Skocz do zawartości
jfdarkman

Huawei B525 - jak zamaskować połączenie poprzez inny kraj?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Zakupiłem internet w T-Mobile z routerem Huawei B525.

 

Jako że muszę połączyć się z Polski z serwerem wewnętrznym w Wielkiej Brytanii(pracuje dla tamtejszej firmy), chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zamaskowania połączenia, tak aby pracodawca nie widział, że łącze się z Polski.

Oczywiście mogę ustawić serwer brytyjski proxy w ustawieniach w Windowsie, ale oprogramowanie zainstalowane na moim komputerze wykrywa, że łącze się przez proxy i odmawia połączenia...

 

Nie za bardzo wiem jak mógłbym ustawić połączenie tak, jakbym łączył się przez providera z UK...próbowałem w ustawieniach modemu Huawei odszukać możliwość wprowadzenia serwera proxy, ale bez rezultatu.

 

Być może moglibyście podpowiedzieć czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji? Być może jest jakiś software...VPN również odpada (mam NordVPN, ale to nie jest maskowanie od źródła tylko już na poziomie Windowsa).

 

 

Pozdrawiam,

JFDarkman

Edytowane przez jfdarkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operator nie musi nic blokować. Po prostu aplikacja wykrywa, że idzie przez proxy i tyle. To wcale nie jest trudne do wykrycia. Trzeba puścić cały ruch przez dodatkowy VPN, ale na urządzeniu, które nie jest ma zainstalowanej appki pracodawcy, która sama w sobie zestawia tunel VPN pewnie.

Rozwiązania są dwa. Wirtualka na której będzie aplikacja pracodawcy i VPN na komputerze, który to hostuje, albo właśnie ustawienie VPNa na routerze i puszczenie całego ruchu przez niego.

Żadne DMZ, żadne NATy nie mają na to wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał narmiak, VPN musi być zestawiony przed komputerem z którego chcesz pracować. Czyli albo na routerze do którego się podłączasz albo innym urządzeniu który będzie rutowało ruch przez właśnie VPN (np. jakiś dodatkowy mały router ze skonfigurowanym VPNem) i przez nie będziesz łączył się z pracodawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tmobile i regularnie zapinam 2x VPN do roznych srodowisk i dziala, nie chcialo mi sie czytac, tutaj przydalby sie jakis VPN typu nordVPN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tmobile i regularnie zapinam 2x VPN do roznych srodowisk i dziala, nie chcialo mi sie czytac, tutaj przydalby sie jakis VPN typu nordVPN

Tak, to już zostało zaproponowane w odpowiedzi 5 i 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...