Skocz do zawartości
mateuszjaskulapl

Laptop dla grafika do 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuję porady w kwestii doboru sprzętu do pracy.

Jestem grafikiem pracującym w środowisku Corela, CADa, Sketchupa czasem Photoshop i podobne.

Poszukuję sprzętu przenośnego dobrej jakości który uciągną by moje projekty. Budżet do 8000zł

W zasadzie podoba mi się Dell XPS z i7-8750H i grafiką GTX1050Ti Choć ma wadę w postaci braku klawiatury numerycznej.

Jednak czytałem kiedyś że karty GeForce nie są najlepsze do grafiki komputerowej i w tym celu lepiej się sprawdzają karty Quadro.

raz góra dwa razy w roku lupie zagrać w jakiś nowy tytuł.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej materii? Obecnie Pracuje na Insironie 7720 z I7 oraz kartą Geforce 660m. Ale to już leciwy sprzęt miewający humory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie który komputer będzie lepszym wyborem

Dell Precision M7530 i7-8750H/8GB/256/Win10P P1000

Dell XPS 15 9570 i7-8750H/8GB/256/Win10 GTX1050Ti FHD

Kiedy ostatnio interesowałem się sprzętem komputerowym rządził Windows XP więc oznaczenia podzespołów obecnie nie są dla mnie jasne. Nie mam pojecia jak się ma karta graficzna GTX1050Ti do Quadro P1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Precision M7530 i7-8750H/8GB/256/Win10P P1000 - 8499zł

Z laptopów do profesjonalnych zastosowań Dell Precesion M7530 wyposażony w kartę Quadro P1000 będzie dobrym wyborem.

 

ASUS ZenBook Pro UX580GE i7-8750/16GB/512PCIe/Win10P - 7999zł 7499zł

ZenBook Pro UX580GE z kartą graficzną GTX 1050Ti również wystarczy do Twoich zastosowań. Ma wyświetlacz na touchpadzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę że do tej pory pracowałeś na laptopie 17 calowym, jeśli chciałbyś przy takim pozostać ( co polecam bo chłodzenie z reguły będzie lepsze a co za tym idzie wydajność):

 

Dell Inspiron G7 7790 i7-8750H/16GB/256+1TB/W10 RTX2060 - 7249 zł

 

Ekran matowy IPS 17,3 cala o pokryciu 91% sRGB, większy test modelu tutaj.

16GB RAM , RTX 2060 czyli jedna z najwydajniejszych kart graficznych na ten moment ( GTX 1050 Ti to przy niej kastrat ;)

Jest też wygodna dobrze odseparowana klawiatura numeryczna. W zestawie oczywiście oryginalny Windows 10.

 

 

Lenovo Legion Y740-17 i7-8750H/16GB/512/Win10 RTX2060 - 7799 zł

 

 

Druga propozycja nieco bardziej gamingowa z wyglądu ale cechująca się bardzo dobrym chłodzeniem. Tak jak wyżej znajdziesz tutaj 16GB RAM, RTX 2060 ale większy dysk SSD - 512GB.

Ekran matowy IPS 17,3 cala o takim samym pokryciu jak wyżej - 92 %, dokładny test (z kartą o podobnej wydajności de facto) tutaj

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz na zewnętrznym monitorze?

 

Podłączam się do pytanie. Jeżeli chcesz typowy sprzęt do pracy z grafiką Quadro to raczej używane.

 

Jeżeli chodzi o konsumencki

MSI P65 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1050Ti 6 499 zł

Dobrej jakości matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, pełny procesor 8 generacji, przyjemny design, solidne wykonanie, podświetlana klawiatura, całkiem lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie Lenowo odrzucam ze względu na złe doświadczenia z tą marką.

 

Inspiron G7 oraz Precision M7530 wyglądają dobrze.

Pytanie jeszcze o te karty graficzne. GTX1050Ti i Quadro P1000 czy to są porównywalne karty? Ta GTX to jeszcze w jakimś stopniu znam jej miejsce w szeregu bo od zawsze miałem karty Geforce. Ale Quadro jest dla mnie zupełna nowością.

A jak nie to dopłacić i wziąć ten

 

 

https://www.x-kom.pl/p/478470-notebook-laptop-156-dell-precision-m7530-i7-8850h-32gb-512-win10pro-p3200.html

Choć będzie boleć po kieszeni i jak to zrobię to nie wiem czy mnie do domu wpuszczą :D. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie najlepiej do 8000-9000 ale jak ma być jakaś mega maszyna to jeszcze coś mogę dorzucić. ten precision za 12799 to już max moich możliwości.

Chciałbym by nowy sprzęt posłużył przynajmniej tyle ile służy mi mój obecny inspiron A ten mam chyba od 2013 roku.

 

Aha było o pracy na zewnętrznym monitorze. Do tej pory nie używałem zewnętrznego monitora, ale już o tym myślę. Wzrok nie młodnieje :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żebyś do grafiki 2D potrzebował specjalistycznej karty i laptopa za 12K. Wydasz dodatkowe 4k PLN osiągając gorszą wydajność w grach. Oczywiście są osoby które powiedzą że hurr durr do pracy tylko stacja robocza no ale nie oszukujmy się, to strzelanie do wróbla z armaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chodziło o prace 2D to jasne. Ale Sketchup jest środowiskiem 3D I jest to mój główny program. Corela używam zdecydowanie rzadziej. Sketchup nie jest najlepiej zoptymalizowanym programem i mój obecny sprzęt przy większych projektach zwyczajnie się zacina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, no to tego wcześniej nie napisałeś - postawiłeś go jako 1 z 4 więc ważność z automatu dostał 25% :)

 

Specjalistą od tychże programów nie jestem ale z tego co czytałem na forach z tej tematyki to nikt specjalnie się tam nie upiera przy quadro, wręcz proponują wybranie mocniejszego CPU kosztem GPU. Tutaj CPU masz już w zasadzie najlepsze jakie można mieć w tym budżecie.

 

Nie znalazłem informacji jakoby ten program miał mieć jakiekolwiek problemy z "normalnymi" kartami. A GTX 1660Ti będzie wydajniejszy od P3200 nie tylko w grach ale i stricte obliczeniowych sprawach, porównanie

 

Edit: Pamiętaj że nawet przy zakupie na f-vat w -xkom jeśli zrobisz to przez sklep internetowy masz 2 tygodnie na zwrot towaru bez podania przyczyny.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten Asus to trochę za krzykliwy dla mnie.

 

Jak do tej pory najlepiej wygląda Dell Inspiron G7

Szkoda, że Precision nie ma z kartą GTX

kusi mnie ten precision z kartą p1000 . Praca pracą ale jak ma sobie czasem nie pograć hmmm

Duży wydatek i nie chce być zadowolony z zakupu.

Edytowane przez mateuszjaskulapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sketchupie nie ma różnicy czy masz GeForce czy Quadro. Jeśli nie potrzebujesz 10bit koloru to GeForce będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sketchupie nie ma różnicy czy masz GeForce czy Quadro. Jeśli nie potrzebujesz 10bit koloru to GeForce będzie lepszy.

 

wg producenta grafika, powinna mieć open gl 3.0 więc jeśli jest open gl to oczywiście quadro będzie i dokładniejsze i wydajniejsze i szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory najlepiej wygląda Dell Inspiron G7

Szkoda, że Precision nie ma z kartą GTX

kusi mnie ten precision z kartą p1000 . Praca pracą ale jak ma sobie czasem nie pograć hmmm

Duży wydatek i nie chce być zadowolony z zakupu.

 

Więc pozwolę sobie podsumować:

 

G7 - 7249 zł

Precision - 12 7999 zł

 

Różnica w cenie - 5550 zł (!!)

 

Co dostajesz w zamian ?

- mniejszy ekran (15,6 cala vs 17,3 cala)

- słabszą kartę graficzną do gier, dodatkowo starszej generacji . Co do wydajności w sketchupie ciężko mi zweryfikować aczkolwiek nie uważam żebyś tu coś tracił.

- brak klawiatury podświetlanej (piszę to tylko dlatego że jestem w szoku że w laptopie za 13k może tego nie być)

 

+ karta graficzna do zastosowań profesjonalnych (która może być spokojnie zastąpiona kartą "zwykłą"

+ większy dysk SSD (tyle że jest to warte... 250 zł ? )

+ 32GB RAM ( nie wiem czy tyle wykorzystasz) + możliwość dalszej rozbudowy ( to już raczej bezcelowe)

+ rok dłuższa gwarancja.

 

 

To tak z grubsza. Moim zdaniem totalnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

coś mi się przewidziało że precision też jest 17 calowy. Czekoladka2 maszyny z 15 " już odrzuciłem

W takim razie on odpada.

No to faktycznie w takim razie G7 wydaje się być optymalnym wyborem. Na dodatek mieści się w początkowo planowanym budżecie.

Więc jeszcze konfiguracja G7

czy grafika RTX 2070 Max-Q wart jest dopłaty 500zł w stosunku do GeForce RTX 2060

Edytowane przez mateuszjaskulapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg producenta grafika, powinna mieć open gl 3.0 więc jeśli jest open gl to oczywiście quadro będzie i dokładniejsze i wydajniejsze i szybsze

Sketchup nie potrzebuje Quadro. Większość obliczeń wykonuje CPU, a resztę CUDA i to właśnie ich ilość wpływa na wydajność. Oczywiście są różne silniki renderowania i czytałem o niektórych efektach, które renderują się szybciej na Quadro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co czytales ale nie to co trzeba...najlepiej jakbys jednak zestawil fizycznie takie dwa laptopy i sprawdzil z jaka szybkoscia dziala viewport i jak renderuja rozne enginy, dyskusja z argumentami z powietrza nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy grafika RTX 2070 Max-Q wart jest dopłaty 500zł w stosunku do GeForce RTX 2060

 

 

Nie jest warta żadnej dopłaty bo RTX 2060 jest wydajniejszy od 2070 max-q !!

 

Tutaj masz test, zjedź na dół gdzie są porównania obydwu kart w grach LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację zatem pewnie wezmę tego G7 za niecałe 8000. To jest tylko laptop a nie żona na całe życie więc nie ma się co zastanawiać. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam dlaczego w tych laptopach te matryce są takie kiepskie. (1920 x 1080) Taką to mój obecny dell miał 6 lat temu. Dziś mój smartfon ma lepszą rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...