Skocz do zawartości
sharan

G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Za 343 zł już chyba warto kupić,prawda?

Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, to jedne z najpopularniejszych pamięci obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż na Amazonie z przesyłką do Polski wychodzi 69E, czyli 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chociaż na Amazonie z przesyłką do Polski wychodzi 69E, czyli 300 zł.

Niestety chciałem kupić te pamięci na Amazonie i mimo,iż pisze,że wysyłają bezpłatnie do Polski,to przy kasie pisze,że : wybrany przedmiot nie może być dostarczony na wybrany adres :(

 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01HFR8R2S/ref=olp_to_sims?ie=UTF8&selectedSims=B01AIZZ46G%2CB07HD8SR58%2CB013J7T5K6

Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Patriotach może być wszystko + nie polecałbym tej marki pod Ryzena, tak samo jak Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jest gwarancji na Aegis ? W Sferis pisze , że 2 lata. W X-kom,że dożywotnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jest gwarancji na Aegis ? W Sferis pisze , że 2 lata. W X-kom,że dożywotnia.

Na większość pamięci jest dożywotnia gwarancja,ale przysługuje tylko pierwszemu właścicielowi

 

W Patriotach może być wszystko + nie polecałbym tej marki pod Ryzena, tak samo jak Corsair.

W Patriotach najczęściej są kości Hynixa

Pamięci Patriota ponoć są dobre do Ryzenów

 

Fajnie wyglądają,tylko z Ryzenem może być różnie a Cruciale niezbyt współpracują z Ryzenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większość pamięci jest dożywotnia gwarancja,ale przysługuje tylko pierwszemu właścicielowi

 

 

W Patriotach najczęściej są kości Hynixa

Pamięci Patriota ponoć są dobre do Ryzenów

 

 

Fajnie wyglądają,tylko z Ryzenem może być różnie a Cruciale niezbyt współpracują z Ryzenami

 

Ja akurat miałem Patrioty i nic takiego miejsca nie miało. Użyte kości to noname.

Żaden program nie mógł odczytać co tam siedziało. Patriot Viper 4 3000MHz.

Z Ryzenem średnio to szło. Ani grama lepiej poza swoje XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Splendor_97 Za dużo youtuba oglądasz . To , że ktoś trafił wadliwą kość ramu nie znaczy , że ryzen nie lubi cruciali . Wcześniej miałem cruciale sporty lt szare 2400cl16 (więc raczej takie same, jak na tym słynnym filmie na Yt) Kręciły się do 2800cl14 jak dobrze pamiętam (na intelu to samo osiągały) , płyta asrock x370 gaming k4 , czyli najbardziej problematyczna płyta z płyt am4 jeśli chodzi o ram (g.skille 3000mhzcl15 nie chodziły na niej szybciej niż 2666mhz!) , potem miałem msi b350 pc mate , cruciale tak samo na niej pracował jak na asrocku. Potem długa przerwa , bo się przesiadłem na samsungi b-die, testowałem wszystkie 3 płyty z nimi , i asrock pracował 3000cl14 , pc mate 3400cl14 , a msi b450 tomahawk 3466cl14. Teraz przyszedł czas ponownie na ram cruciala , była promocja na amazon , więc ciężko było ominąć taką ofertę, trafiły mi się w nich kości D9VPP (075: E końcówka nazwy kości pamięci, potencjał do 4000cl17 1.35v , zależnie od sztuki) , właśnie jestem na etapie podkręcania tych pamięci , i taktowanie zostanie 3466/3400 a będę walczył o timingi, wstępnie praca wydaję się stabilna na 3466mhz 16.18.18.18.50.70.cr1 . Więc sianie fermentu , że crucial nie lubi się z ryzenem jest bezzasadne , jedna z najbardziej wybrednych płyt bez problemu obsługiwała cruciale. Mam gdzieś zrzut z thaiphoona co w nich siedziało. Prędzej powiedziałbym że ryzen nie lubi się z g.skill 3000cl15 2x4gb bo nawet na pcmate nie pracowały szybciej niż 2800mhz, a i tak były jakieś problemy , wtedy ryzen 2600, zmieniłem 3tyg temu na 1600 ze względu na zbliżająca się premiere zen2, chciałem mniej stracić . Więc jak widać nawet ryzen 1600 nie ma problemu z crucialami. Nawet jeśli komuś by się zdarzyło , że crucial nie lata z ryzenem , to te z amazona za 290zł (tyle mnie wyszły) , można sprzedać koledze po kosztach, a kolega jeszcze by 4paka postawił bo nic lepszego do tej kasy się nie znajdzie, a jak widać jest szansa trafić w nich lepsze kostki, takie jak są w crucialach elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Patriotach najczęściej są kości Hynixa

Pamięci Patriota ponoć są dobre do Ryzenów

 

Tak, najczęściej hynixa, zwłaszcza w tych wyżej taktowanych ~~3200mhz, ale mogą to być AFR,MFR lub nowe CJR, gdzie tylko te ostatnie są "dobre pod Ryzena" ;)

+ jak wyżej Ryzen jak najbardziej lubi Cruciala (kości Microna), nie jestem do końca pewny skąd się wzięło to przekonanie u niektórych (widziałem tylko film na Wavepc, gdzie tak twierdził autor), ale jak dobrze pamiętam to chyba popełnił jakiś poważny błąd, typu miał RAM w złych slotach i potem przez to mówił, że nie chcą śmigać z XMP.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanie z innej beczki - czy to tych Gskilli mogę bez problemu dorzucić inne kostki ofc z takim samym taktowaniem i opóźnieniem ?

 

G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przez tą ofertę którą wkleiłeś moje pytanie , czyli nie będzie żadnych zonków jak do tych Gskili dorzucę te Cruciale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przez tą ofertę którą wkleiłeś moje pytanie , czyli nie będzie żadnych zonków jak do tych Gskili dorzucę te Cruciale?

 

Jeżeli masz procesor Ryzen to będą, gdyż przy 4 modułach kości zbytnio nie podkręcisz. Dodatkowo gdy będą się różniły parametrami to też się pogryzą. Najlepiej kupować wszystkie kości takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...