem jak się nim bawiłem, a z odpowiednio ustawioną krzywą napięć (UV) jeszcze więcej bym na nim pocisną :E

 

 

ikBRoGJ.png

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, tylko 1660 po OC odleci trochę bardziej no i to 100 zł w rok Ci się zwróci na Prądzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bez UV to ja do żadnej karty nie podchodze obecnie, więc trochę tych watów się obetnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

590 to piekarnik w porownaniu do 1660 wiec nawet UV nic tu nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego w większości testów RX 580 to jest niereferent lecący 1350Mhz

Nie wiem czy wiesz ale 1340Mhz to jest domyślne taktowanie dla RX 580 więc nie dziw się, że przy takim taktowaniu są robione testy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...