Skocz do zawartości
kochan4

Gtx 1070 czy nówka gtx 1660?

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz blysnales wiedza

Serio nie wiedzialem ze karta ma kilka czujnikow heheh

A czy ja coś o czujnikach wspomniałem? :Up_to_s:

Karta ciepło oddaje całym PCB a nie tylko punktowo a Ty oceniłeś kartę, mówiąc że "piekarnik" po temperaturze jedno punktu na PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie opchnąłeś tego 1060 3GB za 600pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ja rok temu sprzedalem zotaca za 700 zl a nabylem GTX 1080. GTX 1060 3GB dosc szybko schodzi na dno tylko i wylacznie przez te 3GB

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rok temu sprzedalem zotaca za 700 zl a nabylem GTX 1080. GTX 1060 3GB dosc szybko schodzi na dno tylko i wylacznie przez te 3GB

i tak sie lepiej trzymaja od rx-ów, uzywane 570 juz po 430+ mozna kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie opchnąłeś tego 1060 3GB za 600pln

Musiał trafić na jakiegoś debila, bo 600-700 zł to chodzą używane 1060 6 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał trafić na jakiegoś debila, bo 600-700 zł to chodzą używane 1060 6 GB.

Nie przesadzaj. Widocznie ktoś był skłonny tyle zapłacić za tą kartę tyle. Swojego gtx 760 2gb oc ga windforce 3x wentyl w marcu sprzedałem za 350 zł z wliczoną wysyłką, a tydzień później jak patrzyłem na ceny to ludzie wołali 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem ogłoszenie na olx, gościu z okolicy na rowerze podjechał, mówił że mu stara karta padła , może na szybko potrzebował, nie wnikam

nawet byłem skłonny 50 opuścić, ale sie nie targował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem ogłoszenie na olx, gościu z okolicy na rowerze podjechał, mówił że mu stara karta padła , może na szybko potrzebował, nie wnikam

nawet byłem skłonny 50 opuścić, ale sie nie targował ;)

klient marzenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i fajnie. sprzedaje sie za tyle ile ktos jest wstanie zaplacic. Ta 3GB 1060 za rok bedzie sie nadawac do csa,lola,overwatcha i fify :lol2: w pozostalych grach beda piekne sciny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no i fajnie. sprzedaje sie za tyle ile ktos jest wstanie zaplacic. Ta 3GB 1060 za rok bedzie sie nadawac do csa,lola,overwatcha i fify :lol2: w pozostalych grach beda piekne sciny

2 lata temu też tak pisali, a grałem na niej we wszystko rzadko kiedy na medium schodząc, najnowszy Rage 2 w 1080p na ultra śmigał w 50-60 kl/s

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak tylko ja kupujac ta karte mialem swiadomosc pewnych rzeczy i tez tego ze mocy to jest starczy na 2-3 lata. Nawet gdybym mial GTX 1060 6GB to trzeba bylo myslec o jakiejsc wymianie ze wzgledu na coraz nizszy fps w coraz nowszych tytulach

 

Roznica taka ze na 6gb jak sie zagrywali w hitmana czy wolfa to ja na 3gb wersji musialem odlozyc te gry na kiedy indziej zeby sie nie wkurzac :D

 

Po drugie no doszedl w tym roku ten bajet Gsync Compatible co prawda fajne no ale...te +48 fps musi byc ciagle a ta karta czy 3 czy 6gb przy wyzszych ustawiniach ma z tym problem w niektorych tytulach

 

Jak ktos chce kupic teraz karte nowa za tysiaka to nie ma wyboru bo tylko GTX 1660 jest w tej cenie senownych wyborem. Ktos powie ze mozna czekac na Navi...no niby tak ale AMD juz zapowiedzialo ze to bedzie TYLKO sredni segment cenowy i wydajnosciowy wiec

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolfa spokojnie można grać na 3GB i to bez zbytniej straty na jakości. Textutury ultra czy main lieben :E są całkowicie przehypeowane.

 

Trudno przeoczyć także cienie. Różnica w jakości cieni między ustawieniami niskimi a Mein Leben jest najbardziej widoczna ze wszystkich. Za to zmiana jakości tekstur na obiektach po przełączeniu ustawień z najniższych na najwyższe jest prawie niezauważalna.

 

Cienie dość rozsądnie już wyglądają od medium. A te dwie opcje cienie i textury zjadają właśnie kosmiczne ilości vram w ustawieniach mein leben.

https://pclab.pl/art76045-3.html

 

Te czasy gdzie były wyraźnie widoczne różnice pomiędzy texturami to już dawno odeszły. W najnowszych RE:2 textury medium od high praktycznie niczym się nie różnią oprócz zjadania niesamowitej ilości vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomnial. Sam fakt ze nie bedzie od Nvidii kart z 3GB i 2GB VRAM o czyms swiadczy. Trzeba sie pozbywac 3gb 1060 poki sa jeszcze na nie jelenie

 

Tyle dobrego ze nie zrobili GTX 1660 4GB :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Wolfa grałem na takich ustawieniach że miałem 70-90 fps i wcale źle to nie wyglądało - śmieszy mnie, że ludzie kupują czy też kupowali te karty i chcieli w ultra grać :E

 

Tyle dobrego ze nie zrobili GTX 1660 4GB :lol2:

a jak ty sobie przy szynie 192bit wyobrażasz 4 gb? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scieliby do 128 bit. Nvidia do wszystkiego jest zdolna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to przecież masz takiego kastrata , zwie sie gtx 1650 i co po jego 4gb jak od takiego 1060 3gb dostaje baty aż miło :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie tylko szyna i ilosc pamieci decyduja o wydajnosci...sa jeszcze jednostki cieniujace, rasteryzujace, architektura, zegary itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 600zł używanego 1060 3GB?

 

Ładnego jelenia trafiłeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 600zł używanego 1060 3GB?

 

Ładnego jelenia trafiłeś :E

Albo ładna bajka ;) Nie wierze, że ktoś dał tyle, kiedy można wyrwać GTXy 1060 6 GB za tyle, i to nie z koparki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

600zł to dobra kwota dla obydwu stron w tym przypadku. Gość kupił kartę na gwarancji, która chyba nie ma roku, bo jakoś kupowaliśmy w tym samym czasie. Odebrał osobiście, nie dostał niespodzianki, czy po koparce. Trochę się dziwie @kochan4, że zmieniłeś na GTX1660. Bez OC zyskałeś 15% wydajności w FHD, a dopłaciłeś min 400zł. Myślę, że dopiero pojawienie się Navi, może coś zmienić na rynku GPU w średnim segmencie cenowym.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się takie sytuacje , allegro i olx może zaskoczyć. Sam dla Picu wystawilem Samsunga Note 3 , 2 lata temu , miałem go od nowości i pracował super , wgralem zmodowany rom od Galaxy s7 , i poszedł za 630zl mimo że szło dostać już za 400zl taki telefon. Koleś przyjechał bo miał blisko A potrzebował dość wydajny tel ," na wczoraj" , przybył około północy i wziął telefon bez zbędnego marudzenia. A wracając do tematu , niestety do tysiaczka nie ma żadnej alternatywy, gtx1660 albo się szuka gtx1070/1070ti w uzywce. Rx590 odstaje od gtx1070, jedyna tańsza alternatywa to np rx580/570 i odsprzedac gry , wtedy cena/wydajność wychodzi najlepiej. Zobaczymy co czas pokaże, może amd wyda coś ciekawego do takiej kwoty . Z nowych kart dokonałes słusznego wyboru , byle dobrze służyła. Ps grywasz w apex legends? Podobno turing wypada lepiej w apexie niż pascal, mimo że karta mniej wydajna w innych grach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawia mnie sens wymiany grafiki dla kilkunastu % lepszej wydajności, według mnie lepiej jest poczekać i dołożyć trochę do szybszego GPU, wtedy te uczucie kopa w wydajności będzie faktycznie zauważalne. Tyle dobrze że sprzedałeś sensownie tego 1060 3gb, masz teraz kartę nówkę, 3 lata gwary i +15-20% koniec końców niezły deal jakby nie patrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę zastanawia mnie sens wymiany grafiki dla kilkunastu % lepszej wydajności, według mnie lepiej jest poczekać i dołożyć trochę do szybszego GPU, wtedy te uczucie kopa w wydajności będzie faktycznie zauważalne. Tyle dobrze że sprzedałeś sensownie tego 1060 3gb, masz teraz kartę nówkę, 3 lata gwary i +15-20% koniec końców niezły deal jakby nie patrzeć :)

w kilku grach musiałem już mocno lecieć paskami w dół, bo przekraczało 3gb vram i ściny były niemiłosierne - w ogóle na początku to nawet pomysł był na wymiane na 1060 6gb, gdzie fpsów dużo bym nie zyskał, ale o vram człowiek byłby juz spokojny

poza tym , mam 8 gb ram ddr3, jak mi zapychało vram na karcie to i zaczynało zapychać ram systemowy i co kilkadziesiąt minut np w takim bf1/5 musiałem czyszczenie pamięci robić

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...